دوشنبه 1396/1/7 - 11 : 5
مشخصات امام جمعه
سیدروح‌الله زمانی موسوی
سیدروح‌الله زمانی موسوی
بدره
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/13
توهین وزیر بهداشت به مردم بدره

* کارنامه دولت در اقتصاد مقاومتی و بودجه 96 *

1- طبق بند 18 از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز باید در هر سال افزایش یابد تا در نهایت وابستگی بودجه به نفت به طور کامل قطع شود. این در حالی است که طبق لایحه تقدیمی دولت به مجلس، سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی در سال آینده نیز به مانند سال جاری همان کف 20 درصدی برنامه پنجم توسعه خواهد بود که این نقض آشکار سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در سال اقدام و عمل می‌باشد.

2- علی رغم ادعای دولتمردان مبنی بر کاهش وابستگی بودجه 96 به نفت، درآمد حاصل از فروش نفت و فرآورده‌های نفتی در سال آینده از حدود 68 هزار میلیارد تومان در سال 1395، به 111 هزار و 89 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. در حالی که انتظار بود هر سال در لایحه بودجه، دولت 10 درصد وابستگی به نفت را کمتر کند. جالب اینجاست که این روند روبه رشد در تمام سال‌های دولت یازدهم وجود داشته است. تحقق اقتصاد مقاومتی با خام فروشی امکان پذیر نیست. البته تا زمانی که دولتمردان معتقد به لیبرالیسم اقتصادی باشند نمی­توان به تحقق اقتصاد مقاومتی فکر کرد.

اقتصاد مقاومتی غیر از کهنه مصرف کردن است. اقتصاد مقاومتی مغایرتی با نو مصرف کردن ندارد. تا زمانی که امکان استفاده و تولید داخلی وجود دارد از بیرون وارد نکنید.

* بیانات اخیر رئیس جمهور *

1- نمی­دانم چرا برخی با این کلمه تعامل با جهان مشکل دارند. برخی از تقابل با دنیا خوششون میاد. نونشون در تقابل با دنیاست. در کشور رو نباید قفل کنیم. اگر تعامل نباشد از واردات سم و کود استاندارد محروم خواهیم شد. صنعت هسته­ای دادیم و کود استاندارد گرفتیم. چه تعامل پر سودی با جهان داریم!!!

2- دولت به تمام وعده های خود عمل کرده و الحمدا... شرمنده مردم نیست. بله شما شرمنده نیستید، آن جوانی که صبح تا شب باید دنبال لقه نانی بگردد و دست خالی به منزل برود، او باید شرمنده باشد. دختری که هنگام مراجعت از مدرسه با صحنه کارگری پدرش که سر چهارراه منتظر کارگری است مواجه می­شود و از دوستانش خجالت می­کشد، او باید شرمنده باشد. البته که باید آن کسی که با هزار آرزو در کارخانه و کارگاهی مشغول کار بوده و به یکباره خبر تعطیلی کارگاه را می­شنود او باید شرمنده باشد. کارگران سد سیمره باید شرمنده باشند که 14 ماهه حقوق نگرفتن. مردم روستای تلخاب باید شرمنده باشند که منازلشان در آستانه تخریب است ولی کسی به فکرشان نیست. کشاورزان و دامداران باید شرمنده باشند که روز به روز از درآمدشان کاسته شده و با فشارهایی که ناخواسته از جانب ادارات وارد می­شود مجبور به مهاجرتند. مردم باید بخاطر شنیدن خبر حقوقهای نجومی از اینکه به شما رای دادن شرمنده باشند. شما نباید شرمنده باشید رهبر عزیمان بجای شما شرمنده است.

3- حال می­گوئید: بگزارید مردم نشاط داشته باشند. مردم اگر کار داشته باشند نشاط خواهند داشت.

4- مردم را نسبت به آینده نظام مایوس نکنید. مردم از آینده دولت مایوسند نه نظام.

5- صحبتهای همیشه همراه با کنایه رئیس جمهور

رئیس جمهور بنا بر اساس اصل 121 قانون اساسی سوگند خورده که « مروج دین و اخلاق » باشد. اینگونه: بی سواد، بی دین، بی قانون، حسود، افراطی، کاسب تحریم، بی شناسنامه، دنیاندیده، مستضعف فکري، بیکار، متوهم، دین نشناس، بزدل، تخریبگر و جدیدا « آلزایمر سیاسی ». جالب اینجاست که دم از آشتی ملی هم می­زنند. طنز، تمسخر و تحقیر جوابی است که رئیس جمهور به منتقدین می­دهد. چنین رویکردي شایسته شأن شخص دوم مملکت نیست و هزینه بردار است.

* اخلاق عملی و پاسداشت حقوق شهروندی را در بدره یکجا ببینید *

  1. ابتدا از اینکه وزیر محترم و بهداشتی خیلی سریع و با رعایت کامل حقوق شهروندی جواب مطالبات مردم را دادند تشکر می­کنیم.
  2. شما که اعصاب مردم برایتان خیلی مهمه! آیا این حرکت زشت شما اعصاب مردم را خراب نمی­کند؟ مردم چگونه نشاط داشته باشند؟
  3. آیا تهدید به عزل حرف مفت و نشانه سوء استفاده از قدرت نیست؟ تریبون نماز جمعه قرار داده شده تا دهانهای بی موقع باز شده را ببندد. قرار داده شده تا منقلی باشد برای کاغذهای باطله و کارنامه های ناقص.
  4. با یک بدره­ای درست صحبت کنید.
  5. شنیدم ایشان تلفنی عذرخواهی کرده که کار خوبی است اما کافی نیست، شما باید در رسانه ملی از مردم شریف بدره و استان ایلام عذرخواهی کنید.
  6. مردم ما هر اتفاقی هم که بیافتد پای آرمانها ایستاده­اند. مردم ما این قبیل حرکات زشت را به پای نظام نمی­گذارند.
  7. امروز فرماندار محترم بدره بیش از گذشته در قلب ما جا دارد. بنده برادر ندارم اما ایشان را برادر خود می­دانم.
  8. رویکرد خود را عوض کنید. با این رویکرد مردم به شما رای نمیدن.

* هفته تربیت اسلامی *

* روز احسان و نیکوکاری *

* روز درختکاری *

تقدیر از خانواده مرحوم میزائی بابت عفو و بخشش سریع مقصر حادثه

ارتباط با امام جمعه