جمعه 1396/1/4 - 40 : 12
مشخصات امام جمعه
یونس قائدی
یونس قائدی
بستك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/13
مسئولین گزارش اقدامات خود در در مقام عمل به مردم اعلام کنند

به گزارش جهانگیریه؛ حجت الاسلام و المسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک در ابتدای خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، در بیان فضایل شخصیت ایشان گفت: از نظر قرآن، آن حضرت مصداق کوثر است و ایشان حلقه اتصال نبوت به ولایت و امامت است و ائمه با زمینه سازی فرهنگی، الگویی ناب برای انسانها هستند که ما می بایست ادامه دهنده راه این بزرگواران باشیم که اگر غیر از این باشد باید در برابر آنان پاسخگو باشیم.

وی در خطبه دوم به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشاره کرد و ضمن تشکر از کارکنان آن اداره در شهرستان، آن اداره را منشاء خدمات و اثرات ارزنده ای برای محرومین و مستضعفین دانست و افزود: خدمت به محرومین از باارزشترین کارهاست.

قائدی با اشاره به بیانات و رهنمودهای رهبری در جمع شاعران و مداحان در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: مدح اهل بیت باید به دور از جعلیات و توهمات باشد و تشییع سکولار، تصوری باطل و غلط است که فعالیت های مذهبی به دور از سیاست باشد زیرا دین ما، دین همراه با سیاست است.

امام جمعه شهرستان بستک با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، از مسئولین خواست تا گزارش اقدامات خود را در مقام اقدام و عمل و نه شعار و حرف در محورهای مبارزه با فساد، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، مقابله با نفوذ دشمن به ویژه در حوزه های اقتصادی، اقدامات موثر در مبارزه با قاچاق، سرنوشت و تکلیف اصل 44 قانون اساسی در رابطه با خصوصی سازی و همچنین اشتغال جوانان، به مردم اعلام کنند.

وی با توجه به آغاز ثبت نام کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: مردم از کاندیدا انتظار دارند تا به اخلاق انتخاباتی، احترام به یکدیگر و احترام به خدمات نظام پایبند باشند و جامعه را متشنج نکنند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه