سه شنبه 1396/1/8 - 51 : 2
مشخصات امام جمعه
علی مهدی زاده
علی مهدی زاده
بافت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
دولت حواس خودش را جمع و معطوف به فرمایشات مقام معظم رهبری کند و بی‌راهه نرود

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام آقاملایی امام‌جمعه موقت شهرستان بافت  مورخ 04/01/96

حجت‌الاسلام آقاملایی امام‌جمعه موقت بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی و تبریک سال جدید و بهار طبیعت، به تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در پیام تبریک نوروزی ایشان و سخنرانی معظم له در حرم امام رضا(ع) پرداخت و  بیان کرد: حضرت آقا فرمودند در سالی که گذشت تلخی‌ها و شیرینی‌هایی داشتیم، آنچه شیرین بود؛ آن عزت و امنیت ملی، همت جوانانه، اقتدار و عظمت ایران اسلامی است.

وی افزود: اگر دقت داشته باشیم خواهیم دید در کشورهای همسایه و سایر کشورهایی که ادعای امنیت می‌کنند و ضریب امنیت آن‌ها بالاست، چقدر ناامنی وجود دارد. اما در کشور ما به لطف آقا امام زمان(عج) و حضور مقام عظمای ولایت  امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) با آن رهبری حکیمانه و هوشمندانه‌شان از همه‌ی خطرات و ناامنی‌ها مصون هستیم.

حجت‌الاسلام آقاملایی ادامه داد: اما حضرت آقا در باب تلخی و سختی این ایام، عمدتاً روی مسئله‌ی معیشت مردم و مسائل اقتصادی در خانواده‌های متوسط و قشر ضعیف جامعه در سخنانشان تأکید داشتند. طبق گفته‌ی خود معظم له کارهای خوبی درزمینهٔ اقتصاد و خصوصاً اقتصاد مقامتی شده اما فاصله‌ی زیادی با آنچه خواست بنده و مطالبه مردم بوده وجود دارد، لذا باید در این زمینه بیشتر کار شود.

آقاملایی ابراز داشت: حضرت آقا فرمودند؛ اگر می‌بینیم بعضی کارها روی زمین‌مانده، به خاطر این بوده که مسئولین مربوطه یا متدین نبوده‌اند، یا ناکارآمد بودن و یا انقلابی نبودند. لذا باید در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری به این مسئله توجه داشته باشیم و ضمن حضور در انتخابات به کسانی رأی بدهیم که این خصوصیات را دارا باشند، تا مشت محکمی با این رأیمان بر دهان دشمنان داخلی و خارجی بزنیم.

حجت‌الاسلام آقاملایی در پایان گفت: تا وقتی‌که ما اول به فکر مذاکره باشیم و آن‌هم به‌وسیله برجام نافرجام، باآن‌همه هزینه‌های گزاف و به‌جایی نرسیدن، به تولید داخل اهمیت داده بودیم، الآن این‌گونه توسط خارجی‌ها مضحکه نمی‌شدیم. الحمدالله مردم ما هم خوب درصحنه نشان دادند خصوصاً در راهپیمایی‌ها و مناسبت‌ها خصوصاً یوم‌الله 22 بهمن که باآن‌همه شکوه و صلابت، مشت محکمی بود بر دهان یاوه‌گویان. ان شاء الله دولت حواس خودش را جمع و معطوف به فرمایشات مقام معظم رهبری کند و بی‌راهه نرود.    

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه