يکشنبه 1395/11/3 - 14 : 7
مشخصات امام جمعه
غیاث الدین طه محمدی
غیاث الدین طه محمدی
همدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
مردم نسبت به افزایش مالیات شکایت دارند/ مالیات از دانه درشت ها گرفته شود نه از ضعفا!

امام جمعه همدان:

مردم نسبت به افزایش مالیات شکایت دارند/ مالیات از دانه درشت ها گرفته شود نه از ضعفا!

امام جمعه همدان با بیان اینکه مردم نسبت به افزایش مالیات شکایت دارند، گفت: زور اداره مالیات به مالیات دهنده های بزرگ نمی رسد و سراغ ضعیف ترها رفته است.

به گزارش روابط عمومی ستاد برگزاری مراسم نماز جمعه همدان؛ آیت الله غیاث الدین طه محمدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه همدان با بیان اینکه مدارا باید در همه امور مد نظر باشد، اظهار کرد: باید بیاموزیم نباید فوری در مقابل جریانی که باب طبع من و شما نبود، موضع بگیریم بلکه باید فکر کنیم که چگونه میتوان آن را پیش برد.

وی یکی از ویژگی های مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را مدارا دانست و ادامه داد: مدارای او در تمام فراز و نشیب های انقلاب اسلامی مشهود بود و این کار آسانی نیست چراکه سلایق و اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه عاقلترین مردم کسی است که به جای خشونت و توهین مدارا پیشه کند، تصریح کرد: اگر گاهی جبهه بگیریم جنگ می شود اما اگر گاهی عکس العمل نشان ندهی و فتنه را خاموش کنی، این هنر است.

وی با اشاره به اینکه بحث مدارا بحث نوینی بوده و تاکنون کسی به ما آن را یاد نداده است، گفت: باید در همه امور زندگی مدارا داشت تا بتوان ضمن برخورداری از زندگی بی دغدغه، از آن لذت برد.

محمدی ازدیاد طلاق های جامعه امروز را ناشی از نداشتن مدارا در زندگی دانست و گفت: خیلی از ما نمی دانیم با بچه های خود چگونه مدارا کنیم و معلمان نیز گاهی مدارا با دانش آموز را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: مردم در تشییع پیکر مرحوم آیت الله هاشمی نشان دادند در داخل کشور اختلافی ندارند و یک زبان و واحد حضور یافتند هر چند این مسئله برای دشمنان و کشورهای غربی اهمیت زیادی داشت.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه حکومت باید با مردم مدارا کرده و مردم نیز باید با حکومت مدارا کنند، گفت: اگر حاکمان دنیا عاقل باشند با مردم مدارا کنند و بالعکس آن نیز صادق باشد، زندگی مردم بهشت می شود.

وی با اشاره به 26 دی ماه سالروز فرار شاه از کشور اظهار کرد: وقتی حاکم مملکت قلبش نسبت به مردم مهربان باشد، باران رحمت می بارد اما اگر حکومت به مردم سخت گیری کند صدای مردم در خواهد آمد.

محمدی با اشاره به اینکه این روزها مردم نسبت به افزایش مالیات شکایت دارند، افزود: بسیاری در مراجعه به دفتر امام جمعه از افزایش مالیات گله مند هستند که باید گفت زور اداره مالیات به مالیات دهنده های بزرگ نمی رسد و سراغ ضعیف ترها رفته است.

وی خاطرنشان کرد: دولت ها باید یاد بگیرند آنقدر مالیات و بهای آب و برق را گران نکنند که قشر ضعیف کمرش بشکند زیرا کسانی که از این موارد ضرر می کنند اقشار ضعیف هستند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه بسیاری با مراجعه به ما از قطعی آب و گاز و برق شکایت دارند، افزود: برخی با مراجعه به ما می گویند یارانه را برای پول آب داده ایم اما برای گاز که قطع شده پول نداریم که حکومت باید با مردم در این موارد مدارا کند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه