يکشنبه 1396/1/6 - 39 : 13
مشخصات امام جمعه
رضا جوکار
رضا جوکار
قشم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
مردم و مسئولان به وظایف اقتصادی خود عمل کنند

امام جمعه موقت قشم گفت: مردم و مسئولان میبایست با مدنظر قرار دادن منویات رهبری در تعیین شعار سال، به وظایف اقتصادی خود در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خود عمل نمایند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین سعید آزادی در اولین خطبه های نماز جمعه سال ۹۶ شهرستان قشم با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان ‘اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال’ گفت: نامگذاری هشت سال گذاشته توسط مقام معظم رهبری با عنوان های اقتصادی نشان از اهمیت موضوع دارد و کشور باید در این حوزه توانمند شود.

آزادی اظهار کرد: دشمن در زمینه نظامی توان رویارویی ندارد و از این رو در حوزه مسایل اقتصادی متمرکز شده که باید کاستی ها برطرف شود وگرنه مانند برخی کشورهای منطقه در حوزه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی وابسته خواهیم شد که این رویه با اسلام و آرمان های انقلاب اسلامی سازگاری ندارد.

وی ابراز داشت: اسلام پشتیبان فقیران است اما به هیچ وجه طرفدار فقر نیست و برای مقابله با آن نیز برنامه دارد و از مومنان توانمند قدردانی می کند.

امام جمعه موقت قشم با بیان اینکه مردم و مسوولان باید در زمینه اقتصاد مقاومتی به وظیفه های خود عمل کنند، افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند نیروی انسانی، سرمایه و ابزار است که در بحث نیروی انسانی باید شخصیت های توانمند، دارای ایده، دلگرم، امیدوار به آینده، متخصص، متعهد و انقلابی فعال باشند.

ایشان عنوان کرد: به جای سرمایه می بایست سرمایه دار کار کند تا اشتغال ایجاده شده و بیماری های اقتصادی از بین برود و در بحث ابزارها دولت باید ساز و کاری برای نظارت دقیق بر واردات و سپس حمایت از تولیدکنندگان خرد و کلان تعریف کند.

حجت الاسلام والمسلمین آزادی در ادامه ی خطبه ها گفت: یک درصد جمعیت و ۲۰ درصد منابع حهان در اختیار ایران است که در چنین شرایطی به طور قطع مشکلات با برنامه ریزی درست قابل برطرف شدن می باشد و همچنان که در بحث هسته ای به خودکفایی رسیدیم، باید در حوزه اقتصاد به ویژه اشتغال جوانان نیز گام برداریم چرا که بی توجهی به این مهم می تواند منجر به بروز آسیب های اجتماعی شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه