شنبه 1396/2/9 - 4 : 12
مشخصات امام جمعه
محمدرضا شکسته دل
محمدرضا شکسته دل
سياهكل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
از رسانه ها خواهش می کنم یک چیز کوچک را بزرگ نکنند/ از محصولات تولیدی شهرستان استفاده کنیم
با تأکید بر جایگاه مهم انتخابات و لزوم انتخابات فرد اصلح  باید کاری کنیم تا مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها حضور حداکثری داشته باشند و از هرکاری که موجب شود حضور مردم در انتخابات کم شود باید اجتناب کرد.

 از رسانه ها خواهش می کنم یک چیز کوچک را بزرگ نکنند. مسئولین و رسانه ها از چیزی که موجب می شود حضور مردم کم شود اجتناب کنند.

امام جمعه سیاهکل با بیان اینکه آمریکا و حتی بزرگتر از آمریکا هیچ غلطی نیم تواند بکند، تصریح کرد: نباید با یک تشر دشمن منفعلانه برخورد کنیم و بترسیم. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند؛ اگر کسی از تشر آمریکا می ترسد نباید از جایگاه مردم چنین حسی داشته باشد، زیرا ترس در بین مردم جمهوری اسلامی ایران هیچ جایگاهی ندارد.

با تأکید بر لزوم اقتصاد مقاومتی، باید به خوداکتفایی برسیم و از آن محصولی که در شهرستان و استان تولید می شود مصرف کنیم تا تولید و اشتغال قوی شود.

با انتخاب فرد اصلح از نظر قرآن کریم،باید فردی را انتخاب کنیم که تقوا، دانش و سابقه بهتر داشته باشد و قوی و امین باشد.

ضمن تبریک سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام، ابراز کرد: هدف انبیا خروج ظلمات به سمت نور است با اشاره به شباهت بعثت با ظهور بیان کرد: شباهت ها و تفاوت های بعثت و ظهور:در این خصوص حداقل دو شباهت را میتوان بیان کرد که مرجوم شیخ صدوق نیز در کتاب کمال الدین به آن ها اشاره کرده است

1-نخست بحث غربت اسلام چنان که در حدیثی پیامبر اکرم (ص)فرمودند:"اسلام آغازش با غربت بود و باز غریب خواهد شد و خوش به حال کسانی که غریب اند.

در تفسیر این حدیث که باز اسلام به غربت باز خواهد گشت،گفته میشود این ناظر به دوران قبل از ظهور و در آستانه ظهور:

2-شباهت دوم مربوط به بحث بشارت دهندگان به ظهور امام عصر(عج)است،وقتی احادیث و تاریخ را بررسی کنیم،میبینیم در دوران قبل از بعثت پیامبر(ص)گسانی مژده ظهور پیامبر آخر الزمان را میدادند،از کاهنان یهودی گرفته تا مسیحیان و حتی افرادی مانند سلملن فارسی،اما اکثریت جامعه آن ها را تمسخر کرده و غیر مطلع و نادان و فاقد بلوغ عقلی میدانستند و تمسخرشان میکردند اما دیری نگذشت که حقیقت این بشارت به وقوع پیوست و انکار کنندگان را روسیاه کرد و کسانی همچون سلمان با آمدنشان با تمام وجود به او گرویدند.

امام جمعه مکه در اظهاراتی گفته که شیعه منحرف است و از دین خارج شده و باید آنها را کشت.

با اشاره به تجاوزهای رژیم آل سعود، گفت: نسل کشی در یمن، بحرین و عربستان در حال اتفاق افتادن است. آیا اسلام قریب نیست؟

 می بایست همواره به یاد امام زمان(عج) باشیم، تصریح کرد: نباید به مسلمانان و شیعیان این همه زور گفته شود. گرفتاری های ما برای این است که ما از اصل خودمان دور شده ایم و امام زمان(عج) را فراموش می کنیم.

 با اشاره به جنایتی که در فوئه و کفریا در کشور سوریه توسط تروریست ها شد، گفت: در این جنایت؛ ۴۸ ساعت قبل آنها را گشنه نگهداشتند و سپس به جرم شیعه بودن آنها را به شهادت رساندند. مجامع جهانی پس از دیدن این جنایت بازهم سکوت کرده و خفه خوان گرفتند و حتی این جنایت را محکوم نیز نمی کنند.

از زحمات دکتر زمانی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سیاهکل و تمامی کسانی که در حفط سلامت مردم کوشا هستند، قدردانی میکنیم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه