شنبه 1396/4/3 - 2 : 10
مشخصات امام جمعه
محمدرضا شکسته دل
محمدرضا شکسته دل
سياهكل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/12
ناراحتی کاندیداها از تخلفات انتخاباتی در سیاهکل/ محور سیاهکل به سنگر به قربانگاه و جاده سیاهکل به بازکیاگوراب به اسارتگاه تبدیل شده است

بسمه تعالی

خطبه های نماز جمعه 12/3/96

ناراحتی کاندیداها از تخلفات انتخاباتی در سیاهکل/ محور سیاهکل به سنگر به قربانگاه و جاده سیاهکل به بازکیاگوراب به اسارتگاه تبدیل شده است

در خطبه های عبادی سیاسی نمازجمعه این شهر با اشاره به دیدار با تعدادی از کاندیداهای معترض شورای شهر سیاهکل، بعضی از دوستان کاندیداها دغدغه هایی داشتند و بسیار زیاد از تخلفات انتخاباتی ناراحت بودند.

بعضی می گفتند ما دیگر هرگز در انتخابات شرکت نمی کنیم و توبه کرده ایم. این توبه و راهکار منفی است. مردم سیاهکل مردمی نجیب و فهیم هستند و باید با کنار هم بودن این شهر و شهرستان را بسازیم.

با بیان اینکه انتخابات تمام شد، اما باید آسیب شناسی کنیم، کاندیداها در بحث خرید و فروش آرا معترض بودند. من اعتقاد دارم باید در این بحث فرهنگ سازی انجام شود.

اگر کسی با خرید رأی بالا آمده باشد؛ آیا این انتخابات برای وی مبارک است؟ آیا کسی که رأی نخریده برنده انتخابات نیست؟ پیگیری قضایی به جای خود محفوط است، اما اینکه بگوییم انتخابات را باید باطل کرد صحیح نیست و باید این کار را برعهده مراجع ذیصلاح بگذاریم.

وی با بیان اینکه باید کمک کنیم تا شهر پیش برود، گفت: از کسانیکه می توانند برای شهر کاری کنند تا شهر پیش برود می خواهم تا به منتخبان و مسئولین کمک کنند.

از مسئولین شهرستانی و استانی که تلاش کردند تا جاده جدید سیاهکل به سمت سنگر افتتاح و مورد بهره برداری قرار بگیرد تشکر و قدردانی می کنم. این جاده موجب شده تا شهرستان های همجوار نیز از این جاده برای رفتن به تهران استفاده کنند و شهرداری سیاهکل نیز باید از این فرصت به وجود آمده استفاده کند.

: محور سیاهکل به سنگر در حال تبدیل شدن به قربانگاه است. این جاده در ذائقه مردم سیاهکل در حال تلخ شدن است. باید در برخی از نقاط این محور زیرگذر گذاشته شود.

وی با بیان اینکه مسئولین به دنبال انجام کار هستند، گفت: این محور واقعا حادثه آفرین است و در حال تبدیل شدن به قتلگاه است. من نیز پیگیر شده ام؛ نماینده مجلس و فرماندار سیاهکل در حال تلاش هستند تا نواقص این محور برطرف شود.

امام جمعه سیاهکل در رابطه با محور سیاهکل به بازکیاگوراب، خاطرنشان کرد: این جاده تبدیل به اسارتگاه شده است. اگر شما مریض و یا کار ضروری داشته باشید و بخواهید به لاهیجان بروید در این جاده اسیر می شوید. از تمامی مسئولین کشوری و استانی می خواهم برای این دو جاده فکر اساسی کنند.

شکسته دل ضمن تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان، بیان کرد: نباید کسی به صورت علنی روزه خواری کنند. اگر کسی میهمان و مسافر باشد و حواسش نباشد باید به صورت زبانی به وی تذکر داد.

وی افزود: اگر کسی به صورت علنی روزه بخورد باید آن را تحویل مراجع قضایی داد. در مرحله اول و دوم شلاق و در مرحله سوم حتی می توان حکم اعدام وی را صادر کرد.

امام جمعه سیاهکل با تذکر شدید به روزه خواری در مسجد، گفت: نباید در مسجد و در مراسم ترحیم در بین حاضرین آب پخش کرد. اگر خبر پیدا کنم مراسم را برهم می زنم. توف بر این عزاداری، غیرت دینی کجا رفته است؟ من از این موضوع بسیار ناراحت هستم.

با بیان اینکه باید حرمت ماه مبارک رمضان حفظ شود، تصریح کرد نباید افرادی که مسافر هستند به دلیل اینکه نمی توانند روزه بگیرند سفره بیاندازند. این افراد می بایست فقط به اندازه ای بخورند که گشنه نباشند

وی بیان کرد: جوان میری اخیرا زیاد شده و این به دلیل زیاد شدن گناه است. گناه جان، رزق، عمر و برکت را می گیرد. البته نمی خواهم بگویم که تمامی افراد به این دلیل جان باخته اند، اما گناه باعث کوتاه شدن عمر می شود.

شهرداری سیاهکل برای دفع بلا گوسفند کشت و از این بایت از شهردار تشکر می کنم. اما باید توجه داشته باشیم و از گناه دوری کنیم.

شکسته دل ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن درگذشت ارتحال امام در نیمه خرداد، گفت: نبود امام راحل قابل جبران نیست، اما با وجود مقام معظم رهبری این انقلاب به راه خود ادامه می رود.

وی با بیان اینکه امام فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به کشور شما آسیبی نرسد، افزود: باید در کنار سلایق مختلف راه امام را ادامه دهیم و این انقلاب را به دست امام زمانمان برسانیم و راه رساندن انقلاب به صاحب اصلی اش گوش دادن به فرامین رهبری است.

دسته جات عزاداری خوبی به مناسبت رحل امام امت در شهر سیاهکل برگزار خواهد شد. تمامی شما نمازگزاران و به عنوان کسانی که مدیون خط مشی امام هستیم باید در این مراسم شرکت کنیم. این مراسم در ظهر روز چهارشنبه برپا می شود و به مسجد جامع سیاهکل ختم خواهد شد.

با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع قاریان قرآن تصریح کرد: در دست آوردهای قرآنی در سراسر کشور شکوفایی هایی داشته ایم، اما عقب ماندگی کشور در بحث قرآنی باید جبران شود. هرجایی که ما عقب ماندگی داریم به دلیل کوتاهی هایی است که در مباحث قرآنی انجام داده ایم.

با بیان اینکه نیاز امروز جهان اسلامی عمل به قرآن است، گفت: رژیم آل سعود فکر می کند با خرید سلاح می تواند برای ایران اسلامی عرض اندام کند. اینها اعتلاف عربی-عربی درست کرده بودند، اما کار به جایی رسید که قطر نیز به کار آنها اعتراض کرده است. در بین آنها تنش ایجاد شده و این را خداوند خواسته است.

کوچکترین تحرک آنها موجب نابودی آنها خواهد بود، بیان کرد: راهکار ایران اسلامی این است که محور مقاومت را تقویت کند و این کار اعتلاف غربی-عربی و عربی-عربی را دچار مشکل می کند.

مقام معظم رهبری فرمودند فضای مجازی دو فرصت و یک تهدید است. در این فضا هجمه های آنها زیاد است اما ما می فهمیم که شبهه های آنها چه چیزهایی است و می توانیم به آنها پاسخ بدهیم. اگر شبهه ای را در فضای مجازی دیدید به اهل فن بگویید و از آنها جواب بگیرید.

سالروز درگذشت ابوطرابی آزاده ای که در اسارت آزادگی را به ما یاد داد را تسلیت میگویم/.

 

 

                                                                   و من الله التوفیق

 

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه