يکشنبه 1396/2/10 - 7 : 23
مشخصات امام جمعه
غیاث الدین طه محمدی
غیاث الدین طه محمدی
همدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/8
کاندیداها از تخریب و افترا به یکدیگر پرهیز کنند/ وحدت‌آفرین باشیم

امام جمعه همدان:

کاندیداها از تخریب و افترا به یکدیگر پرهیز کنند/ وحدت‌آفرین باشیم

امام جمعه همدان گفت: کاندیداها از تخریب و افترا به یکدیگر پرهیز کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مراسم نماز جمعه همدان ، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در نماز عبادی ـ سیاسی نماز جمعه همدان با بیان اینکه مسئله بعثت امروز جزو مسائلی است که باید درباره آن صحبت شود اظهار کرد: در ارتباط با اهمیت و عظمت بعثت کم‌کاری کرده‌ایم
وی با اشاره به اینکه ماه رجب ماه نبوت و ماه شعبان ماه امامت است گفت: خدای متعال در ارتباط با نعمت‌هایش به انسان‌ها منت نگذاشته است، اما در ارتباط با نبوت و امامت منت گذاشته است.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه وجود خاتم پیامبران نشاندهنده عظمت خداوند متعال است، افزود: اما امروز می بینیم متاسفانه برخی فرقه‌ها ارزش پیامبر اکرم(ص) را در حد یک انسان ساده پایین آورده‌اند.

وی به اهمیت برگزاری جلسات پیامبرشناسی و تشریح عظمت ابعاد مختلف شخصیت پیامبر اکرم (ص) تاکید کرد و گفت: پیامبر ما امروز مورد هجمه دشمنان است و برای حمایت از ایشان باید این شخصیت متعالی را به خوبی بشناسیم.

طه‌محمدی در ادامه به موضوع طلاق در جامعه اشاره کرد و گفت: این معضل از اتفاقات بد روزگار ماست که با آن مواجه هستیم، بحمدالله در همدان توانسته‌ایم این معضل را تا حدی کنترل کنیم و نسبت به استان‌های دیگر از وضعیت بهتری مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه که بنده شنیده‌ام در برخی استان‌ها وضعیت تا حدی حاد شده است که از هر دو ازدواج یک مورد منجر به طلاق می‌شود، اضافه کرد: باید فکری به حال رفع این معضل شود.

امام جمعه همدان ادامه داد: موضوع دیگر که امروز مورد توجه قرار گرفته است موضوع آمریکا و کره شمالی است که دو دیوانه دست بر ماشه گذشته‌اند و می‌خواهند با بمت اتم مردم کشورهایشان را قتل عالم کنند، به نظر شما این ناشی از عقل است ؟

وی با اشاره به اینکه بشر به دلیل ضعفی که دارد همواره نیازمند دین است گفت: نبود دین همواره باعث جنگ و نزاع شده است.

طه‌محمدی در ادامه با تاکید بر اینکه انتخابات یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی است گفت: امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) فرمودند هیچ تفاوتی بین انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری وجود ندارد و هر دو از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

وی در ادامه گفت: باید از شورای نگهبان نیز تشکر ویژه کرد که آن یک‌هزار و چندصد نفر کاندیدای ریاست جمهوری را به 6 نفر کاهش داد و افراد واجد شرایط را انتخاب کرد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه هر کس دوستدار پیامبر اکرم(ص) است باید به دنبال وحدت‌آفرینی در جامعه باشد، اظهار کرد: این 6 رقیب باید در ستادهای خود و در بین طرفدارانشان فضا را سالم نگه دارد و موجب تخریب، توهین و سیاه‌نمایی نشوند.

وی ادامه داد: مواردی را هم می‌بینیم که قبل از اینکه شخص وارد عرصه شود و تصمیم به ثبت نام کند هجمه‌های تخریب و سیاه‌نمایی علیه او در فضای مجازی و... آغاز می‌شود که باید از این موارد در انتخابات خودداری کرد.

طه‌محمدی خاطرنشان کرد: باید سعی شود انتخابات در فضای سالمی برگزار شود چراکه همه ما خواهر و برادر هستیم و باید وحدت‌آفرین باشیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه این روزها همه دنیا در حال تماشای انتخابات و وضع موجود کشور ما هستند، گفت: ما باید طوری انتخابات را پیش ببریم و رفتار کنیم که آبروی اسلامی، قرآن و نظام را حفظ کنیم.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه