پنج شنبه 1396/4/8 - 47 : 6
مشخصات امام جمعه
رضا جوکار
رضا جوکار
قشم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
امام جمعه قشم؛ روز قدس، روز وحدت امت اسلام است/ اقدام موشکی سپاه وحدت آفرین شد
امام جمعه شهرستان قشم در خطبه های نماز جمعه شهرستان، روز قدس را یادگار رهبر فقید انقلاب و روز وحدت امت اسلامی برشمرده، پاسخ موشکی سپاه به تروریست های داعش را موجب وحدت آفرینی در جامعه دانست.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه قشم با تبیین وحدت کلمه بعنوان یکی از اساسی ترین ابعاد تقوا، روز قدس را یادگار ارزشمند بنیانگذر انقلاب اسلامی ایران خواند و افزود: روز قدس، روز وحدت امت اسلام و عمل به آیات قرآن است.

جوکار نامگذاری روز قدس را سمبلی از امت اسلام و اراده ی مسلمین علیه مستکبرین عالم عنوان و ابراز داشت: اسرائیل و یهودیان شدیدترین دشمنان اسلام اند و اگر به فرموده ی امام راحل، مسلمانان متحد و سطل آبی فروریزند، اسرائیل از صحنه ی روزگار محو خواهند شد.

وی با اشاره به انتقال قدرت در عربستان و همدستی برخی مسلمان نماها با یهودیان برای کشتار مسلمانان، دعوت شاهزاده ی سعودی از رئیس رژیم صهیونیستی جهت حضور در سرزمین وحی را مایه ی ننگی برای امت اسلام برشمرد و اظهار داشت: روز قدس روز مبارزه ی با همین انحراف ها و زدودن چنین لکه های ننگی از دامن اسلام می باشد و به فرموده ی رهبری، حضور مسلمانان در روز قدس برای دفاع از حقیقت اسلام و مقابله با مستکبرین عالم بوده که فلسطین مصداقی از این دفاع و مقابله است.

امام جمعه قشم تصریح کرد: مسلمانان باید به این باور برسند که آینده ی دنیا متعلق به مسلمین واقعی می باشد و این وعده ی الهی با تشکیل حکومت جهانی و عدالت گستر مهدوی تحقق خواهد یافت.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار به تبیین اهمیت زکات در اسلام و قراردادن آن در کنار نماز پرداخت و ادامه داد: زکات فطره شکرانه یک ماه روزه داری و تنفس در بهار الهیست که میزان آن در سال جاری با توجه به قیمت اقلام مورد نظر در بازار قشم برای هر نفر برابر با 6 هزار تومان به قیمت گندم و 15 هزار تومان به قیمت برنج مورد استفاده ی عموم مردم می باشد.

جوکار با تاکید بر لزوم عزم همگانی برای مبارزه با مواد مخدر و ریشه کن سازی اعتیاد، موکد ساخت: همیاری مردم، پلیس، دستگاه قضایی، ایجاد مراکز بازپروری و ورود معتادین به چرخه ی اشتغال، معتادان را احیا و زمینه ریشه کن سازی مواد مخدر را فراهم می آورد.

وی جنایات آمریکا علیه ایران را علت نامگذاری هفته ای به نام حقوق بشر آمریکایی دانست و با اشاره به حوادث سال 60، سوء قصد به جان رهبر معظم انقلاب بعنوان رئیس جمهور وقت، شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران صدیق امام راحل را نمونه هایی از جنایات آمریکا بر علیه ملت ایران برشمرد و خاطرنشان کرد: شهید بهشتی شخصیتی بود که امام(ره) درباره ی آن فرمود” بهشتی مظلوم بود، مظلوم زیست و مظلومانه به شهادت رسید”.

امام جمعه قشم با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و تقدیر از دستگاه قضایی شهرستان، دستگاه قضا را نماد اقتدار و عدالت در جامعه عنوان داشت و در ادامه افزود: از تمامی نیروهای حافظ اقتدار جمهوری اسلامی نظیر نیروی خدوم انتظامی، اطلاعات و بویژه سپاه پاسداران انقلاب بواسطه ی انتقام و تلافی قاطعانه از تروریست های داعشی با عملیات لیله القدر و رمز سیلی سپاسگزاریم.

ایشان تبیین کرد: سپاه پاسداران با وجود تحریم های شدید، اقتدار موشکی کشور را به اوج رسانیده است و دشمن بداند موشک های ما با برد 2هزار کیلومتر آماده ی دریدن قلب دشمنان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار پاسخ موشکی سپاه به داعش تنها 2 روز پس از تحریم های سنا را حامل این پیام دانست که ایران اسلامی اهل نرمش و لبخند به دشمن نیست و اگر بخواهند با مردم ایران مواجه شوند، صدایی جز غرش موشک نوازشگر گوش هایشان نخواهد بود.

جوکار گفت: آنان که در کشور تصور می کردند اگر موشکی علیه دشمن بکارگرفته شود مشکل آفرین خواهد شد، وحدت آفرینی عملیات موشکی سپاه و برانگیخته شدن تحسین تمام سلایق و احزاب سیاسی را نظاره گر باشند.

وی در خطبه ی نخست، مبحث جامعه ی آرمانی و خصوصیات انسان برجسته و مطلوب از منظر اسلام و امیرالمومنین(ع) را پی گرفته افزود: عدم شکم پرستی دومین خصوصیت انسان مطلوب در حکمت 289 نهج البلاغه می باشد.

امام جمعه قشم ادامه داد: اسیر حرص و حسد شدن، دست درازی به بیت المال، گرایش به کسب حرام، ربا خواری، کم و یا گران فروشی، همگی از آثار شکم پرستی هستند.

ایشان با اشاره به حدیثی از رسول خدا(ص)، رشوه گیر، رشوه دهنده و واسطه ی مابین این دو را مورد لعن خداوند، حضرت رسول(ص) و فرشتگان برشمرد و ابراز کرد: کم کاری در ساعات اداری و اشتغال به امورات شخصی مصادیقی از کم فروشی هستند که خداوند در قرآن کریم با عبارت ” وَيْلٌ لِلْمُطَفِّفِينَ” آنان را مورد خطاب قرار می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار آغاز عقاب اختلاس و دست درازی به بیت المال و حقوق عمومی جامعه که مصداقی عینی از خوردن آتش در دنیا و آخرت می باشد را از لحظه ی مردن و قبل از برپایی قیامت عنوان داشت.

جوکار در خصوص زندانیان جرائم غیر عمد بیان کرد: همگی موظف به شراکت در آزادسازی آنان و تامین مایحتاج خانواده هایشان هستیم؛ همانگونه که نسبت به ایتام چنین وظیفه ای داریم.

وی تاکید کرد:  اگر به دنبال رضای امام زمان(عج) و آماده سازی جامعه ی ظهور هستیم باید از شکم پرستی پرهیز و اهل اسراف نباشیم.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه