يکشنبه 1396/11/1 - 37 : 16
مشخصات امام جمعه
تقی روحانی
تقی روحانی
رودسر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
امام جمعه رودسر با بیان اینکه محبت موجب دوام و پایداری نظام خانواده می شود گفت: باید در فیلم و سریال ها سبک زندگی دینی و اسلامی رعایت شود تا بتوان آن را در جامعه نهادینه کرد.

حجت الاسلام تقی روحانی، امام جمعه رودسر (۲۹ دی) در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان ترس از خدا را ملاک ارزیابی تقوا دانست و گفت: باید مطیع اوامر خداوند بوده و آن را در زندگی پیاده کرد.

وی در ادامه بر اهمیت ترویج سبک زندگی اسلامی در جامعه اشاره و بیان کرد: باید ارزش های اسلامی و آموزه های قرآنی را در زندگی رعایت کنیم اگر از سبک زندگی اسلامی فاصله گیریم دچار خسران  زیادی خواهیم شد.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه قرآن شیوه نظام خانواده را بیان کرده است، ادامه داد: باید در فیلم و سریال ها نیز سبک زندگی دینی و اسلامی رعایت شود تا بتوان آن را در جامعه نهادینه کرد.

وی با تاکید بر ایجاد آرامش در نظام خانواده توسط زن گفت: نباید خانواده به روش دیکتاتوری و با خشونت اداره شود بلکه محبت موجب دوام نظام خانواده می شود .

امام جمعه رودسر در ادامه به اشاره به کاهش نزولات آسمانی اظهار کرد: این کاهش نسبت به سال گذشته فاحش تر است و کشاورزان باید شخم زمستانی را جدی بگیرند.

وی خواستار صرفه جویی در آب شد و تصریح کرد: باید در زندگی از اسراف پرهیز کرده و صرفه جویی را سرلوحه زندگی قرار دهیم.

حجت الاسلام روحانی با اشاره به توطئه های دشمن در وقایع اخیر افزود: باید مراقب بود تا انقلاب به دست نااهلان نیفتد و این نیازمند بصیرت افزایی در جامعه است.

وی با اشاره به فرا رسیدن بهمن ماه پیروزی حق بر باطل اذعان کرد: در ۲۲ بهمن امسال با حماسه ایی عظیم و با شکوه تو دهنی محکمی بر ترامپ و استکبار خواهیم زد.

خطیب جمعه رودسر با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال جدایی روحانیت از سیاست است گفت: دشمن به دنبال این است تا به جامعه تلقین کند روحانیت برای مسجد و محراب است و این تفکر بسیار خطرناک است و باید مراقب بود.

وی  با تصریح اینکه ایران کشوری سرشار از نعمات الهی است تاکید کرد: چرا این همه کاستی در کشور وجود دارد مسئولان باید گزارش کار دهند

اخبار
ارتباط با امام جمعه