جمعه 1396/4/2 - 48 : 23
مشخصات امام جمعه
علیرضا صفائی
علیرضا صفائی
بندر سيريك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
امام علی (ع) سرشار از ایمان ، علم ، ایثار و شجاعت بود/ امریکا دشمن است اعتماد به او عمل به شیطان است

امام علی (ع) سرشار از ایمان ، علم ، ایثار و شجاعت بود/ امریکا دشمن است اعتماد به او عمل به شیطان است

امام جمعه شهرستان سیریک ضمن تسلیت شهادت مظلومانه ولی المتقین و ارث علم النبین حضرت امام علی (ع) گفت: امام علی (ع) بهترین انسان های خدا بود او سرشار از ایمان ، علم ، شجاعت و ایثار و خدمت به اسلام بود و همه کارهای خود را فقط در راه رضای خدا انجام می داد و از خلقت آدم تا به امروز دنیا انسانی همچون علی به خود ندیده است.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری امام جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد: همان گونه که بارها رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) فرمودند امریکا دشمن است و هیچ وقت قابل اعتماد نیست اعتماد به او عمل به شیطان است.

وی افزود: مجلس سنای امریکا بار دیگر اعمال تحریم های ظالمانه  بر ضد ملت ایران را تمدید کرد تا بر همه دنیا آشکار شود که کشوری که مدعی دمکراسی و دیپلماسی است و خودش را دایه دار حقوق ملت ها و دولت ها می داند به هیچ تعهد و قانونی حتی حقوق بین الملل پایبند نیست تا آشکار شود که برجام بازی سیاسی و یکطرفه است که امریکا به تعهدات خود عمل نمی کند.

صفایی حائری ابراز کرد:  صادق ، مجاهد و مبارزه بودن یکی از شاخصه های مهم فائضین است  امیر المومنین خدای صبر و ایمان بود او هیچ گاه کاری را برای خودش انجام نمی داد و همیشه حتی در صحنه شهادتش به قاتل لعینش خشم خود را فرو بست و بر اساس حکم خدا قضاوت و عدالت اجرا کرد.

امام جمعه شهرستان سیریک  ترحم ، رحم و انصاف را از شاخصه های اصلی حکومت  اسلامی برشمرد و یادآور شد: مسئولان حکمت اسلامی باید درد مردم بویژه بیچارگان ، دردمندان  و محرومان جامعه  را احساس کنند و نسبت به آنه بی تفاوت نباشد که خودشان با شکم سیر بخوابند و از احوال و  اطراف  خود بی خبر باشند.

صفایی حائری اضافه کرد: داشتن امنیت در  جامعه  نعمت است و باید قدر نعمت را دانست و شاکر خداوند شد  امروز همه این امنیت به یومن داشتن نیروهایی مسلح قوی، با ایمان و ایثارگر است و زمانی جامعه ای آرام و با آرامش زندگی می کند که نیروهای امنیتی آن سرافراز و مقتدر باشد .

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه