جمعه 1395/11/1 - 20 : 13
مشخصات امام جمعه
هادی میرزائی
هادی میرزائی
پارسيان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
عزت و مصلحت سر لوحه کار سیاست خارجی باشد

امام جمعه شهرستان در خطبه اول نماز با دعوت مردم به تقوای الهی و با اشاره به حدیثی از امام صادق علیه السلام به شبهات وارده در زمان غیبت اشاره و به خواندن دعای غریق تاکید کرد.

وی در خطبه دوم نماز با تسلیت رحلت یار دیرین امام و انقلاب و رهبری با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: آن چه از این تعابیر حکیمانه متجلی است، نهایت مودت و ارتباط عاطفی و خالصانه ای است که بین او و خلف صالح امام راحل در دوران متمادی برقرار بود تا جایی که معظم له با نگاهی عمیق و ژرف به شرایط زمان و ضرورت حفظ حریم شخصیتی این یار امام و رهبری به صورتی شفاف و روشن فرمودند: اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت نتوانست پیوند رفاقتی که سر آغاز آن در بین الحرمین کربلای معلی بود را به طور کلی بگسلد و وسوسه خناسانی که در سالهای اخیر با شدت و جدیت در پی بهره برداری از این تفاوت های نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر حال وارد آورد.
امام جمعه شهرستان اولین درس و پیام ارتحال نا به هنگام آیت الله هاشمی را ضرورت تعمیق مودت و ارادت به رهبری حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی دانست. وی از روحیه ضد استکباری و ضد صهیونیستی مرحوم یاد کرد و با اشاره به پیام سید حسن نصرالله او را یار همیشگی مقاومت دانست.

حجه السلام میرزایی افزود: در تجلیل و قدر شناسی از آن شخصیت پر تلاش و خستگی ناپذیر و چهره ماندگار و تاریخی انقلاب اسلامی می توان گفت که اگر چه ارتحالش جانسوز و به حق باعث ثلمه ای در جامعه انقلابی و اسلامی گردید اما به سان دوران حیاتش، مرگ او نیز آثار و درسها و عبرتهایی را به لطف الهی به دنبال خواهد داشت که از آن جمله است: تقویت و تعمیق مودت و عشق به رهبری فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان محور اصلی وحدت و عزت و اقتدار ملت و کشور و تشدید شور توأم با شعور عاشورایی استکبار ستیزی که به فضل الهی یأس و نا امیدی دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به نقش برجام و تمدید قانون تحریم های ده ساله ایسا گفت: تجربه نشان داده که اگر در مقابل بد عهدی ها ایستادگی نشود آمریکا شدت تحریم ها را بیشتر می کند. وی با تشکر از هیئت دیپلماسی برای بررسی بد عهدی های آمریکا تاکید کرد لازم است در کلیه سیاست های خارجی با سه اصل عزت، مصلحت و حکمت در کنار دو مؤلفه شجاعت و صداقت در مقابل زیاده خواهی های آمریکا بایستد.

وی با گرامیداشت شهادت نواب صفوی و یارانش یادآور شد: مهم ترین هدف فدائیان اسلام تلاش برای استقرار حکومت اسلامی و برداشتن موانع اصلی رسیدن به آن بود.

امام جمعه شهرستان با نگرانی از افزایش آمار طلاق از همه مسئولان و مردم برای استحکام بنیان خانواده و راهکارهای خروج از این چالش اجتماعی دعوت کرد و از خانواده ها برای تربیت صحیح فرزندان برای مدیریت خانه تاکید کرد.

وی از اقدامات دستگاه قضا و دادگستری شهرستان در جهت حفظ ارزش ها در جامعه تقدیر و تشکر کرد.

عضو شورای آموزش و پرورش شهرستان خانواده ها را برای ارتباط بیشتر با این مجموعه دعوت کرد و یادآور شد: شورای آموزش و پرورش محلی برای تجلی مشارکت و تعامل مردم با نهاد مقدس تعلیم و تربیت است.

ارتباط با امام جمعه