دوشنبه 1396/11/2 - 35 : 15
مشخصات امام جمعه
مهدی مینایی وفا
مهدی مینایی وفا
مهاجران (همدان)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
انسان تا می تواند برای دین از آبرو، جان ، اعتبار و سرمایه خود هزینه کند

نماز جمعه شهر مهاجران به امامت امام جمعه موقت حضرت حجت الاسلام زرین.

اهم مطالب مطرح شده

 

خطبه اول

 

بعداز سفارش به تقوا و بیانات اعتقادی/حاج آقا زرین: انسان تا می تواند برای دین از آبرو، جان ، اعتبار و سرمایه خود هزینه کند.

 

خطبه دوم

 

بعد از دعوت به تقوای الهی / یکی از موارد رعایت تقوا این است که انسان هرچیزی را بر زبان جاری نکند.هرکجا آمد نرود و بر اعمال خود نظارت داشته باشد.

 تقوا به انسان بصیرت میدهد،کاش من روحانی که لباس مقدسی را برتن کردم خاک پای بلال حبشی باشم. بلال چکار کرد

بعد از رحلت پیامبر بلال حبشی دیگر اذان نگفت گفتند چرا اذان نمی گویی ؟ گفت : علی ع را خانه نشین کردند و من اذان نمیگویم.از او خواستند اذان بگوید تا آبروی غاصبان جای مولا علی ع نرود ولی او با حرکت خود فهماند که حق و حقیقت با علی ع است .بلال را تبعید کردند ولی او خوب میدانست عمل با بصیرت به وظیفه یعنی چه!

ما چگونه ایم؟

در ادامه:

یکی از مسائلی که در کشور مورد نیاز است این است که هرکسی در هرجا که هست تقوا را رعایت کند .

در ادامه:

 به جای اینکه بیایند به مردم خدمت کنند حرف از نقد و انتقاد از اهل بیت می زنند.

الحمدالله دوتن از مراجع (حضرت آیت الله نوری وحضرت آیت الله مکارم) پاسخ گفتند و گفتند که کار دولت سخنرانی نیست و در این زمان بیشتر از همه وحدت و اتحاد نیاز است که با کار ها و سخنان اخیر تفرقه بین مردم می افتد،کار دولت باید مهار تورم و پایین آوردن هزینه جاری باشد.ایجاد اشتغال برای جوانان و بیکاران باید صورت بگیرد.اصلاح فضای مجازی باید صورت بگیرد.و این ها کارهایی است که باید اولویت دولت باشد.

درادامه:

 به جای نقد پیغمبر و امام زمان عج بیایید به داد مردم برسید.این یعنی تقوای الهی ! خدا به دولت مردان توفیق دهد که ابتدا وظایف خود را بهتر بدانند وسپس انشالله بدان عمل نمایند.

در آتش سوختن سخت ترین صورت مرگ است و ما برای عزیزانی که در کشتی سانچی بودند و از دنیا رفتند آرزوی همنشینی با سید الشهدا را داریم.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه