چهارشنبه 1395/12/4 - 59 : 20
مشخصات امام جمعه
محمد پردل
محمد پردل
پاسارگاد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
نحوه اجرای همایش پایتختی جوانان جهان اسلام در شان مردم مومن فارس نبود

خطبه های نماز جمعه این هفته 29/11/95 بخش پاسارگاد

نحوه اجرای همایش پایتختی جوانان جهان اسلام در شان مردم مومن فارس نبود

همایش پایتختی جوانان جهان اسلام در استان فارس و شهر شیراز اتفاق خوبی بود، اگر مسئولین برگزار کننده دقت می کردند.

، حجت الاسلام محمد پردل  امام جمعه بخش پاسارگاد در خطبه های نماز جمعه این هفته 29/11/95 اظهار داشت: سوم اسفند ماه سالروز کودتای انگلیسی رضا خان در سال ۱۲۹۹ بود، کودتایی که با اهداف و نقشه هایی از جمله، مخالفت با اسلام ، تضعیف و انزوای روحانیت، جدا کردن روحانیت از سیاست  و طرح استعماری کشف (حذف) حجاب  بود. اما اشتباهات تاریخی ملت در برابر این اهداف و نقشه ها، مطلع نکردن خواص نسبت به چهره واقعی رضا خان، پشتیبانی نکردن از شهید مدرس  و مخالفت نکردن با پادشاهی پسر رضا خان  بود. درسها و عبرتهایی که باید از این اتفاقات گرفت، لزوم هوشیاری در مقابله با نقشه های اجانب و بیگانگان، تبلیغات دامنه دار معاندین و دشمنان برای از بین بردن اسلام، مبارزه هدفمند دشمن با احکام و مظاهر دین مبین اسلام  و مهمتر از همه پایداری حکومت در گرو پشتیبانی مردم خواهد بود.

حماسه عظیم و مثال زدنی ۲۲بهمن امسال که جمعیت چند ده میلیونی مردم یکدل و یک صدا در سراسر کشور به میدان آمدند و آرزوهای آمریکا و متحدان بیرونی و دنباله های داخلی آنان را  زیر گامهای استوار خود لگد مال کردند، نشان این بود که مردم به یکدیگر بسیار نزدیکتر و همراه و همزبان تر از آن هستند که به (نسخه آشتی ملی ) آن هم نسخه ای که از سوی وطن فروشان پیچیده شده نیازی داشته باشند. ازاهداف پنهانی آشتی ملی  می توان به بازگشت به قدرت بدون عذر خواهی و محاکمه، خروج از بن بست کنونی، نگرانی از امنیتی شدن فضای سیاسی کشور، بازی سیاسی با افکار عمومی  و ناکار آمدی در پاسخ گویی به مطالبات معیشتی و اقتصادی مردم  اشاره کرد. مردم با هم قهر نبودند که آشتی کنند و  هیچ مشکلی با هم ندارند فقط با کسانی که در روز عاشورا آن کار وقیحانه را کردند و جوان بسیجی را به طرز وحشیانه ای کتک زدند و اذیت کردند قهرند و آشتی  هم نمی کنند و با فتنه گران و سران فتنه که سعی در تغییر نظام داشتند و بیش از ۲۲ جوان را در فتنه سال ۸۸ به شهادت رساندند بیزار هستند. این حرکت را در ۲۲ بهمن دیدیم ولی این دلیلی بر گلایه مردم از مشکلات معیشتی، اقتصادی، مالی و شغلی مردم نیست، مردم از آرمانهای نظام و انقلاب و رهبر خود حمایت می کنند و از فتنه گران بیزاری می جویند لذا سران فتنه باید تاوان این کارشان  را بدهند و از مردم عذر خواهی کنند.

همایش پایتختی جوانان جهان اسلام در استان فارس و شهر شیراز اتفاق خوبی بود، اگر مسئولان برگزار کننده دقت می کردند. ما باید ترویج دین اسلام ناب محمدی رابه دنیا داشته باشیم نه اسلام غربی - آمریکایی و انگلیسی. نحوه اجرای این برنامه در شان دین اسلام و مردم مومن و انقلابی استان فارس نبود، در واقع این برنامه خواسته دشمن را محقق کرد که عده ای دختر آرایش کرده و دف نواز و موسیقی نواز را دعوت کنند و در ایام شهادت حضرت معصومه بنوازند. این برنامه در شان اهل بیت(ع) نبود، مسئولان برگزار کننده اشتباه کردند و باید معذرت خواهی کنند، این برنامه طوری بود که نماینده ولی فقیه و  و نمایندگان خبرگان رهبری در استان فارس از برنامه بیرون رفتند. این برنامه از قبل هماهنگ شده بود، چرا مسئولان امر می گویند ما در جریان نبودیم و این سر پوش گذاشتن است به کاری که انجام داده اند. وی با بیان اینکه نباید به معنای آزادی کار ضد دینی کرد، اظهار داشت: نیروهای انقلابی و مومن باید ورود کنند و جلوی این لا ابالی گری ها را در استان و کشور بگیرند تا خدشه ای به انقلاب وارد نشود. آنهایی که آب به آسیاب دشمن می ریزند به گوش باشند که اگر دست از کارهایشان بر ندارند، هیچ جایگاهی و پست ومقامی در این مملکت دینی و انقلابی و اسلامی ندارند و مردم با آنها برخورد قاطع خواهند کرد و این نشان دهنده بی کفایتی و بی لیاقتی برگزار کنندگان این مراسم مهم بود.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه