چهارشنبه 1395/12/4 - 0 : 21
مشخصات امام جمعه
علی افضلی پور
علی افضلی پور
بلورد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
مردم با فتنه گران آشتی نخواهند کرد.

بسمه تعالی

نماز جمعه این هفته(29 بهمن ماه 95) به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی افضلی پور در مسجد جامع بلورد برگزار گردید.

خطبه اول

امام جمعه محترم بلورد در خطبه اول به سبک های زندگی حضرت زهرا(س) اشاره کردند و ادامه دادند، در بهار النوار جلد 46 صفحه 289 آمده است، فردی مسیحی خدمت امام باقر(ع) رسید به امام باقر(ع) حرف بدی زد. امام (ع) فرمودند: من باقر هستم، ریشه اسم من یعنی شکافنده و من شکافنده علوم هستم نه آنچه در نزد توست. فرد گفت: شما مادرت آشپز است. امام(ع) فرمودند: آشپز باشد آشپز خوبی است. گفت: شما مادرت پست و سیاه ... است. امام(ع) فرمودند: اگر مادر من چنین اوصافی را که تو می گویی دارد خدا مادر من را ببخشد، ولی اگر چنین القابی که در رابطه با مادر من میگویی در مادر من نیست خدا تو را ببخشد. در روایت آمده فرد مسیحی وقتی برخورد زیبای امام(ع) را دید خودش را روی پاهای امام انداخت  و گفت: من مسلمان شدم به خاطر شیرین زبانی شما. روزی امام حسن مجتبی(ع) از مسجد خارج شدند در راه فردی که بر اثر تبلیغات سوء معاویه ذهنش نسبت به اهل بیت دگرگون شده بود به امام حسن(ع) رسید در حالی که سوار بر مرکب بود  امام حسن(ع) را لعن کرد، امام(ع) رد شد و جوابش را نداد  بعد از چند دقیقه امام(ع) سلام کرد و لبخند زد و عرض کرد فکر کنم غریبی. فرد وقتی این برخورد و زبان شیرین امام (ع) دید گفت: من به خاطر زبان شیرین شما عاشقت شدم.

خطیب جمعه بلورد ادامه دادند زبان شیرین اساس زندگی است. اگر در زندگی محبت و زبان شیرین و خوبی باشد بچه ها بیشتر رشد می کنند. در قران آمده است: خوب حرف بزن ، با مردم قشنگ حرف بزن، حرف هایت محکم باشد، با عدالت حرف بزن، با خوبی حرف بزن، با کرامت حرف بزن.

گاهی در خانه ها پدری سال ها تلاش خود را کرده و نان حلال به خانه آورده است اکنون که از کار افتاده شده است و در منزل افتاده است. حالا نوبت بچه ها است. متأسفانه بعضی از اولاد نه تنها به فرزند خود کمک نمی کنند بلکه گاهی بد زبانی می کنند و با نیش و کنایه با والدین خود برخورد می کنند. در برخی خانواده ها مشاهده می شود همسران به پدر و مادر یکدیگر که شاید در قید حیات نیز نباشند بی احترامی می کنند این رفتار محبت را کم کم از قلب همسر می برد. خدا ان شاء الله به همگی زبان شیرین عطا نماید.

 

 

 

خطبه دوم

امام جمعه محترم بلورد در ابتدای خطبه دوم از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه 95 تشکر کردند و ادامه دادند، رهبر انقلاب فرمودند: 22 بهمن ماه برای کشورایران آبرو شد، تحلیل گرانی که از دور درباره ایران قضاوت می کنند از درک این عظمت عاجز هستند.

خطیب جمعه بلورد افزودند مردم در کشور آمریکا علیه رئیس جمهور خو شعار می دهند در ایران بعد از حدود 38 سال وفادار نظام هستند  شعارهایی در دفاع از نظام و ولایت فقیه می دهند و  این حضور برای دشمنان سخت است.

حجت الاسلام افضلی پور به چند نکته در خصوص 22 بهمن اشاره نمودند؛ * زمانی با برخی از جوانان صحبت میشود و دلیل جذب شدن آن ها به ماهواره و شبکه های بی بی سی میشود پاسخ میدهند: تلویزیون ایران در اطلاع رسانی شفاف نیست صداقت در عنوان کردن اخبار ندارد دروغ می گوید. خطیب جمعه بلورد ادامه دادند در شهرها ، بخش ها و وستاها راهپیمایی با شکوهی برگزار شد چرا بسیاری از رسانه های غربی  خفه خون گرفتند و این  اخبار را انتشار ندادند؟ برخی از رسانه های غربی خودشان را به خواب زده اند؛ عده ای از منافقین کور دل حدود 15 الی 20 نفر جلوی کاخ سفید علیه ایران شعار می دهند، سریع تمام رسانه هایشان بزرگ نمایی می کنند. اگر 10، 15 منافق در جلوی ساز مان ها شعار علیه ایران   می دهند، چند صد میلیون نفر در خیابان ها علیه ترامپ و آمریکا وانگلیس و اسرائیل شعار می دهند این را نیز انعکاس دهید. کجا رفت صداقت در رسانه؟ اتفاقا رسانه نظام جمهوری اسلامی ایران حتی سخنان علیه ایران را نیز پخش می کند. * امسال حضور نسل جدید در راهپیمایی بسیار پرشکوه بود؛ نسل جدید یعنی نسل چهارم انقلاب، کسانی که در دوران انقلاب و دفاع مقدس و دروان بعد از دفاع مقدس نبودند، افراد 10 الی 20 ساله هستند و این نشان از آینده بسیار امیدوار برای نظام است. نسل جدید آمریکا نیز افرادی هستند که در گرداب فساد و فحشا هستند. * مقام معظم رهبری فرمودند: مسئولین نظام اگر می بینید مردم در روز 22 بهمن شعار می دهند در صحنه هستند، این معنی اش این نیست که مردم  گلایه ندارند، مشکل ندارند، مردم از تبعیض از کم کاری از بی اعتنایی به مشکلات رنج می برند، فکری کنید. خطیب جمعه بلورد افزودند ، مردم به نظام و کشورشان  و رهبرشان عشق دارند که به صحنه آمدند.

امام جمعه بلورد به نکته مهمی که در هفته گذشته در فضای سیاسی کشور اتفاق افتاد اشاره کردند؛ یکی از مسئولین در راهپیمای 22 بهمن یک حرف کهنه را نو کرد وگفت: مردم بیایید آشتی ملی کنیم. این جمله در زمان یکی ا ز ریاست جمهورها نیز مطرح شده بود. مقام معظم رهبری فرمودند: مگر مردم با هم قهرند و مردم با نظام قهرند؟ اگر قهرند چرا در راهپیمایی 22 بهمن آمدند. خطیب جمعه بلورد خاطر نشان کردند زیر پوست این شعار چیزی نهفته است، یعنی با کسانی که در سال 88 آن فتنه عظیم را به راه انداختند به امام حسین(ع) توهین کردن]نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال بردند، علیه نظام و ارزش ها ی نظام  شعار دادند، و کسانی که سر کرده این فتنه بودند آشتی کنیم. چه حرف زشت و احمقانه ایست. رهبر انقلاب فرمودند:  با کسانی که در فتتنه 88 بسیجی را در خیابان کتک زدند آشتی کنیم؟ با کسانی که در سال 88 اموال عمومی، مسجد را به آتش کشیدند، جوانان را تشویق به تظاهرات خیابانی کردند آشتی کنیم؟ چرا آشتی کنیم.می گویند به خاطر تهدید خارجی و انسجام ملی بیایید با بعضی از سران فتنه آشتی کنیم.آن ها با عذر خواهی کنند. آن ها ظلم کردند. رهبر انقلاب فرمودند: تهدید نظامی الکی است. خطیب جمعه بلورد ادامه دادند، آمریکا قطعنا ما را تهدید نظامی نمی کند.ایران مقتدرترین کشور منطقه در زمینه نظامی و جنگی است. وزیر دفاع اسرائیل عنوان میکند: تهدید ما ایران است. اسرائیل و آمریکا و عربستان از ایران می ترسد. برخی می گویند برجام تهدید را از این کشور دور کرد، این دورغ محض است. این سپاه پاسداران و ارتش و رهبر و مردم بودند که تهدید  را برداشت. رهبر انقلاب موضع گرفتند در هفته گذشته و فرمودند: منظور آمریکا از جنگ، جنگ نظامی نیست ؛ این انحراف اذهان است به دنبال جنگ اقتصادی هستند به دنبال تحریم و گرفتن عرصه کار و فناوری از جوانان هستند. با این قدرت ایران هیچ گاه به ایران حمله نخواهند کرد. آشتی ملی دورغ است، انحراف افکار است. ماها با هم آشتی هستیم این سخنان معنی ندارد.

امام جمعه بلورد در پایان خطبه دوم به سالگرد حاج محمود بلورد پیر غلام اهل بیت  اشاره کردند؛ و از خصوصیات اخلاقی وی نکاتی را عنوان کردند.

ارتباط با امام جمعه