سه شنبه 1395/12/10 - 18 : 11
مشخصات امام جمعه
علیرضا صفائی
علیرضا صفائی
بندر سيريك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/6
امور تربیتی باید موجب رشد اخلاقی و اجتماعی شود
 
امور تربیتی باید موجب رشد اخلاقی و اجتماعی شود
امام جمعه شهرستان سیریک گفت: پرورش فضائل اخلاقی یکی از مهمترین اهداف والای رسالت پیامبران خدا بوده است تا بشریت را در مسیر کمال آفرینش هدایت و راهنمایی کنند و امروز یکی از آن وظایف مهمی که باید توسط جامعه بویژه در مدارس برای فرزندان جامعه متبلور شود در قالب نقش امور تربیتی است که موجب رشد اخلاقی و اجتماعی دانش آموزان می شود.
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری امام جمعه شهرستان سیریک اظهار کرد:  امروز در جامعه اسلامی با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی  ضرورت تربیت  یک فرد کمتر از ضرورت غذا برای جشم نیست و همان طوری که حفظ و بقای حیات انسان به غذا و خوراک بستگی دارد  تربیت نیز ضامن نوعی حیات و زندگی سالم برای فرد و جامعه است.

 

وی با اشاره به روز حمایت از حقوق مصرف کننده افزود: متاسفانه این روز فقط در حد شعار در تقویم امروز جامعه ما دیده شده و اثری از اجرای درست و دقیق آن برای همه افراد در جامعه نیست و بسیار کم رنگ و کریشه ای شده است.

 

صفایی حائری با اشاره به برگزاری کنفرانس حمایت از فلسطینی در تهران ابراز کرد:  این کنفرانس به اندازی با اهمیت و با ارزش برای جهان اسلام و البته مسلمانان و کشورهای واقعی مدافعان اسلام بود که رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی )ولی امر مسلمین جهان خودش در  این کنفرانس شرکت کردند تا به همه جهانیان نشان دهند که مسئله فلسطین مسئله اول جهان اسلام است.

 

امام جمعه شهرستان سیریک بیان کرد: آغاز عملیات اجرایی احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی شهرستان سیریک که در راستای طرح های توسعه سواحل مکران صورت گرفت امیدواریم که منشا خیر و برکت برای جامعه و  بتواند زمینه اشتغالزایی جوانان و خانواده های شهرستان و استان و پویایی منظقه باشد.

 

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد: الحمدالله با تلاش  نیروهای مردمی و ارتش عراق غرب موصل در شرف آزاد سازی کامل قرار دارد و امیدواریم برای آزاد سازی کامل و جنبش پیروزی مردم مظلوم عراق این مهم تحقق یابد و شر گروههای تکفیری و داعشی همراه با حامیانشان از  سر مردم مظلوم عراق نیست و نابود شود.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه