سه شنبه 1395/11/5 - 43 : 20
مشخصات امام جمعه
علی افضلی پور
علی افضلی پور
بلورد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
عامل شرارت در منطقه خاورمیانه، رژیم آل سعود است

بسمه تعالی

نماز جمعه این هفته(1 بهمن 95) به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی افضلی پور در مسجد جامع بلورد برگزار گردید.

خطبه اول

امام جمعه محترم  بلورد در ابتدای خطبه اول به مصادیق ادب ذکر شده در هفته قبل اشاره کردند. ایشان در ادامه دو مصداق دیگر از ادب را عنوان کردند؛ یکی از این مصادیق ادب در  برابر خداوند است. انسان هر زمان عهدی با خدا بست(دروغ نگوید ، نماز بخواند و ...) باید انجامش دهد ؛ ممکن است در بار اول و دوم نفض عهد نماید و برخوردی نکند اما در ادامه نقض عهد خداوند قهرش بر رحمتش غلبه می کند.

خطیب جمعه بلورد داستانی را عنوان کردند؛ مرد کشاورزی بود که محصولی بر اثر خشکسالی نداشت ، با خدا عهد کرد : خدایا تو باران بفرست من قول می دهم نصف محصولاتم را در راه تو بدهم. اتفاقا آن سال باران فراوانی بارید و کشاورز محصول خوبی برداشت کرد؛ هنگام اجرای پیمان گفت: خدایا تو نیازی به محصول من نداری اما من خرج زندگی ام زیاد است. مرد سال دوم نیز نقض عهد کرد. تا سال سوم که محصول خوبی برداشت نمود. هنگام برداشت محصول سیل عظیمی به سمت محصولات وی آمد و تمام محصولاتش را به زیر آب برد. امام جمعه بلورد خاطر نشان کردند، خداوند انسان خالص را دوست دارد، کسی که اهل دروغگویی با خدا باشد خدا با او برخورد می کند.

ایشان یکی دیگر از مصادیق ادب را عنوان کردند؛ که انسان نباید به خاطر مسائل کوچک قسم خدا را بخورد. امام سجاد(ع) در مسجد نماز اقامه نمودند و زمانی از مسجد خارج شدند مردی جلو وی را گرفت . گفت: من از شما 400 درهم طلب دارم پول مرا بدهید. امام فرمودند: از من طلبی نداری رسیدی نزد من نداری. مرد گفت اگر قبول ندارید قسم بخوردید. امام فرمودند: من قسم نمی خورم. به غلام خود دستور داد که به خانه برود و 400 درهم بیاورد. وی پول را  به مرد داد. امام مرد امتناع کردو گفت من دروغ گفتم چرا شما قسم نخوردید؟ امام فرمودند: به خاطر  400 درهم قسم نمی خورم.

خطیب جمعه بلورد افزودند، در مورد قسم دروغ سه نکته اهمیت دارد: 1) کسی که قسم دروغ  بخورد یکی از جریمه هایی که خدا برای او میگذارد مرگ ناگهانی است. 2) برکت از زندگی فردی که قسم دروغ بخورد خواهد رفت. 3) امام باقر(ع) در کتاب وسائل الشیعه جلد 23 فرمودند: کسی که قسم دروغ بخورد نسل او منقرض میشود.

 

 

 

خطبه دوم

امام جمعه بلورد در ابتدای خطبه دوم عنوان نمودند، پیامبر اکرم (ص) فرمودند: هر کس اهل تقوا باشد خیر دنیا و آخرت نصیب او میشود.خطیب جمعه بلورد افزودند درست است نمی توانیم به مقام عصمت برسیم اما میتوانیم به جایی برسیم که اهل کناه نباشیم.

ایشان در ادامه به دو موضوع اشاره کردند، یکی خبر تأسف بار شهید شدن عده ای از آتش نشانان شجاع جمهوری اسلامی ایران در ساختمان مشهور تهران. خداوند ان شا الله روحشان را شاد نماید.

موضوع دومی  که ایشان مطرح کردند، این بود که امروز محور شرارت در منطقه خاور میانه عربستان است. کشوری که جنایات بسیاری انجام داده است: * حمایت مالی و تسلیحاتی گروه های تکفیری در سوریه و عراق. داعش زائیده آمریکاست اما بزرگ شده عربستان است. *حمایت از کشتار شیعیان نیجریه *بی کفایتی از پذیرایی از زائران خانه خدا *حادثه منا *حادثه سقوط جرثقیل *حوادث فرودگاه جده *اعدام رهبر شیعیان عربستان ، شهید شیخ نمر.

خطیب جمعه بلورد ادامه دادند در جنایات عربستان در خاور میانه دو جنایت از همه بیشتر نمود دارد. *کشتار مردم مظلوم و بی دفاع یمن است. 22 ماه است جنگ در یمن ادامه دارد، 2610 کودک بی دفاع را کشته است.در هر هفته در یمن 1000 کودک در اثر بیماری و گرسنگی جان میدهد. به هیچ کشوری اجازه کمک نمی دهد. نکته مهمتر این است که از سوی آمریکا و اسرائیل و کشورهای اروپایی کمک های همه جانبه به عربستان میرسد. امروز عربستان در منطقه خاور میانه نمایشگاه پیشرفته ترین اسلحه های جهان شده است. بزرگترین فروشنده اسلحه به عربستان آمریکا و انگلیس  است.اگر کشور کافری علیه کشور مسلمان جنگ کند دردش کمتر است ؛ اما کسانی که خودشان را خادم مکه و مدینه می دانند، نماز می خوانند، از اسلام دم می زنند، در پرچمشان نام خداست، اسلحه می خرند و بر سر کودکان و زنان و جوانان بی گناه میریزند و افتخار میکنند. رهبر معظم انقلاب فرمودند: سعودی ها بدعت بدی گذاشته اند و البته خطا کرده اند کاری که امروز دولت سعودی در یمن انجام میدهد عینا همان کاری است  که صهیونیست ها در غزه انجام می دهند. خطیب جمعه بلورد افزودند اگر آمار کشتگان یمن را در کنار آمار کشتگان غزه بگذاریم آمار کشتگان یمن در 22 ماه بیشتر است. حدود 60 سال است اسرائیل با فلسطین می جنگد آمار شهدای فلسطین کمتر است از آمار شهدای 22 ماه در یمن. عربستان با پول زائران سراسر دنیا اسلحه میخرند و بر سر مردم میریزند این نادانی و بی  انصافی است. رئیس جمهور قبلی آمریکا اعلام کرده است من پاکترین رئیس جمهور آمریکا هستم. اتفاقا این شخص کثیف ترین رئیس جمهور آمریکا بود. به هفت کشور دنیا حمله کرد. در همه جنگ ها علیه مسلمانان حرکت کرد و همه نوع پشتیبانی را انجام داد. حمله به افغانستان ویمن و سوریه و عراق کار این فرد بود. رهبر انقلاب فرمودند: قطعا بینی سعودی ها به خاک مالیده  خواهد شد.

امام جمعه بلورد ادامه دادند امروزآمریکا اعلام کرده است خطرناک ترین مرد روی زمین حاج قاسم سلیمانی است. در بحرین سه جوان بی گناه را اعدام می کنند. امروز در سراشیبی سقوط است. آل خلیفه کاملا وابسته به عربستان است، آل خلیفه قدرت واستقلالی ندارد.  امروز شعار مردم این است: مردم دیگر نظام را نمی خواهند. ایشان افزودند تا زمانی ما قویترین قدرت منطقه خاورمیانه خواهیم بود و تا وقتی چنین رهبری و مردمی داریم ما غصه ای نداریم. درآمریکا هیچ وقت رئیس جمهور به تنهایی تصمیم نمی گیرد. با آمدن ترامپ اوضاع جهان هیچ فرقی نخواهد  کرد. مشورتی و حزبی کار میکنند. آمریکا غیر قابل اعتماد است. آمریکا، آمریکا است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه