يکشنبه 1396/11/1 - 36 : 16
مشخصات امام جمعه
اسماعیل صدیقی
اسماعیل صدیقی
صومعه سرا
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
آمریکا تقاص خسارت‌های واردشده به ایران را بدهد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیقی  در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه صومعه سرا با اشاره به‌اینکه هرکس تقوا داشته باشد خدا برای او راه خروج از فتنه‌ها را باز می‌کند، اظهار کرد: ثمره تقوا تشخیص حق از باطل در فتنه‌ها، حوادث و فضاهای غبارآلود است.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی از اول انقلاب تاکنون فتنه‌های زیادی را به خود دیده و فتنه سال 88 در میان تمام فتنه‌ها، فتنه بسیار سنگینی بود که حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و براندازی نظام را هدف قرار داده بود، تصریح کرد: اتاق فرمان تمام فتنه‌های بعد از انقلاب را باید در مرزهای خارج از کشور جست‌وجو کرد.

امام‌جمعه صومعه سرا با اشاره به‌اینکه اعتراض به گرانی‌ها و تجمعات مسالمت‌آمیز مربوط به امروز نبوده و از سالیان سال این تجمعات و اعتراضات در کشور بوده و است، خاطرنشان کرد: در اعتراضات اخیر شعار به گرانی‌ها توسط یک‌عده خودفروخته غربی به شعارهای ضدارزشی و علیه رهبری و نظام تبدیل شد.

خطیب جمعه صومعه سرا با اذعان به اینکه مردم ایران اسلامی با تقوایی که داشتند در تشخیص اغتشاش از اعتراض سنگ تمام گذاشته و در مقابل اغتشاش‌گران ایستادند، بیان کرد: ملت شریف ایران به خاطر داشتن تقوا و خداترسی توانستند هرچه سریع‌تر صف خود را از صف دشمن و اغتشاش‌گران جدا کنند.

صدیقی اغتشاشات اخیر را نبرد ایران با ضدایران و نبرد اسلام با ضداسلام دانست و گفت: شعار اغتشاش‌گران تحت‌عنوان جانم فدای ایران با به آتش کشیدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران تعارض داشته و مردم ایران هوشیار بودند که در تشخیص حرف و عمل اغتشاش‌گران از یک‌دیگر به بیراهه نرفتند. 

وی با تأکید براینکه اشخاصی که در اغتشاشات اخیر شعار جانم فدای ایران سر می‌دادند کجا جان خود را فدای ایران اسلامی کرده‌اند؟، افزود: این اشخاص هنگام جنگ تحمیلی ایران با عراق به خاطر ترس از جنگ از کشور خارج شدند و پس از اتمام جنگ به کشور برگشتند و اکنون گستاخانه شعار جانم فدای ایران سر می‌دهند.

ارتباط با امام جمعه