پنج شنبه 1396/1/3 - 54 : 20
مشخصات امام جمعه
ابراهیم شریفی
ابراهیم شریفی
رودخانه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
نتیجه عمل به سند 2030 تغییر باورهای مردم و هماهنگ کردن نسل آینده با سیاست های نظام سلطه سرمایه داری است.

خطبه اول :

امام جمعه رودخانه در خطبه اول ضمن تبریک میلاد مسعود حضرت فاطمه (س) و تحویل سال نو اظهار داشتند : حول حالنا الی احسن الحال یعنی نجات از هواهای نفسانی و پلشتی و پلیدی و شهوت .  درعوض مزین شدن به آرامش و امنیت و تقوا است.

خطبه دوم :

خطیب نماز جمعه رودخانه ضمن تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری گفتند: آثار اقتصاد مقاومتی باید برای مردم عینی شود گزارش صرف نمی تواند جای واقعیت عینی و ملموس را برای مردم بگیرد. اقتصاد مقاومتی یعنی : حمایت از تولید ف حمایت از شرکت های دانش بنیان و دانش محور ، تقویت تولید ملی ، جلوگیری از خام فروشی و جلوگیری از واردات. وی در ادامه گفت : مسئولین باید برای تحقق اهداف و دستورات دینی تلاش کنند . او از مهمترین خصوصیات حاکمان اسلامی را مبارزه با استکبار و اعتماد نداشتن به آن ، مردم گرایی و اعتماد به مردم و خودداری از اشرافی گری معرفی کرد.

شریفی ضمن انتقاد شدید از سند 2030 ، رونمایی و امضای سند 2030 را یکی از اتفاقات تعجب برانگیز سال 95 دانست و گفت : سند 2030 همان کاپیتولاسیون فرهنگی و برجام فرهنگی است. وی گفت : یونسکو طبق دکترین امنیت ملی امریکا و جز، بازوهای اجرای سیاست های آمریکا در سایر کشورها به شمار می رود و اساسا تفکر یونسکو لیبرالی می باشد.

امام جمعه رودخانه گفت : چرا دولت سند به این مهمی را  بدون هیچگونه اطلاع رسانی قبلی و بدون حضور نهادهای تصمیم گیر و سیاست گذار و قانون گذار از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی و چهره های علمی کشور و خبرنگاران رونمایی کرد وبدون مصوبه مجلس شورای اسلامی و تائید شورای نگهبان و متعهد به اجرای آن شده است؟

شریفی گفت : نتیجه عمل به سند 2030 تغییر باورهای مردم و هماهنگ کردن نسل آینده با سیاست های نظام سلطه سرمایه داری است. همچنین خصوصی سازی مدارس که یکی از مفاد سند 2030 است باعث سلب اختیار از دولت ها و نفوذ جریان ها و منابع روشنفکری و سکولار در فضای آموزشی و تربیتی کشور بر مبنای اموزه های غربی می شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه