پنج شنبه 1396/7/27 - 34 : 1
مشخصات امام جمعه
یونس طاهری
یونس طاهری
چاهورز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/13
امام جمعه موقت چاه ورز : تقویت بنیهٔ دفاعی کشورکار درستی است

حجة الاسلام عاشوری امام جمعه موقت چاه ورز پس از تبریک میلاد با سعادت امام رئوف (ع) و توصیه به رعایت تقوای الهی گفت : یکی از بلاهائی که امروز دامن گیر جامعه و خانواده شده تجمل گرائی و اسراف است که خداوند روی خوشی به آن نشان نداده است .
وی در ادامه افزود بعضی از رقابت های نا سالم در سطح جامعه پیامدهای بدی به همراه داشته که به صورت بدعت های غلط در جامعه نهادینه می شود

خطیب نماز جمعه در ادامه دنیا ی مطلوب وانفاق در راه خدا و کمک به فقرا را مورد تائید خداوند و دنیای ملعون و اسراف و ریخت و پاش را مورد تائید خداوند ندانست بخصوص در شرلیط بد اقتصادی که امروز جهیزیه های سنگین و سخت گیریهای بی جا و هزینه های سرسام آور در عروسی ها ازدواج جوانان را به تأخیر انداخته است.
حجة الاسلام عاشوری در ابتدای خطبه دوم به بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران حج اشاره کرد و گفت : معظم له از حج به عنوان یک نعمت معنوی و دارای ظرفیت بالایی یاد می کند که می تواند بین مسلمانان اتحاد و همدلی بوجود آورد .
مغفول نماندن از نماز اول وقت در مسجد الحرام و مسجدالنبی به جای بازار گردی از توصیه های مؤکد ایشان است .سپس به مراسم تنفیذ رای مردم اشاره و آنرا امانتی دانست که توسط مردم به رئیس جمهور سپرده شده است وی ایجاد آرامش و قدرت انتقاد پذیری و رفع مشکلات معیشتی مردم را آخرین توصیه های معظم له برشمرد..
امام جمعه موقت چاه ورز در ادامه به سالگرد حمله مرگبار اتمی آمریکا به دو شهر هیروشیما و ناکازاکی ژاپن در سال ۱۹۴۵ در جنگ جهانی دوم اشاره کرد و اظهار داشت : کشوری که در یک لحظه ۱۶۰ هزار انسان بی گناه خاکستر و قتل عام می کند امروز دم از حقوق بشر می زند و کشور مارا متهم به داشتن سلاح اتمی می کند. وی دنیای امروز را دنیای قدرت و زور نامید و قرآن مجید راه را برای مسلمانان مشخص کرده است و آن هم آمادگی دفاعی است که مسئولان باید از لحاظ نظامی آمادگی کامل داشته باشند و تقویت بنیه ی دفاعی کشور کار درستی است .
حجة الاسلام عاشوری در ادامه روز خبر نگار را تبریک و حضور خبرنگاران در صحنه های سخت را ستود و آشنا کردن مردم از اوضاع کشور و منطقه را قابل تحسین و عملکرد خوب خبرنگاران بخش چاهورز را قابل تقدیر دانست . وی در پایان به شهادت شهید بابائی اشاره کرد وگفت : علی رغم اینکه آن شهید والا مقام تحصیلات خویش در آمریکا گذراند ولی تحت تاثیر جو آنجا قرار نگرفت ودر جنگ تحمیلی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

ارتباط با امام جمعه