جمعه 1396/9/3 - 15 : 3
مشخصات امام جمعه
علی محمد بیات
علی محمد بیات
(فندرسك) خان ببين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/12
خطبه های نماز جمعه

«گزیده خطبه »

تاریخ:12/8/96

خطیب:حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا بیات

خطبه اول:

 مومنین و مومنات نمازگزار روز جمعه اول خودم و بعد همه شما را به تقوای الهی دعوت میکنم.

امام حسین علیه السلام:انسانی که اهل راستگویی است انسان عزتمندی است(عزتمند است هم نزد خداوندمتعال هم نزد اهل بیت و هم نزد مردم)انسانی که ناتوان است دروغ میگوید اگر انسان راضی را به شما گفت این راز نزد شما امانت است(اگر کسی امانت را رعایت نکند خیانت کرده است)و خلق حسن عبادت است.

حدیثی از امام حسن عسکری علیه السلام درباره ی اربعین که می فرمایند: یکی از علائم مومن ،زیارت اربعین حسینی است.

امام محمد باقر علیه السلام میفرماید:اگر مردم میدانستند ثواب زیارت امام حسین علیه السلام چقدر است هر لحظه از شوق زیارت امام حسین علیه السلام میمردن.

امام صادق علیه السلام:از برترین اعمال،زیارت قبر سیدالشهداء است.

اربعین چیست؟چرا اینقدر عظمت پیدا کرد؟

در منابع روایی داریم که:

۱.اربعین روزی بود که اسرا را از شام به کربلا برگرداندند.

۲.روزی که جابربن‌عبدالله‌انصاری به همراه عطیه اوفی از مدینه به سمت کربلا آمد و اولین زائر قبر امام حسین علیه السلام شدند.

۳.شیخ طوسی میفرماید:‌روز اربعین روزی است که سر مطهر ایشان به بدن مطهرشان برگرداندند.

۴.سیدمرتضی میفرماید: روز بود که سر حضرت سیدالشهداء به بدن مطهرش ملحق شد.

دلیل این همه عظمت چیست؟

آن چیزی که در تعالیم اسلام است،قرآن،کلمات اهل بیت عصمت و طهارت،نهج البلاغه امیرالمومنین که هدف رسالت انبیاءو بعد از ایشان،اولیاءالله است دو چیز است: ۱.عالم کردن مردم ۲.عاقل کردن مردم.

در زیارت اربعین امام حسین علیه السلام چه میخوانیم:

ما شهادت میدهیم که شما خون خودت را در راه خدا دادی،جان خودت را دادی،بالاتراز اینها که چیزی نیست برای اینکه مردم را آگاه کنی و از گمراهی در بیاوری.

پیامبر اسلام که نه سواد خواند و نه سواد نوشتن داشت خداوند متعال ایشان را برای امت انتخاب کرد.البته دین اسلام دین جهانی است که مصلحت این بود که در شبه جزیره عربستان این دین پا بگیرد.

پیامبر اسلام پیام الهی را به مردم رساند اما این شجره مقدس و شجره طیبه که نباید منقطع شود،این شجره باید ادامه پیدا کند و گرنه عقول مردم کامل نمیشود و حسین بن علی صاحب ولایت است چون پیامبر فرمود:حسین منی و انا من حسین

 

یکی از وظایف پیامبران  تطهیر و تزکیه مردم  و اینکه علم و فهم را به آن ها منتقل کنند.

چه زمانی امام زمان ظهور میکند زمانی که عقول مردم کامل شود پس یکی از وظایف پیامبران همین امر بوده است.

اگر خون امام حسین(ع) نبود ما امروز قرآن را نداشتیم،خون امام حسین(ع)برای ابقای قرآن بود

خطبه ی دوم:

در خطبه  دوم اول خودم را و بعد  همه  شما را به تقوای الهی دعوت میکنم

اشاره ای داشته باشم به شرارت آمریکا در مسئله ی برجام،آمریکا،اروپا و و... آمدند پای میز مذاکره که سرانجام به امضای سندی ختم شد که باعث شد ما از خیلی خواسته هایمان دست بکشیم ،اما این دغل بازی هایی که آمریکا از خود نشان می دهد دلیلش چه می باشد؟!آمریکا چون نمی تواند در میدان جنگ با ایران حرفی داشته باشد تنها سلاحش در مقابل ایران مذاکره است.

 

امریکااز آن چه که نتوانسته در عراق و سوریه و غیره...به ان دست پیدا کند در مذاکره به دنبال آن می گردد

آمریکا سلاح هسته ای،موشک دور برد داشته باشد اما ما از ان ها محروم باشیم!!!

توان نظامی ما به هیچ وجه قابل مذاکره نیست!!

همانطور که حضرت آقا ایستادگی کردند و مثل یک پدر آگاهی دادند به مسئولین ما باید مسئولین ما هشیار باشند و مذاکره دیگرجاییگاهی ندارد .

نترسیم!!امروز هرجا که عقب نشینی کنیم به ضرر ماست و دلخوش به آمریکا هم نباشیم

دیروز مقام معظم رهبری دیداری با دانش آموزان داشتند،فرمود:مرحوم مصدق دلخوش کرد به آمریکایی ها میخواست از چنگال انگلیسی ها در آید رفت در دامن آمریکایی ها و آن ها کاری با مصدق کردند که در کودتای 28مرداد 1332قدرت را از مصدق گرفتند و آمریکا قابل اعتماد در هیچ زمینه ای نیست

یکی از برکات انقلاب اسلامی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود اگ لانه جاسوسی تسخیر نمیشد آنها فعالیت میکردند و انقلاب مارا همانند انقلاب مصر از بین میبردند اما این دانشجویان خط امام وارد شدند و حضرت امام(ره)هم دفاع کرد.ما باید در مقابل زورگویی های امریکا ایستادگی کنیم،این منطق قرآن است ایمان به خدا داشته باشیم و کفر به طاقوت بورزیم

در روز 13آبان ماه سه تا مناسبت داریم بازداشت و تبعید امام خمینی ره به ترکیه،کشتار دانش آموزان و دانشجویان در سال 57 و مناسبت بعدی تسخیر لانه ی جاسوسی است

هدف ما از انقلاب این بود که استکبار ستیزی کنیم و در کنار مظلوم باشیم

ساعت 9:30برنامه ای است از کنار کانون حکیم میرفندرسکی راهپیمایی و تجمعی است به سمت مسجد مصلی شهر که اعلان انزجار از آمریکا انجام میدهیم

روز یک شنبه روز فرهنگ عمومی است هرکشور ی که میخواهد موفق باشند باید یک فرهنگ خوبی داشته باشند

و مسئله ی آخر روز پنج شنبه روز اربعین است و سال پیش گفتیم که برنامه های شهر را متمرکز کنیم و امسال بنا شد مراسمی از گلزار شهدای گمنام تا مسجد امام حسن عسکری(ع)داشته باشیم.

 

ارتباط با امام جمعه