چهارشنبه 1396/11/4 - 2 : 15
مشخصات امام جمعه
سیدجواد سلیمانی
سیدجواد سلیمانی
لنگرود
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
آشنا کردن مردم با دروغ‌های استکبار یکی از وظایفی است که رهبر معظم انقلاب خطاب به سران کشورهای اسلامی اشاره و به آن تأکید کردند.

« بسم الله الرحمن الرحیم»

خطبه ها:

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سلیمانی در خطبه های نمازجمعه 29 دی 1396 در مسجد جامع شهرستان لنگرود:

  • غم این دریانوردان (حادثه نفت‌کش سانچی ) دل ملت را سوزاند و کشور را به سوگ نشاند، این حادثه بسیار دردناک است ولی در همان ساعات اولیه حادثه، عده ای از افراد شیطان‌صفت شروع به شایعه‌پراکنی کردند و درباره موارد مختلفی شایعه ساختند که بعداً مشخص بود آن‌ها بی‌پایه و اساس بود.
  • مسئولان کشور باید جواب درستی به خانواده‌های داغدار سانچی بدهند و قوه قضائیه نیز باید درباره قصور احتمالی مسئولان ذی‌ربط نیز تحقیق و بررسی و به ملت گزارش دهند.
  •  لزوم توجه جهان اسلام به مسائل و تحولات منطقه از تأکیدات امام خامنه‌ای بود و همچنین فرمودند استکبار مانند جنگ سخت در جنگ نرم نیز شکست خورد ولی لازمه شکست استکبار در جنگ نرم وحدت جامعه اسلامی است.
  •  آشنا کردن مردم با دروغ‌های استکبار یکی از وظایفی است که رهبر معظم انقلاب خطاب به سران کشورهای اسلامی اشاره و به آن تأکید کردند.
  •  لباس پرستاری فقط لباس سفید و تخصص در تشخیص داروها نیست، پرستاری یک معنا دارد و آن تقسیم کردن رنج بیمار با خود است و اینکه پرستار خستگی خود را کنار بگذارد و برای آسودگی دیگران خدمت کند.
  • مسئولان و دانشگاه علوم پزشکی باید توجه کنند که حقوق پرستارانی که شب و روز و در هرزمانی برای سلامتی بشر جان‌فشانی می‌کنند، پایمال و حبس نشود و ان شاء الله دولت و وزیر بهداشت برای گرفتن حق پرستاران و بودجه مناسب برای این امر دقت بیشتری داشته باشند.
  •  میز خدمت توسط ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان لنگرود در مسجد جامع، افتتاح شده است. ان شاالله این میز خدمت هر هفته و با حضور مسئولین یک‌نهاد اداری به‌صورت بی‌واسطه با مردم برپا خواهد بود.
  •  مناطقی مانند کیاکلایه، کلیدبر و که طی چند سال گذشته به شهر لنگرود و با منطقه گالشکلام که به شهرداری چاف و چمخاله ملحق شدند باید رسیدگی شود، این روستاها جزو شهر شدند ولی آرزو می‌کنند که ای‌کاش جز منطقه شهری درنمی‌آمدند.
  •  از نمازگزارانی که طی چند هفته اخیر در حیاط مسجد حضور دارند شرمسارم و لازم است مردم و مسئولان در پیشرفت پروژه مصلی لنگرود همکاری کنند. ساخت پروژه مصلی با مشکلات فراوانی مواجه است و ان شاء الله این مشکل حل شود، اگر مشکلات مصلی حل شد که ساخته و نمازها در مصلی برگزار خواهد شد ولی اگر مشکلات بر قوت خود باقی بماند تا زمانی که بنده در این شهر هستم در همین مسجد جامع نماز برگزار خواهد شد.
اخبار
ارتباط با امام جمعه