جمعه 1396/2/8 - 42 : 18
مشخصات امام جمعه
علی مهدی زاده
علی مهدی زاده
بافت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
« تغییر موضع دردادن یارانه یک نوع فریب انتخاباتی و بازی باشعور مردم است.»

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه شهرستان بافت  مورخ 01/02/96

« تغییر موضع دردادن یارانه یک نوع فریب انتخاباتی و بازی باشعور مردم است.»

حجت‌الاسلام مهدی زاده امام‌جمعه بافت در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی به دوم اردیبهشت‌ماه سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نهاد عظیم و مقدسی است که با پاسداری از انقلاب و آرمان‌های آن، کار خود را شروع کرد و تا به امروز علاوه بر پاسداری از انقلاب، گام‌های محکم و بلندی را در راه سازندگی کشور برداشته است.

خطیب جمعه بافت اشاره‌ای به احراز صلاحیت‌های ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان داشت و بیان کرد: بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان به معنای رد یا تأیید صلاحیت کسی نیست، بلکه احراز می‌کند این فرد برای اداره کشور مناسب است یا خیر. البته در اصطلاح به این موضوع رد صلاحیت میگویند. لذا نظر شورای نگهبان برای همه فصل الخطاب است و همه، چه کاندیداهایی که رد صلاحیت آن‌ها احراز نشد و چه طرفداران آن‌ها باید در مقابل نظر شورای نگهبان تسلیم بوده و تمکین کنند و نباید از مسیر نظام و مردم عقب‌نشینی کنند، برخورد طلبکارانه نداشته باشند که این به ضرر خودشان و نظام خواهد بود و یقیناً با برخورد مردم مواجه خواهد شد.

حجت اسلام مهدی زاده نسبت به تصمیم کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داد و ابراز کرد: روز پنج‌شنبه یک تصمیم ناگهانی و غیرمنتظره از کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به ریاست وزیر کشور گرفته شد و آن پخش غیرزنده مناظرات است. این‌که مناظرات نامزدهای ریاست جمهوری به‌صورت ضبط ‌شده پخش شود که قطعاً این تصمیم کمیسیون خلاف نظر مردم است، چراکه مناظرات زنده نقش بسیار مهمی در آگاهی دادن و شفافیت دیدگاه‌ها به مردم در انتخاب اصلح ایفا می‌کند. لذا پخش غیرمستقیم مناظرات، یک مناظره‌ی مرده، سرد و بی‌روح خواهد بود. این حرکت کمیسیون و وزیر کشور شائبه‌ی طرفداری از کاندیداهای حاکم را می‌رساند. انتظار می‌رود این کمیسیون و وزارت کشور رویه بی‌طرفی بگیرند و به نظر مردم احترام گذاشته و پخش زنده‌ی مناظرات را تصویب کنند.

همچنین امام‌جمعه بافت در ادامه بیان داشت: با نزدیک شدن ایام رقابت‌های انتخاباتی و شروع تبلیغات رسمی، آنچه حائز اهمیت است؛ اخلاق انتخاباتی است که باید نامزدها و طرفدارانشان آن را رعایت کنند. این‌که بدانند این رقابت بر سر قدرت نیست بلکه بر سر خدمت و نوکری ملت است.

حجت الاسلام مهدی زاده به بداخلاقی‌های انتخاباتی اشاره کرد و گفت: یکی از مصادیق رایج بداخلاقی انتخاباتی، بی‌تقوایی و دادن وعده‌های دروغین و فریبنده است. وعده‌هایی که حتی احتمال تحقق آن‌ها نیز وجود ندارد و جالب این‌که وعده دهنده خود اعتراف به پوچی و خلاف واقع بودن آن می‌کند.

وی تصریح کرد: این‌که وعده‌ی 100 روزه‌ی حل مشکلات داده شود و بعد از چهار سال گفته  شود که کی همچین حرفی را زده‌ام، این از همان قبیل وعده‌هاست. وعده داده شود که برای اشتغال یک برنامه جدی خواهیم داشت، وعده داده شود که ما می‌توانیم در یک مدت کوتاه تحول اقتصادی در کشور به وجود آوریم، وعده‌ی برداشتن موانع تولید و نجات اقتصادی داده شود اما در مقابل چنین چیزی اتفاق نیافتد و مردم به‌جای وعده وعیدها چیزی جز تعطیلی یکی پس از دیگری کارخانه‌ها نبینند( تعطیلی تنها کارخانه‌ی تولید دوچرخه‌ی ایرانی با 35 سال قدمت، تعطیلی کارخانه‌های قدیمی و باسابقه‌ی ارج، آزمایش، روغن قو، قند ورامین و بلاتکلیفی و مرخصی اجباری صدها کارگر کارخانه‌ی داروگر). این وعده‌های پوشالین و بی‌پایه و اساس بعدها موجب آبروریزی همان افراد شده و همچنین بدگمانی و بی‌اعتمادی مردم را در پی خواهد داشت.

وی افزود: یکی دیگر از بداخلاقی‌های انتخاباتی فریب مردم در مسئله‌ی یارانه است، این‌که گرفتن یارانه توسط مردم را در شأن مردم ندانند و بگویند این گدایی است و امروز برای جلب نظر مردم به‌طرف خود، حرف از چند برابر کردن یارانه می‌زنند. تغییر موضع دردادن یارانه یک نوع فریب انتخاباتی و بازی باشعور مردم است.

خطیب ‌جمعه بافت در پایان ابراز داشت: از دیگر بداخلاقی‌های انتخاباتی این است که با دادن آمارهای غلط یا سیاه نمایی و سفید نمایی به دنبال جمع‌آوری رأی باشند. بی‌تقوایی و بداخلاقی دیگر، تخریب رقبا و تهمت زنی به آن‌ها است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه