يکشنبه 1396/7/2 - 35 : 10
مشخصات امام جمعه
حسن حیدری
حسن حیدری
بندر سيريك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
هدف دشمنان در جنگ نرم، دور کردن مردم از فرهنگ جهاد و مقاومت است. / جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ملت شریف ایران،‌ نتیجه آن بود که دشمن در ما احساس ضعف کرد، ولی ملت ایران به تأسی از مکتب عاشورا با جهاد و مقاومت جلوی دشمنان ایستادند.

امام جمعه شهرستان سیریک:

هدف دشمنان در جنگ نرم، دور کردن مردم از فرهنگ جهاد و مقاومت است. / جنگ تحمیلی و تحریم های ظالمانه دشمنان علیه ملت شریف ایران،‌ نتیجه آن بود که دشمن در ما احساس ضعف کرد، ولی ملت ایران به تأسی از مکتب عاشورا با جهاد و مقاومت جلوی دشمنان ایستادند.

امام جمعه شهرستان سیریک گفت:ماه محرم بهترین فرصت برای توسل به اهل بیت مخصوصا حضرت امام حسین علیه السلام است.

به فرمایش امام صادق علیه السلام، همه اهل بیت علیهم السلام کشتی نجات هستند،‌ولی کشتی نجات امام حسین علیه السلام، وسیع تر است و انسان را سریع تر به مقصد میرساند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن حیدری در خطبه های نماز جمعه شهرستان سیریک هدف دشمنان در جنگ نرم، دور کردن مردم از فرهنگ جهاد و مقاومت است.

مسؤولین کشور و آحاد مردم بدانند اگر میخواهند جوانان و نوجوانان در مقابل آسیبهای اجتماعی و فرهنگی مصون بمانند، راه آن ترویج فرهنگ عاشوراست.

از نیروهای انقلابی، بسیج، سپاه و آحاد مردم انتظار است یاد و خاطره شهدا را در طول سال زنده نگهدارند؛ چرا که به فرموده مقام معظم رهبری، زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

 

امام جمعه شهرستان سیریک در ادامه خطبه های نماز جمعه این شهرستان افزودند: ما فاجعه کشتار مسلمانان میانمار را محکوم میکنیم. این فاجعه یک مسئله مذهبی نیست،‌بلکه یک مسئله سیاسی است؛ چرا که این فاجعه توسط دولت ظالم میانمار نسبت به شهروندان آن کشور اتفاق میافتد.

عمق فاجعه اینجاست که جلوی چشم یک میلیارد و نیم مسلمان و مجامع مدعی حقوق بشر این فاجعه انسانی در حال رخ دادن است.

دولتهای اسلامی نباید به محکوم کردن صرف بسنده کنند، بلکه لازم است با فشار اقتصادی و سیاسی دولت میانمار را مجبور به عقب نشینی کنند.

 

وی اظهار کرد: ما سخنان سخیف و ابلهانه و جاهلانه رئیس جمهور امریکا را محکوم میکنیم. برای مردم امریکا مایه شرمساری است که چنین رئیس جمهور بی شرم و گستاخی دارند و لازم است نسبت به عملکرد سخیف وی واکنش نشان دهند.

 

لازم است از مواضع انقلابی رئیس جمهور در اجلاس سازمان ملل تقدیر و تشکر داشته باشیم. هرگاه مسئولین ما مواضع انقلابی داشته باشند، دشمنان را به عقب نشینی وادار میکنند و اگر خدایی نکرده دشمن در ما احساس ضعف کند، گستاخ خواهد شد.

جنگ تحمیلی و تحریم های ظالمانه دشمنان علیه ملت شریف ایران،‌ نتیجه آن بود که دشمن در ما احساس ضعف کرد، ولی ملت ایران به تأسی از مکتب عاشورا با جهاد و مقاومت جلوی دشمنان ایستادند.

حیدری با بیان اینکه در ایام بازگشایی مدارس هستیم ضمن خدا قوت و خسته نباشید به معلمان ، مدیران و مسئولان آموزش و پرورش اضافه کرد:  توسعه و رشد یک جامعه در گرو علم آموزی و تقویت بنیه علمی نسل های آن است و اگر این امر محقق شود یقیننا در آینده توسعه و رشد آن به دنبال خواهد داشت و امروز ثمره دستاوردهای انقلاب ما نتیجه خودباوری و توجه به نسل هایمان بوده که به رشد و بالندگی رسیده ایم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه