سه شنبه 1395/11/5 - 48 : 18
مشخصات امام جمعه
سیدحسین حسینی
سیدحسین حسینی
مينودشت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
امام جمعه موقت مینودشت، با اشاره به ارتحال آیت الله رفسنجانی؛ سران نظام هم اگر مانند هاشمی زیست کنند و خدمت درست به مردم ارائه دهند، مردم هم از آن ها شاکر خواهند بود

امام جمعه موقت مینودشت، با اشاره به ارتحال آیت الله رفسنجانی؛

سران نظام هم اگر مانند هاشمی زیست کنند و خدمت درست به مردم ارائه دهند، مردم هم از آن ها شاکر خواهند بود

حجت الاسلام عالمین وزیری امام جمعه موقت مینودشت در نمازجمعه(۱ بهمن) این شهرستان، به ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و با بیان این که «تشییع پیکر ایشان دارای چند پیام بود»، در یکی از پیام ها اظهار کرد: کارگزاران و سران نظام اگر مانند هاشمی زیست کنند و زمانی که در مسئولیت ها قرار دارند خدمت درست به مردم ارائه بدهند، مردم هم از آن ها شاکر خواهند بود.

به گزارش ارتعاش، حجت الاسلام عالمین وزیری امام جمعه موقت شهرستان مینودشت، در خطبه های دوم نمازجمعه این شهرستان، ابتدا با اشاره به «برجام» اظهار کرد: چند روزی از سالگرد برجام میگذرد و در این رابطه سه دیدگاه  وجود دارد که یکی سیاه، یکی سفید و یکی نه سیاه و نه سفید است.

وی در این رابطه ادامه داد: بعضی ها با دیدگاه سیاه معتقدند که در رابطه با برجام هیچ گونه دستاوردی وجود نداشته و آن را سیاه می بینند.

وزیری اضافه کرد: یک عده با دیدگاه سفید هم برجام را سفید می بینند و میگویند هر اتفاق مثبتی که در کشور به وجود آمده زیر سایه برجام بوده، اما عده ای هم هستند که معتقدند برجام نه سیاه است نه سفید و آن را به طور منطقی تری تحلیل میکنند.

امام جمعه موقت مینودشت به تغییر دولت کشور آمریکا هم اشاره کرد و گفت: آمریکا  امروز دولتش تغییر میکند و ترامپ که دشمن عبوس نه تنها ایران بلکه مسلمانان جهان است، روی صندلی ریاست جمهوری این کشور مینشیند.

خطیب نمازجمعه مینودشت ضمن بیان اینکه « اوباما هم دشمن ما بود اما دشمن خندان!» با اشاره به ریاست جمهوری ترامپ، اضافه کرد: انشاالله نظام سلطه آمریکا با حماقت و ندانم کاری های دولت فعلی آمریکا  و خصوصا ترامپ که آدمی نافرمان بوده و طبق آیه ای از قرآن که طغیان گران به شدت نابود شدند، دچار هم پاشیدگی شود.

وزیری به ارتحال  آیت الله هاشمی رفسنجانی هم اشاره کرد و با بیان اینکه «مراسم  تشییع پیکر ایشان دارای چند پیام بود» تصریح کرد: یک پیام برای علما و روحانیت بود که اگر قدر خودشان را بدانند، و روحانیت آن خدمتگذار واقعی برای ملت باشد، ملت هم قدر روحانیت خدمتگزار خودش را خواهد دانست.

امام جمعه موقت مینودشت ادامه داد: آیت الله رفسنجانی بیش از ۶۰ سال از عمرش را به مسلمان ها و کشورش ایران اسلامی خدمت کرد که در این رابطه همه هم در طول عمرشان در خدماتی که داشته اند ممکن است ایرادات و ضعف هایی داشته باشند  که همه هم به غیر از ائمه معصومین اینگونه هستند.

وی افزود: پیامی دیگر، پیام به کارگزاران و سران نظام بود، که این ها بایستی درس بگیرند که اگر اینها هم مانند هاشمی زیست کنند و زمانی که در مسئولیت ها قرار دارند خدمت درست به مردم ارائه دهند، مردم هم از آن ها شاکر خواهند بود که باید این درس را مسئولان بگیرند و خدمت گزار صادقی برای ملت باشند.

خطیب امروز نماز جمعه مینودشت در آخر افزود: پیام بعدی هم، پیام به دشمنان کینه توز ایران اسلامی بود، دشمنان خیلی آرزوها حتی در زمان حیات آیت الله رفسنجانی داشتند و طرح و ها و برنامه ها و توطئه های فراوانی میریختند که بتوانند ایشان را از نظام جدا کرده یا در مقابل نظام و رهبری قرار دهند که اینگونه نشد و موفق نشدند و طبق فرموده مقام معظم رهبری این شخصیت هوشمند جلوی توطئه های دشمن را گرفت.

 

ارتباط با امام جمعه