سه شنبه 1396/3/2 - 27 : 19
مشخصات امام جمعه
رضا جوکار
رضا جوکار
قشم
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/29
امام جمعه قشم؛ شرکت در انتخابات تضمین تداوم انقلاب اسلامی است

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه های نماز جمعه شهرستان، انتخابات را مانوری از اقتدار ایران اسلامی دانست و با تاکید بر لزوم قانون مداری کاندیداها خواستار قدردانی آنان از ملت، با ارائه ی خدمتی صادقانه شد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان شرکت در انتخابات را از مهمترین شعائر الهی برشمرد و با بیان اینکه حضور در انتخابات بهترین پاسخ به یاوه گویی های دشمنان است، انتخابات را نماد عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران قلمداد کرد.

جوکار حضور مردم در انتخابات را گواهی بر کارآمدی نظام اسلامی برای خدمت به خلق و تضمینِ تداومِ انقلاب اسلامی دانسته، افزود: شرکت مردم در انتخابات نه تنها عمل به وظیفه، بلکه لبیک گویی به فرمان ولی امر مسلمین و تجدید پیمان با آرمان های امام(ره) و شهدا می باشد.

وی تقید نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنان به قانون را خواستار شد و موکد ساخت: قانون مداری در حین و بعد از اخذ آرا ملاک قرار گیرد؛ کاندیداها نتایج را بپذیرند و قدردان امواج خروشان مردم در پای صندوق های رای باشند.

امام جمعه قشم بر همین اساس تاکید کرد: قدردانی از ملت تنها با خدمت صادقانه تحقق خواهد یافت.

ایشان با تبیین لزوم تبدیل صحنه ی رقابت به رفاقت، وحدت و همبستگی برای خدمت به مردم و اعتلای ایران اسلامی پس از انتخابات، بیانات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) را یادآور شد و ابراز داشت: اولین دغدغه منتخب ملت تلاش برای حل مشکلات معیشتی مردم باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به سالروز آغاز محاصره اقتصادى جمهورى اسلامى ايران از سوى آمريكا، به تشریح علل نامگذاری سوم و چهارم خرداد روز فتح خرمشهر و روز دزفول بعنوان روز مقاومت پرداخت و اظهار کرد: تنها راه غلبه بر دشمن، ایستادگی می باشد که تاریخ نیز بر این مدعا صحه می گذارد.

جوکار تصریح کرد: هر کس رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران بشود باید ادامه دهنده ی سیاست های اصولی کشور بوده و در نبرد اقتصادی- سیاسی با دشمن، از نرمش ملتمسانه پرهیز نماید.

وی با تحلیل وقایع اخیر منطقه نظیر بمباران زادگاه شیخ نِمِر و دعوت از سران کشورهای اسلامی برای استقبال از رئیس جمهور آمریکا، چنین اقداماتی را مایه ی ننگی برای جهان اسلام عنوان و افزود: حمایت از آرمان های اسلام و مظلومین عالم، جُرم بین المللی جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه ی نخست نماز جمعه شهرستان به بررسی مشروح و مستند مهدویت در سایر مذاهب پرداخت و با ارائه اسنادی معتبر ضمن تبیین جایگاه مهدویت در میان اهل سنت، اظهار داشت: اعتقاد به مهدویت اختصاصی به اسلام و تشیع ندارد، بلکه در یهود، زردشت، هندو، مسیحیت و سایر ادیان و مذاهب نیز اعتقاد به ظهور مهدی موعود(عج) کاملا مشهود می باشد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه