شنبه 1396/5/28 - 26 : 19
مشخصات امام جمعه
رضا جوکار
رضا جوکار
قشم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
امام جمعه موقت قشم؛ خیانت آمریکا به اعتماد ملت ها امری بدیهی است

امام جمعه موقت شهرستان قشم در خطبه های نماز جمعه گفت: خیانت آمریکا به اعتماد طرف مقابل امری بدیهی است که بررسی تاریخ و نیز عاقبت برجام موکدا بر آن صحه می گذارد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین سعید آزادی در خطبه های نماز جمعه شهرستان با یادآور شدن کودتای آمریکایی- انگلیسی 28 مرداد به بازخوانی نتایج حاصله از اعتماد به آمریکا در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران پرداخت و اظهار کرد: خیانت آمریکا به اعتماد طرف مقابل امری بدیهی است که بررسی تاریخ و نیز عاقبت برجام موکدا بر آن صحه می گذارد.

حجت الاسلام آزادی عبرت گزینی از تاریخ را وظیفه ای همگانی دانست و با بیان اینکه بواسطه برکات برجام، عده ای که می پنداشتند اعتماد در مسائل دیپلماسی فاقد جایگاه است به اشتباه خود معترف شده اند، افزود: انقلاب اسلامی ایران بواسطه حمایت های مردمی پایدار مانده و می بایست عدم اعتماد به آمریکا را به برخی از مسئولین گوشزد نمود.

وی سکوت دنیای غرب در برابر قتل عام مردم یمن را مورد انتقاد قرار داده با تبیین خود برتربینی و عدم خدامحوری غرب، تاکید کرد: آمریکا قابل اعتماد نیست و باید با اتکای به پروردگار در مسیر اسلام ناب به حرکت خود ادامه دهیم.

امام جمعه موقت قشم با اشاره به مناسبات هفته پیش رو و آغاز هفته دولت، عملی سازی وعده های انتخاباتی از سوی رئیس جمهور منتخب را خواستار شد و ادامه داد: کمک به ساخت مساجد صدقه جاریه بوده و آحاد مردم بایست برای حضور و آبادسازی مساجد اهتمامی خاص به کار بندند.

او با تبریک روز پزشک و بیان قداست پیوند ازدواج و نهاد خانواده، بر تحکیم کانون خانواده تاکید و بیان کرد: تفاوت مسئولیت امامت و اراده الهی با تمامی مسئولیت های دنیوی و محاسبات عقل بشری، از پیام های انتصاب امام جواد(ع) در سن کودکی می باشد.

حجت الاسلام آزادی تصریح کرد: دهه ولایت و روز غدیر می بایست همچون عاشورا تعظیم گردد و مراسمات، جشن ها و صله ارحام در عیدالله اکبر با شکوه تمام اقامه شوند.

آزادی در خطبه نخست، آرامش را مربوط به روح و لازمه بندگی برشمرد و خاطرنشان کرد: شیطان و حُب نفس از جمله موارد سلب آرامش از مومنان است.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه