يکشنبه 1396/2/10 - 15 : 23
مشخصات امام جمعه
عبدالرضا محی الدینی
عبدالرضا محی الدینی
باغين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/8
امام جمعه باغین از نگهداری سموم خطرناک در شهر باغین و بی توجهی مسئولان امر نسبت به این قضیه به شدت انتقاد کرد

       آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته باغین به امامت حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی امام جمعه شهر باغین با حضور نماز گزاران در مصلی صاحب الزمان (عج) شهر برگزار گردید.

    خطیب نماز جمعه در خطبه اول ضمن سفارش همگان به تقوا گفت: با اشاره به نامه 31 نهج البلاغه که حضرت علی (ع) به فرزندشان امام حسن (ع) مرقوم فرمودند، اشاره کرد و گفت این نامه مشتمل بر همه عوامل رشد و تکامل آدمی است که حضرت در فرازی دیگر فرمودند: خودت را بنده دیگران قرار نده و  از هیچ کس در حد امکان احسانی را نپذیر که موجب شود آزادیت سلب گردد و مجبور به شکرگزاری گردی

   امام جمعه باغین تصریح کرد:  آزادی نعمتی است که خداوند به انسان عنایت فرموده است و او را آزاد آفریده است ولی این خود افراد هستند که ریسمان عبودیت دیگران را به گردن خویس می افکنند که این یا از روی علاقه بیش از حد به مظاهر زندگی است یا از راه عادت به برخی از خصلتهای زشت و نکوهیده است که انسان را اسیر در مقابل دیگران قرار می دهد.

        حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا محی الدینی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا با تبریک حلول ماه شعبان گفت: در این ماه شعبه های خیر و درهای رحمت و برکت به سوی بندگان باز است که افضل اعمال در این ماه روزه گرفتن و زیاد صلوات فرستادن بر پیامبر و خاندان ایشان است.

         وی با تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و جانباز گفت: پاسداران ما با تاسی و شجاعت، مردانگی، استواری، ایمان و فضائل اخلاقی امام حسین (ع) در راه حفظ آرمانهای والای اسلام و انقلاب حماسه های باشکوه آفریدند. ایشان در ادامه درس زندگی حضرت عباس را شجاعیت، بصیرت و ولایت پذیری دانستند و جانبازی را مقام والای از ناحیه خداوند برشمردند که خداوند نصیب بعضی از افراد کرده استت و به تابیر مقام معظم رهبری جانبازان با ایستادگی خود فرهنگ شهیدان را زنده نگه میدارند و درس ایمان و اراده به جامعه می دهند.

         امام جمعه باغین با اشاره به روز کار و کارگر گفت: اگر ما دنبال توسعه اقتصادی هستیم باید کار را تقویت کنیم و از قشر زحمت کش کارگر حمایت و امنیت شعلی ایجاد کنیم و به تولید و اشتغال که شعار سال نیز می باشد اهمیت داده و با مبارزه با کالاهای وارداتی مخصوصا قاچاق در جهت تقویت تولید داخلی تلاش بنماییم.

        محی الدینی در ادامه با گرامیداشت روز معلم و شهادت آیت ا... مطهری، از معلمان تجلیل کرد و گفت: معلم نقش کلیدی در تربیت جامعه انسانی دارد.

       امام جمعه باغین با  گرامیداشت هفته شوراها به وظایف شوراها در محدوده اختیاراتشان اشاره کرد و گفت: شوراها محل تسویه حساب حزبی و جناحی و باندی قرار ندهید و به کاندیداها توصیه کرد از وعده های دروغین و تهمت و افتراء نسبت به رقبای خود بپرهیزید و از تبلیغات پر هزینه و اسراف دوری کنید و از مردم خواست با بصیرت و آگاهی و دقت لازم پای صندوقهای رای حاضر شوند و به کسانی که کارآمد، بانشاط، ترجیح دهنده مصالح ملی بر مصالح شخصی، پاک و بی منت، پایبند به ارزشهای ملی و انقلابی، اهل اقدام و عمل و متعهد و متخصص باشند رای دهید.

            وی در پایان شهادت مرزبانان نیروی انتظامی را تسلیت گفت و از نگهداری سموم خطرناک در شهر باغین و بی توجهی مسئولان امر نسبت به این قضیه به شدت انتقاد کرد و خواستار تعیین و تکلیف و  پاسخگویی مسئولان نسبت به این مسئله شد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه