جمعه 1396/2/8 - 44 : 18
مشخصات امام جمعه
یونس طاهری
یونس طاهری
چاهورز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
امام جمعه چاهورز : حق به وسیله انسانها شناخته نمی شود
حجة الاسلام طاهری امام جمعه بخش چاهورز در خطبه اول نماز جمعه یکم اردیبهشت گفت : هنگامیکه پیامبر بزرگ اسلام مبعوث شد یک نفر بیشتر نبود ولی امروزه نزدیک به چند میلیارد مسلمان از پیروان آنحضرت وجود دارد واین دلیل محکمی بر حقانیت دین مبین اسلام است .
وی در ادامه افزود بسیاری از مکاتب و نظامهای مادی شکست خوردند و پیروان خود را به جا گذاشتند و چه باطل هایی که نابود شدند اما مکاتب معنوی وادیان الهی روز به روز بر پیروان آنها افزوده می شود وپس از گذشت قرنها ماندگار شدند .
حجة الاسلام طاهری به استناد حدیثی از مولای متقیان علی (ع) تصریح کرد هر کس در مقابل حق سیته سپر کند نابود خواهد شد و اندکی حق بسیاری از باطل را نابود می کند چون عزت در حق و ذلت در باطل است. .
وی توصیه کرد مبادا ترس از مردم مانع از حق شود چون حق بوسیله انسانها شناخته نمی شود باید اول خود حق را شناخت تا پیروان آن شناخته شود هر کس سخن حق می گوید چه بزرگ ، چه کوچک ولو که دشمن هم باشد باید پذیرفت و سخن باطل ولو از جانب دوست هم باشد نباید پذیرفت .
امام جمعه چاهورز در ابتدای خطبه دوم به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان ارتش اشاره کرد و اظهار داشت مسائل اقتصادی اولویت اول کشور است و امروز دشمن در صدد است که از ناحیه اقتصاد ضربه بزند که باید مسئله تولید و اشتغال به جد دنبال شود .
وی در ادامه افزود معظم له تاکید دارند که ترس از دشمن اول بدبختی است و اگر کسی می ترسد به حساب مردم نگذارد چون اگر مردم می ترسیدند امروز اثری از انقلاب اسلامی نبود و یکی از ترفندهای دشمن تشر زدن و بزرگ نمائی است .
خطیب نماز جمعه چاهورز در ادامه به توصیه رهبری اشاره کرد وگفت باید انتخابات گسترده وبا شور و شوق و.سالم همراه با امنیت برگزار شود وباید همه قدر انتخابات بدانند و هوشیار باشند که دشمنان به دنبال خرابی انتخابات هستند .
وی در پایان به عید مبعث پرداخت و گفت عید مبعث عید بندگی ، حیات ، روشنائی برای انسانهاست و پیامبر عظیم الشأن اسلام قبل از مبعوث شدن امین ، راستگو ، دانا ، اصیل ، شریف ، والامقام ، سخنور ، عاقل ، فاضل ،عابد سخاوتمند ، دلیر ، جنگاور ، متواضع حلیم بودند که امانتداری و راستگوئی از مهمترین خصلت آن حضرت بوده است که امروزه این دو مهم از نیازهای ضروری جامعه ما می باشد.
اخبار
ارتباط با امام جمعه