دوشنبه 1396/2/4 - 58 : 11
مشخصات امام جمعه
رضا جوکار
رضا جوکار
قشم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
امام جمعه قشم: پخش مستقیم مناظره ها تقاضای ملت است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: رعایت اصل مناظره مبنی بر انعکاس مستقیم و لحظه ای، تقاضای ملت و فرهیختگان است.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین را جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان، عید مبعث را عید مکارم اخلاق و نجات انسان ها از ضلالت خواند و افزود: عدم ظلم پذیری، از آموزه های عید انسانیت می باشد.

جوکار با اشاره سالروز شهادت باب الحوائج موسی بن جعفر(ع)، خاطرنشان کرد: امام کاظم(ع) بواسطه ی ارتباط موثر با جامعه، ظلم ستیزی، بصیرت افزایی و تحریم رابطه با ظالمین و مستکبرین، زندانی و به شهادت رسید.
وی ضمن گرامیداشت یاد امام راحل(ره)، تاسیس سپاه پاسداران را ناشی از احساس نیاز به وجود نهادی انقلابی جهت حفاظت از اهداف والای انقلاب دانست و ادامه داد: نقش آفرینی سپاه در صیانت از انقلاب، محرومیت زدایی و سازندگی در کشور ستودنی و مورد تقدیر است.
امام جمعه قشم اعلام انقلاب فرهنگی توسط امام(ره) برای برچیده شدن آثار دوران طاغوت از دانشگاه ها و تحول نظام دانشگاهی را یادآور شد و تصریح کرد: از دانشگاه، کادرسازی و تربیت نیروهایی در طراز انقلاب جهت امتداد انقلاب تا مقصد نهایی انتظار می رود.
ایشان بر همین اساس ابراز داشت: باید بستر حضور و نقش آفرینی سپاه و بسیج، روحانیت و چهره های انقلابی در دانشگاه ها تقویت گردد.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار پنجم اردیبهشت ماه سال 59، سالروز شکست حمله ی نظامی آمریکا علیه ایران در صحرای طبس را معجزه ای الهی عنوان و اضافه کرد: خداوند متعال خانه ی خود را با بمباران هوایی با طیر ابابیل حفظ کردند و انقلاب اسلامی ایران را با بمبارن شن حمایت، حفظ و تائید نمودند.
جوکار با مبنا قراردادن بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با نیروهای ارتش، گفت: هیچکس از دشمن نترسد و اگر کسی می خواهد از دشمن بترسد، از ناحیه ی ملت شجاع ایران نترسد چرا که بواسطه ی این ملت، آمریکا همچون گذشته نمی تواند غلطی بکند.
وی در همین رابطه اظهار کرد: دشمن با تبلیغات مسموم، چشم طمع به انتخابات پیش رو دوخته لیکن وظیفه شناسی، بصیرت و ولایتمداری ملت ایران، همچون گذشته حضوری باشکوه در انتخابات را به ثبت خواهد رساند.
امام جمعه قشم موکد ساخت: کاندیداهای تائید و رد صلاحیت شده می بایست مقید به قانون بوده و آن را فصل الخطاب بدانند چرا که مخالفت با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شرعا حرام است.
ایشان خواستار رعایت اخلاق و دین مداری کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی شد و با انتقاد از عدم پخش زنده ی مناظره های انتخاباتی، افزود: اصل مناظره بر انعکاس مستقیم و لحظه ای جهت قضاوت از سوی مردم است؛ انتظار و تقاضای ملت و فرهیختگان نیز رعایت این اصل می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار راستگویی، وعده های معقول، رعایت قانون و اخلاق مداری در نقد کاندیداهای رقیب و عدم اسراف در هزینه های تبلیغاتی را از ملاک های انتخاب اصلح برشمرده، عنوان کرد: شناخت کاندیدای اصلح، همانند شرکت در انتخابات یک وظیفه است.
جوکار در خطبه ی نخست با بیان سیاه نمایی های دشمنان اسلام در رابطه ی با عصر ظهور، به تشریح وضعیت شبه جزیره عربستان پیش از بعثت پرداخت و گفت: پیامبران برای دستیابی به اهداف الهی نیازمند تشکیل حکومت اند.
وی تشکیل حکومت را اولین کار پیامبران عنوان و ادامه داد: تشکیل حکومت، مقدمه ای برای تحقق اهداف و اقامه عدل، دادگستری و دادستانی بعنوان اهداف میانی و اجتماعی بعثت است.
امام جمعه قشم هدف نهایی پیامبران الهی را همان مقصود از آفرینش بشر یعنی توحید و خداپرستی دانست وتشریح کرد: هدف نهایی انبیاء الهی تنها در سایه ی حکومت قائم آل محمد(عج)  تحقق خواهد یافت که با تشکیل امتی واحده و توحیدی، گفتار و رفتار را در جهان به ترجمان ” لا اله الا الله” بدل خواهد نمود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه