سه شنبه 1395/11/5 - 32 : 6
مشخصات امام جمعه
علی مهدی زاده
علی مهدی زاده
بافت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
جناب آقای رئیس‌جمهور باکمال احترام شما باید عینک حقیقت و واقع‌بینی را بر چشم بزنید

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام حاج‌آقا مهدی زاده امام‌جمعه محترم شهرستان بافت مورخ 95/11/01

«جناب آقای رئیس‌جمهور باکمال احترام شما باید عینک حقیقت و واقع‌بینی را بر چشم بزنید.»

خطیب جمعه شهرستان بافت حجت‌الاسلام مهدی زاده در پی پخش گزارش مدرسه‌ای دریکی از روستاهای شهرستان بافت ابراز نگرانی کرد و گفت: باید تقدیر و تشکر کنیم از صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز کرمان که با به تصویر کشیدن این صحنه مسئولین را به این مسئله آگاه کرد. بنده خودم وضعیت این مدرسه و هفت دانش‌آموز را از نزدیک دیدم که بسیار ناراحت‌کننده بود. هفت دانش‌آموزی که نه صندلی، نه امکانات آموزشی، نه ساختمان درست‌وحسابی داشتند، و تنها وسیله‌ی گرم‌کننده آن مدرسه یک چراغ کوچک بود. لذا می‌طلبد که مسئولین به این مسئله توجه جدی بکنند. گرچه بعضی از مسئولین ناراحت شدند که چرا این تصاویر را نشان دادید. مسئولین باید انتقادپذیر باشند و به‌جای این‌که توپ را به زمین یکدیگر پاس دهند، به دنبال حل مشکل باشند. جای تأسف دارد که مسئولین عشایری به‌جای حل مسئله صورت‌مسئله را پاک می‌کنند و فقط به تعویض چراغ و آوردن یک صندلی اکتفا کردند. حال باید گفت این هفت دانش‌آموز کجای حقوق شهروندی جای دارند. 

امام‌جمعه بافت در ادامه اشاره‌ای به سالگرد برجام داشت و بیان کرد: به بهانه‌ی 28 تیر اولین سالگرد برجام آقای رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران حاضر شد که متأسفانه در این نشست خبری با زبان تند و نیش‌دار که در طول این 4 سال کم نبوده منتقدین برجام را تحقیر کرده است (بیان می‌کند که منتقدین برجام اگر دستاوردهای مثبت برجام را در عرصه‌های مختلف اقتصادی نمی‌بینند عینک بزنند). متأسفانه در طول این 3 سال و چند ماه که از عمر دولت می‌گذرد تنها چیزی که دیده نشد سخن منتقدان است. باکمال احترام به جناب آقای رئیس‌جمهور باید گفت؛ شما عینک حقیقت و واقع‌بینی را بر چشم بزنید. که در مسئله‌ی برجام چه داشتیم و چه به دست آوردیم. در اول کار دولت قریب به 20 هزار سانتریفیوژ در کشور کار می‌کرد که الآن حدود 5 هزار تاست. اول کار دولت 11.800 کیلو اورانیوم غنی‌شده داشتیم اما امروز 300 کیلو. کوره و قلب رآکتور اراک را درآوردیم و با بتن پر کردیم اما چه به دست آوردیم. عمده‌ی تحریم‌ها برداشته نشد. با قرارداد FATF 200 شرکت ازجمله سپاه و حاج قاسم سلیمانی را تحریم کردیم. با تمدید ISA از طرف آمریکا هیچ‌کس جرئت معامله با ایران را ندارد حال این‌همه هیجان‌زدگی برای یک هواپیمایی که مرجوعی اسپانیاست و به ما قالب کردند برای چیست. عزت ملی را دادیم و به دنبال خفت ملی هستیم.

ایشان خاطرنشان کرد: در مسئله‌ی اشتغال و معضل بیکاری که طبق آمار رسمی  3 میلیون و 300 هزار بیکار و نیز آمارهای غیررسمی بین 5 تا 7 میلیون بیکار در کشور وجود دارد. هفته‌ای نیست که جمعی از کارگرانی که ماه‌هاست حقوق نگرفته‌اند، مقابل ساختمان مجلس یا ریاست جمهوری و غیره تجمع نداشته باشند. چه کسی باید به فریاد این کارگرها برسد. از طرفی مدیرانی با دریافت حقوق نجومی و افسانه‌ای صدای مردم را درآورده‌اند و هیچ‌کس پیگیر نیست، آیا این همان التزام به ولایت است. متأسفانه استاندار محترم بیان می‌کند که برجام در اقتصاد کرمان صد درصد مؤثر بوده است، این صد درصد کجاست، نشان ماهم بدهید. هنوز تعهدات دولت در مورد فولاد بافت که قرار بود جاده و برق کارخانه فولاد تأمین شود حل‌نشده است.

حجت‌الاسلام مهدی زاده در پایان در جواب آقای رئیس‌جمهور در بحث حصر که گفته بود همه‌ی تلاشمان را انجام می‌دهیم و دلمان می‌خواهد برخی امور همین امشب حل شود بیان کرد: ما نیز دوست داریم حصر برداشته شود و این ملعونین در دستگاه قضا محاکمه و به جرم باغی شدن اعدام شوند.

همچنین ایشان عرض تسلیت خود از جان باختن تعدادی از آتش‌نشانان شجاع و غیور و چندی از مردم عزیز در حادثه آتش‌سوزی و فروریختگی ساختمان پلاسکو تهران را خدمت مقام معظم رهبری، جامعه آتش‌نشانی و بازماندگان و مردم ابراز کردند.

تعداد برادران 870 نفر و تعداد خواهران 690 نفر بود و سخنران پیش از نماز و بین دونماز نیز نداشتیم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه