پنج شنبه 1396/6/2 - 28 : 5
مشخصات امام جمعه
علی مهدی زاده
علی مهدی زاده
بافت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
«رئیس‌جمهور برای مشروعیت دولت خود باید تابع رهبر و منویات او باشد والا دولتش سقوط خواهد کرد.»

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان بافت  مورخ 27/05/96

«رئیس‌جمهور برای مشروعیت دولت خود باید تابع رهبر و منویات او باشد والا دولتش سقوط خواهد کرد.»

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی به مناسبت سالروز کودتای آمریکایی انگلیسی 28 مرداد بیان داشت: 28 مرداد برای جامعه ما یک عبرت و برای آمریکا یک تجربه بود، عبرت برای ما به‌این‌علت که کودتای 28 مرداد و سقوط نهضت ملی ایران ثابت کرد، در هر حرکت آزادی‌بخش و در هر نهضت عدالت‌خواهی تا زمانی که دین و روحانیت در عرصه‌ی نهضت عدالت‌خواه حضور داشته باشند، هیچ نیرویی نمی‌تواند آن را شکست دهد، اما اگر دین و روحانیت از نهضت خواه عدالت انقلابی جدا شدند، آن نهضت عدالت‌خواه سقوط می‌کند.

وی افزود: همان‌طور که در کودتای 28 مرداد چنین شد. تا زمانی که مردم و دولت وقت، دولت مصدق در کنار آیت‌الله کاشانی حضور داشتند و آیت‌الله کاشانی را محور دین‌خواهی می‌دیدند، نهضت ملی رو به رشد بود، تا جایی که در 30 تیرماه سال32 شاه را از کشور فراری دادند. همین مردم و دولتی که در 30 تیر شاه را فراری دادند، در یک فاصله‌ی کوتاه از روحانیت و دین فاصله گرفتند. لذا در برابر یک کودتای آمریکایی شکست خوردند و منجر به شکست دولت مصدق و تبعید او و سرکار آمدن جلادان آمریکایی بر گرده‌ی ملت شد.

امام‌جمعه بافت تصریح کرد: این یک مسئله‌ی کلی در تمام نهضت‌های دینی و عدالت خواه است تا جایی که مردم و دولت در کنار روحانیت باشند و روحانیت در عرصه‌ی سیاست وارد شوند، البته نه به طمع قدرت، نه به طمع وکالت و وزارت، بلکه برای اجرایی شدن دین و حدود الهی، این نهضت شکست‌ناپذیر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ کشور ما نیز نشان داده رئیس دولتی که با رهبرش موازی و حاشیه پیدا کند، یا سقوط کرده یا مطرود می‌شود، به‌طور مثال؛ مصدق و آیت‌الله کاشانی، بنی‌صدر با امام، رئیس دولت اصلاحات و مقام معظم رهبری. رئیس‌جمهور برای مشروعیت دولت خود باید تابع رهبر و منویات او باشد والا دولتش سقوط خواهد کرد.

حجت اسلام مهدی زاده در ادامه بیان کرد: کودتای 28 مرداد برای استکبار جهانی نیز یک تجربه به همراه داشت، آن‌ها فهمیدند تا سفره‌ی دین، تا سفره‌ی احکام الهی را از زیر پای مردم نکشند، بر مردم مسلط نمی‌شوند. آن‌ها می‌دانند تا سفره‌ی دین از زیر پای مردم جمع شود فاتحه‌ی انقلاب خوانده است. همان‌طور که در کودتای 28 مرداد این‌گونه شد.

وی افزود: در کودتای 28 مرداد، آمریکا ارتش از خارج وارد نکرد، تنها پیاده‌نظامش عناصر لائیک و بی‌بندوباری چون شعبان بی‌مخ بودند. امروز نیز دشمن به دنبال تخریب ارزش‌های نظام چون؛ حجاب و عفاف در بین جوانان، بالأخص خانم‌هاست و متأسفانه عده‌ای از مسئولین بی‌توجه به این مسائل در مقابل این هجمه آمریکا، بی‌توجه و بعضاً همسو هستند.

خطیب جمعه بافت ابراز داشت: رئیس‌جمهور محترم شعار دولت دوازدهم را؛ آزادی، امنیت، آرامش و پیشرفت بیان کرد، این آزادی را معنا کنند، که آزادی باید در چارچوب شرع و در چارچوب قانون باشد، نه آزادی بی‌قیدوبند، نه لاابالی‌گری، نه پوشیدن مانتوهای شیشه‌ای و جلوباز، نه پشت فرمان ماشین سر لخت کردن.

وی عنوان کرد: این‌ها پیاده‌نظام آمریکا در داخل برای اهداف استکبار می‌شوند و هر کس از این‌ها حمایت کند و حلقومش به‌عنوان حامی ول انگاری و بی‌بندوباری باشد، این حلقوم مزدور آمریکاست و یک روز هم خفه خواهد شد.

حجت‌الاسلام مهدی زاده در پایان ضمن گرامیداشت روز دحوالارض به سالروز اولین ورود اسرا به میهن اشاره کرد و از مجاهدت‌ها، صبر و استقامت این آزادگان سرافراز، تقدیر و تشکر کرد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه