چهارشنبه 1395/12/4 - 50 : 9
مشخصات امام جمعه
محمدرضا محمدی
محمدرضا محمدی
قروه درجزين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
علل و ریشه های سستی در دین (10)
حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه قروه درجزین پس از حمد وثنای الهی و دعوت خود ونماز گزاران به تقوای الهی به یکی دیگر از علل وعوامل سستی در دین اشاره و مطالبی را عنوان کردند.
دوستی ودلبستگی به دنیا ،دوستی و وابستگی به خانه زرق وبرق دنیا :اگر انسان با دوست مفید و سازنده ارتباط پیدا کند باعث خوشی و عاقبت بخیری میشود ،در غیر اینصورت باعث خسران وتباهی میشود.
گاهی مال دنیا چشم انسان را می گیردو آرام به همه چیز پشت پا میزند، به پدر ومادر ودین
امام علی (ع):هر انسان سه دوست می تواند داشته باشد :1-رفاقت با مال که تا دم مرگ با اوست وبعد مرگ که یک ریال هم به درد او نمی خورد.همچنین در این رابطه به مردگان میفرماید:مال شما را تقسیم کردند ،خانه هایتان را اشغال کردند همسرانتان ازدواج کردند(کسی که مال دارد ممکن است در دنیا راحتی داشته باشد وال از تکلیف الهی همچون خمس وزکات غافلند.) 2- دوست دوم خانه ،فرزند وهمسر او که بعد از کفن ودفن و مراسمات دیگر کاری برای مرده انجام نمی دهند.3- دوست سوم اعمال آدمی است که تا قیامت همراه انسان است.
اگر مال خود را انفاق کنیم در عالم قیامت به ما کمک می کند ولی اگر میلیاردها تومان در بانک پول داشته باشیم از ما در آخرت دستگیری نمی کند.
خطبه دوم
جمعه 29 بهمن سالروز قیام مردم تبریز در چهلم شهدای قم در سال 1356
یکشنبه 1 اسفند سالروز حمله هوایی جنگی صدام به هوا پیمای ایران و شهادت 40نفز ازجمله شهید محلاتی که او ل نداس =ی انقلاب را این شهید از رادیو اعلام کرد.امام در مورد شهادت ایشان فرمودند من بازوی خود را از دست دادم.
انقلاب اسلامی از حوزه ها وروحانیون شکل گرفته که اگر روحانیون انقلابی بمانند به انقلاب لطمه ای وارد نمی شود.
سه شنبه 3 اسفند کودتای رضاخان با حمایت انگلیس .از جمله اهداف رضا خان:مخالفت با تمام مظاهر اسلامی –تضعیف روحانیت – طرح استکباری کشف حجاب – جدایی دین از سیسات تا  کسی در اجتماع حرف از اسلام نزند. – اگر دست مردم در دست ولایت وروحانیت باشد استکبار نمی تواند ضربه ای بزند.
مطالب در مورد دیدار مردم تبریز با رهبر انقلاب:طرح آشتی ملی که از طرف فتنه گران مطرح شده که رهبر فرمودند مردم با هم قهر نیستند و این طرح از طرف فتنه گران است که دل مردم را به درد آوردند.- مسئله اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل که باید در پایان سال مسئولان اعلام کنند که چقدر عملی شده ،جنگ امروز ما جنگ اقتصادی است اگر مسئولان به فکر مردم اند باید بگویند چقدر اشتغال زایی کردند و مردم در 22 بهمن آرمان انقلاب ره به رخ دنیا کشیدند .مسئولان فکر نکنند حضور مردم به منزله گله نداشتن از مسئولان است.
در هفته آینده قرار نشست حمایت از فلسطین برگزار شود و سخنران این نشست رهبر عزیز استو این کنفرانس نشان دهنده ی این است که مسئله فلسطین هنوز برای ما مهم است و فراموش نشدنی است.

 

ارتباط با امام جمعه