پنج شنبه 1396/12/3 - 55 : 11
مشخصات امام جمعه
حمیدرضا رستگار
حمیدرضا رستگار
سيدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/20
انقلاب اسلامي،ده هادستاورد از جمله دستاورد هاي سياسي،اقتصادي،فرهنگي،نظامي و دستاوردعزت و عظمت براي ايران به ارمغان آورده است.

خطبه های نماز جمعه سیدان؛ 20 بهمن 1396

خطبه اول

بحث خطبه اول نماز جمعه هر هفته بحث سبک زندگی اسلامی است. عرض شد که یکی از مولفه های سبک زندگی اسلامی دعا و مناجات با خداست. زندگی ای که به سبک اسلامی باشد یاد خدا و مناجات با خدا در آن جایگاه والایی دارد. عرض شد که در مورد دعا آدابی برای قبل از آن، آدابی برای هنگام دعا و آدابی برای بعد از دعا ذکر شده.

آداب قبل از دعا در هفته های اخیر بیان شد. از آداب هنگام دعا هم بیان کردیم که دعا باید با بسم الله الرحمن الرحیم آغاز شود، حمد خداوند را بر دعای خود مقدم کنیم، مدح و ثنای خداوند را به جای آوریم و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) بفرستیم.

مورد پنجم که امروز خدمت شما عرض میکنیم، اعتراف به گناهان است. خداوند دوست دارد که بنده اش شکسته نفسی کند و به درگاهش بیاید، ائمه معصوم(ع) هم در دعاهایی که از ایشان به ما رسیده این نکته را رعایت میکنند.

ششم، استغفار کردن از گناهان است.

هفتم؛ توسل جستن به معصومین.

هشتم؛ توجه قلبی به دعا، امام صادق(ع) فرمودند: خداوند دعای دل غافل را مستجاب نمیکند.

نهم؛ عمومیت دادن به دعا، هنگام دعا همه را یاد کنیم.

دهم؛ اصرار به دعا.

یازدهم؛ دعا کردن به صورت دسته جمعی.

خطبه دوم

در دهه مبارک فجر قرار داریم. هفته گذشته در مورد دستاورد عزت و استقلال صحبت کردیم.

امروز در مورد فساد اقتصادی در دربار پهلوی و دیگر دستاوردهای جمهوری اسلامی صحبت میکنیم.

در خاطرات کسانی که در دربار پهلوی رفت و آمد داشتند آمده که:

  1. برای عروسی فرح دیبا یک هواپیمای اختصاصی به طور مرتب بین تهران و فرانسه در حرکت بود.
  2. فرح دیبا با سالن های مُد جهان در ارتباط بود.
  3. شاه و بستگانش به روزنامه نگاران خارجی برای نوشتن مقالات تملق آمیز در مورد شاه پول میدادند.
  4. فروش املاک مرغوب شمال و ریختن پول آنها به حساب شاه.

در مورد دستاورد های پزشکی جمهوری اسلامی میتوان گفت که: اکنون جزو 4 کشور برتر دنیا در درمان ناباروری هستیم. جزو 10 کشور برتر دنیا در ساخت داروهای بیماری های خاص هستیم. جزو 5 کشور برتر دنیا در علم ژنتیک. جزو 4 کشور اول دنیا در ارتوپدی و پیوند اعضا.

در مورد دستاورد های نظامی؛ جزو 8 کشور قدرتمند نظامی دنیا هستیم. جزو 7 کشور قدرتمند موشکی هستیم. جزو 5 کشور سازنده زیر دریایی دنیا هستیم.

در مورد دستاورد های رفاهی؛ 90 درصد جاده های کشور بازسازی شده. 95 درصد روستا ها برق رسانی شده. 80 درصد روستا ها گاز رسانی شده. 80 درصد مناطق تحت پوشش اینترنت قرار دارد.

در مورد دستاوردهای قرآنی و مذهبی؛ به برکت انقلاب اسلامی هزاران قاری و حافظ قرآن تربیت شده. صد ها حوزه علمیه خواهران تاسیس شده. صد ها دارالقران تاسیس شده.

در مورد دستاوردهای سیاسی؛ به بانفوذ ترین کشور در منطقه تبدیل شده ایم. به دشمن درجه یک اسرائیل جنایتکار تبدیل شده ایم در حالیکه قبل از انقلاب دوست ترین دوست اسرائیل بودیم. تشکیل گروه های مقاومت و به شدت طرفدار ایران در کشور های منطقه.

انقلاب اسلامی دستاورد های کشاورزی، اقتصادی، فرهنگی و علمی داشته که هر کدام دستاورد های بزرگی است.

انقلاب اسلامی پرچم اسلام و قرآن را بلند کرده و دست خدا و امام زمان(ع) با انقلاب اسلامی است. خداوند را سپاسگزاریم به خاطر نعمت انقلاب اسلامی.

 

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه