شنبه 1395/11/2 - 5 : 23
مشخصات امام جمعه
عباس عبدالملکی
عباس عبدالملکی
اسلام آباد ملاير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
در تشییع پیکر آیت الله هاشمی مردم نشان دادند خدمات ایشان را فراموش نمی کنند

 

امام جمعه اسلامشهر آق گل(اسلام آباد سابق) در خطبه های این هفته نماز جمعه بعد از دعوت خود و مردم به تقوای الهی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به مردم ایران بخصوص نمازگزاران حاضر در نماز جمعه تسلیت گفت و علو در جات را برای این شخصیت بزرگ از خداوند متعال مسئلت کرد.

امام جمعه اسلامشهر آق گل در رابطه با آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:هاشمی مرد روزهای سخت بود،وی کسی بود که بارها تا مرز شهادت پیش رفت.

وی حضور پر شور مردم در تشییع جنازه ایشان را نشانه قدردانی مردم از زحمات این مرد خدوم دانست و گفت:حضور پرشور مردم نشان دهنده ی این است که مردم سوابق و خدمات انقلابی ایشان را فراموش نمی کنند و لو اینکه در برخی از برهه ها نظراتشان با نظرات مقام معظم رهبری  و مردم مخالف بود.

عبدالملکی  در زابطه با تلاش برخی برای جدایی هاشمی از انقلاب و رهبری گفت:برخی تلاش های فراوانی کردند تا هاشمی را از نظرام و رهبری جدا کنند اما موفق نشدند از این به بعد هم نباید اجازه داد که گروهی منحرف جایگاه و نام هاشمی را به خود اختصاص داده و در برابر نظام اسلامی مصادره کنند.

امام جمعه اسلامشهر در مورد ایراد وارده بر مرحوم هاشمی گفت: ایراد بزرگ سکوت در برابر فتنه گران سال 88  بود و بعضی موضع گیر های ایشان در برخی موارد بود که باعث جری شدن هر چه بیشتر فتنه گران شد،اما سوابق در خشان ایشان چه قبل ازانقلاب که اموالش را صرف انقلاب و نهضت و مبارزین می کرد و چه بعد از انقلاب مثل حضور و خدمت در سمت ها ومسئولیت های مهم ، مبارزه با گروه های تروریستی و تجزیه طلب اوائل انقلاب،برخورد با فتنه بنی صدر،امامت موقت چندین ساله تهران،سالها جانشینی فرمانده کل قوا در 8 سال دفاع مقدس،و بسیاری از خدمات ارزنده ،ایشان را به یک انقلابی بزرگ تبدیل کرده بود که نه تنها یکی از بزرگترین سیاست مداران بزرگ ایران و منطقه بلکه جهان شده بود که این باعث شده بود فتنه گران بخواهند مراسم تشییع ایشان را به صحنه اختلاف مردم و نظام تبدیل کنند که با هوشیاری مردم حزب اللهی و انقلابی تهران این فتنه خنثی شد.

عبدالملکی در مورد جریانات حادث شده در سوریه و منطقه گفت:نقش موثر بازیگران حامی مقاومت در پیروزی های اخیر سوریه بر هیچ کسی پوشیده نیست.در این راستا نقش ایران بی بدیل از بقیه بوده و آنچه در بحران سوریه تاثیرگزار است راه حل میدانی است تا سیاسی،اگر چه ایران هم خواهان پایان بحران سوریه از طریق سیاسی است امام نمیتوان چندان به آینده مذاکرات امیدوار بود .

وی در مورد تحولات یمین هم گفت:حکومت مستقر بریمن از حامیان محور مقاومت است و این برای عربستان و حامیانش بسیار خطرناک است به همین دلیل تغییر شرایط سیاسی در یمن برای عربستان امر مهمی می باشد لذا این کشور ترورسیتها را از سوریه به یمن منتقل می کند و این اوضاع یمن را به شدت بحرانی کرده است.

مهمانان این هفته نماز جمعه اسلامشهر آق گل(جناب اقای حاج محمد کاظمی نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی-جناب اقای فارسی بخشدار محترم ملایر-جناب اقای ابراهیمی رئیس بنیاد شهید ملایر)

 

 

ارتباط با امام جمعه