شنبه 1396/8/27 - 35 : 9
مشخصات امام جمعه
علی افضلی پور
علی افضلی پور
بلورد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
نتیجه تکیه بر آمریکا شکست و ذلت و نتیجه تکیه بر ایران پیروزی و عزت است.

بسمه تعالی

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی افضلی پور، امام جمعه بلورد ظهر امروز ( 26 آبان 1396) در خطبه های نماز جمعه که در مسجد جامع بلورد برگزار شد از زلزله در منطقه پهلوان پرور و دلاور ایران ابراز تأسف نمودند و این را امتحان خداوند برای بالا بردن استقاوت و صبر دانستند و بر رسیدگی مسئولین جهت رساندن عادلانه و با احترام کمک های مردمی و دولت به  زلزله زدگان تأکید نمودند.

وی عنوان نمود: پیامبر در حدیثی فرمودند: بعد از وفاتم بر گمراه شدن امتم پس از به دست آوردن معرفت نگرانم* علی(ع) می فرمایند: ایمان دو نوع است:1) ایمان مستودع؛ یعنی ایمانی که هر لحظه و در هر مکانی از دست برود. 2) ایمان  مستقر؛ ایمانی است که در هر جایی قرار بگیرد حفظ می شود.

خطیب جمعه بلورد به تحولات لبنان اشاره نمود و اظهار داشت: با استعفا نخست وزیر لبنان می خواستند در لبنان آشوب به راه بیاندازند؛ در این راستا به ایران تهمت زدند که چرا بدون اجازه وارد سوریه و عراق و دیگر کشورهای منطقه می شود و از آن ها حمایت می کند.

وی ادامه داد: ما با دعوت رسمی سوریه و عراق وارد این کشورها شده ایم اما آمریکا بدون اجازه در هر جای جهان وارد می شود و پایگاه نظامی می زند و آشوب و خرابکاری می کند و داعش را پرورش می دهد؛ اگر دخالت ایران به معنای مقابله با ظلم است بسیار خوب است.

افضلی پور خاطر نشان کرد: در لبنان حزب الله قدرتمندترین حزب است و سید حسن نصرالله بسیار محبوب است بعد از استعفا نخست وزیر لبنان قدرت و محبوبیت حزب الله چندین برابرشده است و مردم لبنان متحدتر شدند. امروز به جهانیان اثبات شد هرکس به آمریکا و اسرائیل و عربستان تکیه کرد خار شد و از بین رفت.

ارتباط با امام جمعه