چهارشنبه 1396/11/4 - 3 : 15
مشخصات امام جمعه
لطف ا… عبدالهی
لطف ا… عبدالهی
رضوانشهر گيلان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
. فرهنگ بسيجي يعني كسب معنويت- اخلاق- شجاعت- عبرت- استقلال و عمل به هنگام

امام جمعه محترم رضوانشهر در خطبه اول فرمودند: شخص متقي بايد به سوي كمال علمي و عملي به سمت سعادت حركت كند و بيماري هاي روحي، اخلاقي و اعتقادي را به واسطه عبادت عمل گرائي و خلوص علاج كند و با متوسل شدن به درگاه احديت و اهل بيت عصمت و طهارت رشد كند و اعتراف به گناه و معصيت كردن كه اين يك نوع تواضع در برابر حق است.

ايشان در سلسله بحث امامت و ولايت فرمودند بعد از رحلت پيامبر عظيم الشان سيستم جامعه بعد از پيامبر را چه كسي عهده دار بشود؟ آيا مي توان جامعه را بدون كارشناس، بدون رهبر و بدون نگهبان رها كرد؟

ايشان فرمودند هر معصوم(ع) نسبت به دوران خود و جامعه خود طبق تشخيص زمان و مخاطب انجام وظيفه مي نمودند و زندگاني ائمه اطهار را در سه بخش مي توان ارزيابي كرد:

  1. از رحلت پيامبر اكرم تا دوران امام حسين(ع): دوران دفاع از ذات دين،واجبات، سنت پيامبر و در احياء سنت پيامبر زحمت كشيدند و انجام وظيفه فرمودند.
  2. از دوران امام سجاد تا امام كاظم(ع): دوران تشريح، تفسير و تبيين دين پرداختند.
  3. دوران امام رضا(ع) تا دوران حضرت ولي عصر(عج): با مناظره ها، مباحثه ها و ارتباطات، در حقيقت دوران تثبيت ولايت و امامت و دوران رابطه ولايي ميان امت و امام معصوم و بصورت آشكارا با تمام مكاتب، مذاهب و ماديون بحث فرمودند تا انديشه امامت و ولايت و انديشه مهدويت را در جامعه بعد از خودشان زنده كنند و همه تسليم امر امامت و ولايت بعد از پيامبر شوند.

دوران 250 سال امامت و ولايت اين گونه در تاريخ امامان معصوم ثبت شد و هركدام در حيطه دوران خود انجام وظيفه نمودند.

ایشان در خطبه دوم گفتند:شخص متقي با عمل به واجبات و ترك محرمات و با خلوص نيت مي تواند قلب نازنين امام عصر را خوشحال كند هر زمان به تكاليف الهي و مسئوليت شرعي و به واجبات عمل كرديم مورد عنايت و توجه و دعاي امام عصر واقع مي شويم.

ايشان به مناسبت رحلت پيامبر از حيات سياسي حضرت سخن گفتند كه پيامبر وجودش-رحمت- بركت و اسوه مي باشد و براي اصلاح امور جامعه و تحكيم حكومت ديني از ناحيه پروردگار و توسعه اخلاق- اعتقاد در يكتاپرستي مبعوث شد تا فضاي سالم و آرام و همت را در جامعه توسعه دهد و باستي ما هم همانند زندگي پيامبر، زندگي كنيم تا به كمال و سعادت دست يابيم.

ايشان اشاره به هفته بسيج كردند كه فرهنگ بسيجي را بايد تقويت كرد. فرهنگ بسيجي يعني كسب معنويت- اخلاق- شجاعت- عبرت- استقلال و عمل به هنگام. فرهنگ بسيجي تضمين كننده صراط مستقيم بوده و بسيج بهترين مدافع اسلام و انقلاب بوده و با بصيرت خوب و درك زمان هميشه بايستي درصحنه انقلاب در تمام عرصه هاي(فرهنگي- ديني- اجتماعي- سياسي و نظامي) آماده باشد.

در هفته وقف به آثار وقف پرداخت كه وقف در سه: انبياء، اولياء، ائمه اطهار كاملا مشهود است و حضرت پيامبر و امير المومنين موقوفاتي در زندگي داشتند و 100 عدد چشمه و قنات، نهرها را حضرت امير وقف نمودند و اين براي فقرزدائي ارتقاي فرهنگي جامعه و ايجاد فضاي معنوي بسيار عالي است.

ايشان به مشكلات شهر از جمله بيكاري جوانان و وام ازدواج و جلوگيري از طلاق و تعطيل كارخانه كاغذ سازي چوكا به مسئولين مربوطه تذكراتي دادند.

ارتباط با امام جمعه