پنج شنبه 1396/1/3 - 56 : 4
مشخصات امام جمعه
علی افضلی پور
علی افضلی پور
بلورد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
در سال ۱۳۹۵ داعش ذلیل شد، امیدواریم در سال ۱۳۹۶ داعش ریشه کن شود.

بسمه تعالی

نماز جمعه این هفته( 27 اسفند 95) به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی افضلی پور در مسجد جامع بلورد برگزار گردید.

خطبه اول

امام جمعه محترم پیشاپیش فرا رسیدن سال جدید(1396) را خدمت خواهران و برادران تبریک گفتند و از حضور مردم بلورد در نماز جمعه قدردانی کردند. ایشان ادامه دادند عید دو چهره دارد؛ یکی ظاهر عید و دیگری باطن عید. ظاهر عید این است انسان لباس نو می پوشد طبیعت زیبا می شود، دید و بازدید انجام میشود، خانه تکانی هست بعضی ها به مسافرت می روندو ... اما باطن عید مهم تر است، اگر ما نکاتی را رعایت کنیم به باطن عید هم اهمیت داده ایم؛ *در عید نوروز به منزل فامیل که میروید به فقرای اقوام نیز رسیدگی کنید. *اگر با افرادی در اقوام و غیره قهر هستند حتما شما زمینه آشتی را محیا سازید. خدا از خطاهای ما چشم می پوشاند ما نیز این گونه باشیم. *اگر در زمینه درسی قوی هستید به افرادی که ضعیف هستند کمک کنید تا او نیز پیشرفت کنند. فقط به فکر خود نباشیم. در نماز ذکر میشود خدا همه ما را به راه راست هدایت کند، در بسیاری از اذکار نماز ضمیر جمع به کار برده شده است. فاطمه زهرا(س) اول همسایه را دعا میکرد و در نهایت به برای خود دعا میکرد. ایشان حتی به زندگی مادی خود نیز بها نمیداد. زمانی طبیعت نو میشد فاطمه زهرا(س) گریه میکرد سؤال چرا گریه می کنید؟ فرمودند: من به یاد قیامت افتادم.

خطیب جمعه بلورد افزودند اگر در میهمانی ها معصیتی دیدید برخورد مهربانانه کنید. بعضی ها شبه دارند اگر خود آگاهی دارید جواب قانع کننده دهید و اگر نمی دانید از کسی که اهل فن است کمک بخواهید. حامی مقام معظم رهبری  باشید. چون دشمنان فهمیده اند رهبر انقلاب ستون این جامعه است. اگر در اقوام خانواده شهدا و ایثارگران هستند اول به خدمت آن ها بروید. اگر به سفر رفتید از اشخاصی مانند پلیس، هلال احمر، راهداری ، اورژانس و ... حداقل زبانی تشکر کنید. برای افراد مجرد در اقوام واسطه در ازدواج باشید؛ خدا در قیامت سایه اش را بر سر بعضی از افراد می اندازد یکی  از آن ها کسی است که واسطه در ازدواج باشد. نگذاریم سن ازدواج بالا برود. در لحظه سال تحویل برای همه دعا کنید. طبق آمار 7 میلیون یمنی مظلوم غذایی برای خوردن ندارند. اجازه نمیدهند امکاناتی برای آن ها داده شود.  زمانی که ایران مواد غذایی به یمن فرستاد عربستان این مواد را در بین عربستانی ها پخش کرد. در هفته گذشته پادشاه نالایق عربستان سفری به کشورها ی شرقی داشت 1500 خدمه به همراه خود داشت، در سواحل شرقی ژاپن و اندونزی و... خوش گذرانی میکردند. برای همه مظلومان دعا کنیم.

 

 

خطبه دوم

امام جمعه محترم بلورد در ابتدای خطبه دوم خاطرنشان کردند نماز جمعه این هفته بلورد به یاد شهید غلامعلی یزدانی فر است؛ این شهید بزرگوار انسانی مهربان و مؤمن بود، اهل مسجد و بسیج و قرآن و نماز و نماز شب بود، با اینکه شیمیایی شده بودند باز به جبهه باز گشتند و به نبرد ادامه دادند و اطاعت از ولی امر مسلمین سفارش ایشان بود.

خطیب جمعه بلورد در ادامه افزودند یکشنبه میلاد حضرت زهرا(س) و میلاد امام خمینی (ره) و روز زن است. ایشان این روز را به همه مخصوصا خواهران تبریک گفتند. ایشان ادامه دادند هفته ای که گذشت روز چهارشنبه سالروز شهادت مهدی باکری فرمانده لشکر 31 عاشورا بود و همچنین روز شهردار بود که این روز را خدمت شهردار محترم بلورد تبرک گفتند؛ و اد امه دادند در سالی که گذشت شهرداری و شوراها و دهیاری های  بلورد تلاش های بسیار خوبی داشتند. ایشان خاطر نشان کردند این شهر متعلق به خود شماست در رعایت اموال بیت المال کوشش کنید.

حجت الاسلام افضلی پور به چند اتفاق مهم که در اواخر سال 95 افتاده است اشاره کردند. در هفته گذشته یک اتفاق شیرین رخ داد: رو نمایی از تانک کرار. این تانک درجهان بی نظیر است. سفیر اسرائیل در سازمان ملل و معاون سابق وزیر جنگ رژیم اسرائیل مصاحبه ای داشت با شبکه فاکس نیوز غربی ؛ که نظرشان را در خصوص این رونمایی از تانک کرار خواستند، آن ها ابراز کردند در سال گذشته ایرانی ها وقتی موشک های خود را امتحان کردند بر روی موشک جمله ای نوشته بودند: "اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود". این سفیر گفته بود من این جمله را خواندم و نگران شدم و زمانی سران عرب نیز دیدند نگران شدند. و ادامه داده بود این تانک معادلات منطقه را در زمینه رزمی به هم ریخته است و مطمعنا ایران این تانک را به سوریه و حزب الله خواهد داد و به اسرائیل با این تانک حمله خواهد کرد. خطیب جمعه بلورد افزودند امروز حدود 150 هزار موشک ایرانی در لبنان استقرار دارد. ایشان مشخصات این تانک را عنوان کردند: * قدرت ، دقت در آتش و تحرک، مجهز به سامانه کنترل آتش الکترواپتیکیف فاصله یاب لیزری، رایانه بالستیک، قابلیت شلیک بر اهداف ثابت در شب و روز، هدایت لیزری بسیار دقیق، امکان شلیک توسط توپچی و فرمانده از دو سایت موازی، مجهز به سامانه تیربار، عبور از مناطق گودال و رودخانه و حتی حرکت در زیر آب، مجهز به سامانه ناو بری. این تانک بی نظیر است و اسرائیل با وجود این تانک به خودش لرزید.

خطیب جمعه بلورد  به حوادث تلخ و شیرین سال 1395 اشاره کردند: *پیروزی در حلب، فلوجه و موصل. داعش رو به نابودی است و در ویدویی که در هفته اخیر از ابوبکر البغدادی پخش شد این شخص بسیار نحیف و لاغر شده بود، و گفته بود به داعشی ها بگویید که ما خار و پست شده ایم و در عراق و سوریه جایی نداریم. در سال 1395 هیچ داعشی پستی در ایران هیچ عملیاتی نتوانسته انجام دهد. این مدیون نیروهای پلیسی و امنیتی قوی ایران است. ایران در منطقه از نظر نظامی و دفاعی و اقتدار حرف اول را میزند. *در سال 95 در گذشت حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی و برخی از شعرای انقلابی( عزیزی، سبزواری) را داشتیم. *یک اتفاق خوب در سال 95 انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا بود، زیرا چهره واقعی آمریکا را  به تمام جهان نشان داد. *درسال 1395 تلخی هایی نیز داشتیم: حادثه پلاسکو ،گرد و غبار اهواز و خوزستان، قطار سمنان. *علی رغم تلاش های دولت و ریاست محترم جمهور اقتصاد مقاومتی آن طور که باید محسوس باشد پیاده نشد. و مقام معظم رهبری در سخنرانی های اخیر فرمودند: مردم اقتصاد مقاومتی را در عمل ندیدند. خطیب جمعه بلورد تأکید کردند باید دولت نظام ایران  رویکردش را به خارج قطع کند. اقتصاد مقامتی یعنی تکیه به درون، تکیه به جوان.

ارتباط با امام جمعه