دوشنبه 1396/8/1 - 37 : 20
مشخصات امام جمعه
تقی روحانی
تقی روحانی
رودسر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/28
نمازعبادی وسیاسی جمعه این هفته مورخ بیست وهشتم مهرماه نودوشش به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقاروحانی امام جمعه محترم شهرستان رودسر

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رودسر ، حجت الاسلام تقی روحانی، امام جمعه شهرستان رودسر، امروز (۲۸ مهر) در خطبه های این هفته نماز جمعه  با دعوت به تقوای الهی و پرهیز از محرمات گفت: در آستانه ورود به ماه صفر هستیم و باید بسیار مراقب اعمالمان باشیم انسان با تقوا و دوری از گناه به کمال می رسد.

وی با بیان اینکه حضرت زینب (سلام الله علیه) پرچم دار نهضت سیدالشهدا است افزود: این یادگار سرزمین کربلا تمام حقایق و واقعیت کربلا را همراه امام سجاد (علیه السلام) به گوش جهانیان رساند و تمام هدف آنها بصیرت افزایی و روشنگری بود.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه امروز نیازمند روشنگری هستیم اظهار کرد: حقیقت حسینی (علیه السلام) همان حقیقت محمدی (صلی الله علیه و آله) است.
وی تصریح کرد: ما نباید از عاشورا تنها یک پیوند عاطفی بگیریم بلکه باید پیوند اعتقادی، اخلاقی و خصوصا سیاسی را درس بگیریم.

امام جمعه رودسر تاکید کرد: امروز باید بدانیم جبهه یزیدیان کجا و جبهه حسینیان (علیه السلام) کجاست. ما نمی توانیم فقط از کربلا سخن بگوییم بلکه باید از آل سعود، آمریکا و اسرائیل سخن بگوئیم.

وی با بیان اینکه کسانی که بیرق سید الشهدا (علیه السلام) را بر دوش دارند مسئولیت دارند اظهار کرد: ظلم همان ظلم است، طاغوت همان طاغوت است فقط اشخاص تفاوت کردند. شیعه با کسی که ظالم است هیچوقت دست بیعت نمی دهد

حجت الاسلام روحانی با اشاره به وقایع اخیر و سخنان ترامپ اذعان کرد: دنیا شاهد دیوانگی رئیس جمهور آمریکا و سخنان پر از توهین وی به ملت ایران بود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در پاسخ به ترامپ فرمودند نباید وقت خود را صرف پاسخگویی به این حرف ها هدر دهیم. تمام این ۴۰ سال شکست خوردند باز هم تودهنی خواهند خورد.

امام جمعه رودسر تاکید کرد: در برابر دشمن محکم ایستاده ایم و یک قدم عقب نشینی نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمن با هر چه که موجب اقتدار ماست مقابله می کند اذعان کرد: دشمن نمی خواهد قدرت علمی در ایران شکوفا و به قدرت اقتصادی و نظامی دست یابد و از پیشرفت کشورمان هراسان و نگران است.

حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه سپاه در عراق و سوریه، داعش را متلاشی کرده و به آمریکا تودهنی زده است تاکید کرد: دشمن از سپاه عصبانی است که نقشه هایش را در منطقه خنثی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: سپاه همان ملت ایران است و دانش آموزان ایران اسلامی در ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار به ترامپ و همدستانش نشان خواهند داد که هیچ غلطی نمی توانند کنند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه