جمعه 1396/2/8 - 41 : 18
مشخصات امام جمعه
محمد پردل
محمد پردل
پاسارگاد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
نیروهای انقلابی را تخریب نکنید

خطبه شماره 051 : نماز جمعه بخش پاسارگاد بیان شده توسط حجت الاسلام محمد پردل

نیروهای انقلابی را تخریب نکنید

اردوی مختلط و کنسرت و حرکات موزون کار ضد فرهنگی است نه فرهنگی

باسلام و تبریک پیشاپیش عید مبعث محضر مقدس امام عصر عج و نائب برحقش مقام معظم رهبری و همه شیعیان و شیفتگان وپیروان حضرتش خاصه شما مردم مومن و متدین بخش وشهر پاسارگاد روزگاری بود میوه اش فتنه ، خوراکش مردار ، زندگی اش آلوده ، سایه های ترس شانه های بردگان را می لرزاند . تازیانه ستم ، عاطفه را از چهره ها می سترد . تاریکی ، در اعماق تن انسان زوزه می کشید و دخترکان بی گناه ، در خاک سرد زنده به گور می شدند . و در این هنگام بود که محمد (ص) بر چکاد کوه نور ایستاد و زمین در زیر پاهای او استوار گردید .

بعثت، انقلاب بزرگ بر ضد جهل، فساد و تباهی است. لذا در اولین آیاتی که نازل شد به پیامبر می فرماید: ۱اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذی خَلَقَ  ۲خَلَقَ الإِنْسانَ مِنْ عَلَق  ۳اقْرَأْ وَ رَبُّکَ الأَکْرَمُ  ۴الَّذی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ  ۵عَلَّمَ الإِنْسانَ ما لَمْ یَعْلَمْ  ترجمه:  به نام خداوند بخشنده بخشایشگر ۱ ـ بخوان به نام پروردگارت که آفرید. ۲ ـ انسان را از خون بسته اى خلق کرد! ۳ ـ بخوان که پروردگارت (از همه) بزرگوارتر است. ۴ ـ همان کسى که به وسیله قلم تعلیم نمود. ۵ ـ و به انسان آنچه را نمى دانست یاد داد. خداوند در ادامه آیات بعثت می فرماید: إِنَّا أَرْسَلْنَاكَ بِالْحَقِّ بَشِيرًا وَنَذِيرًا ۖ وَلَا تُسْأَلُ عَنْ أَصْحَابِ الْجَحِيمِ ما تو را به حق، براى بشارت و بیم دادن (همه مردم) فرستادیم. و تو مسئول (گمراهى) دوزخیان (پس از ابلاغ رسالت) نیستى. (بقره/119) ودرجایی دیگر در قرآن می فرماید: كَذَٰلِكَ أَرْسَلْنَاكَ فِي أُمَّةٍ قَدْ خَلَتْ مِن قَبْلِهَا أُمَمٌ لِّتَتْلُوَ عَلَيْهِمُ الَّذِي أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ وَهُمْ يَكْفُرُونَ بِالرَّحْمَٰنِ ۚ قُلْ هُوَ رَبِّي لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ مَتَابِ همان گونه (که پیامبران پیشین را مبعوث کردیم،) تو را به میان امّتى فرستادیم که پیش از آنها امّتهاى دیگرى آمدند و رفتند، تا آنچه را به تو وحى نموده ایم بر آنان بخوانى، درحالى که به خداوندى که رحمتش عام است، کفر مى ورزند. بگو: «او پروردگار من است. معبودى جز او نیست. تنها بر او توکّل کردم. و بازگشتم به سوى اوست.» (الرعد/30).

خطبه دوم : شنبه ۱۲ اردیبهشت تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ ه ش و همچنین سالروز انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۵۹ ه ش  در نظام اسلامی و ولایی مهمترین دغدغه نهادینه سازی فرهنگ دینی و انقلابی است.

          مقام معظم رهبری فرمودند اردوی مختلط و کنسرت و حرکات موزون کار ضد فرهنگی است نه فرهنگی.

۱۵اردیبهشت شکست مفتضحانه حمله نظامی آمریکا علیه ایران در طبس براثر طوان شن در سال ۱۳۵۹ ه ش . مقام معظم رهبری فرمودند اگر شخصی از تهدید آمریکا میترسد باید بداند که کسی حق ندارد از جانب ملت شجاع وحاضر در صحنه ایران بترسد دشمن  چه آمریکا وچه بزرگتر از آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند ( تکبیر نماز گزاران) . اما نسبت به انتخابات بایدقانون رعایت شود اگر شورای محترم نگهبان کسی را تایید یا رد صلاحیت کردند باید قابل پذیرش برای همه باشد همه باید اطاعت و پیروی کنند و باید  انتخاباتی سالم و به دور از تخریب صورت گیرد دشمن دارد علیه بعضی کاندیدا یا له کاندیدای دیگر تبلیغ می کند اگر دشمن از کسی تعریف و تمجید کرد باید مواظب باشیم که نقشه ای در کار است هر وقت دشمن تهدید کرد بدانیم که می ترسد اما هر وقت تعریف کرد بدانیم دارد نقشه می کشد. نسبت به تایید یا رد صلاحیت شوراهای شهرها و روستا ها باید دقت شود که حق کسی ضایع نشود عدالت برای همه باشد قانون رعایت شود التزام عملی به ولایت فقیه برای بعضی ها محرض نیست لذا باید تحقیق شود  بعضی هاحضور در نماز جمعه و برنامه های مذهبی ندارند و بعضا قابل پذیرش برایشان نیست لذا بعضا این افراد صلاحیت ندارند . نباید نیروی انقلابی را تخریب کنند و انگ ضد ولایت بهش بزنند این آبروی مومن بردن است .

ارتباط با امام جمعه