جمعه 1395/11/1 - 24 : 13
مشخصات امام جمعه
مهدی مینایی وفا
مهدی مینایی وفا
مهاجران (همدان)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
توجه مدعیان میانه روی به مردم و جامعه

 

خطبه اول

نماز جمعه این هفته شهر مهاجران به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحمانی امام جمعه موقت برگزار شد .

ایشان در خطبه ی اول جمله ای از آیت الله بهجت اشاره کردندکه ایشان می فرمایند ما راهی به جز خود سازی نداریم .

آیت الله طباطبایی در لحظات پایانی زندگیشان فرمودند :ان الله یری (قطعا خدا می بیند )

انسان هاباید ببینند در هنگام خلوت چقدر از تقوا برخوردار هستند .از پرهیزکاران در هنگام ورود به بهشت می پرسند هنگامی که به بهشت آمدید پل صراط و جهنم را دیدید آنها می گویند  به ما گفتند شما پرواز کنید می پرسند چگونه به این مقام راه یافتید میگویند مادر هنگام خلوت و تنهایی از انجام دادن گناه از خود حیا می کردیم که گناه نکنیم .

مادر جامعه متاسفانه به جای انس گرفتن با خدا شبکه های اجتماعی انس می گیریم و تنهایی خود را با آن پر میکنیم .

والدین باید در سن بلوغ به نوجوان توجه بیشتری داشته باشند و آنها را از نظر محبت غنی کنندو آنها را در تصمیم گیری های خود یاری و راهنمایی نمایند تا به گمراهی کشیده نشوند .

خطبه دوم

 ایشان در خطبه دوم فرمودند: هستند کسانی که در تقوای فردی خیلی استوار بودندولی درتقوای اجتماعی دچار مشکلاتی شده اند .یکی از بزرگان که لغزش شد و از انقلاب جداگشت . ایشان از نظر تقوا فردی از هرکسی جلو تر بودند ولی ازتقوای اجتماعی بهرمندنبودند،یعنی از ولایت فقیه  پیروی نمی کند . حتی کسانی که مجتهدهستند باید تبعیت محض از ولایت فقیه داشته باشند .ویکی ازکسانی که تبعیت محض از ولایت فقیه داشتند شهید صیاد شیرازی بودند.

ایشان سخنان رهبر را مینوشتند کسی میپرسد چرا می نویسید؟ایشان میگوید:اطاعت از امر ولی فقیه واجب است.اگر روز بعد مردم و ولی فقیه از من پرسید ولی فقیه به تو امر کرد در این ساعت چکار کردی من جواب ندارم،اما وقتی مینویسم در مورد آن فکر می کنم.

ولی فقیه دستور میدهد در انتخابات شرکت کنید و  شما لبیک می گویید،این تقوای اجتماعی است.حضرت آقا درباره آیت الله هاشمی میفرماید:با وجود اختلاف نظر ها با آقای هاشمی و وسوسه خناسان باعث نشد از محبت ایشان نسبت به بنده کم شود.

از مصادیق تقوای اجتماعی دشمن شناسی است.کسانیکه همانند کبک سرشان را زیر برف کرده اند و فکر می کنند دشمن نیز ؟آنها را نمی بیند.رهبر در این باره می فرمایند:چشم هایت را باز کن و دشمن را بشناس.مشکل کنونی کشور آدم های سهل اندیش و خوش اندیش است که به دشمن اعتماد میکنند.اینها زیاد نیستند و عموم مردم بصیرند.

دشمنانی که به پای میز مذاکره می آیند دشمنی آنها تا زمانیکه ما از دین خود کنارگیری نکنیم ادامه خواهد داشت.

از مصادیق تقوای اجتماعی نماز جمعه است.طبق روایات اهل بیت :گروهی از ملائکه در فضای نماز جمعه مستقر می شوندواسم کسانی را که در نماز شرکت میکنند مینویسند و اگر هفته بعد برایش اتفاقی افتاد و نتوانست در نماز جمعه شرکت کند برایش دعا می کنند.

ایشان در پایان به فعالیت های حجت الاسلام و المسلمین اشاره کردند:حضور ائمه جماعت در مساجد،حضور و برگزاری نماز جماعت در مدارس ،تشکیل شش جلسه برای شهدای گمنام،پیگیری امور مصلی،پیگیری مشکلات درمانگاه،برگزاری جلسات برای جذب پرداختن زکات،حضور در دفتر هفته ای 4روز،تشکیل نماز جماعت و...

                   *پـــــــــایــــــــــان*

ارتباط با امام جمعه