دوشنبه 1396/9/27 - 25 : 8
مشخصات امام جمعه
نجفعلی قاسمی
نجفعلی قاسمی
فاضل آباد
خطبه ها
خطبه اي از امام جمعه يافت نشد.
اخبار
حضور حماسی مردم شهر فاضل آباد در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن

 امروز مردم ولایتمدار شهر فاضل اباد  بار دیگر به صحنه آمدند تا با فریاد انزجاز از استکبار و یاوه گویان مستکبر ، شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی را سر دهند.

مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر فاضل آباد ساعت 10:30 صبح از گلزار شهدای به سمت مسجد جامع شهرفاضل اباد برگزار شد.

مراسم تکریم ومعارفه

حضورحضرت حجه السلام والمسلمین قاسمی امام جمعه بخش کمالان وشهرفاضل اباد درسالن اجتماعات فزمانداری شهرستان علی ابادکتول به جهت مراسم تکریم ومعارفه ریاست اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان علی اباد واهدا لوح تقدیردر راستای خدمات ارزنده جناب حجه السلام قرای 

این مراسم که باحضور مسولین ادارات ونهادهای شهرستان وامامان جمعه ومدیرکل اداره اوقاف استان گلستان برگذار شد

دیداراز مردم ومساجد
سرکشی امام جمعه از مساجد بخش کمالان وشهر فاضل آباد وروستاهای تابعه​
آیین گلریزان باستانی کاران فاضل آبادی در آستانه نوروز 95

آیین  گلریزان باستانی کاران فاضل آباد در آستانه نوروز باستانی 95 با حضور پهلوانان و ورزشکاران این شهر برگزار شد.

 در این مراسم که حجت الاسلام والمسلمین قاسمی امام جمعه فاضل آباد، تجری مفرد فرماندار شهرستان علی آباد کتول، میردیلمی بخشدار کمالان،  مردم و سایر مسئولان ادارات شهرستان نیز حضور داشتند، پهلوانان فاضل آباد برای رهایی زندانیان و بازگشت آن ها به جمع خانواده در آستانه سال جدید، گلریزان کردند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفعلی قاسمی امام جمعه فاضل آباد  در این مراسم  با اشاره به بیت «بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند»، گفت: گلریزان برای نجات مردم از بند مشکلات، امری نیکو و پسندیده است و شعرا و بزرگان زیادی نیز در این خصوص تاکید داشته اند.

وی کمک و حمایت از نیازمندان و درماندگان توسط مسلمانان را امری ضروری دانست و عنوان کرد: این مراسم ها (گلریزان) مورد عنایت خداوند متعال است و در آیات و روایات نیز به اینگونه اشاره شده که بهترین شما نزد من کسی است که مشکلات نان خوران من را حل کند .

احمد تجری مفرد فرماندار شهرستان علی آباد کتول نیز در این مراسم با قدردانی از باستانی کاران شهر فاضل آباد برای انجام این امر پسندیده، بیان کرد: ورزش باستانی ورزشی الگو گرفته از ورزش مولا علی (ع) است و تمام فضائل و ویژگی های آن را از جمله شجاعت، از خود گذشتگی و… را شامل می شود.

وی گلریزان برای آزادی زندانیان غیر عمد را آیینی نیکو و پسندیده توصیف کرد و گفت: همه ی ما باید کمک به زندانیان غیر عمد را وظیفه خودمان بدانیم، مردم را نیز در این امر شریک کنیم و از آنان بخواهیم برای کمک و نیکوکاری در مسیر کسب رضایت خداوند، پا به عرصه بگذارند.

رحمت اله میردیلمی بخشدار کمالان هم در این مراسم، گفت: همه ی کسانی که موقعیت و سرمایه ای دارند، برای نجات زندانیان از بند و گرفتاری قدم بردارند، زیرا خداوند متعال نیز در قرآن کریم به این مساله تاکید ویژه ای داشته اند.

 

باید انتخاباتی سالم بر پایه دین و قانون برگزار کنیم

حجه السلام نجفعلی قاسمی امام جمعه بخش کمالان وشهرفاضل آباد با اشاره به فرارسیدن بزرگترین رویداد سیاسی کشور در هفتم اسفندماه 94 گفت: باید همه تلاش کنیم تا انتخاباتی سالم بر پایه دین اسلام و قانون اساسی کشورمان برگزار کنیم.

 مسلم سوخته سرایی در جمع خبرنگاران شهرستان علی آباد کتول بیان کرد: هر کس در راستای برگزاری انتخاباتی سالم گام بردارد، دارای اجر و مزدی الهی است.

وی با بیان اینکه مردم باید مردم از کسی حمایت کنند که نسبت به آراء آن ها تعهد داشته و در مسیر انقلاب اسلامی حرکت کند، اظهار کرد: ما در انتخابات برنده و بازنده نداریم، وقتی داوطلبان بر این باور باشند ما توانسته ایم رسالت خود را به درستی ادا کنیم.

حجه السلام قاسمی  شرکت مردم در انتخابات را سهم آن ها در اداره کشور دانست و متذکر شد: اگر هر نفر به نوبه ی خود ادای دین کند و در عرصه انتخابات شرکت کند، همه چیز درست پیش می رود. در واقع مردم برنده اصلی انتخابات کشور هستند.

وی در خصوص مراحل اجرایی و ساختار ستاد انتخابات تشریح کرد: در ستاد اجرایی 7 کمیته داریم که فرماندار رئیس ستاد و بخشدار کمالان رئیس کمیته فرعی آن است.

حجه السلام قاسمی  افزود: هیئت اجرایی نظارت، بازرسی، کمیته انتخابات و عوامل اجرایی شعب تشکیل شده است که همه ی آن ها برای اجرای مُر قانون، حکم داور را دارند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری پرشور انتخابات، تصریح کرد: توجه به پیام ها و وصایای شهدا، بی تفاوت نبودن به نقش مردم، تاکید بر حضور رسانه ها در روند اجرایی انتخابات به عنوان ناظر بر ستاد اجرایی همه و همه برای آن است که وقتی ناظر ها بیشتر باشند، اطلاع رسانی به مردم و عمل به مُر قانون بیشتر است.

وی با بیاناینکه کسی که انتخاب می شود مال مردم است، یادآور شد: نباید دلواپس این باشیم که چه کسی در مجلس حاضر می شود زیرا نهاد های نظارتی مُر قانون را رعایت می کنند و قرار نیست کسی که دلسوز نظام نبوده، تایید شود.

حجه السلام قاسمی  در پایان به خبرنگاران توصیه کرد: از هر جناح یا دست اندرکار انتخابات تخلف دیدید، مستند سازی کنید، زیرا شما اهرم بازدارنده هستید و باید بد اخلاقی ها و قومیت گرایی ها را کنترل کنید. رسانه جزیی از زندگی ماست و ما از شفاف سازی استقبال می کنیم.

 

مشارکت در انتخابات قلب توسعه پایدار کشور است

نجفعلی قاسمی امام جمعه  بخش کمالان و شهر فاضل آباد شهرستان علی آباد کتول با اشاره به فرا رسیدن ایام 2 انتخابات مهم  مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی کشور گفت: مشارکت مردم در انتخابات امری ضروری برای توسعه پایدار کشور است.

حجه السلام قاسمی  در جمع معتمدین هیات اجرایی انتخابات بخش کمالان  و شهر فاضل آباد بیان کرد: مشارکت قلب توسعه پایدار کشور می باشد که به یاری خداوند متعال مشارکت مردم بعد از انقلاب اسلامی، در امر تعیین سرنوشت کشور عملی شده است.

وی اظهار کرد: زمانی از تاریخ ایران را با حکومت ستمشاهی و پادشاهی سپری کردیم که مردم کوچکترین حق و سهمی در اداره جامعه نداشتند.

حجه السلام قاسمی  با بیان اینکه امانتداری و صداقت در انتخابات را مقوله ای بسیار حیاتی، افزود: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی و ولایت ولایت فقیه همه ی مردم ایران در تعیین سرنوشت کشور ایفای نقش می کنند و ما نیز به عنوان امانتدار آراء مردم، موظف به عمل به تکلیف خود برای حفظ این انقلاب ارزشمند هستیم.

 امام جمعه  بخش کمالان با اشاره به لزوم پایبندی به ارزش ها و آرمان ها انقلاب اسلامی، یاد آور شد: زمانی اربابان و کدخدایان به زور بر سر مردم حکومت کرده و در برابر اعمال ناشایست خود متعهد به پاسخگویی نبودند.

حجه السلام قاسمی  در پایان سخنان خود، انتخابات را مرکز مانوری برای تمرین دموکراسی و همدلی دانست و تاکید کرد: مشارکت بیشتر باعث توسعه، اشتغال و کار آفرینی در جامعه می شود.

 

شعار مرگ بر امریکای دانش آموزان فاضل آبادی در گردهمایی 13 آبان طنین انداز

دانش آموزان فاضل آبادی به مناسبت روز ملی استکبار ستیزی با حضور در گردهمایی با شکوه روز سیزده آبان در جوار گلزار شهدای گمنام این شهر، شعار مرگ بر امریکا سر دادند.

 در سالروز یوم الله 13 آبان، روز دانش آموز و حماسه تسخیر لانه جاسوسی که امام خمینی (ره) رهبر کبیرانقلاب اسلامی از آن بعنوان انقلاب دوم یاد کرده اند، دانش آموزان مدارس فاضل آباد در گلزار شهدای گمنام این شهر، یکصدا با هم و با نوای مرگ بر آمریکا و مرگ بر استکبار جهانی، گردهمایی با شکوهی را رقم زدند.

در این گردهمایی حجت الاسلام قاسمی امام جمعه و خسروی بخشدار کمالان، دیلم رئیس شورای اسلامی شهر، معاون و پرسنل شهرداری و مدیران ادارات شهر فاضل آباد هم در کنار دانش آموزان و معلمان این شهر حضور داشتند.

 

اولین جشنواره فرهنگی ورزشی روستایی در محمد آبادکتول

اولین جشنواره فرهنگی ورزشی روستایی بخش کمالان شهرستان علی آبادکتول به میزبانی روستای محمد آباد کتول باحضورامام جمعه محترم بخش کمالان حجه السلام نجفعلی قاسمی برگزارشد.

محمد علی دیلمی دهیار روستای محمد آباد کتول در حاشیه برگزاری این جشنواره در گفتگو با زرین نامه بیان کرد: اولین جشنواره فرهنگی ورزشی روستائی شهرستان علی آبادکتول از هفته گذشته در سالن ورزشی شهدای روستای محمد آبادکتول آغاز شده و تا 20 شهریورماه جاری ادامه دارد.

وی با اشاره به فعالیت همه ی روستاهای بخش کمالان شهرستان علی آبادکتول در این جشنواره  اظهار کرد: در این جشنواره ورزشکاران و علاقه مندانی از روستاهای محمد آباد کتول، برفتان، رحمت آباد،  عباس آباد، الامن، شیرنگ علیا، شیرنگ سفلا، ضیاء آباد، شجاع آباد، جهان بینی، نصرکان، باقرآباد، باقر آباد، کوزه لی، آشوربای، آزاد تپه، قره بلاغ، احمد آباد و مارانکلاته حضور دارند.

دیلمی تصریح کرد: آقایان در رشته های ورزش باستانی، فوتسال، والیبال، پنالتی، کاراته، طناب کشی، مچ اندازی و هفت سنگ و همچنین بانوان در رشته های فوتسال، والیبال، طناب کشی، وسط بازی و هفت سنگ در این جشنواره با هم به رقابت می پردازند.

دهیار محمد آباد کتول در پایان خاطر نشان کرد: این جشنواره با همکاری دفتر آمور روستایی و شوراهای استانداری گلستان، بخشداری کمالان و دهیاری های تابعه ، اداره ورزش و جوانان علی آباد کتول به اجرا در آمده است.

 

66 سال مظلومیت در غزه /حمایت از مردم غزه وظیفه ای فطری و اسلامی است

امام جمعه شهرفاضل آباد با اشاره به مظلومیت 66 ساله ی غزه و فلسطین گفت: حضور در راهپیمایی روز قدس و حمایت از مردم غزه و فلسطین وظیفه ای دینی و اسلامی برای همه ی مسلمانان است.

حجت الاسلام والمسلمین نجف علی قاسمی در گفتگو با خبرنگار زرین نامه با تاکید بر ضرورت شرکت در راهپیمایی روز قدس بیان کرد: در آموزه های دینی ما نیز پیامبر اسلام می فرمایند هرکس صدای فریاد مسلمانی را بشنود و به کمک او نشتابد مسلمان نیست.

وی حمایت از قدس را وظیفه ای دینی و اسلامی دانست و اظهار کرد: مسئله ظلم ستیزی و استکبار ستیزی آموزه های دینی ما تاکیدی بر آن شده و علاوه بر آن شرکت در راهپیمایی روز قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین وظیفه ای انسانی و فطری است.

قاسمی با اشاره به دلایل حملات مکرر رژیم صهیونیستی به نوار غزه تصریح کرد: امریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل اینکه از جبهه ی مقاومت ضربه خورده اند، می خواهند این حکومت را از بین ببرند.

وی افزود: آن ها برای از بین بردن جبهه ی مقاومت قضایای سوریه و اتفاقات عراق را پیش آوردند و امروز نیز برای غزه نقشه کشیده اند.

امام جمعه شهر فاضل آباد در پایان با بیان اینکه ظلم صهیونیسم به مردم در غزه بیداد می کند، خاطر نشان کرد: مردم غزه از 66 سال گذشته همچنان مظلوم واقعه شده اند و صهیونیسم می خواهد با حملات وحشیانه خود به غزه، نیروی مقاومت را از بین ببرد.

 

کوتاه ترین راه برای تقرب خداوند، بنده خدابودن است

حجت الإسلام والمسلمین نجفعلی قاسمی گفت: انسان ها چندگروه هستند. بعضی از انسان ها نه تنها هیچ فایده ای ندارند بلکه به صلاح بشریت هم نمی باشند. بعضی متعلق به گذشته هستند و سومین گروه از انسان ها به اندازه ظرف زمانی خود و خانواده شان مفید هستند.

وی ادامه داد: برخی از افراد فراتر از خودشان هستند و به اندازه یک گروه و قوم به جامعه خدمت می رسانند. گروه پنجم از انسان ها فرامکانی و فرازمانی هستند. یعنی به اندازه یک ملت به جامعه کمک می کنند. که پیامبران، ائمه، تربیت شدگان مکتب اهل بیت، برخی از عالمان دین و شهدا از این دسته بوده و همیشه در تاریخ ماندگار هستند.

امام جمعه فاضل آباد اعلام کرد: امام خمینی(ره) جزء گروه پنجم می باشد و تا مکان  و زمان هست ماندگار می ماند زیرا امام فقط و فقط با شهدا معامله کردند.

حجت الإسلام قاسمی خاطرنشان کرد: کوتاه ترین راه برای تقرب خداوند عبد خداوند بودن می باشد. و عبد بودن با عبودیت فرق دارد. شیطان، عابد خوبی بود ولی عبد خوبی نبود. عبد یعنی تسلیم محض خداوند بودن.

وی در پایان گفت: اگر بخواهیم ماندگار و تاثیر گذار شویم باید خداوند را بندگی کرده و عبد و مطیع خداوند باشیم.

 

همه انحرافات به دلیل فاصله گرفتن از معیارها دینی است
حجت‎الاسلام نجفعلی‌ قاسمی در جمع عزاداران حسینی با اشاره به اینکه نصب امام به وسیله خداوند و ابلاغش توسط پیامبر اکرم (ص) صورت می‎گیرد، اظهار داشت: اگر کسی امام زمان (عج) خود را نشناسد، نمی‎تواند در مسیر مستقیم حرکت کند.

وی ادامه داد: شناخت امام موجب حیات طیبه و سعادت انسان می‎شود و اگر این شناخت میّسر نشود انسان به سمت گمراهی خود و دیگران پیش می‎رود.

امام جمعه شهر فاضل‎آباد با تأکید بر اینکه معرفت به ولی خدا اولین وظیفه انسان‌ها است، تصریح کرد: توحید و شناخت ولی عوامل اصلی جلوگیری از لغزش است و کسی که ولی خدا را نشناسد توحیدش ناقص است.

قاسمی اضافه کرد: دین‎شناسی کامل و بندگی خدا در گرو امام‎شناسی است و امام جعفر صادق(ع) می‎فرماید «به وسیله ماست که خدا عبادت و شناخته می‎شود».

وی خاطرنشان کرد: کسی که معرفت به ولایت ندارد توحیدش کامل نیست و زمانی که انسان به ربوبیت تکوینی و تشریعی خدا ایمان داشته باشد آنگاه توحیدش کامل است.

امام جمعه شهر فاضل‎آباد با تأکید بر اینکه شیطان به ربوبیت تکوینی خدا اعتقاد داشت، اما به ربوبیت تشریعی خدا ایمان نداشت، افزود: زمانی که خداوند ولی را انتخاب می‎کند و برخی از انسان‎ها آن را قبول ندارند در حقیقت این افراد توحیدشان ناقص است.

قاسمی با تأکید بر اینکه دشمنان اسلام می‎گویند «با وجود قرآن دیگر نیازی به ولی خدا نداریم» ابراز داشت: وقتی معرفت به ولی خدا بین مردم احساس نمی‎شود، آنگاه حضرت فاطمه(س) در بین در و دیوار می‎ماند و حادثه کربلا رخ می‎دهد.

وی تصریح کرد: در عصر غیبت جانشین امام معصوم و ولی امر مسلمین ولی فقیه است و دشمن قصد دارد با ایجاد شبهه در این امر توحید مردم را دچار نقص کند.

امام جمعه شهر فاضل‎آباد با اشاره به اینکه امروز همه انحرافات به دلیل فاصله گرفتن از معیارها و الگوهای دینی است، افزود: آمریکا تا ما را از ولایت جدا نکند دست بر نمی‎دارد و پشت صحنه جدایی از ولایت قطعا دست صهیونیسم جهانی وجود دارد.

قاسمی در پایان یادآور شد: فتنه 88 نتیجه نقص توحید برخی خواص بود که امام زمان (عج) خود را نشناختند و ولایت‎پذیری امری بود که ما را از گرداب‎های عظیم و طوفان‎های کوبنده در طول حیات انقلاب نجات داد.

مسئولان برای توجیه، کارهای خود را با امام حسن مجتبی(ع) قیاس می‎کنند
حجت الاسلام نجف علی قاسمی امام جمعه شهر فاضل آباد در جمع مردم ولایتمدار شهر فاضل آباد بیان کرد: امروز قدس به نمایندگی از امت اسلامی با استکبار جهانی و اسرائیل غاصب مبارزه می‎کند و روز قدس حرکتی برای حمایت از امنیت کشورهای اسلامی است.

وی با بیان اینکه درگیری ظرفیت جبهه‎های جهان اسلام با یکدیگر و راه‎اندازی گروهای تروریستی از توطئه های اسرائیل در منطقه دانست و اظهار کرد: متاسفانه این موضوع همچنان در منطقه ادامه دارد و اسرائیل از این طریق توانسته به موفقیت‎های نیز دست پیدا کند.

قاسمی با بیان اینکه یهودیان بیشترین بهره را از جریان‎های تروریستی منطقه می‎برند، افزود: در این روزها 6 هزار سند لو رفته از جنایات صهیونیست در ویکی لیکس فاش شده و این وبگاه ادعا کرده که نیم میلیون سند دیگر از جنایات صهیونیست را افشاء خواهد کرد.

امام جمعه فاضل آباد ادامه داد: در این اسناد کمک 250 میلیون دلار عربستان برای آشوب بر علیه انقلاب اسلامی یمن، حمایت کشورهای ترکیه، قطر و عربستان در سه سال پیش از آشوبهای کشور سوریه و توطئه بر علیه ایران از سوی کشور عربستان به چشم می‎خورد.

افشاء حمایت مالی عربستان از فرزندان اصلاح طلب‎ها برای ادامه تحصیل

قاسمی به افشاء کمک مالی عربستان به اصلاح طلبان ایران اشاره کرد و گفت: در این اسناد منتشر شده فرزندان اصلاج طلب‎ها از سوی کشور عربستان در دانشگاه انگلستان مورد حمایت مالی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه یکی از مقامات آمریکایی می‎گوید «16 هزار تروریست از بیش از 90 کشور در سوریه وجود دارد و یکی از اهداف اصلی آنها امنیت اسرائیل است، اذعان داشت: بیداری اسلامی و مقاومت مردم منطقه باعث شده استکبار به هیچ یک از اهداف خود در منطقه نرسد.

امام جمعه فاضل آباد همچنین با اشاره به مقاومت مردم یمن تصریح کرد: عربستان به واسطه پوتین رئیس جمهور روسیه به دنبال آتش بس و پا درمیانی جمهوری اسلامی ایران است.

قاسمی با بیان اینکه پیروزی‎ها و دستاوردهای مقاومت یمن در حمله 110 روز عربستان سانسور رسانه‎ای می‎شود، بیان کرد: هفته قبل روزنامه واشنگتن پست بیان داشت که 98 پایگاه نظامی عربستان به طور کامل منهدم شده ،76 پایگاه مورد حمله قرار گرفته و در این حملات 36 خلبان، 39 افسر، 326 نظامی و 22 ژنرال از جمله فرمانده هوایی عربستان کشته شده‎اند.

آل سعود هم ریشه آل یهود است

وی آل سعود را هم ریشه آل یهود دانست و گفت: متاسفانه در کشور ما که الگوی همه امت‎های اسلامی است صحبت از صلح و سازش با آمریکا در تفکر مسئولان مطرح است و رئیس جمهور در ضیافت با استانداران می‎گوید« شرایط کنونی کشور مثل دوران امام حسن است و صلح امام حسن(ع) الگویی برای این دوران نظام جمهوری اسلامی است چرا که اکثریت مردم در دوران اما حسن(ع) صلح می‎خواستند و جایگاه امامت نتوانست چیزی بر مردم اعمال کند.

امام جمعه فاضل آباد با بیان اینکه همه ما می‎دانیم صلح امام حسن(ع) عاقلانه‎ترین و شجاعانه‎ترین تصمیم در آن دوران بود، تاکید کرد: سرداران امام مجتبی(ع) بی‎بصیرت بودند و مردم تحلیل درست سیاسی نداشتند و این امر باعث شد امام حسن(ع) به صلح تن دهد.

قاسمی به بصیرت و بیداری مردم ایران اشاره کرد و گفت: ملت ایران در سختی‎ها روزه می‎گرفتند و در تلخترین حوادث و هشت سال دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت کردند و همواره پشتیبان این نظام بودند.

وی متذکر شد: در شرایط کنونی کدام رزمنده و پاسدار ما با آمریکایی‎ها پیوسته و آیا مردم ما از دفاع از رهبری و نظام خسته شدند که مسئولان این دوران را با دوران امام حسن مجتبی(ع) مقایسه می‎کنید.

مسئولان برای توجیه، خود را با امام حسن مجتبی(ع) قیاس می‎کنند

امام جمعه شهر فاضل آباد عنوان کرد: مردم نظام جمهوری اسلامی ایران عاشق اسلام هستند و چرا مسئولان برای توجیه کارهایشان، خود را با امام حسن مجتبی(ع) قیاس می‎کنند و چرا می‎گوید صلح خواسته مردم است و متن تفاهم نامه ژنو و لوزان چرا باید با متن صلح امام حسن(ع) مقایسه شود.

قاسمی با بیان اینکه یک تحلیلگر آمریکایی می‎گوید «تمام تاریخ آمریکا با جنایت ،خباثت و عهد شکنی عجین شده است»، بیان کرد: امروز جاهلیت مدرن بر پایه دشمنی حاکمیت خدا قرار دارد و کسانی که خود را ارباب جهان می‎دانند مخالف حاکمیت اسلام هستند.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان آمریکایی اذعان دارند که با افزایش فشار ایران تسلیم نمی‎شود چرا که ملت ایران هشت سال جنگ را گذراند و در دوران تحریم‎ها شمار سانتریفیوژ خود را از چند صد به 20 هزار عدد ارتقاء دادند.

امام جمعه شهر فاضل آباد با بیان اینکه در شب گذشته در مذاکرات آمریکایی‎ها همه قول‎های خود را منکر شدند، گفت: در بسته سر بسته توافق چه ارمغانی بدست خواهد آمد که در قبال آن صنایع هسته ای خود را لغو می‎کنیم؟

قاسمی با بیان اینکه به سازمان جهانی خود پرورش می‎دهند تروریست است، ادامه داد: آن چیزی که باعث پیروزی امت اسلامی می‎شود حمایت از فلسطین، روز قدس و روز بیداری امت اسلامی است.

وی تصریح کرد: روز قدس روز صف بندی حق و باطل و روز سنجش این دو معیار است و می‎توان این روز را روز دفاع از مظلوم، ظلم ستیزی و روز حفظ امنیت کشورهایی که از قدس دفاع می‎کنند، دانست.

عده‎ای در داخل به دنبال تضعیف روز قدس هستند

وی با بیان اینکه برخی در داخل با زرنگی شیطنت می‎کنند و شعار« نه غزه نه لبنان سر »می‎دهند، عنوان کرد: عده‎ای در داخل به دنبال تضعیف روز قدس هستند و با چنین شعاری غیر محوری شدن این روز را دنبال می‎کنند.

امام جمعه شهر فاضل آباد خاطر نشان کرد: مقاومت مردم فلسطین از انقلاب اسلامی ما الگو گرفته و این مهم باعث پیروزی فلسطین و زمین گیر شدن اسرائیل شده است.

قاسمی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اسرائیل مصونیت خود را در خطر دید، بیان کرد: اگر چه اسرائیل از حمایت کشورهای غرب و مزدور برخوردار بود اما موقعیت را برای خود خطرناک دید و بر این اساس دست به اشغال تدریجی قدس زدند.

وی با بیان اینکه اشغال یک باره قدس برای اسرائیل بار سیاسی و اجتماعی داشت، گفت: اسرائیل همانند شیطان به تدریج با شهرک سازی ،کوچاندن عرب‎ها از بیت المقدس و اسکان یهودیان دست به اشغال قدس زد.

امام جمعه شهر فاضل آباد با بیان اینکه درگیری ظرفیت جبهه‎های جهان اسلام با یکدیگر و راه‎اندازی گروهای تروریستی از دیگر اقدامات اسرائیل در منطقه است، گفت: متاسفانه این موضوع همچنان در منطقه ادامه دارد و اسرائیل از این طریق توانسته به موفقیت‎های نیز دست پیدا کند.

قاسمی بیان داشت: خانم کلینتون در کتاب خود نوشته «از گروهای تکفیری برای اهداف خود بهره‎برداری می‎کنیم» و وقتی استکبار دید که اسرائیل سراشیبی سقوط قرار دارند نقشه خطرناک باز تولید وهابیت در قالب گروهای تروریستی از جمله القاعده را طراحی کرد تا هم از پیشرفت انقلاب اسلامی جلوگیری کند و حاشیه امنی برای رژیم صهیونیستی در منطقه به وجود بیاورد.

بهره برداری و کلنگ زنی پروژه عمرانی در فاضل آباد

 مراسم بهره برداری و کلنگ زنی این پرورژه ها امروز با حضور حجت الاسلام موسوی امام جمعه علی آبادکتول، حجت الاسلام قاسمی امام جمعه فاضل آباد، تجری مفرد فرماندار، خسروی بخشدار کمالان، اعضای شورای اسلامی شهر فاضل آباد و مسئولین ادارات شهرستان علی آبادکتول برگزار شد.

محسن سمیعی شهردار فاضل آباد با ارائه گزارشی از این پروژه ها گفت: عملیات اجرایی پروژه های احداث جدول و افزایش باند آسفالت دو طرف بلوار ورودی غربی شهر با اعتبار 3 میلیار ریال، اجرای آسفالت به مساحت 50 هزار مترمربع و با اعتبار 12 میلیار ریال، اجرای دیواره ی سنگی با اعتبار 1 میلیارد و 500 میلیون ریال، بتن ریزی معابر و کوچه ها به مساحت 8 هزار مترمربع و با اعتبار 2 میلیارد ریال، اجرای جدول به طول 3 هزار مترمرب و با اعتبار3 میلیارد ریال و اجرای طرح ممیزی املاک تحت Gis شهر فاضل آباد امروز با حضور مسئولین کلنگ زنی و آغاز شد.

وی در ادامه با اشاره به پروژه های آماده بهره برداری تصریح کرد: از پروژه های عمرانی بلوار ورودی غربی به طول 500 متر مربع، تجهیز و استاندارسازی نصب روشنایی، تهیه ست کودکان و کفپوش پارک های قدس و فرهنگیان و اجرای جدول رفع آب های سطحی به طول 2 هزار متر در سطح معابر نیز امروز بهره برداری شد.

 

سیج حافظ جوانان در عرصه های تهاجم فرهنگی

امام جمعه شهرفاضل آباد گفت: پیوند با بسیج از راهکارهای اساسی برای حفاظت از جوانان کشورمان در مقابل توطئه های جنگ نرم و تهاجم فرهنگی است.

 حجت الاسلام والمسلمین نجف علی قاسمی در جمع نمازگذاران این هفته شهر فاضل آباد با گرامیداشت هفته بسیج بیان کرد: 5 آذر روز بسیج، این شجره طیبه و افتخار آفرین در همه عرصه های نظام از دوران دفاع مقدس تا کنون است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتباط نزدیک مسجد و بسیج اظهار کرد: مساجد نقطه آغاز همه ی فعالیت های بسیج هستند که بسیجیان باید با آن به عنوان سنگرهای مستحکم نظام اسلامی، پیوندی عمیق داشته باشد.

قاسمی تفکر بسیجی را رمز ماندگاری انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: کشور ما امروز در همه ی عرصه های مبارزه با جنگ نرم، تهاجم فرهنگی، مشکلات اقتصادی و سیاسی نیازمند تفکر پویای بسیجی است.

قاسمی در ادامه به لزوم پیوند جوان با بسیج اشاره کرد و افزود: تعلیم آموزه های دینی از دوران کودکی و پیوند با بسیج حافظ جوانان کشورمان در مقابل توطئه های جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن است.

امام جمعه شهرفاضل آباد در بخش دیگری از خطبه های خود در خصوص تقوا گفت: تقوا یعنی کسب فضایل و دوری از رذایل اخلاقی که این امر موجب عزیز شدن انسان در پیشگاه خداوند متعال می شود.

زنان در زندگی سهم بیشتری از حیاء داشته باشند

قاسمی با اشاره به مسئله حیاء اذعان داشت: زنان باید از حیاء سهم بیشتری در زندگی خود داشته باشند زیرا در جامعه ای که بی حیایی بیشتر باشد روابط زن و مرد نامحرم بیشتر خواهد شد.

وی یادآور شد: در کتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که اگر کسی با نامحرمی شوخی کند، به هرکلمه ای که با نامحرم شوخی کرد باید هزار سال در جهنم حبس باشد.

امام جمعه شهر فاضل آباد در پایان با نقل روایتی از امام علی (ع) به حفظ حیا در گفتار، رفتار و پوشش تاکید کرد و گفت: امام علی (ع) فرموده اند؛ "برشما باد به پوشیدن لباس زخیم چون اگر لباس نازک باشد دین از بین می رود" که همه ی ما باید برای حفظ دین به آن عمل کنیم.

 

نماز جمعه امروز شهر فاضل آباد به روایت تصویر

نماز عبادی سیاسی جمعه، ظهر امروز در مسجد جامع شهر فاضل آباد به امامت حجت الاسلام والمسلمین قاسمی امام جمعه این شهر برگزار شد.

 در حاشیه اقامه نماز جمعه این هفته به مناسبت آغاز هفته بسیج، همایش میقات الصالحین با حضور حلقه های صالحین بسیج حوزه مقاومت حضرت زینب (س) این شهرنیز برگزار شد

ساختمان جدید دانشگاه پیام نور علی آباد کتول افتتاح شد

ساختمان جدید دانشگاه پیام نور علی آبادکتول با اعتبار 25 میلیارد ریال در دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح شد.

قربان شهریاری رئیس دانشگاه پیام نور استان گلستان در مراسم افتتاحیه این دانشگاه گفت: عملیات اجرایی ساختمان دانشگاه پیام نور واحد علی آبادکتول در سال 89 در زمینی به مساحت 3 هکتار کلنگ زنی و ساختمان آموزشی آن با زیربنای یک هزار و 850 متر مربع در 3 طبقه ساخته شد.

وی با اشاره به تحصیل بیش از یک هزار دانشجو در 13 رشته دانشگاهی این واحد اظهار کرد: این دانشگاه دارای 20 کلاس آموزشی، سالن کنفرانس، کتابخانه، آزمایشگاه، سایت و... است.

شهریاری در ادامه تصریح کرد: دانشگاه پیام نور دارای 12 واحد دانشگاهی در گلستان است که توانسته با مساعدت و تلاش مسئولین استانی در 10 شهرستان، ساختمان آموزشی احداث کند.

وی همچنین در کلنگ زنی فاز دوم دانشگاه پیام نور علی آبادکتول که در روز افتتاحیه انجام شد، اذعان داشت: با کلنگ زنی فاز دوم، ساخت سالن ورزشی، محوطه سازی و حصار کشی این مکان در دستور کار سال 1394 گرفت.

رئیس دانشگاه پیام نور استان تاکید کرد: با توجه به رشد جمعیت دانشجو در این شهرستان و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، لزوم ایجاد فضای آموزشی جدید دانشگاه پیام نور در این منطقه بیش از پیش محسوس شد که دانشجویان شاهد واحد دانشگاهی در خورشأن و جایگاه و طبق استانداردهای وزارت علوم در این شهرستان باشند.

رحمت اله نوروزی نماینده مردم علی آباد درمجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم، افتتاح پروژه های دهه فجر را حاصل برکات انقلاب اسلامی در سایه سار نعمت ولایت فقیه دانست و خاطر نشان کرد: این دانشگاه ماحصل و ثمره ی انقلاب، نظام و مدیون تلاش و زحمت مردم این منطقه است.

وی با تقدیر از تلاش و مساعی همه مسئولین و مردم افزود: پس از سفر ریاست جمهوری با پیگیری نمایندگان مجلس و همت والای هیات پیگیری این طرح در استان، دانشگاه پیام نور واحد علی آباد با دست به دست دادن مردم، مدیران شهرستان، رئیس دانشگاه پیام نور استان و دستگاههای مربوطه در سالجاری افتتاح و مورد بهره برداری قرارگرفت.

 

اختتامیه مراسم جزء خوانی
مراسم اختتامیه جلسات جزء خوانی قرآن کریم با حضور اعضای این محفل و حجت الاسلام قاسمی امام جمعه فاضل آباد در مسجد جامع این شهر برگزار شد.
اقامه نماز "فطر" فاضل آبادی ها در عید بندگی
مردم فاضل آباد بعد از یک ماه مراقبت و بندگی خالصانه، نماز عید فطر را به نشانه اطاعت از خدای متعال در مسجد جامع این شهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین قاسمی اقامه کردند.
حضور حماسی فاضل آبادی ها در روز قدس
مردم ولایتمدار فاضل آباد امروز به خیابان های این شهر آمده و با شعارهای  «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر امریکا» و «فریاد وحدت امت اسلام علیه جاهلیت مدرن و کودک‌کشی از غزه تا یمن» همزمان با سایر مردم مسلمان و آزاده کشور و جهان انزجار خود از رژیم اسرائیل و دیگر قدرت های استکباری را اعلام کردند.
۲ کیلومتر تا عزت نفس در نقطه رهایی

از شهر که خارج می شوی تنها 2 کیلومتر آن طرفتر آخرین پل را که رد می کنی میرسی جایی میان تلاقی خشکی و سبزی زمین، نقطه رهایی آنجاست و افرادی به امید بازگشت عزت نفس، پیله اعتیاد خود را می شکافند.

 چند هفته ای از آغاز به کار نخستین مرکز ترک اعتیاد میان مدت فاضل آباد می گذرد و این یعنی مردمانی اینجا هستند که خسته اند از پیله اعتیاد و می خواهند رها شوند و مردانی مرد نیز این نیاز را فهمیده اند و برای احیای جان هم نوعان خود از این بلای خانمان سوز همت بلند کرده اند.

به همراه نماینده مردم شهرستان علی آبادکتول در مجلس، حجت الاسلام والمسلمین قاسمی امام جمعه، خسروی بخشدار، سروان طالبی فرمانده بسیج حوزه قمر بنی هاشم و ابوالفضل زنگانه رئیس مرکز نمایندگی بهزیستی فاضل آباد به این کمپ آمدیم تا با ساز و کار این مرکز رهایی آشنا شویم...

سید علی حسینی مسئول کمپ ترک اعتیاد میان مدت شهر فاضل آباد در گفتگو با خبرنگار ما می گوید: حدوداً 10 سال پیش اولین مرکز ترک اعتیاد را در رامیان راه اندازی کردم و علت ورودم به این حوزه اعتیاد یکی از بستگان که از دیدن او در این وضعیت همیشه عذاب می کشیدم و تخصص همسرم در امر مشاوره ترک اعتیاد بوده است.

وی که تا کنون بیش از 4 هزار بیمار معتاد در مرکز ترک اعتیاد رامیان خود پذیرش داشته است، در خصوص مرکز ترک اعتیاد فاضل آباد نیز گفته است: این مرکز با 1400 متر مربع فضا و ظرفیت 30 نفر فعالیت خود را از حدود 20 روز پیش آغاز کرده و هم اکنون در حال طی مراحل درمان معتادان مواد مخدر است.

حسینی همچنین در خصوص فعالیت این مرکز می گوید: ما در این مرکز از طریق ساز و کارهای ورزشی، مشاوره و ... به معتادان کمک می کنیم تا بتوانند مراحل ترک را به روشی صحیح و آسانتر ترک کنند.

وی با بیان اینکه بیماران اعتیاد در این مرکز در فاصله 28 تا 30 روز مراحل سم زدایی و درمان را طی می کنند، یادآور شد: در خصوص توانمند سازی بهبودیافتگان نیز، کلاس های آموزشی در طول دوره با همکاری اداره فنی و حرفه ای برگزار می شود.

مسئول کمپ ترک اعتیاد فاضل آباد لازمه اصلی ترک اعتیاد را خواستن فرد معتاد دانست و گفت: حمایت خانواده ها نقش بسزایی در ایجاد انگیزه یک معتاد برای ترک اعتیاد دارند که این نقش را نباید نادیده گرفت.

ابوالفضل زنگانه رئیس مرکز نمایندگی بهزیستی فاضل آباد معتقد است یکی از علل بازگشت دوباره بهبود یافتگان به سمت اعتیاد، عدم اشتغال است که در این زمینه می طلبد هر یک از ادارات و نهادهای سهم خود را برای داشتن جامعه سالم و عاری از اعتیاد ادا کنند.

وی با اشاره به خدمات بهزیستی در این زمینه می گوید: بهزیستی همواره حامی افرادی است که می خواهند با ترک اعتیاد به زندگی سالم باز گردند و در این زمینه علاوه بر برگزاری کلاس های آموزشی پس از ترک برای مراقبت از عدم بازگشت به اعتیاد، در صورت پایداری بهبودیافتگی نیز به آن ها وام اشتغال زایی می پردازد.

سید محمود حاج میرقاسمی فرمانده نیروی انتظامی بخش کمالان نیز با تحسین این حرکت بزرگ در فاضل آباد گفت: عامل درصد زیادی از درگیری ها و اختلافات خانوادگی که منجربه ایجاد جرم می شود، اعتیاد است.

وی ترک اعتیاد را زمینه ساز کاهش جرم در جامعه دانسته و اظهار می کند: امروز با تغییر نگاه به معتادان، ساز و کارهای خوبی برای ترک اعتیاد آن ها فراهم شده که البته نیاز است در این زمینه فعالیت بیشتر و گسترده تری رخ دهد.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی امام جمعه شهر فاضل آباد نیز در این زمینه با اشاره به آیات قرآن در خصوص نجات جان انسان ها می گوید: کمک به ترک معتادان و احیای سلامت آن ها که موجب تعالی جامعه نیز می شود، کاری بسیار بزرگ و ارزشمند است.

وی همچنین با اشاره به لزوم پیشگیری از اعتیاد در خانواده ها اظهار می کند: خانواده ها باید به فرزندان خود درباره آثار زیان بار و عواقب ناگوار اعتیاد آگاهی دهند تا ناخواسته و با تبلیغات کذب دشمن، جوانان اسیر این بلای خانمان سوز نشوند.

قاسمی خاطر نشان کرد: حفظ هویت و تامین نیاز عاطفی فرزندان که در روایت ما نیز به آن تاکید شده، نیاز آن ها را برای پیوستن به گروه های ناباب که عاقبتی جز پشیمانی با خود ندارد را برطرف می کند.

 

ارتباط با امام جمعه