دوشنبه 1396/8/1 - 28 : 20
مشخصات امام جمعه
ابراهیم شریفی
ابراهیم شریفی
رودخانه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/28
آمریکایی ها از سپاه عصبانیند چون ازسپاه سیلی خوردند وسپاه را عامل اصلی شکست های خود در منطقه می دانند.

 

خطبه اول:

 خطیب جمعه رودخانه در خطبه اول ابتدا همگان را به تقوی و پرهیزگاری توصیه کرد.

ایشان با توجه به شنبه ۲۹ مهرماه مطابق اول ماه صفرسالروز ورود اهل بیت(ع) به شام راجع به اوضاع شام و اهالی شام و خطبه خوانی امام سجاد(ع) صحبت کردند.

وی عنوان کرد:اهالی شام و نواحی آن  که معاویه قریب۴۰ سال برآن تسلط داشته عموماً تازه مسلمان بودند.

از روزی که از مسیحیت به اسلام گرویدند جز خاندان ابوسفیان و دست نشانده های آنان کسی را نمی شناختند لذا اسلام مردم شام اسلام بنی امیه بود.

اهل بیت به چنین منطقه ای وارد شدند که معاویه آنان را با اسلام دلخواه خود تربیت کرده بود. در نتیجه مردم شام اعمال و رفتار معاویه و اطرافیان او را سنت مسلمانی می پنداشتند و چون صدها سال رژیم امپراطوران روم برآنان حاکم بود و روش حکومت های دوره اسلام را عادلانه تر از حکومت های پیشین می دیدند بر کارهای آنان صحه می گذاردند.

دراسناد تاریخی آمده:

هنگامی که عده ای از مشایخ شام نزد سفاح خلیفه عباسی آمدند سوگند می خوردند که ما نمی دانستیم رسول خدا جز بنی امیه خویشاوند دیگری نیزداشته است که از او میراث ببرند تا آنکه شما امیر شدید.

حال اهل بیت(ع) به چنین شامی وارد شدند که آن قدر بر اهل بیت(ع) بد گذشت که وقتی از امام سجاد(ع) سوال کردند که در این سفر در کجا به شما سخت گذشت؟در پاسخ فرمودند:

الشام الشام

شاهدی بر این مدعا: وقتی کاروان اسیران را به در مسجد شام آوردند پیرمردی شامی جلو آمد و گفت:خدا را سپاس که شما را کشت......

ایشان با توجه به چهارشنبه ۳ آبان مصادف با ۵ صفر سالروز شهادت مظلومانه حضرت رقیه(س) روضه ایشان را خواندند:

عمه بیا گم شده پیدا شده           کنج خرابه شب یلدا شده

شام رقیه به سحر رسیده            باب رقیه زسفر رسیده

خطبه دوم:

امام جمعه رودخانه در آغاز خطبه دوم خودشان و همه را توصیه به تقوی و پرهیزگاری کردند.

رئوس مطالب عنوان شده در خطبه دوم از این قرار است:

۱ـ ارزیابی سخنان هتاکانه و ابلهانه ترامپ دربارۀ برجام:

ترامپ جمعه گذشته از راهبرد جدید آمریکا درپسابرجام رونمایی کرد که جزفحاشی و مشتی از اتهامات واهی علیه ملت ایران نبود

الف)خلیج فارس را خلیج ع ر ب ی خواند

ترامپ با این اصطلاحی که به کار برد بی اطلاعی و بی سوادی خود را به جهانیان نشان داد

ب) ملت ایران را تروریست خواند:

آیا ما تروریستیم یا شما که مردم مظلوم را در یمن،افغانستان،پاکستان،عراق،سوریه می کشید؟شمایی که از رژیم جعلی و کودکش صهیونیستی و سعودی حمایت می کنید.

ج)عصبانیت از سپاه:

او گفت:سپاه به عنوان نیروی قدرتمندی است که همواره در کنار مردم بوده و مردم نیز کنار آن هستند.سپاه در دل مردم است سپاه نماینده ی ملت ایرن در جبهه مقاومت است سپاه قدرتمند ترین نهاد ضدتروریستی و در خط مقدم مبارزه با تروریسم است.

آمریکایی ها از سپاه عصبانیند چون از سپاه سیلی خوردند و سپاه را عامل اصلی شکست های خود در منطقه می دانند آنها نه تنها نمی توانند سپاه را تضعیف کنند بلکه سپاه دهۀ آینده به مراتب توان مندتر و با نفوذ تر از سپاه کنونی در ایران ،منطقه و جهان خواهد بود.

د)فعالیت های موشکی:

ما برای تقویت دفاعی خود تلاش مضاعف تر می کنیم و برای این کار از کسی اجازه نمی گیریم.

۲ـ آیا واقعاً ترامپ دیوانه است؟

برخی تحلیل گران می گویند:ترامپ دیوانه است تصمیمات غیرقابل پیش بینی و جنون آمیز می گیرد و  امثال این حرف ها برای ترساندن دیگران از ترامپ است.

در حالی که واقعیت این نیست و اگر ترامپ دیوانه بود چرا تا به حال تصمیمی به ضرر منافع آمریکا نگرفته است واقعیت این است که ساختار تصمیم گیری در این کشور طوری تنظیم شده و استقرار یافته که رئیس جمهور آمریکا صرفاً نقش بازی می کند و مطلق نمی تواند و اجازه ندارد که خلاف راهبرد های اتخاذ شده توسط صاحبان واقعی قدرت تصمیم بگیرد  و عمل کند.

۳ـ اعتراض و افشاگری امام خمینی(ره) علیه کاپیتولاسیون:

آمریکا بزرگترین دشمن اسلام و همه ادیان است و همه گرفتاری مسلمانان از آمریکاست.کاپیتولاسیون از بزرگترین جنایات آمریکا بود که از آن پس چه جنایات و ستم هایی که بر ملت ما وارد نشد به فرموده امام خمینی(رض):آن هایی که خواب آمریکا را میبینند خدا بیدارشان کند.

۴ـ ۲۹ مهر درگذشت عالم مجاهد و پارسا آیت الله مهدوی کنی و روز صادرات:

اقتصاد مسأله اولویت دارکشور و البته اولویت دشمن است پیشرفت همه جانبه مادی در گرو قوت اقتصادی است.

امنیت ملی،رفاه عمومی،استقلال،پیشرفت همه جانبه،شکوفایی استعدادها و اقتدار و عزت ملی در گرو اقتصاد قوی است امروز اقتصاد مقاومتی علاج مشکلات کشور است یعنی تکیه به درون ستون فقرات اقتصاد مقاومتی تولید است لذا باید تولید داخلی را تقویت کنیم در این صورت کار ارزش پیدا می کند اشتغال ایجاد می شود و بیکاری رفع می شود و برای این که اقتصاد به پویایی برسد باید از دیپلماسی استفاده کرد با وزارت خارجه در زمینه مسائل اقتصادی تعامل دائمی داشت.

۵ـ اول آبان مصادف با ۳ صفر:

الف) ولادت حضرت امام محمد باقر(ع) به روایتی در سال ۵۷ ه  ق..که خدمت امام عصر(عج) و رهبر عزیز و مردم خوب تبریک عرض می کنیم.

ب)شهادت آیت الله حاج آقا مصطفی خمینی(ره)در نجف اشرف.. نام و یادش را گرامی می داریم و به روح بلند امام راحل عظیم الشأن و دو فرزندش درود می فرستیم.
اخبار
ارتباط با امام جمعه