دوشنبه 1396/2/4 - 0 : 12
مشخصات امام جمعه
اصغر جدائی
اصغر جدائی
اسالم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
امنیت کشور محصول تلاش های سربازان گمنام امام زمان (عج) و سپاه است
حجت الاسلام اصغر جدایی، امام جمعه اسالم در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این شهر بعد از توصیه به تقوا گفت: تقوا، میزان الحراره ایمان انسان است.

 

وی با بیان اینکه تقوا زندگی توام با تعهد و نظم و پایبندی به اصول زندگی انسانی است، افزود:  تقوا حرکت در مسیری است که خداوند برای بندگان خود در نظر گرفته است.

 

امام جمعه اسالم در خطبه دوم به دیدار اخیر فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران با مقام معظم رهبری به مناسبت روز ارتش اشاره و به تبیین سخنان مهم و راهگشای معظم له پرداخت و گفت: مقام معظم رهبری در روز ارتش سخنان مهم و ارزشمندی را بیان کردند که جا دارد اهل بصیرت و اهل انصاف دقت کنند  و مخاطب اصلی سخنان حضرت آقا را پیدا کنند.

 

حجت الاسلام جدایی گفت: اگر رهبر معظم انقلاب به موضوعی اشاره می‌کنند و تاکید می‌ورزند معلوم است که ضعف هایی در نگاه مسئولین کشور وجود دارد که از نگاه تیز بین مقام معظم رهبری دور نمانده و آقا کاملاً بر اوضاع مسلط هستند.

 

وی، افزود: امنیت کشور محصول تلاش های خالصانه سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تلاش های جهادی سپاه است.

 

حجت الاسلام جدایی ادامه داد: امنیت کشور حاصل تلاش های کسانی است که هر روز با ارائه دستاوردهای جدید و اختراع موشک های قوی و دور بُرد ، یا ساخت شهرهای موشکی زیر زمینی و ده ها محصول جدید دشمن را  به وحشت انداخت.

 

وی اضافه کرد: امنیت کشور مدیون مدافعین حرم و شجاعت خالصانه سردار سلیمانی هاست که داعش را به شاخ آفریقا رسانده و امنیت کشور محصول تلاش های شبانه روزی ارتش، نیروی انتظامی و نیروهای مسلح کشورمان است.

 

امام جمعه اسالم با بیان اینکه سیاسیون در بیان وعده های خودشان دقت کنند، افزود: سیاسیون سعی کنند صداقت را سرلوحه تمام برنامه های خود قرار دهند.

 

حجت الاسلام جدایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از مسئولین ارشد استانی هفته پیش با بنده تماس گرفتند و از بابت ارائه آمار ها و بطور کلی از خطبه های انتقادی نماز جمعه اسالم اظهار نارضایتی کردند، اظهارکرد: بنده بارها و بارها از اقدامات دولت و تلاش برخی از مسئولین من جمله استاندار پر تلاش و فرماندار عزیزمان تقدیر و تشکر کرده ام  و بارها گفته ام دولت، کار های انجام شده را به صورت ماهانه یا هفتگی به ائمه جمعه ارائه دهد تا ما هم خدمات دولت را به مردم ارائه بدهیم؛ اگر شما گزارش دادید و ما ارائه ندادیم، آن وقت گلایه کنید.

 

وی ادامه داد: بنده بارها گفته ام اگر سخنی بگویم که خلاف واقع است و مسئولی نامه ای برایم بنویسد و مستنداً بگوید که فلان سخن تان ناصواب بود، بنده آن قدر شجاعت در بیان دارم که در خطبه ها به اشتباه خود اقرار کنم و آمار هایی که بنده ارائه می‌دهم معمولا از منابع دست اول استفاده می‌کنم.

حجت الاسلام جدایی با اشاره به اینکه بسیاری از سخنان انتقادی بنده در راستای تحلیل سخنان رهبر معظم انقلاب بوده و بنده خودم را سرباز رهبر فرزانه و حکیم می‌دانم، خاطرنشان کرد: خط سیاسی و فکری بنده، از مولا و مقتدایم نشأت گرفته و به هیچ جناحی گرایش نداشته و وابسته نیستم.

 

وی ادامه داد: من فرزند این انقلاب هستم و نمی‌توانم مظلومیت نیرو های انقلابی و جوانان حزب اللهی و ارزشی را به تماشا بنشینم و نمی‌توانم شاهد ذبح شدن ارزش های اسلامی و آرمان های انقلابی گردم.

 

خطیب نماز جمعه اسالم در ادامه به حادثه تلخ سیل هفته پیش در آذربایجان شرقی و غربی ، کردستان و اردبیل اشاره کرد و گفت: حدود ۴۰ نفر از هموطنان عزیزمان جان شان را در این حادثه از دست دادند.

 

حجت الاسلام جدایی به سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و اظهارکرد: یکی از نعمت های انقلاب، تاسیس سپاه بود که تا به امروز برکات زیادی برای انقلاب داشته است.

 

وی با اشاره به روز زمین پاک، گفت: فلسفه این روز برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست است.

 

امام جمعه اسالم اضافه کرد: بدون تعارف، عده ای از ایرانی ها، قدر طبیعت زیبا را نمی‌دانند  و به راحتی طبیعت زیبا و دل انگیز را با پرتاب اشغال هایشان زشت و بد بو می‌کنند و نیم نگاهی به آشغال های موجود در جنگل ها و طبیعت شمال این حقیقت تلخ را ثابت می‌کند.

 

وی به سالروز شهادت امام موسی بن جعفر(علیه الاسلام) در سال ۱۸۳ ه. ق اشاره و با تسلیت این روز به مسلمین جهان، افزود: امام کاظم( علیه الاسلام) در سال ۱۲۹ هجری قمری متولد شدند ، وقتی ۱۹ ساله بودند امام صادق(علیه الاسلام) به شهادت رسیدند؛ از زمان شهادت امام صادق (علیه الاسلام) در سال ۱۴۸ هجری قمری، تا سال ۱۸۳ به مدت ۳۵ سال امام مسلمین بودند ولی متاسفانه، این امام امین، صابر، کاظم، این عبد صالح، این امامی که باب الحوائج است بوسیله هارون الرشید  خلیفه ظالم عباسی ۱۷ سال بدون علت، در زندان به سر بردند.

 

حجت الاسلام جدایی با تبریک فرا رسیدن روز مبعث، اظهارکرد: قبل از بعثت پیامبر، به تعبیر مولا امیر المومنین علی (علیه الاسلام) مردم بدترین آیین را داشتند و بیش ترشان بت هایی را می پرستیدند که جنس شان از سنگ و چوب بود و در بدترین شرایط زندگی می‌کردند.

 

امام جمعه اسالم با بیان اینکه بعثت پیامبر در واقع آغاز حیات دوباره زمین یان بود،تصریح کرد: بعثت پیامبر اسلام آغاز تمدن اسلامی و شکوفایی زندگی انسانی بود.

 

وی به ۱۵ اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس در سال ۱۳۵۹ اشاره و ادامه داد: طوفان شن طبس یکی از امداد های غیبی الهی بود که نشان داد خدای متعال عنایت خاصی به این کشور امام زمان دارد.

 

حجت الاسلام جدایی گفت: در شکست آمریکا در طبس عبرت های بسیاری است که  اهل بصیرت و دقت هرچه عمیق تر بشوند جز رسوائی آمریکا و سربلندی ایران اسلامی چیز دیگری پیدا نخواهند کرد.

 

خطیب نماز جمعه اسالم به حادثه دردناک روز شنبه سوریه اشاره کرد و افزود: در روز شنبه داعش جنایتکار در یک اقدام فوق العاده  وحشیانه، چندین اتوبوس از اهالی فوعه و کفریا را منهدم کرد که بیش تر مسافرین اتوبوس کودکان زیر ده سال بودند.

 

وی ادامه داد: باور کردنی نیست در زمانه ای که خیلی ها دم از حقوق بشر، دم از نظم نوین جهانی، دم از دهکده جهانی، دم از دمو کراسی و دم از تمدن می‌زنند، چنین جنایت های هولناکی واقع می‌شود.

 

امام جمعه اسالم با اشاره به اینکه آن چه که بهت آور است سکوت مرگبار مجامع جهانی حقوق بشر در برابر خیانت های ضد بشری و بسیار هولناک داعش جنایتکار است، افزود: چون داعش دست پرورده خود آن هاست و از جزء حامیان اصلی داعش می‌باشد.

 

حجت الاسلام جدایی با بیان اینکه مجامع حقوق بشری وقتی یک نفر در ایران به خاطر فتنه گری به زندان می‌رود هزاران ساعت دم از حقوق بشر می‌زنند و ایران را ناقض حقوق بشر معرفی می‌کنند و اما این همه جنایات در عراق و سوریه و یمن و فلسطین را می‌بینند و دم برنمی‌آورند، گفت: چون صاحب اصلی آن جنایت ها خودشان هستند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه