پنج شنبه 1396/9/23 - 37 : 20
مشخصات امام جمعه
محمدجواد قنبربیگی
محمدجواد قنبربیگی
دره شهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/17
دشمنان اسلام قدس بدانند که حکومتهای واقعی اسلام و مردم‌ مسلمان دنیا هیچ حاکمیت، شهر، روستا، کوچه، خیابان ،خرابه، دوستی و یارانی را در دنیا بنام اسرائیل به رسمیت نخواهند شناخت
امام جمعه موقت دره شهر گفت: دشمنان اسلام قدس بدانند که حکومتهای واقعی اسلام و مردم‌ مسلمان دنیا هیچ حاکمیت، شهر، روستا، کوچه، خیابان ،خرابه، دوستی و یارانی را در دنیا بنام اسرائیل به رسمیت نخواهند شناخت.
حجت الاسلام"عبداله شمسی" امام جمعه موقت دره شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: تصمیم غیر عاقلانه و آتش افروز ترامپ در اعلام قدس شریف بعنوان پایتخت اسرائییل بی شک پایان عمر رژیم جعلی را رقم  خواهد زد.
 
وی تصریح کرد: تصمیم جایگزینی بیت المقدس برای پایتخت اسرائیل نشان از آن داشته که تا به امروز این رژیم بعنوان یک کشور رسمیت نداشته است.
 
شمسی نقش سران سعودی را در این تصمیم پررنگ دانست و افزود: مسلما امریکا و اسرائیل برای سکوت بخش قابل توجهی از روشنفکران و علمای اسلام وابسته به آل سعود از این فرصت پیش امده به راحتی نخواهند گذشت.
 
وی تصریح کرد: مسلمانان جهان بدانند صدور بیانیه از طرف عربستان نیرنگ، حیله و فریب بوده ودست سعودیها با انان در یک کاسه است.
 
خطیب نماز جمعه دره شهر اختلاف و گسلهای بزرگ‌ درون جهان اسلام را ازدیگر دلایل این تصمیم دانست و یادآورشد: درواقع امریکا، اسرائیل و آل سعود به دنبال سو استفاده از اختلاف مسلمانان و جلوگیی از ایجاد یک جبهه متحد مقابل خود هستند.
 
وی افزود: سران مسلمان حاکمیتها جهان با آگاهی کامل این اختلافات و گسلهای را کنار گذاشته و با اتحاد هرچه بیشتر در مقابل این تصمیم گیریها بایستند.
 
شمسی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مقاصد دشمنان  مشغول کردن جهان اسلام به مسئله بزرگ فلسطین و ایجاد یک محور بزرگ سعودی، اسرائیلی و آمریکایی با هدف ایجاد جایگزین داعش است.
 
وی تصریح کرد: انها با اینکار به دنبال ایجاد جبهه جدید داعش و مرهم نهادن بر زخم بزرگی که جبهه مقاوت بر انها زده هستند.
 
حجت الاسلام شمسی یادآورشد: این تصمیم ترامپ بار دیگر مسئله فلسطین به عنوان یک موضوع مهم در جهان اسلام مطرح کرده و این فرصتی  تاریخی برای آغاز انتفاضه ای جدید و خانمان سوز برعلیه صهیونیست و نیز عرصه رونمایی از روشهای پرورش یافته ده ساله  جدید فلسطین است.
 
وی افزود: مسلما با حضور مدافعان شیعه و سنی حرم قدس در دفاع از اهل بیت(ع)  دوره جدید بیداری اسلام و تکمیل حلقه جدید محور مقاومت در منطقه بوجود امده است.
 
شمسی تصریح کرد:  بیانیه ترامپ باعث انسجام بخشی و بازسازی جبهه های مقاومت فلسطین و نیز رفع اختلافات دورنی انها خواهد شد.
 
وی اظهار داشت: دشمنان اسلام قدس بدانند که حکومتهای واقعی اسلام و مردم‌ مسلمان دنیا هیچ حاکمیت، شهر، روستا، کوچه، خیابان ،خرابه، دوستی و یارانی را در دنیا بنام اسرائیل به رسمیت نخواهند شناخت.
 
امام جمعه موقت دره شهر در ادامه ضمن تبریک روز جهانی معلولان، خاطرنشان کرد: از مسولین انتظار داریم که باتوجه به این قشر و با ایجاد زیرساختهای موردنیاز آنها در جامعه و شهر مشکلات آنها را رفع کنند.
اخبار
ارتباط با امام جمعه