يکشنبه 1396/7/2 - 0 : 12
مشخصات امام جمعه
اصغر جدائی
اصغر جدائی
اسالم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
رییس جمهور محترم و دولت مردان مرزبندی خود با فتنه گران را مشخص نمایند و این انتظار آحاد مردم است
حجت الاسلام و المسلمین خانجانی در خطبه های این هفته بخش اسالم بعد از توصیه  توصیه به تقوا گفتند: تقوا بهترین توشه الهی می باشد.

ایشان گفتند: بحث حسن خلق یا خلقی می باشد که یکی از مسایئل بزرگ جهان اسلام می باشد . در این زمینه تعابیر بسیاری موجود است

ولی آنچه که اسلام به ما در زمینه حسن خلق اشاره کرده و ما باید در اجتماع نیز اینگونه رفتار کنیم این است که:

 خوش قلی در روایت امده است که بالاترین صفات انببیاء و صدقین است.

خداوند در سوره بقره آیه 85 اشاره می کنند با مردم با اخلاق حسنه برخورد بکنید نکته این آیه این است که خداوند اشاره نمی کند با مسلمانان فقط اینطور برخورد کنی نه میفرماید با کل انسان ها خوش رفتار و خوش اخلاق باشد.

گشاده رویی از بارزترین صفات پیامبر گرامی اسلام است

جایی که خداوند در سوره قلم آیه 4 می فرمایند: وَ إِنَّکَ لَعَليخُلُقٍ عَظيمٍ

یک بار من بنده از اخلاق پیامبر تعریف بکنم و یکباری که خداوند بیاید از اخلاق پیامبر اینگونه تعبیر نماید: ای پیامبر شما بر اخلاق بزرگی قرار دارید این رو خداوند بیان می کند.

باز در آیات داریم که پیامبر گرامی اسلام (ص)  بر اساس همین اخلاق حسنه مسلمانانی که قبل از اسلام در جهالت بودند را در کنار خودشان جمع کردندو به اسلام دعوت کردند.

اهمیت خوش اخلاقی در جامعه اسلامی در کلام حضرت محمد رسول الله(ص) چنین فرموده اند: هیچ عمل خوبی در روز قیامت برتر از حسن خلق و گشاده رویی در روز قیامت یافت نمی شود.

ایشان در خطبه دوم نیز بعد از توصیه به تقوا به موضوع حضور در نماز جمعه اشاره کرده و گفتند: باید همه تلاش کنیم تا کانون های نماز جمعه را گرم نگه داریم تا انشا... جزء کسانی باشیم که در محضر خداوند و پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت علیهم السلام رو سفید باشیم.

ایشان به روز حمایت صنایع کوچک اشاره کرده و بیان داشتند: با توجه به سفارشات مقام معظم رهبری در خصوص پرداختن به بنگاه های کوچک که متاسقانه برخی از آنها تعطیل یا نیمه تعطیل شده اند را دولت احیاء نمایند تا بخشی از جوانان بیکار ما در این بنگاه های اقتصادی مشغول بکار شوند تا مشکل اقتصادی جامعه نیز حل شود.

حجت الاسلام جدائی به سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه علیه رژیم جعلی صهیونیستی اشاره کرده و گفتند: این روز روز مقاومت اسلامی نامیده شده و مهم ترین درسی که می توانیم از این روز بگیریم این است که: اگر در مقابل دشمن ما ایستادگی کنیم و نهراسیم و توکل ما به خداوند باشد و یقین کنیم به نصرت الهی قطعاً پیروزی با ما است.

چهارشنبه 23 مرداد مصادف است با روز شهادت امام رضا(ع) به نقلی بیان شده است که روز زیارت امام رضا(ع) نیز گفته است که انشا.. توفیق این زیارت را نصیب همه ما بکند.

ایشان به 26 مرداد سالروز بازگشت اولین گروه از آزادگان سرافراز به کشورمان اشاره کرده و ضمن تبریک این روز گفتند: همین عزیزان که استقامت کردند در کشور عراق در زندان های عراق تحمل کردند این سالها را به این عزیزان تبریک عرض می کنیم و امیدواریم خداوند به ما توفیق بدهد که قدر دان این مردان قبیله غیرت وحماسه باشیم.

ایشان به مراسم تنفیذ ریاست جمهوری اشاره کرده و نکاتی را در مورد سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری بیان نمودند.

ایشان در مورد مراسم تحلیف که در مجلس گفتند: رهبری و مردم انتظاراتی از ریاست محترم جمهور دارند که امیدوارم به این انتظارات پاسخ و عملکرد در شأنی داشته باشند.

از ریاست جمهور خواهانیم مرزبندی خود را از فتنه گران مشخص کنند و دولت مردان نیز در  این خصوص مراقب باشند و در حل رکود و بیکاری چاره اندیشی کنند

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه