دوشنبه 1396/9/27 - 34 : 8
مشخصات امام جمعه
مرتضی موحدی
مرتضی موحدی
تويسركان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
خانواده و جایگاه آن

خطیب نماز جمعه تویسرکان ، حضرت حجت الاسلام موحدی ، بعد از توصیه به تقوای الهی در ادامه بحث خانواده و جایگاه آن ، بیان داشت : امام صادق علیه السلام فرمود :  شخصی خدمت پدرم امام باقر علیه السلام رسید . پدرم از او سوال کرد : زن و خانواده داری ؟ آن شخص گفت نه ، امام باقر علیه السلام فرمود : من دوست ندارم دنیا و آنچه در دنیا باشد مال من باشد ، اما خانواده نداشته باشم . تشکیل خانواده از دنیا و هر آنچه در آن است ، با ارزش تر است . دو رکعت نماز انسان متاهل از عبادت انسان مجردی که  شب ها به نماز بایستد و روزها روزه دار باشد بهتر است . خانواده بنیاد مقدسی است ، که هیچ انسان عاقلی از آن روی گردان نیست

زنی خدمت امام صادق علیه السلام  رسید و عرض کرد ، قصد ندارم ازدواج کنم و می خواهم عابد و زاهد باشم . حضرت  فرمود : رها کن این افکار را اگر ازدواج نکردن فضیلت بود مادر ما حضرت زهرا (س) که الگوی زنان عالم بود ازدواج نمی کرد ، و به این کار سزاوار تر بود . پیامبر اکرم (ص) فرمود : اگر زنی یک لیوان آب به دست شوهرش بدهد ثواب آن از یک سال عبادتی که شب ها تا صبح به نماز باشد و روز ها روزه دار باشد بهتر است . وعلاوه بر آن برای هر بار که آب به دست همسرش می دهد شهری در بهشت برایش بنا می کنند ، وشصت گناه از او بخشیده می شود .

 

حجت الاسلام موحدی ، در ادامه به روز بیست و هفت آذر ماه سالگرد شهادت دکتر مفتح اشاره کرد و یاد و خاطره این شهید والامقام را گرامی داشت . و از حضور دکتر شریعتمداری وزیر محترم صنعت معدن و تجارت که برای مراسم بزرگداشت شهادت دکتر مفتح میهمان مردم شهید پرور تویسرکان بود تشکر و قدر دانی نمود و بیان داشت : به نظر می رسد در استان همدان یک ضعف داریم . و آن چیست؟ طبق آماری که در رسانه ها هست ، نرخ فعالیت های کسب و کار در استان به 11 رسیده و ما 13 پله صعود داشتیم و نرخ بیکاری به 8/5 درصد رسیده و در کنار استان های سمنان و مرکزی  قرار داریم ، در حالی که نرخ بیکاری اصفهان 14 درصد اعلام شده است و متوسط کشوری 12درصد است ، یعنی استان همدان 4 در صدنرخ  بیکاریش از متوسط کشوری کمتر است و این خیلی عجیب است . به نظر می رسد دقت بیشتری باید بشود . با این نگاه ، طبیعی است اگر در مجلس مصوباتی برای مناطق کمتر برخودار باشد در این صورت ما برخوداریم . اگر دراستان هم رشد این قدر باشد به نظر نمی رسد در شهرستان این گونه باشد . در حلسه اقتصاد مقاومتی دیروز توقع داشتیم یک سری مشکلات حل می شد . که خبرش را من ندیدم . مشکل مرغداران ، معادن ،صنایع تبدیلی  و ... مشکل جدی است . شهیدمفتح خودش نیست ولی یادش برکات دارد . به یاد او یک وزیر به اینجا آمده است واز این فرصت در جهت حل مشکلات میبایست استفاده بهتر و بهینه می شد .خطیب نماز جمعه در ادامه به سفر وزیر خارجه انگلیس پرداخت و مطالبی بیان داشت .

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه