سه شنبه 1396/12/1 - 2 : 7
مشخصات امام جمعه
حسن حیدری
حسن حیدری
بندر سيريك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/27
حضور پرشور مردم مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام و پیامی محکمی برای مسئولان در نظام است

 

حضور پرشور مردم مشت محکمی بر دهان دشمنان نظام و پیامی محکمی برای مسئولان در نظام است 

امام جمعه موقت شهرستان سیریک گفت: مردم ایران اسلامی در بدترین شرایط اقتصادی با حضور پرشور و صلابت خود به همه دشمنان داخلی و خارجی ثابت کردند که پشتیبان ولایت فقیه و نظام و انقلاب هستند و هیچ دشمنی نمی تواند آنها را از ارزش ها و آرمان ها دور کند.

 حجت الاسلام و المسلمین احمد خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک افزود: حضور و مشارکت گسترده مردم پیام هایی برای مسئولان دارد که مردم از  عدالت اجتماعی ، از بی عدالتی و تبعیض، از مشکلات بد اقتصادی و معیشتی از دریافت های نجومی ، از اختلاس و ریخت و پاش های مجلسی و اشراف گری به شدت ناراحت و گلایه دارند.

وی تصریح کرد:  پیام بزرگ راهپیمایی 22بهمن به دشمنان  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  این بود که تمام دشمنان بداندن که انقلاب اسلامی ایران حاضر نیست  بخاطر مشکلات اقتصادی  از ریل  ولایت و رهبری خارج شوند،بلکه همچنان نشان دادند مردم بر ریل  ولایت  و رهبری هستند و خواهندبود .

وی در ادامه افزود :پیام دیگر این راهپیمایی به مسئولین عزیز کشورمان بود .

عدالت اجتماعی  مردم از بی عدالتی و تبعیض  ناراحت اند  برخی از افراد در همین شهرستان توسط رابطه یا به هر دلیلی هکتار هکتار دارند زمین می گیرند  و بیشتر مردم لنگ 200متر زمین برای ساختن منزل مسکونی هستند . بعضی از افراد و نورچشمی های دارند میلیارد ها وام صفر درصد و بدون ضامن میگیرند امام جوانان ما برای گرفتن وام ازدواج نیاز به چندین ضامن دارند .

مسئولین ما باید خادم  مردم باشند ، بزرگترین راه مبارزه با آمریکا خدمت به این مردم است.

 

 امام جمعه موقت شهرستان سیریک بیان کرد:مسجد پایگاه  مهم عبادی و اجتماعی مسلمانان است بنابراین  هم متولیان مسجد باید  صالح و پاک باشند و هم برنامه های  مسجد باید سازنده و تربیتی باشد.

وی تصریح کرد:  چرا اداره اوقاف و امرخیریه استان  اعتبارات مساجد شهرستان سیریک  را پرداخت نمی کنند متاسفانه دو سال است که که اعتبارات فرهنگی و عمرانی مساجد شهرستان پرداخت نمیشود و مسئولین این امر بسیار مهم را جدی بگیرند، زیرا آبادانی شهر در گرو مساجد است .

سال گذشته از اعتبارات شهرستان سیریک که 150میلیون به کارهای فرهنگی و عمرانی اختصاص داده بودند فقط 20میلیون به حساب مساجد   واریز شد ما به همین اندازه هم راضی بودیم اما  امسال از 100میلیون اعتبار اختصاص شده  به شهرستان هیچ مبلغی به حساب مساجد  واریز نشده ، آیا دولت مردان ما در همه ی امور این چنین عمل می کنند.

 

حجت الاسلام خلیلی ابراز کرد: مسجد از نظر عملی محل بر پا داشتن نماز و پرداخت زکات و  از جهت روحی شجاعت و نفوذ نا پذیری ، متولی مسجد باید شجاع باشد برای اینکه مسجد کانون حرکت های ضد ظلم است.

 

امام جمعه موقت شهرستان سیریک با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) تصریح کرد: حضرت فاطمه زهراء(س) برای همه زنان الگویی تمام عیار اخلاق، همسرداری، صبر ، تقوا، زندگی، فرزند داری و عشق ورزیدن به خدا و زندگی بود.

 

ارتباط با امام جمعه