چهارشنبه 1395/12/4 - 33 : 7
مشخصات امام جمعه
رضا جوکار
رضا جوکار
قشم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
امام جمعه شهرستان قشم: طرح آشتی ملی، نقطه ی مقابل روحیه انقلابی گری است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: طرح آشتی ملی نقطه ی مقابل روحیه انقلابی گری و توطئه ای جدید برای نفوذ دشمنان در کشور است.

 

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان با اشاره به بیانات اخیر رهبری در خصوص تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، خواستار افزایش خدمت و پاسخگویی بیش از پیش مسئولین با بهره گیری از وحدت و همدلی شد و افزود: مسئولین با ارائه گزارشات دقیق و شفاف عملکرد خود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را برای مردم بیان نمایند.

وی در ادامه به خنثی سازی طرح آشتی ملی توسط رهبری پرداخت و با تاکید بر اینکه ملت و مسئولین در انقلاب اسلامی ایران متحد و همدل اند، و این واقعیت را در صحنه هایی مختلف نظیر راهپیمایی ها و انتخابات برای جهانیان به نمایش می گذارند، تصریح کرد: اگر منظور آقایان از طرح آشتی ملی اینست که فتنه گران را به صحنه ی جامعه بازگردانیم، هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد و آنان که آن جنایت را بر علیه اسلام، انقلاب، ولایت و مردم انجام داده اند می بایست با پذیرش اشتباهات خود توبه نموده، از ملت ایران عذرخواهی و راه خود را از آمریکا و انگلیس جدا کنند.

امام جمعه شهرستان قشم طرح آشتی ملی را نقطه ی مقابل روحیه انقلابی گری خواند و اظهار داشت: طرح آشتی ملی راهکاری جهت بازگشایی راه نفوذ دشمن می باشد که با انقلابی گری به معنای ایستادگی بر سر اصول و مواضع انقلاب در تضاد است.

ایشان سالروز شهادت شیخ فضل الله محلاتی نماینده حضرت امام(ره) در سپاه پاسداران و نام گذاری آن بعنوان روز روحانیت و دفاع مقدس را یادآور شد و با تشریح لزوم بررسی نقش روحانیت در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: روحانیت در دفاع مقدس ضمن ایفا نمودن نقشی هدایتگر، پنج برابر سایر اقشار، شهید تقدیم انقلاب نمود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار فرمان کشف حجاب در کودتای رضاخانی را نقطه ی اوج تضعیف اسلام و روحیه اسلامی عنوان، انزوا و جداسازی روحانیت از ملت و سیاست را، از سایر اهداف آن کودتا دانست و ادامه داد: امروزه دنیای استکبار با سرمایه گذاری بر همین اهداف، به دنبال حذف پشتوانه ی مردم و ایجاد فاصله مابین ملت و روحانیت است.

وی در خطبه نخست به بررسی دوره زندگی حضرت فاطمه(س) با پدر بزرگوارشان حضرت رسول(ص) پرداخت و گفت: حضرت فاطمه(س) الگویی همگانی می باشد و ائمه معصومین(ع) آن حضرت را حجت خدا بر خود می دانند.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به ملقب نمودن حضرت زهرا(س) توسط خاتم الانبیا(ص) به ” ام ابیها” تشریح کرد: در زبان عرب، اساس و ریشه را ” ام ” گویند لذا سوره حمد را ” ام الکتاب” می نامند و ملقب نمودن حضرت فاطمه(س) به “ام ابیها” به معنای اینست که آن حضرت(س) اساس نبوت و رسالت می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با بهره گیری از فرمایشات حضرت زهرا(س)، انجام واجبات و ترک محرمات را از شروط قرار گیری در شمار شیعیان آن حضرت عنوان، آن حضرت را اولین شهیده راه ولایت خواند و افزود: فاطمه زهرا(س) حلقه  ی وصل نبوت و امامت بود که با شهادت خود، اسلام را حفظ نمود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه