چهارشنبه 1395/12/4 - 30 : 7
مشخصات امام جمعه
علی مهدی زاده
علی مهدی زاده
بافت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
« شعار دولت یعنی؛ تدبیر و امید بااین‌همه واردات و ... ، به تردید و ناامیدی بیشتر شبیه است.»

بسمه‌تعالی

خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بافت به امامت حجت‌الاسلام حاج‌آقا مهدی زاده امام‌جمعه محترم شهرستان بافت مورخ 95/11/29

« شعار دولت یعنی؛ تدبیر و امید بااین‌همه واردات و ... ، به تردید و ناامیدی بیشتر شبیه است.»

خطیب جمعه شهرستان بافت حجت‌الاسلام مهدی زاده ضمن دعوت به تقوای الهی، به بارش رحمت الهی اشاره کرد و ابراز داشت: الحمدالله بارندگی فضای کشور به‌خصوص استانمان را عوض کرد، گرچه خسارات مالی‌ای نیز برای بعضی از هم‌وطنان به وجود آورد. البته اگر این بارش رحمت همراه با بارش مهر و مهربانی مردم باشد، خیلی زیباتر می‌شود. که همگان برای کمک به آسیب دیدگان تلاش وافری کنند. جا دارد از ستاد بحران نیز تشکر کرد که به خدمت‌رسانی مشغول هستند.     

امام‌جمعه بافت در ادامه به تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری که در جمع آذری زبان‌ها ایراد فرمودند، پرداخت و بیان داشت: فرمایشات بسیار مهم، حساس و راه گشا که تلنگری برای همگان بالأخص مسئولین است، خصوصاً فرمایشات رهبری در مسئله‌ی آشتی ملی که این روزها مطرح می‌شود، آن‌هم به‌وسیله‌ی یک باغی، یک فتنه‌گر چون رئیس دولت اصلاحات و تعدادی مدعیان اعتدال که بر زبان جاری می‌کنند. کسانی که به حمایت از آمریکا و غرب اردوکشی خیابانی راه انداختند و فتنه‌ای عظیم درست کردند. کسانی امروز دم از آشتی ملی می‌زنند که پادویی آمریکا، اسرائیل و انگلیس را بر عهده داشتند، کسانی که در قضیه انتخابات سال 88، هشت ماه با نظام و مردم جنگیدند، بیانیه صادر کردند و 22 نفر از بهترین فرزندان این ملت را شهید کردند، اما نتوانستند خدشه‌ای به اتحاد و اقتدار ملی و انسجام اسلامی وارد کنند و با دیوار بلند بصیرت و هوشیاری مردم در 9 دی مواجهه شدند.

وی افزود: حال بعد از حماسه‌ی عظیم 22 بهمن که بار دیگر این مردم آگاه و همیشه درصحنه اقتدار کشور را به جهانیان نشان دادند، به فکر این افتاده‌اند که روحی تازه به جسد منحوس و متلاشی‌شده‌ی فتنه بدمند، آن‌هم با فرمول آشتی ملی، با اهدافی خاص و مشخص. اولاً؛ با این طرح، چهره‌ی فتنه را از فتنه گران و رئیس دولت اصلاحات پاک کنند و آن‌ها را یک مصلح طلب کار بنامند. از طرف دیگر به بهانه‌ی آشتی ملی بدعهدی‌های آمریکا فراموش شود، به بهانه‌ی آشتی ملی کسی از این‌همه رفت‌وآمد اروپایی‌ها و بستن قراردادهایی که هیچ نتیجه‌ای در رفع رکود، بیکاری و ایجاد شغل نداشت، سؤال نکنند. با طرح آشتی ملی به دنبال مخفی کردن حقارت‌هایی چون جریان خانه‌ی سفیر سوئد هستند، که چگونه و در چه فضاهایی قرارداد می‌بندند. به بهانه‌ی آشتی ملی درد و رنج مردم زجردیده‌ی خوزستان، که به خاطر ریز گردها قطعی آب، برق و گاز را داشتند، به زبان نیاید. کسی به رئیس محیط‌ زیست و دیگر دولت‌مردان اعتراض نکند و منتقد نباشد، چراکه آشتی ملی قرار است اتفاق بیافتد. بعضی‌ها با الفاظ آشتی ملی آرغ روشن‌فکری بزنند و بعضی نیز بابیان آشتی ملی به‌جای رسیدگی به مشکلات مردم درصدد تثبیت کرسی قدرت خود باشند.

خطیب جمعه بافت تصریح کرد: حال باید به این‌ها گفت؛ مگر مردم باهم قهر هستند! باید به این‌ها گفت؛ که مردم باهم قهر نیستند که بخواهند آشتی کنند، مردم با نظام هم قهر نکرده‌اند که بخواهند آشتی کنند، بله! طبق فرمایش رهبر معظم، مردم به آن‌هایی که به عاشورا اهانت کردند، با آن‌هایی که روز عاشورا آمدند وسط خیابان و جوان بسیجی را لخت کردند و کتک زدند، آن‌هایی که بسیجی مظلوم را در خیابان به آتش کشیدند و خندیدند، آن‌هایی که 22 نفر از عزیزانمان را شهید کردند، با این‌ها آشتی نخواهند کرد.

حجت‌الاسلام مهدی زاده عنوان کرد: این افراد مدعی اصلاحات و اعتدال که هرازگاهی فکر می‌کنند فضای کشور آلوده است و به دنبال گرفتن ماهی هستند، بدانند؛ صبر این ملت حدی دارد، از لبریز شدن صبر این ملت بترسند، که اگر لبریز شود همه‌ی شمارا چون سیلی عظیم در خود غرق خواهد کرد.

همچنین امام‌جمعه بافت در پایان به گلایه‌مندی رهبر معظم از مسئولین اشاره کرد و گفت: در سالی که به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل مزین شده و ماه‌های آخر آن را پشت سر می‌گذاریم، باید دید دولت در عمل چه کرده است؟ که متأسفانه با واردات بی‌رویه و زمین خوردن محصولات داخلی، هیچ ارتباطی با اقتصاد مقامتی نمی‌بینیم. وقتی شنیده می‌شود بعد از واردات اجناسی چون سنگ‌پا و دسته‌ی بیل، حال باید شاهد واردات 100 تا 160 کانتینر پرتقال از مصر باشیم، که هفته‌ی آینده وارد خواهد شد و همچنین از طرفی شاهد خراب شدن انبوهی از پرتقال‌های کشورمان باشم. این‌که گمرک ایران رسماً اعلام می‌کند امسال 6.546 تن مربا وارد کشور شده است، این چه سنخیتی با اقتصاد مقامتی دارد. باید مسئولین جواب بدهند که چگونه می‌توان بین شعار دولت یعنی تدبیر و امید و شعار سال، بااین‌همه واردات و سایر بی‌تدبیری‌ها ارتباط برقرار کرد. آیا این تدبیر و امید است یا تردید و ناامیدی، به اعتقاد ما تردید و ناامیدی بیش نیست.

اخبار
ارتباط با امام جمعه