پنج شنبه 1396/7/27 - 22 : 14
مشخصات امام جمعه
عین الله شهابی
عین الله شهابی
آزاد شهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
تحریم سپاه بازی کردن با دم شیر است ، سپاه با کسی شوخی ندارد ، اگر فرماندهی محترم سپاه هشداری داده ،منتظر عکس العمل آن باشید
خطبه های نمازجمعه مورخه 1369/07/21
 
خطبه اول
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
* عبادالله ( و تزودوا فان خیرالزاد التقوی واتقون یا اولی الالباب )
 
* توشه ی قیامت تقواست ، تنها سرمایه ای که تمامی سرمایه های مادی و معنوی بوسیله ی آن بدست می آید تقواست.
 
* عامل رشد وتکامل انسانی تقواست ، راه نجات از همه ی ناهمواریها تقواست و بدون آن ره بجایی نخواهد رسید .
 
جمعه روز زیارتی حضرت سیدالشهداء و حضرت بقیه الله الاعظم است ، میان عاشورا و انتظار پیوندی است ناگسستنی ، در حقیقت انتظار نگاه شیعه است به افق سرخ کربلا ، انتظار همان لبیک به استغاثه حضرت سیدالشهداء است ، او خواهد آمد تا ندای امام حسین (ع) و تمام انبیاء و اولیاء الهی را پاسخ دهد .
 
* ندای (یا لیتنی کنت معکم فافوز فوزاً عظیما) ، ای کاش با شما بودیم و همراهتان به سعادت می رسیدیم .
 
وجوه مشترک یاران سیدالشهداء و منتظران واقعی که در اصل معرفت به امام انسان را کمک می کند تا از تمامی آزمونها سربلند بیرون آید ، چون عارفِ به امام هم عاشق است و هم مطیع .
 
* یکی از ویژگی های یاران این دو امام ، دشمن شناسی است ،در تشخیص دشمن بصیرت بالایی دارند .
 
ویژگی دیگر روحیه ی شهادت طلبی ، منتظران حضرت از جان و مال و آبروی خود می گذرند تا میدان ورود آقا را فراهم نمایند ، در صبحگاهان با امامش بیعتی تازه می بندند ، عهدی که حتی مرگ هم آنرا نمی تواند بشکند .
 
* عاشورا پشتوانه فرهنگی انتظار است ، به کسی منتظر می گویند که همه ویژگی های یاران حضرت سیدالشهداء را داشته باشد .
 
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
 
خطبه دوم
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
عبادالله ، اتقوالله حق تقاته
 
* تقوا چراغ راه فروغ دلِ آگاه ، نشانه اَمان الهی است . اگر تقوا نباشد ، دل اسیر شهوت گردد ، حتی مغز و فکر از کار می افتد و عقل تعطیل می گردد و زندگی به فساد وتباهی کشیده می شود، زندگیِ سالم با تقوا میسور خواهد شد .
 
* موضوعی که این روزها مردم را به خشم آورده ، اظهارات سخیف رئیس جمهور و تصمیم آمریکا درباره سپاه پاسداران است.
 
* "اگر سپاه نبود کشور هم نبود" ، این کلام حضرت امام است که ورد زبان ملت ماست ، شاید به عمق آن کمتر دقت کردیم ، حضرت آقا سپاه را هدیه ی الهی به انقلاب اسلامی می داند .
 
* سپاه اصل نظام جمهوری اسلام است و از ارکان حفظ نظام ماست ، سپاه بازوی قوی ملت و قدرت شکست ناپذیر نظام ماست .
 
* سپاه پاسداران یکی از خطوط قرمز ملت ماست ، همه ی مردم ما پشتیبان سپاه هستند و با تمام وجود حامی و همراه این لشکر مخلص خدا هستند .
 
* امروز اگر اضمحلال داعشی ها را در منظقه می بینیم که از سراسر دنیا برای نابودی اسلام به این منطقه آمدند، با تلاش این نیروی پرصلابت (سپاه) انجام شده است .
 
* بزرگترین تروریست دنیا و حامی همه ی تروریستها آمریکاست و دنیا به جنایت داعشی ها واقف است ، دنیا می داند بوجود آورنده و بزرگترین حمایت کننده ی داعشی ها آمریکاست ، و خط مقدم مبارزه با این تروریستهای جانی سپاه پاسداران است و آمریکا مقابل قوی ترین نیروی ضد تروریستی دنیا یعنی سپاه ایستاده است .
 
* اگر از مردم سوال شود ، دیوانه ترین ، خشن ترین و منفورترین و شیطانی ترین چهره ی دنیا و رهبر تروریستها کسیت ؟ بدون درنگ نام ترامپ بر زبان می آید .
 
* سخنرانی 25 مهر ماه او هم مثل بی ادبی های گذشته ی اوست ، ما نه با تهدید آمریکا می ترسیم نه به وعده هایشان امیدواریم ، دشمنی آمریکا تمام شدنی نیست ، .مسأله هسته ای و برجام بهانه است .
 
* تحریم سپاه بازی کردن با دم شیر است ، سپاه با کسی شوخی ندارد ، اگر فرماندهی محترم سپاه هشداری داده ،منتظر عکس العمل آن باشید اگر دست از پا خطا کنید .
 
والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته
ارتباط با امام جمعه