پنج شنبه 1396/9/2 - 47 : 8
مشخصات امام جمعه
حمیدرضا رستگار
حمیدرضا رستگار
سيدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/5
سلمان فارسي شاگرد ممتاز پيامبر از اولين ايمان آورندگان به اسلام وافتخار ما ايرانيان است

خطبه های نماز جمعه سیدان؛ 5 آبان 1396

خطبه اول

به مناسبت امروز که روز بزرگداشت سلمان فارسی است، خطبه اول نماز جمعه این هفته به ذکر فضائل سلمان فارسی اختصاص دارد.

از فضائل سلمان فارسی این است که دین اسلام را با تحقیق و آگاهانه پذیرفته. نام اولیه اش روزبه و به دین زرتشت بوده. سپس به دنبال دین حق میگردد سفر میکند و در شام به مسیحیت روی می آورد. زمانی که از مسیحیان میشنود که پیامبر آخرالزمان در مکه مبعوث میشود، به مکه سفر میکند و در بین راه او را اسیر میکنند و به عنوان برده میفروشند بعد از آغاز رسالت پیامبر مسلمان میشود و پیامبر گرامی اسلام او را خریده و آزاد میکند.

فضیلت دیگر او این که از سبقت گیرندگان به اسلام در میان ایرانیان است و مصداق آیه: «وَ السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ أُوْلَئكَ الْمُقَرَّبُونَ».

سومین فضیلت این است که شاگرد ممتاز پیامبر گرامی اسلام و امیرالمومنین(ع) و از بهترین یاران ایشان بود.

چهارم: به مقام عضویت در اهل بیت پیامبر رسید و پیامبر میفرمود سلمان از ما اهل بیت است.

پنجم: از امتحان سخت ولایت پذیری سربلند بیرون آمد. در حدیث است که بعد از پیامبر همه مرتد شدند جز سه نفر ابوذر و مقداد و سلمان.

ششم: سلمان مورد درود و سلام امامان شیعه(ع) قرار گرفته. در حضور امام صادق(ع) بحثی پیش آمد در مورد برتری سلمان فارسی یا جعفر طیار؛ یکی گفت سلمان عجم و زرتشت بود که به اسلام گروید، امام صادق(ع) ناراحت شد و فرمود: «درود خدا بر سلمان، خداوند سلمان را علوی و قریشی قرار داد».

آنقدر مقامات ایمان و تقوا را طی کرد که به گفته پیامبر صاحب علم اولین و آخرین و علم ظاهر و باطن شد. دارای علم غیب بود. دارای اسم اعظم الهی بود و دریای بی پایان معنویت.

خطبه دوم

یکی از مسائل و رویداد های جهان اسلام، سفر وزیر امورخارجه آمریکا به منطقه است. هدف این سفر متحد کردن کشورهای عربی برای مقابله با ایران است. وزیر امور خارجه آمریکا یکشنبه و چهارشنبه گذشته اعتراف کرد که هدف ما براندازی نظام ایران است.

یک درخت را میشود از بیرون قطع کرد و از بین برد اما این تنها روش نیست. یک درخت میشود از درون بپوسد و موریانه آن را از بین ببرد. از بین بردن نظام ایران که هدف استکبار و در راس آنها آمریکا است مانند قطع کردن درخت نیست چون توانایی اش را ندارند بلکه آنها به گفته خودشان میخواهند گروه های مخالف و معاند داخل ایران را تقویت کنند تا مثل موریانه ریشه اعتقادات مردم را بپوسانند و زمانی که اعتقادات مردم سست شد و دست از حمایت نطام برداشتند، نظام خود به خود با مشکل مقبولیت مواجه شود و از بین برود.

یکی از این گروه های مخالف داخلی «سلطنت طلب» ها هستند. آنها گروهی هستند که حمایت از حکومت سلطنتی و شاهنشاهی میکنند. اعتقاد دارند که پادشاه باید بر کشور حکومت کند و حکومت حق پادشاه است.قائل به برتری فرهنگ باستانی بر فرهنگ اسلامی هستند و دین اسلام را یک دین عربی معرفی میکنند. آنها اعتقاد به سکولاریسم یعنی جدایی دین از سیاست دارند.

سلطنت طلب ها بعد از انقلاب اسلامی آسیب های جدی به کشور و ملت ایران وارد کردند؛ آنها در کودتای نوژه نقش داشتند و بعد از آن در طول این سالها دائما به دشمنان کشور خط میدهند که ایران را تحریم کنند. اینکه ترامپ در سخنرانی اش در سازمان ملل میگوید دولت ایران بودجه مردمش را خرج سوریه و یمن میکند چه کسانی به او خط میدهند؟ چه کسانی جز منافقین و سلطنت طلب ها این حرف ها را میزنند؟

سلطنت طلب ها در فتنه 88 به همراه بهائیت به روز عاشورا بی حرمتی کردند.

همانطور که گفته شد سلطنت طلب ها میخواهند فرهنگ باستانی را جایگزین فرهنگ غنی و انسان ساز اسلامی کنند. روی ایرانیت خیلی تکیه میکنند و چند سال است که 7 آبان را که میگویند روز کوروش است بزرگ میکنند. در چند سال پیش اصلا از روز کوروش خبری نبود؛ در واقع روز 7 آبان به عنوان روز تولد کوروش یک دروغ تاریخی است حتی در تقویم زرتشتیان چنین چیزی ثبت نشده 7 آبان روزی است که کوروش حمایتش از یهود را اعلام کرد. 7 آبان روزی است که چرچیل نامه داد برای تشکیل حکومت غاصب اسرائیل.

اما چه شده که در چند سال اخیر لشکرکشی میکنند به سمت پاسارگاد و در فضاهای مجازی فراخوان میدهند و آنجا را پایگاه شعار بر علیه جمهوری اسلامی قرار میدهند؟ عزیزان! دلیل اصلی جوسازی بر علیه اسلام و مذهب تشیع است.

یکی از روش های تبلیغاتی جوسازی شدید و گسترده هست که مثل سیل هر چیز سست و بی پایه را از بین می برد؛ اما کوه و ساختمان و درخت ریشه دار را سیل تکان نمیدهد.

سیاست اول: آنها به دنبال سیاست های پشت پرده که برخی شناخته شده و برخی نا شناخته اند، دستور دادند که در یک جو سازی گسترده و شدید و با سوء استفاده از حب وطن، اسلام را به عنوان یک دین عربی که به ایران حمله کرده معرفی کنند و کوروش به عنوان یک جایگزین معرفی شود. چنان کوروش را علم کرده اند که گویی در این 2500 سال ایران فقط یک پادشاه داشته.

سیاست دوم: در جوسازی گسترده مقرر شد با عربی معرفی کردن اسلام، زرتشتی گری به عنوان یک دین و آیین ایرانی مطرح و تبلیغ شود.

سیاست سوم: مقرر شده همزمان با تبلیغ علیه اسلام و تبلیغ زرتشتی گری، در قالب های متفاوتی مثل پوستر و شبرنگ و ... عکس فروَهر و کلمات دین زرتشتی تبلیغ و منتشر شود. یکدفعه انگلیس خبیث تصمیم میگیرد منشور کوروش را پس از چند قرن برای زیارت! به عنوان امانت به ایران بیاورد؛ کاری که در زمان رضا شاه و پسرش نکردند.

سیاست چهارم: زرتشتیان که قرن ها آرام به نظر میرسیدند و در طی چند قرن استعمار روسیه و انگلیس و آمریکا به یاد ایران و تاریخ ایران نبودند، فراخوان میدهند که جوانان و نوجوانان زرتشتی به عنوان خادم افتخاری در معابد زرتشتی به کار گرفته میشوند.

عزیزان این جوی است که بر علیه اسلام و تشیع به راه انداخته اند چرا که سلطنت طلب ها از مذهب تشیع و امامان شیعه به خصوص سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) ضربه زیادی خورده اند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه