سه شنبه 1395/11/5 - 35 : 6
مشخصات امام جمعه
محمود ترابی
محمود ترابی
گنبد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
امام جمعه گنبدکاووس بر پاسداشت دستاوردهای انقلاب تاکید کرد
حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی درخطبه دوم نمازجمعه این هفته، درجمع نمازگزارن گنبدکاووس اظهار داشت: با فرا رسیدن ماه بهمن، عطر ایام پیروزی انقلاب در اقصی نقاط این سرزمین می پیچد و ستادهای بزرگداشت این ایام فرخنده نیز برای دهه فجر برنامه های مختلفی را پیش بینی کرده اند.
وی با تاکید برضرورت حضور پرشور مردم در مراسم های دهه فجر گفت: اقشار مختلف مردم باید با حضور پرشور در برنامه های دهه فجر، دستاوردهای انقلاب اسلامی را پاس بدارند.
حجت الاسلام ترابی با اشاره به ابراز گله مندی عده ای از مردم گنبدکاووس نسبت به عملکرد برخی ادارات و نهادها و درخواست اعلام اسامی ادارات از طریق تریبون نمازجمعه، اضافه کرد: ادارات و نهادها باید در خدمت به مردم تلاش بیشتری نمایند تا اسامی آنان از تریبون نمازجمعه اعلام نشود.
وی با هشدار به ادارات و نهادهای کم کار گنبدکاووس، تصریح کرد: فعلا به تذکر برای رفع کم کاری ها بسنده می شود و اگر ادارات در رویه خدمتی خود به مردم تجدیدنظر نکنند، اسامی آنان از تریبون نمازجمعه اعلام می شود.
امام جمعه گنبدکاووس همچنین با تسلیت شهادت مظلومانه جمعی از آتش نشانان در حادثه آتش سوزی و سقوط ساختمان پلاسکو در تهران گفت: این حادثه ازیک سو بسیار غمبار بود و از سوی دیگر اوج ایثار، فدارکاری و شجاعت آتش نشانان را برای نجات مردم نشان داد.
حجت الاسلام ترابی به پیام رهبری انقلاب در خصوص این حادثه اشاره کرد و گفت: در پیام معظم له نیز به شهادت مظلومانه آتش نشانان شجاع و فداکار این سرزمین، درحین خدمتگزاری اشاره شده است.
وی، به انتخاب علی اکبر ولایتی به عنوان جانشین آیت الله هاشمی رفسنجانی در هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ازسوی رهبری انقلاب و نیز اقدامات قوه قضاییه برای دستگیری تعدادی از مفسدان اقتصادی اشاره کرد و گفت: انتخاب دانشمند فاضل در راس دانشگاه آزاد اسلامی و نیز برخوردهای اخیر قوه قضاییه هر دو قابل تقدیر است.
حجت الاسلام ترابی با تاکید برضرورت برخورد جدی قوه قضاییه با مفسدان اقتصادی، اضافه کرد: مردم از این حرکت قوه قضاییه خوشحال هستند و از آن حمایت می کنند زیرا وقتی می بییند یک بانک هزاران میلیارد تومان به فردی وام می دهد اما به مردم عادی یک میلیون تومان هم به سختی می دهند، دلشان خون می شود.
وی تصریح کرد: برخورد با مفسدان اقتصادی و رانت خواران باید فارغ از هر گروه و جناحی با قاطعیت انجام شود تا فضای فساد اقتصادی مدیران درجامعه عمومی نشود زیرا اکثر مدیران افرادی صالح و پاکدست هستند.
خطیب جمعه گنبدکاووس دربخش دیگری از خطبه دوم، به مسائل خارجی از جمله نشست آینده درباره سوریه درشهر آستانه قزاقستان اشاره کرد و گفت: برگزاری این نشست نماد شکست سیاست های غیرانسانی و شرارت گونه غرب و برخی کشورهای منطقه درحمایت از داعش است.
حجت الاسلام ترابی افزود: امروز بسیاری از سیاستمداران و تحلیلگران کشورهای غربی و آمریکایی به نقش و تاثیرگذاری ایران و روسیه در تحولات منطقه خاورمیانه و غرب آسیا اعتراف کرده اند.
اخبار
ارتباط با امام جمعه