سه شنبه 1396/1/8 - 51 : 6
مشخصات امام جمعه
مرتضی موحدی
مرتضی موحدی
تويسركان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/13
مولفه های اقتصاد مقاومتی

خطیب نماز جمعه تویسرکان حضرت حجت الاسلام موحدی  بعد از توصیه  به تقوای  الهی  بیان داشت . قرآن کریم می فرمایید :کسانی که شعائر و نماد های الهی را تکریم و تجلیل می کنند نشانه ایمانشان است و مومنین نسبت به شعائر دینی بی تفاوت  نیستند . اذان یکی از این شعائر است که باید هر روز سه مرتبه در فضای شهر و روستا  شنیده شود .حجاب نیز ازشعائر دینی  است  .خانم های متدین همین که با حجابشان در جامعه ظاهر می شوند مبلغ دین هستند . وتا زمانی که با پوشش اسلامی هستند، ثواب امر به معروف ونهی از منکر برای آنان نوشته می شود .نماز جمعه ، نماز جماعت ، حج  و...نیز از این شعائر می باشد .
ایشان در ادامه به ایام فاطمیه پرداخت  واز تمام مومنین که به مناسبت شهادت فاطمه الزهرا (س) محافل عزا برپا کردند وبه تعظیم شعائر پرداختند .تشکر وقدر دانی نمود .
خطیب نماز جمعه درادامه به روز چهارده اسفند روز تاسیس کمیته امداد حضرت امام (ره) اشاره کرد به نقل از حضرت امام (ره)که فرمود : وظیفه ما و همه ی دست اندر کاران است که به این مردم خدمت کنیم و در غم و شادی و مشکلات آنها شریک باشیم و گمان نمی کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد .ازمتمکنین محترم و اهالی خیرخواه ملت ایران تقاضا دارم در هر کجا هستند به فکر مستمندان محل خود باشند .و راضی نشوند محرومین بی بضاعت  از سختی معاش رنج   ببرند . ایشان از خدمات کارکنان کمیته امداد  تشکر نمود وبا توجه به پایان رسیدن سال اقتصاد مقاومتی واقدام وعمل  بیان داشت از خودمان سوال کنیم .که چه کارنامه ای داشته ایم .و خواستار استفاده از تولیدات داخلی شد .تا چرخ کارخانه ها به حرکت درآید.از واردات بی رویه جلوگیری شود و عاملان آنها شناسایی شده تا باعث رکود در اقتصاد نباشیم .
وی همچنین به روز پانزده اسفند روز درختکاری اشاره داشت .ودرخواست کرد تا از تمام ظرفیت ها از جمله ظرفیت بسیج ،درایجاد فضای سبز استفاده شود .

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه