يکشنبه 1396/4/4 - 11 : 13
مشخصات امام جمعه
عباس فلاحی
عباس فلاحی
امين شهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
صداى سيلى به داعش، به گوش اربابانش رسيد

امام خامنه‏اى(مدظله‏العالى): «ملت به دشمن سيلى خواهد زد.»

پاسخ موشكى هوا فضاى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى به اقدام كور تروريستى در تهران، در حالى موجى از شور و شادى و اميد در ميان اقشار مختلف مردم به‏وجود آورد كه تنها چند روزى از حادثه تروريستى در مجلس و حرم امام خمينى(ره) و وعده سپاه مبنى بر تلافى و پاسخ قاطع و پشيمان‏كننده به آن، نگذشته بود. كارى كه سپاه كرد از هر حيث اقدامى دقيق و انقلابى و حساب‏شده بود چه آن‏كه عمل نظامى در اين سطح، قابليت اجرايى پيچيده و تقريباً قريب به محال و داراى ريسك خطرناك در ابعاد گوناگون است و البته فرزندان دلير و انقلابى سرزمين جهاد و مقاومت و ايثار و شهادت از پس آن به‏خوبى برآمده و تازه اين اقدام را خيلى كوچك و محدود عنوان كردند. در حالى‏كه كافى بود در اين مسير حدود ۷۰۰ كيلومترى، يكى از موشكها از مدار كنترل خارج و با فاصله‏اى از هدف اصلى به زمين اصابت مى‏كرد. اين‏كه تمامى موشكهاى شليك‏شده با سرعت خيره‏كننده و دقيقاً در نقطه هدف به زمين فرود آمد، شبيه يك معجزه‏اى است كه اراده پولادين مردان مرد با ايمان و سلحشور ايران اسلامى در سطح جهان به نمايش گذارند و بارى ديگر خاطره «وَ ما رَمَيْتَ إِذْ رَمَيْتَ وَ لكِنَّ اللهَ رَمى‏» جبهه‏هاى حق عليه باطل را زنده كرد.

اين اقدام انقلابى و موفق كه در ۳۰ ساله پس از دفاع مقدس بى‏نظير و بى‏سابقه بود، نه فقط اتاق فرمان نيروهاى تروريستى داعشى را منهدم ساخت كه درواقع قلب حاميان قداره‏كش و زورگويشان يعنى اسرائيل و آمريكا و عربستان سعودى را نيز هدف قرار داد و به‏واقع سيلى سنگينى به داعش بود كه صداى آن‏را به‏خوبى و روشنى اربابانش شنيدند! اقدامى متبحرانه و غافلگيرانه كه فرصت هرگونه فكر و تصميم‏گيرى و عكس‏العملى را از آنان سلب كرده و باعث گرديد نفس سران استكبار و عواملشان در منطقه، در قفسه سينه حبس و البته نفس هر انسان عدالت‏خواه و آزادى‏طلب و ظلم‏ستيز را آزاد سازد. نفس ملتهاى مظلومى را آزاد کرد که چشم به جبهه مقاومت دوخته و به اميد آرامش و امنيتى پايدار و دنيايى عارى از طمع غارتگران و گرگهاى بين‏المللى و چاقوكشان كودك‏كش و مسلمان‏كش كه اين روزها رنج آتش فتنه تكفير و داعش را تحمل مى‏نمايند.

آنچه بر عظمت كار فرزندان سپاهى ايران افزود و دشمن را نيز در حيرت گيج‏كننده‏اى قرار داد اين بود كه همزمان با نمايش اقتدار موشكى، تجلى قدرت نظامى و اشراف اطلاعاتى توسط پهبادهاى ايرانى گوشه‏اى ديگر از اقتدار ايران اسلامى را به نمايش گذارد.

اما آنچه نبايد هرگز از آن غفلت نمود اين است كه در شرايط حساس جهان اسلام و پيشروى ميدانى مقاومت در عراق و سوريه كه نفس‏هاى آخر داعش را به فضل الهى در حال گرفتن و طبق تعبير امام المسلمين مقام معظم رهبرى(مدظله) در حال جاروب شدن است، جبهه استكبار نيز با باورداشت نقش بى‏بديل ايران اسلامى، براى مقابله و به‏اصطلاح مهار آن، همزمان با اعمال تحريمهاى ناجوانمردانه و اتهامات واهى در توطئه و نقشه جديدى، گستراندن دامنه ناامنى‏ها در داخل ايران كه نه فقط ناامنى‏هاى امنيتى و نظامى بلكه فرهنگى و سياسى و حتى اقتصادى را با حمايتها و پشتيبانى‏هاى برخى كشورهاى مرتجع عرب به‏ويژه عربستان هدف‏گذارى نموده است. حال نكته‏هايى در اين‏راستا قابل تأمل و ملاحظه جدى است:

۱.   دشمن به‏دنبال بزرگ‏نمايى موضوعاتى كوچك و حاشيه‏اى در داخل با هدف غفلت از مسائل اصلى و اساسى كشور و انقلاب است، چنان‏كه قبلاً نيز مسائلى همچون كنسرت و نوع پوشش و ديوار كشيدن بين زنان و مردان در كوچه‏ها و پياده‏روها و حتى مسأله حصر برخى سران فتنه ۸۸ را القاء مى‏نمودند و يا با ترساندن مردم به‏وسيله ايجاد توهمات و شبهات و ادعاهاى دروغين، افكار عمومى را از مسائل اساسى و مشكلات و معضلات اصلی كشور منحرف می‏ساختند؛ امروز هم حضور و يا عدم حضور بانوان در استاديومهاى ورزشى و به‏طور مشخص محل برگزارى مسابقات بين‏المللى واليبال كه البته هرچه بود پايان يافت، هم‏چنان بهانه‏اى گرديده است براى انحراف افكار عمومى از مسائل اساسى و محورى جامعه و كشور به‏ويژه مؤلفه‏های عزت‏آفرين و افتخاربخشى همچون امنيت، اقتدار، استقلال فرهنگى و اقتصادى و سياسى و نيز كفرستيزى و روحيه انقلابى و جهادى در برابر توطئه‏هاى نرم و سخت دشمنان قسم‏خورده ملت غيور ايران تا جايى‏كه متأسفانه در فضاى رسانه‏اى و مجازى با هياهو به اين‏دست مسائل کوچک و حقير دامن مى‏زنند و لذا همواره بايد هوشمندانه‏تر از هر زمان مراقب اوضاع بود و به‏ويژه دلسوزان انقلاب و كشور در دام طراحان اصلى اين موضوعات، گرفتار نگردند.

۲.   ازجمله شگردهاى جبهه استكبار به‏ويژه آمريكا براى تسليم نمودن ملت ايران، ايجاد ناامنى در عرصه‏هاى مختلف داخلى است كه همزمان با فشارهاى عارضه از تحريمهاى جديد و البته ناقض روح و جسم برجام كليد خورده است. آنچه هدف اصلى دشمن است، ثبات‏زدايى از جامعه انقلابى اسلامى ايران با گسترداندن دامنه ناامنى‏ها و نارضايتى‏هاى كلافه‏كننده در محيط داخلى كشور مى‏باشد و البته برايشان هيچ تفاوتى نمى‏كند كه اين ناامنى در حوزه‏هاى امنيتى و مرزى و كف خيابانها و محيط اجتماعى زندگى مردم باشد و يا در عرصه‏هاى فرهنگى و امنيت اخلاقى و حتى حوزه اقتصادى و سيستم بانكى و پولى و ارزى کشور باشد، چه‏بسا آنچه كه با استفاده از ابزار رسانه‏اى به‏ويژه شبكه‏هاى مجازى و نشر دروغ و شايعات در جهت تضعيف و القاء بى‏اعتمادى نسبت به نظام بانكى دنبال مى‏گردد، در همين راستا تحليل بشود و لذا بر همه آحاد ملت است كه با هوشيارى و بدون توجه به شايعات، بر قوام‏بخشى و تقويت استحكام حيات اجتماعى و نظامات اقتصادى كشور عزيزمان ايران همت گمارده و با اتحاد و انسجام ملى و هدايتگرى سازنده صاحب‏نظران و انديشمندان به‏سان گذشته دشمن را در توطئه‏هاى جديدش نيز ناكام گذاريم، ان‏شاءالله‏.

   چنان‏كه سربازان گمنام امام زمان(عج) با همراهى فرزندان سپاهى ملت شريف ايران همزمان با حماسه بزرگ و موفق عمليات موشكى، در طى دو عمليات غرورآفرين ديگر عليه گروه‏هاى تروريستى در چابهار و قصر قند استان سيستان و بلوچستان، افتخار آفريدند و توطئه عناصر برهم زننده امنيت را در نطفه خفه كردند.

۳.   حمايت سران استكبار و نيز برخى رژيمهاى وابسته و مزدور منطقه به‏ويژه عربستان سعودى از گروه‏هاى تروريستى (تكفيرى و داعشى) بر هيچ‏كس پوشيده نيست، و مهم‏تر اين‏كه‏ همه باور دارند كه از رهگذر آتش فتنه جنگهاى نيابتى و شعله‏ور ماندن شعله فتنه داعش و درگيرى‏هاى قومى و مذهبى به‏ويژه توطئه القاء اسلام‏هراسى و شيعه‏هراسى و ايران‏هراسى، اين رژيم غاصب و نامشروع اسرائيل است كه بيشترین سود را مى‏برد و لذا از اينان انتظارى جز دشمنى با ملتهاى مسلمان و خارج نمودن رژيم صهيونيستى و مسأله فلسطين و قدس شريف از حساسيت و اولويت اول جهان اسلام نمى‏رود كه اگر غير از اين باشد در ذات گرگى و درنده‏خويى آنان بايد ترديد كرد، اما آنچه رنج‏آور و غيرقابل قبول است، اظهارنظرهاى نسنجيده و حتى ساختارشكنانه و دشمن‏شادكن برخى چهره‏ها و مسؤولان سياسى و اجرايى كشور است كه باعث سوءاستفاده دشمنان مى‏شود تا جايى‏كه افرادی همچون وزير امور خارجه آمريكا و يا رسانه‏هاى وابسته به استكبار با اميد به برخى تحركات داخلى، اراجيفى را مطرح مى‏نمايند كه بوى تعفن خواب و خيال و توهم براندازى نظام اسلامى و يا به چالش كشيدن انقلاب را مى‏دهد.

لذا انتظار مى‏رود دولتمردان و نيز ارباب رسانه و سياست، بيشتر مراقب صحبتها و مواضع گفتارى و نوشتارى خودشان باشند، چنان‏كه انتظار مى‏رود به صورتى شفاف نسبت به مسأله تحريمهاى جديد آمريكا كه طبق اعتراف
اخبار
ارتباط با امام جمعه