سه شنبه 1396/1/8 - 46 : 6
مشخصات امام جمعه
عبدالرضا محی الدینی
عبدالرضا محی الدینی
باغين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
امام جمعه باغین: ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده های شهداست

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته باغین به امامت حجت الاسلام والمسلمین عبدالرضا محی الدینی امام جمعه شهر باغین با حضور نماز گزاران در مصلی صاحب الزمان (عج) شهر برگزار گردید.

    خطیب نماز جمعه در خطبه اول ضمن سفارش همگان به تقوا گفت: با اشاره به نامه 31 نهج البلاغه که حضرت علی (ع) به فرزندشان امام حسن (ع) مرقوم فرمودند، اشاره کرد و گفت این نامه مشتمل بر همه عوامل رشد و تکامل آدمی است که حضرت در فرازی دیگر فرمودند: به بخشش بر کسانی که شما را محروم کرده اند عادت کنید و بر شما لازم است پیوندهای دوستی و محبت را محکم و بخشش را فراموش نکنید از قطع رابطه با یکدیگر بپرهیزید.

        حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا محی الدینی در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوا با اشاره به روز راهیان نور گفت: همه باید از این فرصت استفاده کنند و قدر اردوهای راهیان نور که بازدید از مناطق جنگی است را بدانند و به تعبیر رهبری عزیز راهیان نور یک فناوری است که امیدواریم مسئولین اهمیت بیشتری نسبت به این امر بدهند.

         وی با تسلیت وفات حضرت ام البنین و گرامیداشت روز تکریم مادران شهداء گفت: مادران و همسرتان شهدائ الگوی صبر ، مقاومت و ایستادگی هستند و قطعا عجر شهید پروری کمتر از شهادت نیست.

         امام جمعه باغین با اشاره به تاسیس بنیاد شهید و روز شهداء یاد و خاطره همه شهدا را گرامیداشت و گفت: خون شهیدان انقلاب و نظام را بیمه کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری، ما برای شهدا همان ارزشهایی را بایل قائل باشیم که خدای متعال برای آنها قائل است و ملت ایران تا ابد مدیون شهدا و خانواده های شهداست.

        محی الدینی در ادامه با انتقاد شدید از کسانی که خون شهدا را پایمال میکنند گفت: کسانیکه حقوق های نجومی را دریافت می کنند آیا جوابگوی شهدا هستند؟ کسانی که امروز با حرفشان دشمنان را خوشحال میکنند و باعث تضعیف نظام می شوند آیا میتوانند به شهدا پاسخگو باشند: کسانی که در انتخابات با پولهای کثیفشان مردم را فریب می دهند و برای بدست آوردن رای مردم از هر ترفندی استفاده می کنند آیا در پیشگاه خداوند و شهداء جوابی برای این کار خود دارند؟

       امام جمعه باغین با تسلیت سالگرد ارتحال یادگار حضرت امام مرحوم حاج احمدآقا ایشان را شخصیتی دارای مواضع روشن در مقابله با ترفندهای استکبار دانست و کسی بود که هرگز در زمان حیات امام و بعد از ایشان از مسیر ولایت منحرف نگردید.

            وی در پایان با اشاره به بیانات رهبری معظم در جمع خبرگان گفت: انتظار این است همگان بویژه مسئولین فرمایشات معظم له را نصب العین قرار داده و با استبداد بین المللی مقابله و فرهنگ اصیل اسلامی را تقویت و از اشرافی گری پرهیز بنماییم و از مسئولین خواست همانطور که خواسته رهبر عزیزمان است به فکر معیشت و زندگی مردم بوده و از کلی گویی پرهیز کنند و نسبت به اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری را انجام داده که اگر کارهای ضروری در اقتصاد مقاومتی انجام شده بود امروز تفاوت محسوسی را در زندگی مردم شاهد بودیم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه