يکشنبه 1396/4/4 - 23 : 13
مشخصات امام جمعه
یونس طاهری
یونس طاهری
چاهورز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
امام جمعه چاه ورز : حضور مردم در صحنه ضامن امنیت داخلی کشور است
حجة الاسلام طاهری امام جمعه بخش چاهورز در خطبه اول نماز جمعه روز جهانی قدس پس سفارش به تقوای الهی به دلایل بیزاری مسلمین و نفرت و انزجار آنها از کفار پرداخت.
وی با استفاده از نص صریح قرآن و آیه های ۵۱ و ۵۷ و۸۲از سوره های مبارک مائده و ایه ۱۰۰آل عمران و ایات فراوان دیگر بیان داشت : خداوند در یک سوم از قرآن به برائت و بیزاری از دنیای کفر بخصوص یهود و نصارا پرداخته است و پس از گذشت ۱۴۰۰ سال دلیل بد گوئی قرآن امروز مردم با چشم خود می بینند که در جهان چه ظلم هایی می کنند وجنایات نظام سلطه و استکبار جهانی بخصوص آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی و عوامل دست نشانده آنها در جهان می بینند چه دقیق قرآن پیش بینی کرده است.
وی در ادامه افزود : همین قرآن مومنین را به پیروزی بر کفار بشارت داده است کما این که حضرت موسی نبی (ع) بر فرعون و حضرت ابراهیم خلیل بر نمرود پیروز کرد وامروز هم قدرتهای پوشالی آمریکا و اسرائیل در مقابل اراده آهنین مسلمانان شکست خواهند خورد که شکست به اصطلاح دومین ارتش قدرتمند جهان در مقابل گروه اندکی از مسلمین مقدمه اضمحلال آن است .
خطیب نماز در ادامه به حمله داعش به مرقد مطهر حضرت امام (ره) و مجلس شورای اسلامی و پیام رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت : نه تنها این حملات تروریستی محکوم نکرد بلکه آنرا حق مردم ایران دانست و از هر اتفاقی که در کشور رخ دهد و مردم کشته شوند آنها احساس خوشحالی می کنند ولی با صبر واستقامت ، ملت ایران اسلامی پیروز خواهد شد و از توطئه های آنها به کشور آسیبی نخواهد رسید زیرا یدالله فوق ایدیهم قدرت خداوند فوق همه قدرت هاست.
امام جمعه چاهورز در ابتدای خطبه دوم به سخنان رهبری (دامة برکاته) در جمع خانواده های شهدای مرزبانی ، سپاه ، ارتش ، وزارت اطلاعات و….اشاره کرد و اظهار داشت : آمریکا از اول به دنبال تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است و همیشه هم شکست خورده و قریب به ۴۰ سال است که هیچ غلطی نتوانسته بکند و از این به بعد هم همین خواهد بود و آنهائی که قبل از اینها خواستار تغییر نظام بودند الان در اعماق جهنم هستند و جمهوری اسلامی با استقامت ایستاده است آنها نمی توانند به ما سیلی بزنند و ما به آنها سیلی می زنیم.
معظم له در ادامه فرمودند اگر مدافعان حرم نبودند الان باید در خیابانهای تهران می جنگیدیم وهمه باید خود را زیر بار منت خانواده شهداء بدانند و هر کس به خانواده شهداء بی احترامی کند به کشور خیانت کرده است .
حجة الاسلام طاهری در ادامه به حمله موشکی سپاه به مقر فرماندهی تروریست های داعش در خاک سوریه اشاره کرد و گفت : این یک سیلی محکمی به حامیان آنها آمریکا ، اسرائیل و عربستان بود که بسیار کار دقیق و حساب شده ای بود که شاید بسیاری از کارشناسان آن را تقریبا غیر محال و با ریسک های خطرناکی همراه بود و این حملات یکی از نادرترین عملیات های موشکی در سطح جهان محسوب می شود .
وی در ادامه روز جهانی قدس را روز حمایت از فلسطین و بالاتر از آن روز مبارزه با نظام سیاسی ظالمانه و روز مبارزه با استکبار و نظام سلطه دانست وحضور مردم در راهپیمائی روز جهانی قدس ضامن امنیت داخلی کشور برشمرد .
امام جمعه چاه ورز عید سعید فطر را روز تحکیم وحدت داخلی و جهان اسلام نامید وتوصیه کرد که همه باید سعی کنند که این وحدت حاصله حفظ شود ودر نماز عید فطر که نماد همبستگی مسلمین است حضور با شکوه داشته باشند.
حجة الاسلام طاهری در پایان سالروز شهادت شهید مظلوم دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفایش تسلیت گفت وی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه اقامه عدل و امنیت اجتماعی را از وظایف قوه قضائیه دانست و برخورد جدی با مفاسد اقتصادی بخصوص رشوه خواری خواستار شد.
ارتباط با امام جمعه