پنج شنبه 1395/12/5 - 48 : 3
مشخصات امام جمعه
غیاث الدین طه محمدی
غیاث الدین طه محمدی
همدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
تربیت‌شدگان مکتب قرآن وقت خود را صرف علم نافع مي‌كنند

نماینده ولی فقیه در همدان:

تربیت‌شدگان مکتب قرآن وقت خود را صرف علم نافع مي‌كنند

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بيان اينكه بايد به دنبال علم نافع بود، گفت: تربیت‌شدگان مکتب قرآن وقت خود را صرف علم نافع مي‌كنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مراسم نماز جمعه همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مسوولان سابق و جدید دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا اظهار کرد: متاسفانه امروزه جای موعظه در مجامع ما خالی است و کسی که در مقام موعظه خود نیز عمل‌کننده به این مواعظ باشد نایاب است.

وی با اشاره به این حدیث نورانی که آنچنان که باران گیاهان را زنده می‌کند با موعظه قلب مرده به حیات می‌رسد افزود: هر قشری در جامعه کنونی با توجه به آسیب‌هایی که در آن جامعه با آن مواجه است نیاز به موعظه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه هر کالایی که در دست انسان است موجب هلاکت و غرور او می‌شود گفت: علم و دانش به دور از معنویت موجب ایجاد غرور در انسان و همین غرور منجر به هلاکت او می‌شود.

وی با بیان اینکه مال، ثروت، پست، مقام، قدرت و همچنین تعریف و تمجید باعث غرور و سرمستی انسان می‌شود، ادامه داد: بنا به فرموده قرآن کریم انسان به قدری اسیر خودخواهی است که دوست دارد در برابر کاری که نکرده مورد ستایش و تمجید قرار گیرد و این‌ها همه برای روح انسان مهلک است.

محمدی با بیان اینکه باید به دنبال علم نافع بود، تصریح کرد: تربیت‌شدگان مکتب قرآن وقت خود را صرف علم نافع می‌کنند.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مسوولان اسبق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری گفت: مرحوم حجت‌الاسلام رازینی نمونه اخلاق بود و خدمات بسیاری ارائه کرد.

منصور غلامی ضمن قدردانی از تلاش‌های حجت الاسلام رستمی که از لحاظ علمی، دانش و توانمندی موجب افتخار این دانشگاه بوده و هست افزود: حجت‌الاسلام عباسی نیز با توفیقات مسوولیت‌ها در دانشگاه‌های دیگر کشور در دانشگاه بوعلی نیز منشا خیر و برکت خواهد بود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه