دوشنبه 1396/4/5 - 39 : 16
مشخصات امام جمعه
غیاث الدین طه محمدی
غیاث الدین طه محمدی
همدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
امام(ره) نگذاشت مسئله فلسطين به فراموشي سپرده شود/ برگزاري راهپيمايي روز قدس در جهان از بركات انقلاب است
امام جمعه همدان:
امام(ره) نگذاشت مسئله فلسطين به فراموشي سپرده شود/ برگزاري راهپيمايي روز قدس در جهان از بركات انقلاب است
امام جمعه همدان گفت: وجود پربرکت امام خميني(ره) با تدبير خود در نامگذاري آخرين روز جمعه ماه مبارك رمضان به عنوان روز جهاني قدس باعث شد تا مسئله فلسطين به فراموشي سپرده نشود.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه همدان ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس اظهار کرد: امروز در 900 شهر ایران اسلامی قدرتمندانه و باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

وی با بیان اینکه در 180 کشور جهان نیز شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسراییل» طنین‌انداز شد، گفت: وجود پربرکت امام راحل با تدبیر خود در نامگذاری آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس باعث شد تا مسئله فلسطین به فراموشی سپرده نشود.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه امروز راهپیمایی باشکوه مردم ما را بیشتر به یاد امام خمینی(ره) انداخت زیرا وجود امام بزرگوار و عزیز مایه برکت بوده و هست، گفت: اقامه نماز جمعه در کشور نیز یادگار امام راحل است.

وی افزود: امروز در کشور 800 نماز جمعه برگزار می‌شود و خود امام هم فرمودند که اگر انقلاب هیچ دستاوردی نداشت و همین نماز جمعه برای آن بس بود.

طه‌محمدی با بیان اینکه استکبار جهانی تمام مردم را به خواب برده بود اما امام خمینی(ره) قلوب را بیدار کرد، گفت: امروز شاهد ترویج فرهنگ استکبارستیزی در دنیا هستیم که باید آن را قدر دانست.

امام جمعه همدان خطاب به کسانی که معتقدند عراق و سوریه به ما ربطی ندارد، افزود: مردم عراق و سوریه مسلمان هستند و باید مسلمان به داد مسلمان برسد.

وی به حجم عظیم جنایت رژیم صهیونیستی نسبت به مسلمانان اشاره کرد و گفت: مسلمان نمی‌تواند این حجم از جنایات استکبار جهانی را ببیند و دم نزند و وظیفه داریم از مسلمانان مظلوم دفاع کنیم.

محمدی خاطرنشان کرد: همه بدانند اگر قهرمان‌های مجاهد راه خدا و مدافعان حرم نبودند، رژیم صهیونیستی اکنون در خانه ما بود و بر این اساس باید همواره قدردان فرزندان جمهوری اسلامی که جانانه از اسلام دفاع می‌کنند، باشیم.

وی اضافه کرد: اگر سپاه قدرتمندانه و با موشک ذوالفقار 170 داعشی را به هلاکت رساند، این پیام برای ترامپ و آل سعود بود و در این جا باید به آل سعود که می‌گفت جنگ را به داخل ایران می‌بریم، بگوییم شما که سربازان خود برای کودک‌کشی در فلسطین نیز از سایر کشورها قرض می‌کنید، دلتان را به چه خوش کرده‌اید.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه داعش انگیزه جنگ ندارد و تنها دست به ترور می‌زند، گفت: در جنگ هشت ساله تحمیلی نیز در حالی که باید کشورهای مختلف از جمهوری اسلامی دفاع می‌کردند، دست به حمایت از ظالم زدند.

وی به حجم عظیم جنایات رژیم اشتغالگر قدس در طول 70 سال اشاره کرد و گفت: اگر خداوند تمام ظالمان را نیز بیامرزد، آل سعود را هرگز نخواهد آمرزید و باید گفت اسرائیل واقعی آل سعود است.

محمدی با تأکید بر اینکه همه باید در برابر دفاع از مظلوم احساس مسوولیت کنیم، خاطرنشان کرد: در اسلام کسی از حق خودش دفاع نکند، منفور است بنابراین باید به هر شکلی جنگید و ظالم را سرنگون کرد.

وی در خطبه دوم نیز با اشاره به تعیین زکات فطره روزه‌داران اظهار کرد: اگر قوت غالب افراد نان باشد، زکات فطره به ازای هر نفر 6 هزار تومان خواهد بود و اگر برنج قوت غالب باشد، بنا به نرخ مصوب آن زکات تعیین می‌شود.

وی ضمن دعوت از همه همدانی‌ها برای برپایی نماز باشکوه عید فطر در تپه مصلی اظهار کرد: مصلی چون نگینی در شهر همدان می‌درخشد، مردم خود را از اقیانوس جمعیت کنار نکشند و حضور باشکوه خود را به نمایش بگذارند زیرا یکی از باشکوه‌ترین نمازهای عید فطر کشور در همدان برگزار می‌شود.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه