پنج شنبه 1395/12/5 - 33 : 6
مشخصات امام جمعه
عبدالرضا محی الدینی
عبدالرضا محی الدینی
باغين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
امام جمعه باغین:امروز آشتی ملی از سوی کسانی مطرح می شود که نقش آنها در فتنه 88 آشکار است

       آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته باغین به امامت حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی امام جمعه شهر باغین با حضور نماز گزاران در مصلی صاحب الزمان (عج) شهر برگزار گردید.

    خطیب نماز جمعه در خطبه اول ضمن سفارش همگان به تقوا گفت: با اشاره به نامه 31 نهج البلاغه که حضرت علی (ع) به فرزندشان امام حسن (ع) مرقوم فرمودند، اشاره کرد و گفت این نامه مشتمل بر همه عوامل رشد و تکامل آدمی است که حضرت در فرازی دیگر فرمودند در انتخاب همسفر و همسایه دقت کن زیرا این دو عنصری هستند که می توانند در شادابی و یا ملالت خاطر آدمی نقش سازنده و یا خراب کننده ای داشته باشند و هم میتوانند نعمت باشند و هم می توانند نقمت و هیچ عاملی بهتر از رفیق خوب آدمی را به خیر نزدیک و از بدی دور نمی سازد. و پیامبر فرمودند: ایمان ندارد آنکسی که همسایه اش از گزند وی در امان نباشد.

        حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا محی الدینی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا با اشاره به قیام مردم تبریز گفت: درس 29 بهمن ایمان، بیداری و اقدام به موقع است که مقام معظم رهبری فرمودند ملت ایران با بصیرت و موقع شناسی و حضور در صحنه شکست نخواهد خورد.

         وی با گرامیداشت روز روحانیت و دفاع مقدس شهادت شیخ فضل الله محلاتی و همراهانش را تسلیت گفت و ادامه داد برای روحانیت شیعه هین افتخار کافی است که در طول دوره دفاع مقدس و انقلاب نسبت به جمعیت خودش در راه آرمانهای انقلاب شهید داده است و از 100 سال پیش به این طرف هر حرکت اصلاحی، مبارزه سیاسی اجتماعی و هر تحول بزرگی که در ایران اتفاق افتاده است یا رهبران آن روحانی بوده اند یا روحانیت جزء رهبران آن بوده است. و امروز هم روحانیت وظیفه سنگی در حفظ ایمانها و تداوم انقلاب دارد که مقام معظم رهبری فرمودند: حوزه باید انقلابی باشد یعنی معتقد به مبانی انقلاب و رسیدن به ارزشها و تلاش دشمن در شکست فضای انقلابی جامعه است که باید هوشیار باشیم.

         امام جمعه باغین با تشکر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: امیدواریم این حماسه و تکرار حضور در انتخابات 96 که نماد مردم سالاری دینی و دموکراسی واقعی است محقق گردد و ملت ایران در این انتخابات مهم و سرنوشت ساز بار دیگر حضور خودش را به رخ جهانیان خواهد کشید.

        محی الدینی با اشاره به فتوای اخیر برخی از مراجع مبنی بر حرمت بازاریابی شبکه ای از جوانان خواست نسبت به عضویت در این گروه ها هوشیاری بیشتری از خود نشان دهند و خدای نکرده مالشان را آلوده به حرام ننمایند.

            وی در پایان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: امروز آشتی ملی از سوی کسانی مطرح می شود که نقش آنها در فتنه 88 آشکار است و ملت غیور ایران با اتحاد ملی و انسجام اسلامی در همه جا حضور دارند و آنها هستند که قهر با ملت ایران را در دستور کار داشتند که چهره آنها با رهنمودهای مقام معظم رهبری نمایان شد و آنها بدانند به مردم و نظام ظلم کرده اند و راه حل بازگشت آنها فقط در توبه است که میتوانند با عذرخواهی دوباره به آغوش ملت و نظام برگردند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه