دوشنبه 1396/9/27 - 41 : 8
مشخصات امام جمعه
یونس طاهری
یونس طاهری
چاهورز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/17
امام جمعه چا ه ورز : اعلام بیت المقدس اسراییلی ریشه در اعتقادات خرافی صهیون و مسیحیت افراطی دارد

حجت الاسلام طاهری امام جمعه بخش چاه ورز پس از سفارش به تقوای الهی به رفتار و منش نبی مکرم اسلام (ص) پرداخت و اظهار داشت : قرآن کریم پیامبر را بهترین اسوه و الگوی حسنه برای مسلمانان معرفی می کند او حتی اسوه برای انبیاء و اوصیاء خداوند است چون تمام فضیلت ها در آنحضرت جمع شده و رحمت للعالمین است و به طوری که در فتح مکه و همچنین قاتلان شعب ابیطالب (ع) مورد عفو و بخشش قرار داد.
وی در ادامه تصریح کرد علیرغم اینکه آن حضرت پیامبر امت اسلام بودند با بردگان غذا می خورد و نزد او سید بنی هاشم و برده حبشی یکسان بود و برای اشراف امتیازی قائل نبود اما در رهبری جامعه اسلامی فردی قاطع و قواعد و حدود الهی از همه برایش اولی تر بود و همواره می فرمود حکومتی که در آن تبعیض باشد دوام پیدا نمی کند و آنچه نزد آن بزرگوار اهمیت داشت امتیاز معنوی و عدالت را چشمه امید جوشان محرومان می دانست

.حجت الاسلام طاهری در ابتدای خطبه دوم به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اشاره کرد و گفت : امروز فرعون زمان آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهای دنباله رو آنها در منطقه هستند فرعونی که با خوی استکباری ادعای کدخدایی جهان و برتری نسبت سایر نقاط جهان دارد و اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل نشان از عجز و نا توانی آنهاست و دنیای اسلام در مقابل توطئه آنها خواهد ایستاد و صهیونیست ضربه محکمی خورده و با شکست مواجه خواهد شد. وآنها معتقدند که باید در منطقه غرب آسیا جنگ و در گیری باشد تا رژیم غاصب صهیونیست در حاشیه امن قرار گیرد و ما به کشور های دنباله رو آنها زبان نصیحت است که خدمت به ظالمان به جز ضرر چیزی برای آنها ندارد و ما انگیزه اختلاف با آنها نداریم اما در مقابل آمریکا خواهیم ایستاد .
امام جمعه چاه ورز در ادامه اضافه کرد اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل علاوه بر عداوت و دشمنی ریشه درپیشگوئی و اعتقادات خرافی صهیون و مسیحیت افراطی دارد. پیشگوئی آنها مسبوق به سابقه است کما اینکه زمان فرعون تولد حضرت موسی (ع) وتولد پیامبر آخرالزمان در سرزمین حجاز پیش بینی کرده بودند و امروز هم بخشی از مسیحیت راست گرای افراطی که در خدمت یهود است بر این باور و اعتقاد دارند که حضرت مسیح خواهد آمد وبرای ظهور آن حضرت , تشکیل دولت صهیونیست , تخریب مسجد الاقصی , نبرد بسیار سنگین خیر و شر در نزدیک فلسطین تا اردن لازم است تا حضرت مسیح ظهور کند .
وی در ادامه خاطر نشان کرد : علاوه بر جنبه سیاسی آنها اعتقاد دارند که باید خاور میانه در اختیار اسرائیل باشد و تنها مشکل سد راه خویش را قدرت گرفتن سرزمین پارس (ایران) می دانند و معتقدند که ایران توسط ۱۲ لشکر از کشورهای مختلف به اسرائیل حمله خواهد کرد و باید ایران تضعیف ومهار شود .
حجت الاسلام طاهری تصریح کرد مشابه این اعتقادات خرافی صهیونیست در کشور ما هم انجمن حجتیه است که آنها معتقدند که باید ظلم و فساد کرد تا امام زمان (عج) ظهور کند اما این گروه های افراطی کاری از پیش نخواهند بردو آینده از آن اسلام و این خرافات نتیجه ای نخواهد داشت .
وی در پایان شهادت مجاهد خدا ترس , معلم اخلاق سومین شهید محراب آیت الله دستغیب در سال ۱۳۶۰ را تسلیت گفت و فقدان آن مرحوم برای اسلام وانقلاب ضایعه ای عظیم دانست و رحمت واسعه الهی برای آن شهید گرانقدر خواستار شد .

اخبار
ارتباط با امام جمعه