سه شنبه 1395/12/10 - 16 : 11
مشخصات امام جمعه
ابراهیم شریفی
ابراهیم شریفی
رودخانه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/6
مسئله فلسطین مهمترین و محوری ترین مسئله جهان اسلام است

خطبه اول : خطیب جمعه رودخانه در خطبه اول با توجه به ایام فاطمیه راجع به شخصیت حضرت زهرا (س) صحبت کردند. شریفی در قسمتی از صحبت هایش گفت: پیامبر (ص) فرمودند : فاطمه سرور زنان جهانیان است. هرکس فاطمه را بیازارد مرا آزرده و هرکس مرا بیازارد خدا را آزرده است و هرکس خدا را بیازارد از رحمت خدا به دور است. و از طرفی قرآن می فرماید : سخن پیامبر وحی الهی است. پس نتیجه می گیریم تجلیل و ستایش پیامبر(ص) از فاطمه (س) علتی ماورای عاطفی داشته و پیامبر(ص) با توجه به مقام و عظمت فاطمه (س) او را دوست داشت. در آخر خطبه روضه حضرت زهرا (س) را خواندند.

خطبه دوم: در ابتدای خطبه دوم از همه کسانی که حرمت ایام فاطمیه را نگه داشتند تشکر کردند. در ایام شهادت حضرت فاطمه(س) در مساجد و حسینیه ها حتما مجلس روضه خوانی برپا گردد.فاطمه (س) سند مظلومیت و حقانیت شیعه است.

وی با توجه به کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین و بیانات بسیار مهم رهبر معظم انقلاب ، این کنفرانس و پیامدهای آن را در سطح بین المللی بسیار مهم ارزیابی کردند و گفتند : مسئله فلسطین مهمترین و محوری ترین مسئله جهان اسلام است. و دشمنان برای منحرف کردن افکار عمومی و مسلمانان از این مسئله مهم ، طرح ها و نقشه های زیادی دارند. ایشان کمترین آثار و دستاورد مقاومت را زمین گیر کردن رژیم غاصب صهیونیستی در سرزمین های اشغالی دانست.

حاج آقا شریفی نظر به 18 اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی اظهار داشتند : اگر انسان تربیت نشود و تهذیب نکند از بدترین ومنحط ترین موجودات خواهد شد. وی مدرسه و نقش معلم را در هدایت و تربیت فرزندان بسیار حساس و خطیر معرفی کردند و گفتند : امروز نسل نوجوان و جوان ما در هجمه های خطرناک دشمن در جنگ نرم و تحرکات خزنده آن قرار دارند که کار را خیلی سخت و دشوار کرده است.

در آخر خطبه دوم هم سالگرد ارتحال فقیه مجاهد آیت ا... العظمی فاضل لنکرانی را گرامی داشته و از خداوند متعال ، تعالی و علو درجات را برای آن مرجع فقید تقلید مسئلت کردند. 

اخبار
ارتباط با امام جمعه