شنبه 1396/10/30 - 38 : 2
مشخصات امام جمعه
محمد یعقوبی
محمد یعقوبی
نورآباد ممسني
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
امروز دانشگاه و حوزه بخواهند پیشرفت کنند و نجات بدهند به شرطی که پرچم دست علمدار بماند.

حجت الاسلام یعقوبی در خطبه اول نمازجمعه 24 آذرماه 96

ما که می خواهیم مومن باشیم وظایفی داریم. اولین و مهمترین وظیفه، اظهار محبت به نبی مکرم  اکرم و اهل بیت اوست. صلوات تجدید میثاق است. همه انسان ها با پیامبر میثاق بستند که پیامبر، پیامبرش باشد و همه از او اطاعت و پیروی کنند. صلوات اقرار است به مقام محمد و آل محمد که خدا اگر کسی اقرار نکند به مقام پیامبر و اهل بیت او اقرار کند خدا از او نمی گدرد.

صلواتی که من و شما می خواهیم بفرستیم داریم اقرار می کنیم که پیامبر و اهل بیت او مقامات خاصی دارند و در طهارت در حد اعلایی هستند. باید تسلیم هم باشیم.  پیامبر و اهل بیت هم واسطه فیض نزولی و  واسطه قبول عمل ماست و باید اقرار کنیم وقتی اقرار کردی تسلیم باش.

در آیه 41 تا 43 سوره احزاب امده است:یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اذْکُرُوا اللّهَ ذِکْراً کَثِیراً - وَ سَبِّحُوهُ بُکْرَةً وَ أَصِیلاً - هُوَ الَّذِی یُصَلِّی عَلَیْکُمْ وَ مَلائِکَتُهُ لِیُخْرِجَکُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ: ای کسانی که ایمان آوردید ذکر خدا بگویید و زیاد هم بگویید.

در روایات دو تا عمل هست که ذکر کثیر است: یکی تسبیحات حضرت زهرا س- و یکی هم صلوات بر محمد  و آل محمد. وقتی که انسان اقرار کند به مقام پیغمبر و اهل بیتش خدا بر انسان صلوات می فرستد.

 اگر کسی اقرا به مقام پیغمبر و اهل بیت اقرار کند باعث می شود از ظلمت ها و تاریکی ها نجات پیدا کند. اول وجودت تمیز می شود و بعد نورانی می شوی. پس با صلوات و اقرار به مقام پیغمبر و اهل بیت، انسان به درجات می رسد، به نور می رسد.

پیغمبر اکرم ص- فرمود: بخیل کسی است که اسم من برده شود اما صلوات نفرستد. پس صلوات بفرستید مخصوصا در روز جمعه و نماز جمعه.

 

 

حجت الاسلام یعقوبی در خطبه دوم نمازجمعه 24 آذرماه 96

روز شنبه 25 آذر روز پژوهش نامگذاری شده است. ما باید از قدرت و قوتی و پتانسیلی که داریم استفاده کنیم. جای تاسف است آموزش و پرورش ما با هزینه سنگین، دانشگاه ما با هزینه سنگین بچه هایی را پرورش می دهند اما زمان بهره برداری، حمایت نمی شود و این جای نگرانی است.

روز یکشنبه 26 آذر روز حمل و نقل و رانندگان است. ای کاش دو ماه قبل بود روز حمل و نقل و رانندگان تا من مجبور نمی شدم بعضی چیزها را بگویم. لایحه ای که دولت به مجلس ارائه کرده در سال 97 می بینم و نگرانی ها شروع می شود. وضعیتی که می خواهد بنزین گران بشود و فکر می کنم مردم به دولتمردان اعتماد کردند و به آنها اعتماد می کنند و رای می دهند. این اعتماد نباید از بین برود مردم امید به آینده دارند، این امید نباید از بین برود. امید به آینده  چگونه تامین می شود؟

الان وضعیت کشور خوب نیست! وضعیت اشتغال خوب نیست! معاش مردم در تنگنا قرار دارد و اگر قرار است سوخت گران بشود، وضعیت چه می شود؟ فکر می کنم نقشه دشمن را ناخواسته، ما عملی می کنیم. دشمن چه می خواهد: ناامیدی مردم، نداری مردم، فشار به مردم. مردم- الان نمی توانند. اگر سوخت هم همین گونه برود بالا، یارانه هم جای خودش، صنایع هم تقویت نشده و روز به روز قاچاق هم دارد غوغا می کند، تولیدات هم که وضعیت خوبی ندارد و صادرات هم آنگونه که باید باشد نیست! امیدواریم که مجلس محترم درست تصمیم بگیرند. بحث جناح و باند مطرح نباشد و مردم را ببینند.

روز دوشنبه 27 آذر شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه است. الان متاسفانه دنبال چه هستیم در دانشگاه ها و حوزه؟ روز دانشجو چه مطرح می شود؟ جای تاسف است در نجف آبادی که روزی خبر شهادت و ایام شهادت شهید حججی دنیا را تکان داد، بروند انجا افتضاح مطرح کنند و فیلم بگیرند و پخش بکنند! ما انقلاب کردیم که اینگونه باشد و این جای تاسف است برای مسئولین دانشگاه. من تشکر می کنم از دانشگاه آزاد ممسنی که یادواره شهدا گرفتند. بیایید اینها را زنده کنند. دانشگاه باید به ما درس عزت بدهد نه ذلت و نه رخوت، نه افتضاح، نه بی غیرتی و بی حیایی.

امروز دانشگاه و حوزه بخواهند پیشرفت کنند و نجات بدهند به شرطی که پرچم دست علمدار بماند.ولایت بماند اگر نماند نه دانشگاهی است نه حوزه بلکه نقشه های استعماری پیرانگلیس است و خائنان داخلی.

الان باید چند تا باران داشتیم؟ و وضعیت آب کشور اصلا خوب نیست. آیا می دانید استان فارس در این چند سال بیشترین آب های زیرزمینی را مصرف کرده است؟ اگر ما اولین تولیدکننده گندم باشیم و از آب خدایی آسمانی استفاده کنیم افتخار است ولی آب را از زیر زمین دربیاریم و هدر بدهیم و هندوانه بکاریم که هیچ کس نخورد و گاومان هم نخورد. این ظلم است. آن طرف مرودشت تمام برنج می شد از آب خدایی اما الان آب شرب ندارند زمین هایشان و زندگی شان رفت. ما کجا می خواهیم برویم. اگر این استان تماما آبش را از دست بدهد ما کجا می خواهیم برویم؟ استان دیگر از ما بدتر است. به فکر آینده مان باشیم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه