جمعه 1396/4/2 - 14 : 6
مشخصات امام جمعه
علی افضلی پور
علی افضلی پور
بلورد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
امروز بازنده و ورشکست منطقه، عربستان است.

بسمه تعالی

نماز جمعه این هفته(26 خرداد 1396) به امامت حجت الاسلام والمسلمین حاج علی افضلی پور در مسجد جامع بلورد برگزار گردید.

خطبه اول

امام جمعه محترم بلورد در ابتدای خطبه اول ضمن توصیه مردم به رعایت تقوا و پرهیزگاری، شهادت حضرت علی(ع) را تسلیت عرض نمودند. ایشان ادامه دادند ذکر و نام حضرت علی(ع) عبادت است. روزی علی(ع) به پیامبر عرضه داشتند برای من دعا کنید. پیامبر فرمودند: خدایا به حق علی(ع)، علی(ع) را مورد رحمت خودت قراربده. سؤال کردند: چرا خدا را به نام من قسم دادید؟ پیامبر فرمودند: علی جان در تمام عالم گشتم که ببینم محبوب تر از تو کسی هست که به خدا بگوییم، پیدا نکردم، تو محبوب ترین خلایق نزد خدا هستی. در شب معراج وقتی پیامبر گرامی اسلام به معراج تشریف بردند وقتی خدا به پیامبر صحبت می کرد با صدای علی(ع) صحبت می کرد. امیرالمؤمنین فخر دو عالم است. وقتی علی(ع) به جای پیامبر در بستر خوابید، جبرئیل به پیامبر عرض کرد: ما ملائکه به امیرالمؤمنین افتخار می کنیم.

چرا امیرالمؤمنین محبوب است؟ به خاطر اینکه در قرآن کریم اکثر آیات قرآن یا مستقیم در شأن امیرالمؤمنین است یا به امیرالمؤمنین تطبیق دارد. آیات ولایت و مباهله، اختصاصی از امیرالمؤمنین است. گرامی ترین شما نزد خدا با تقواترین شماست، امیر المؤمنین با تقواترین مخلوق در زمین بود. از اهل ذکر سؤال کنید، علی(ع)  بر هر چیزی عالم بود. آیه 54 سوره مبارکه مائده: خدا به پیامبر گرامی اسلام فرمودند: یا رسول الله به کسانی که ایمان آوردند اینگونه بگو: به زودی کسانی می آیند که بهشتی هستند، دین خدا را یاری می کنند. کسانی که این پنج صفت را دارند: *خدا آن ها را دوست دارد و آن ها خدا را  دوست دارند. پیامبر در جنگ خیبر بودند فرمودند: فردا من پرچم را به کسی می دهم که هم خدا او را دوست دارد هم او خدا ر ا دوست دارد؛ فردا پرچم را به دست حضرت علی(ع) داد. در جنگ جمل امیرالمؤمنین دشمنان را در مقابل خود دید به محمد حنفیه دستور داد  به سمت دشمن برو محمد حنفیه به سمت دشمن رفت مقداری که رفت تک تیر انداز دشمن تیر پرتاب کرد تا چند بار رفت و برگشت، علی(ع) این را دید خودش شمشیر را برداشت به سمت لشکر دشمن رفت و گرد و غبار به پا شد؛ بعد از دقایقی علی(ع) برگشت و لشکر دشمن را بهم ریخته بود و شمشیر ایشان از شدت ضربات به دشمن کج شده بود نشست و شمشیر خود را درست نمودند و دوباره برگشت، وقتی برگشت عمار به ایشان عرض می کند:  من نگران حال شما شدم چه شد؟ علی(ع) فرمود ند: یا عمار اگر من به سمت لشکر دشمن رفتم اراده نکردم مگر خداوند را؛ به خاطر خدا رفتم. این اخلاص علی(ع) است. این محبوبیت برای وی می آورد.

*علی(ع) در مقابل مؤمنین متواضع بود. غرور نداشت. در مقابل اشک یتیم اشک ریخت، غذا درب خانه فقرا می بردند. روزی پیامبر اسلام مهمان علی(ع) شد فرمودند: چیزی برای خوردن داری؟ فرمودند: خیر الان تهیه می کنم. در کنار باغی آمد و دید زنی مشغول آب برداشتن از چاه است به زن فرمود: اجازه بده با سطل آب بردارم شما مزد مرا بدهید شانزده سطل آب برداشتند و شانزده خرما گرفتند و به خانه برگشت و با پیامبر خوردند. علی(ع) از دنیا هیچ نداشت. غذای ایشان آب و نمک و خرما بود. در مقابل کافران شجاع بودند. امام صادق(ع) می فرمایند در جایی توطئه کردند. پیامبر فرمودند: علی جان فتنه را بخوابان. امیرالمؤمنین شجاعانه همه فتنه گران  را شکست دادند. هیچ گاه طعنه، طعنه زنندگان حضرت علی(ع) را از پا در نیاورد.

خطبه دوم

امام جمعه محترم بلورد در خطبه دوم به چند نکته اشاره نمودند. ایشان ضمن تسلیت مجدد شهادت حضرت علی(ع) و همچنین حادثه اخیر تهران که منجر به شهادت تعدادی از هم وطنان شد ادامه دادندآن روزی که رئیس جمهورآمریکا با پدر تروریست(عربستان) رقص شمشیر داشت و حرف های ضد ایرانی میزدند احتمال می رفت حاکمان عربستان بخواهند زهر خود را بریزند. چند ساعت قبل از حادثه تروریستی تهران، وزیر امور خارجه عربستان این پیام را منتشر کرد: ایران باید تنبیه شود.

این سؤال پیش می آید عربستان دنبال نا امن کردن ایران است؟ عربستان در منطقه نتوانست پیروز شود. آمریکا که قول داده بود از عربستان حمایت کند پشت صحنه با قطر قرداد تسلیحاتی بست. رئیس جمهورآمریکا سیاست مدار نیست تاجر و گاوباز است. اهداف عربستان تأمین نشد، عصبانی شد. متوجه شد عامل شکست های او ایران است. پس در تهران حادثه کور را ایجاد کردند، به اهدافشان نرسیدند. عربستان با حرکت های خود می خواست عزم ما را کم کند، اما ایران و ایرانی را نشناخته است ایران با 8 سال با 64 کشور جنگید و یک وجب از خاکش را به هیچ کشوری نداد. امروز عزم سردارسلیمانی و مدافعان حرم و سربازان رشید اسلام این است تا وقتی چشمان داعش را از حدقه بیرون نیاورند آرام نخواهند نشست.

خطیب جمعه بلورد ، به هفته جهاد کشاورزی اشاره کردند و ادامه دادند، در این دولت 11 خدمات خوبی به روستاها شد؛ همچنین در بخش بلورد، میلیاردها هزینه شد برای بهسازی جاده چهار گنبد. در منطقه چهارگنبد برق رسانی شد. البته عیب هایی وجود دارد. دولت اعلام میکند امروز در سراسر کشور حتی در روستاها اینترنت داریم. سوال؟ در منطقه کشکوئیه جنب بلورد مشکل آب دارد اینترنت به چه درد آن ها می خورد. اینترنت خوب است اما باید در کنارش دیگر امکانات باشد. مقام معظم رهبری در هفته گذشته فرمودند: امروز مشکل روستاهای ما اینترنت نیست آب آشامیدنی است، جاده های روستایی است.

خطیب جمعه بلورد خاطر نشان کردند باید جلوی حفر چاهای غیر مجاز گرفته شود. مشکل آب در بخش بلورد باید حل شود. کمبود آب موجب مهاجرت و حاشیه نشینی می شود. کشاورزان صبور در این مقوله ضرر می کنند.

امام جمعه بلورد در ادامه به روز جهانی قدس اشاره کردند، و جمله ای از مقام معظم رهبری عنوان نمودند که فرمودند: آمریکایی ها بدانند جمهوری اسلامی از مواضع اصلی خود کوتاه نمی آید ما از ظلم ستیزی دست بر نمی داریم از دفاع از فلسطین دست بر نمی داریم چون ما یک ملت زنده هستیم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه