پنج شنبه 1396/9/2 - 44 : 8
مشخصات امام جمعه
قنبرعلی احمدی
قنبرعلی احمدی
مرودشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
امام جمعه مرودشت: دومین شهر بزرگ استان فارس متاسفانه یک ساختمان مناسب انتقال خون ندارد// مسولان شهرستان در جهت کمک به مردم مناطق زلزله زده صرفا به برپایی یک چادر اکتفا نکنند.

(به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه مرودشت ):حجت الاسلام والمسلمین قنبر علی احمدی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت رحلت نبی مکرم اسلام (ص) وامام حسن مجتبی (ع) وعلی ابن موسی الرضا (ع) رفتار واخلاق پیغمبر گرامی اسلام (ص) را بهترین الگوی رفتاری برای همگی ما وبخصوص جوانان دانست.

احمدی بر لزوم انتقال مفاهیم معنوی وسیره روحانی پیامبرگرامی اسلام به نسل جوان تاکید کرد وگفت :جامعه امروزی بیش از هرچیزی نیاز به اموزه های اخلاقی وسیره معنوی حضرت رسول اکرم (ص) داردو والدین وفرهنگیان نیز باید در برخورد با جوانان از این سیره معنوی استفاده نمایند.

احمدی قران کریم وپیامبر اسلام را بعنوان بهترین الگوی  محور وحدت برای ملت های مسلمان دنیا ذکر کرد وافزود:امروزه عمده اتفاقات وگرفتاری های که در منطقه گریبانگیر اکثر کشورهای اسلامی گردیده است به خاطر این است که پیامبر گرامی اسلام را بصورت درست نشناخته  واز مسیر اهل بیت دور شده اند.

احمدی در ادامه حادثه تاسف بار وغم انگیز زلزله غرب کشور را تسلیت گفت وضمن تشکر از حضور نیروهای مسلح  وسپاه وارتش ومردم در جهت یاری رساندن به مردم زلزله زده یکی از میادین ازمون الهی را کمک به مردمان مصیب دیده ویاری رساندن به هم وطنان خود عنوان کرد و اعلام هم دردی  وهر گونه مساعدت وهمکاری ستاد نماز جمعه مرودشت را با خانواده های مصیبت زده وداغدیده عنوان کرد.

احمدی  ضمن تشکر از هنرمندان ومردمانی  که در جهت کمک به افراد زلزله زده تلاش نمودند از مسولان شهرستان مرودشت تقاضا کرد که تنها به برپایی یک چادر برای کمک به مردم زلزله زده اکتفا نکنندواز انان خواست که در جهت یاری رساندن به این مردم به مناطق فوق اعزام شوند واز نزدیک در جهت کمک به انان تلاش داشته باشند.

خطیب جمعه مرودشت در ادامه از دانشگاه علوم پزشکی استان فارس  به دلیل نداشتن یک ساختمان مناسب در جهت مرکز انتقال خون شهروندان گلایه داشت وافزود: متاسفانه  بعد از گذشت چندین سال متوالی دومین شهر بزرگ استان فارس یک مکان مناسب وساختمانی که درخور وشان مردم این شهرستان برای انتقال خون باشد را ندارد

احمدی همچنین از مسولان شهرستان مرودشت به دلیل فضای موجود کتابخانه های شهر گلایه نمود وبیان داشت :در هفته  کتابخوانی طی بازدید از فضای کنونی کتابخانه های شهر عمده جوانان از فضای موجود کتابخانه های شهروتجهیز نبودن کتابخانه ها  گلایه داشتند واین موضوع زیبنده شهر مرودشت نمی باشد .

احمدی در ادامه خطاب به مسولان شهر واعضای شورای شهر وشهردار به انان پیشنهاد احداث یک ساختمان در خور کتابخانه شهرستان در فضای مصلی نماز جمعه را نیز مطرح نمود ودر این زمینه ازخیرین ونیکوکاران شهرستان در جهت تکمیل واماده سازی حوزه های علیمه دینی وکتابخانه ها ومراکز تربیتی  یاری طلبید.

احمدی همچنین ضمن گرامی داشت هفته وقف بیان داشت : در قران کریم ایات متعددی در زمینه انفاق وقرض الحسنه وصدقه دادن موجود هست  وبزرگترین صدقه جاریه وقف می باشد که به نوعی خود بزرگترین باقیات وصالحات برای افراد نیکوکار می باشد.

احمدی  همچنین در بحث استغفار سعد حریری نخست وزیر لبنان  ان را به نوعی یک توطئه بزرگ وراه اندازی اشوب در سطح کشور لبنان قلمداد نمود که در جهت بدنام کردن حزب الله لبنان واختلافات داخلی این کشور برنامه ریزی گردیده بود که به لطف خداوند منان این توطئه ودسیسه نیز خنثی گردید.

شایان ذکر است که به مناسبت ایام رحلت حضرت رسول اکرم (ص) شهادت امام حسن مجتبی (ع) وامام رضا (ع) مراسم مرثیه سرایی ونوحه سرایی توسط مداحان اهل بیت عصمت وطهارت در بین الصلاتین نماز برگزار گردید.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه