سه شنبه 1395/11/5 - 30 : 4
مشخصات امام جمعه
تقی روحانی
تقی روحانی
رودسر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
‍ حجت الاسلام تقی روحانی در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان رودسر پس از توصیه همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: بسیاری از جوانان می پرسند در مقابل حمله های شیطان چگونه در امان بمانیم و به سمت گناه و معصیت کشیده نشویم که باید پاسخ آن را از قرآن جویا شد و به آنها گفت: خداوند می فرماید: در مقابل هجمه شیطان به یاد خدا باشید تا سعادت دنیا و آخرت نسیب تان گردد

حجت الاسلام تقی روحانی در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان رودسر پس از توصیه همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: بسیاری از جوانان می پرسند در مقابل حمله های شیطان چگونه در امان بمانیم و به سمت گناه و معصیت کشیده نشویم که باید پاسخ آن را از قرآن جویا شد و به آنها گفت: خداوند می فرماید: در مقابل هجمه شیطان به یاد خدا باشید تا سعادت دنیا و آخرت نسیب تان گردد.

 

ایشان یکی از آسیب های باور دینی را رذائل اخلاقی بیان داشت و افزود: صفات رذیله آفت دین ، نماز ، روزه و عبادت خدا هستند مراقب باشید دچار رذائل اخلاقی نشوید چرا که این صفات دامنه گسترده ای دارد یکی از آنها غفلت است که بسیار خطرناک می باشد، برای دین داری ما خطرناک است باعث فراموشی یاد خدا می شود، یاد قیامت و قبر را از یادمان می برد.

 

امام جمعه شهرستان رودسر افزود: ما هم دشمن درون داریم و هم برون ، اگر از این دو غافل شویم امکان دارد انسانیت ما را به مخاطره بیاندازد، ظاهرمان اسنان باشد ولی باطن ما به حیوانیت تبدیل شود.

 

حجت الاسلام روحانی به مصیبت روز گذشته که بر مردم تهران وارد شد اشاره کرد و اظهار داشت: حادثه آتش سوزی همه ملت ما را عزادار کرده است ، جمعی از آتش نشانان فداکارانه و مجاهدانه تلاش کردند و تلاش می کنند که این اتفاق به اتمام برسد، برخی ها به شهادت رسیده اند و پیام رهبر انقلاب التیامی بود بر آلام بازماندگان.

 

وی ادامه داد: در سراسر کشور و از جمله رودسر این حوادث امکان دارد صورت بپذیرد نباید منتظر بود تا حادثه اتفاق بیافتد باید علاج درد را از قبل اندیشید. به مردم توصیه می کنم ایمنی ساختمان های شان را توجه نمایند خداراشکر در ساختمان های جدید نوعا توجه می شود.

 

 

خطیب جمعه رودسر به آغاز بهمن ماه اشاره کرد و گفت: این ماه مهم ترین ماه های سال برای ملت ایران است چرا که یک رژیم ۲۵۰۰ ساله را از کشور فراری دادند و نظام سلطه بر مردم را از بین بردند. بر همگان واجب است در این جشن ها حضور پرشور داشته باشند ، قرار نشود جشن های پیروزی انقلاب دولتی برگزار شود . دشمن به حضور مردم در تمام صحنه ها رصد می کند.

 

حجت الاسلام روحانی در پایان خطبه ها به آغاز ریاست جمهوری ترامپ اشاره کرد و اظهار داشت : اگر روسای جمهوری آمریکا از هر حزبی بیایند و خصومت خودشان را به این ملت نشان دهند مطمئن باشند فریاد های این ملت رساتر خواهد بود. باید دید ترامپ آیا به وعده های انتخاباتی اش عمل می کند و جلوی لشکرکشی آمریکا را خواهد گرفت . در موضوع برجام هم بداند این قرار داد بین ایران و آمریکا فقط نبوده بین کشورهای ۵+۱ و همچنین شورای امنیت صورت گرفته است اگر به فرمایش رهبر انقلاب آن را پاره کند، ما آتش خواهیم زد

اخبار
ارتباط با امام جمعه