جمعه 1396/1/4 - 29 : 12
مشخصات امام جمعه
محمود ترابی
محمود ترابی
گنبد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
امام جمعه گنبدکاووس در آخرین نماز جمعه سال 95 با اشاره به اجرای سند 2030 در آموزش و پرورش گفت: راه نفوذ دشمن و تغییر نگرش فرزندان و خانواده ها از این کانال ایجاد می شود.
حجه الاسلام ترابی افزود: سندی که شورای عالی انقلاب فرهنگی ندیده است و مجلس تصویب نکرده و در خارج تصویب شده نباید سند بالادستی تعلیم و تربیت شود و اعلام خطر فوق العاده در این زمینه وجود دارد.
ترابی اذعان کرد: با درایت های رهبری ، پشتیبانی مردم و عنایت های حضرت حجت(عج) ، برنامه هایی که دشمن آنها را برای خودش فرصت برای می داند، برایشان تبدیل به تهدید می کنیم و تهدیدهای دشمن را با تدبیر رهبرمعظم انقلاب برای خود، تبدیل به فرصت خواهیم کرد
مردم باید در صحنه باشند
وی با اشاره به اقدام انقلابی مردم بحرین در حمایت از شیخ عیسی قاسم؛ نیز گفت: مردم انقلابی کسانی هستند که به سرنوشت جامعه خود حساس و در صحنه حضور داشته باشند.
امام جمعه گنبد ادامه داد: مردم انقلابی نگذارند دیگران برای آنها تصمیم بگیرند؛ و این جملۀ فاجعه بار را که "کار سیاست را به سیاست بازان بسپارید" را نگویند؛ مردم باید در صحنه باشند و راه و مسیر خود را تعیین کنند.
نوروز فرصتی برای ایجاد همبستگی
حجه الاسلام ترابی در بخش دیگری از سخنانش ایام عید نوروز فرصتی برای ایجاد همبستگی در بین مردم عنوان کرد و اظهار کرد: امروز زندگی ها تحت تاثیر تکنولوژی است؛ و در حالیکه کنار هم هستیم باهم نیستیم؛ ایام نوروز تولید همبستگی می کند و دیدارها را ساماندهی می کند.
وی افزود: این ایام را می توان ایام تجدید عهد بین مردم دانست و از این فرصت ها برای انتقال تجربیات بزرگترها به کوچکترها استفاده کنید.
نوروز را از خرافه ها پاکسازی کنید
خطیب جمعه گنبد همچنین گفت:  نوروز را به عنوان عید ملی می شناسیم؛ منتهی باید خرافه های آن و انحرافات آن را پاکسازی و پالایش کرد.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین ویژگی های ایام نوروز این است که در کنار خانه تکانی که بهداشت ایجاد می کند، باعث ایجاد همبستگی اجتماعی می شود و در کنار آن انسان باید همواره سعی کند با نگاه به طبیعت خدا را بشناسد و عظمت و حکمت خدا را درک کند.
امام جمعه گنبد با اشاره به آغاز و پایان سال در کنار حضرت یحیی بن زید(ع)،خود و نمازگزاران را در پناه یحیی بن زید(ع) دانست و جملاتی در باب عرض ارادت به آن حضرت بیان کرد.
اخبار
ارتباط با امام جمعه