پنج شنبه 1396/5/26 - 21 : 2
مشخصات امام جمعه
محمدرضا شکسته دل
محمدرضا شکسته دل
سياهكل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/6
باید مسئولان به آمریکایی‌ها ثابت کنند تصویب تحریم‌ها نشانه ضعف ما نیست

بسمه تعالی

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا شکسته دل در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه سیاهکل، با بیان اینکه برجام نمونه خوبی بود که ثابت کند آمریکایی ها بدعهد هستند و اصلا قابل اعتماد نیستند، اظهار داشت: رابطه ما با آمریکا حل شدنی نیست، زیرا آنها نمی خواهند جمهوری اسلامی وجود داشته باشد و انرژی اتمی و … برای آنها بهانه است. زیرا آنها در برابر آرمان های ما کوتاه نمی آیند.

از تمامی مسئولین کشوری و استانی می خواهم تا به وحدت و کلام رهبری دقت کنند. مسئولین نباید طوری موضع گیری کنند که از صحبت های آنها برداشت به تقابل انجام شود.

تمامی رؤسای جمهور پیشین به غیر از یکی از انها زحماتی کشیده اند، البته طبیعی است که هر دولتی ضعف هایی نیز داشته، اما نمی شود طوری صحبت شود که برخی برداشت کنند که یک دولت خدمت نکرده و یا دولت بخصوصی فقط کار کرده است. مردم ما قضاوت می کنند.

ضمن گرامیداشت روز قدس، گفت: مؤمن باید دوستدار مؤمن باشد. ما نمی توانیم شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران را قبول داشته باشیم، بلکه از غزه، لبنان، یمن، بحرین و هرجایی که صدای مظلومی در آنجا بلند شده باشد حمایت می کنیم. ما این را از امام راحل آموخته ایم.

با اشاره به جنایت های رژیم صهیونیستی ابراز کرد: اینها با تکبر و فساد می خواهند بر جهان تسلط داشته باشند. صهیونیست ها مسلمان ها و غیر یهودی ها را انسان نمی دانند و برای ملت خود درجه یک و برای مابقی افراد نام درجه ۲ و سه می گذارند.

با اشاره هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: ما نیاز به حقوق بشر آمریکایی و سند ۲۰۳۰ نداریم. ما از لحاظ تاریخی قوی هستیم و خودمان برای کشورمان تصمیم گیری می کنیم.

ضمن گرامیداشت یاد شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر، خاطرنشان کرد: هفته قوه قضائیه را به تمام کارکنان این قوه به ویژه تبریک عرض می کنم.

تذکراتی در مورد برخورد با روزه خواری علنی در هفته های گذشته داده ام و امیدوارم قوه قضائیه نیز در این موضوع همچنان پیگیر باشد. برای ما رضای خداوند مهم است و این مهم نیست که بگویند با این کار دستگیری ها در شهرستان زیاد می شود.

با اشاره به پرتاب موشک از ایران به مواضع تروریست های داعش در سوریه، گفت: در هفته گذشته نظام جمهوری اسلامی با دستان توانمند عزیزان پاسدار؛ بر گوش داعشی ها و طرفداران آنها نواخت. من به سهم خودم از تمامی پاسداران به ویژه افرادی که این کار را انجام دادند قدردانی می کنم.

این پاسخ موشکی سپاه به اقدام عملیات کور تروریست های داعش در تهران موجب شادی عظیم مردم شد و همه آنها از این اقدام ابراز خوشحالی کردند. از طرف دیگر دشمنان چنان سکوت کردند که دیگر حرفی در این مورد نزدند.

با بیان اینکه این اقدام چنان غافلگیرانه بود آنها تروریست ها نتوانستند کوچکترین واکنشی نشان دهند، افزود: با این کار اقدار سپاه و نظام علنی شد و اگر خدای نکرده آنها دست از پا خطا کنند چنان به آنها ضربه زده می شود که دیگر نتوانند از جای خودشان پا شوند. این اقدام در ۳۰ سال اخیر بی سابقه بود و نه تنها مرکز داعش را نابود کرد، بلکه نیروهای قداره کش آنها از جمله عربستان سعودی را شوکه کرد.

امام جمعه سیاهکل با بیان اینکه سپاهیان و سربازان گمنام امام زمان(عج) به صورت شبانه روزی برای تأمین امنیت کشورمان در حال تلاش هستند، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند؛ مسئولان باید عوامل اقتدار کشور از جمله سپاه را تقویت کنند و همه ما قبول داریم که امنیت کشور، سپاه و نیروهای ارزشی باید تقویت شود.

از سپاه شهرستان سیاهکل به جهت توزیع ۳۵۰ بسته غذا با کمک نیروهای سپاهی و خیرین بین نیازمندان و به یاد و نام ۲۲۰ شهید والامقام سیاهکل قدردانی می کنم.

از تمامی افرادی که در راهپیمای روز قدس شرکت کردند و از برقرار کنندگان تأمین امنیت سپاسگذاری می کنم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه