پنج شنبه 1396/2/7 - 39 : 17
مشخصات امام جمعه
رضا کرمی پور
رضا کرمی پور
جيرفت
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
خطبه های نماز جمعه 1 اردیبهشت 96 به امامت امام جمعه محترم شهرستان حجة الاسلام والمسلمین کرمی پور
خطبه های نماز جمعه ( 1/2/96 ) به امامت حجةالاسلام والمسلمین کرمی پور:
خطبه اول:
هر چیزی که از طرف خداوند برسد به ما روزی ماست، این نماز جمعه هم روزی ما محسوب می شود که به واسطه تقوی الهی نسیب ما شده.
25 ماه رجب سال 180 از هجرت شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام امام هفتم ما است.
امام موسی بن جعفر علیه السلام در بیست سالگی به امامت رسیدند و 30 سال امامت کردند و دورانی از امامت خود را هم در زندان سپری کردند.
حضرت القابی داشتند که می توان به باب الحوائج، راهب بنی هاشم و عبد صالح اشاره کرد.
حضرت در جمله ای یکی از شاگردانشان به نام هاشم را مورد خطاب قرار می دهد: ای هاشم دنیا مانند زن جوانی با چشمان آبی رنگ برای حضرت مسیح علیه السلام ظاهر می شود، حضرت مسیح علیه السلام از او سوال می کند چند بار ازدواج کرده ای دنیا در پاسخ می گوید خیلی. حضرت می پرسند آیا همه طلاقت داده اند و دنیا پاسخ داد من همه ی آنان را کشته ام، حضرت مسیح مجددا می گویند وای بر آن شوهرهایی که بدون عبرت از گذشته تو با تو ازدواج می کنند.
دنیا به این معنی است که انسان دل به او می بندد، خداوند در قرآن می فرماید دنیا شش مرحله است که هر کدامش یکی از ادوار مختلف زندگی انسان است، و هر کسی به نوعی از آن استفاده می کند.
امام حسین علیه السلام می فرماید باید دنیا را به عنوان یک پل ببینیم که ما را به دنیای دیگر وصل می کند.
دنیا را به عنوان یک ابزار ببینیم برای انتقال ما به دنیای دیگر.
یکی از القاب حضرت موسی بن جعفر علیه السلام  باب الحوائج است که همیشه فریاد رس شیعیان است.
امام موسی بن جعفر علیه السلام امام رئوف و مهربانی بودند، هارون الرشید خیلی امام را مورد آزار و اذیت قرار دادند، او را مخفیانه تبعید کردند و در نهایت به شهادت رساندند.
ایشان در خطبه دوم خود به بیاناتی اشاره کردند که به شرح زیر می باشد:
 
مناسبت های هفته ی پیش رو:
اول اردیبهشت روز بزرگداشت شاعر بزرگ ایران سعدی.
دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام (ره) .
25 ماه رجب سال 180 از هجرت شهادت امام موسی بن جعفر علیه السلام.
27 ماه رجب مبعث رسول کرامی اسلام.
پنجم اردیبهشت شکست آمریکا در طبس.
هفتم اردیبهشت روز ایمنی حمل و نقل.
 
سپاه یکی از نهاد های بابرکتی است که امام (ره) تأسیس کردند، کسی فکر نمی کرد سپاه علاوه بر دفاع از مرز و بوم کشور در عرصه های دیگر اقتصادی و سازندگی اینقدر موفقیت کسب کند، سپاه خیلی بر گردن ما حق دارد هم در دوران جنگ تحمیلی و هم در زمان حال.
یکی از افتخارات سپاه، سپاه قدس است که در بیرون مرزهای کشورمان افتخارات زیادی کسب کرده.
مهندسین ما در سپاه به دست آورد های عظیمی رسیده اند علاوه بر این در دوران جنگ تحمیلی هم مهندسین سپاه خیلی فعال و افتخار آفرین بودند.
از جمله افتخارات دیگر سپاه قرارگاه خاتم الانبیاء و قرارگاه های دیگری است که کارهای بسیار خوبی را از جمله محرومیت زدایی، پل سازی، راه سازی و غیره میتوان اشاره کرد که وظیفه اصلی سپاه نیستند.
هر جا دشمن شخص یا نهادی را ناجوانمردانه مورد حجمه و تهمت قرار داد بدانیم که کارش را خوب انجام داده است.
امروزه بالغ بر پنج هزار شرکت با کارایی های مختلف زیر نظر سپاه فعالیت می کنند.
به گفته امام (ره) یکی از وظایف اصلی سپاه پاسداران دفاع از انقلاب و آرمان های انقلاب است.
خطیب جمعه در ادامه فرمودند:
در حال حاضر هم که بحث انتخابات است سپاه به نحو احسن انجام وظیفه می کند که متاسفانه عده ای می گویند سپاه نباید دخالت کند در بحث انتخابات، نیاز نیست کسی بگوید که سپاه چکار بکند، سپاه به خوبی از وظایف خود آگاه است.
 
شکست آمریکا در طبس:
توطئه های آمریکا علیه جمهوری اسلامی کم نبوده که کلی از اموال ایران را به غارت بردند اما بعد پیروزی انقلاب اسلامی دستشان از ایران کنده شد، اما هشت ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به رخدادهایی که صورت گرفت و برنامه ریزی چندین ماهه برای آزادی گروگان های آمریکایی نهایتاً از سمت دریای عمان وارد مرزهای کشورمان شدند و در سحرای طبس دچار نیروهای غیبی شدند و شکست سنگینی را متحمل شدند.
اما بعد از شکست و رسوایی صحرای طبس عوض این که از دولت ایران عذرخواهی کنند دشمنی خود را بیشتر کردند و جنگ هشت ساله علیه ایران را به راه انداختند.
باعث تاسف است که امروزه کسانی هستند د داخل ایران که سعی دارند چهره آمریکا را خوب جلوه بدهند.
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان ارتش فرمودند هر کس از مسئولین که از آمریکا می ترسد و می گوید نمی توانیم مقابل آمریکا بایستیم ، نباید از جانب ملت ایران بترسد، اگر ترسی دارد به خود او مربوط است و ربطی به ملت ایران ندارد.
وقتی رهبر ما اینقر شجاعانه در مقابل دشمن می ایستد چرا باید مسئولین ما بترسند؟ آمریکا همیشه دنبال نقطه ضعف از ملت ما بوده است.
عده ای می گویند شعار های ما مفهوم و محتوا ندارد، کدام یک از شعار های ما محتوا ندارد؟ در پاسخ به اینان باید گفت که همه شعار هایی که ملت ما سر می دهد پشتوانه ولایی و قرآنی دارد.
 
 
 
حجةالاسلام والمسلمین کرمی پور در پایان  فرمودند:
انتخابات:
تشکر از شورای نگهبان که با قاطعیت کارش را انجام می دهد و هرجا نیاز ببیند برخورد می کند.
اگر از طرف هرکدام از نامزدهای ریاست جمهوری کوچکترین تجمعی، نامه ای یا حرفی مقابل تصمیم شورای نگهبان صورت گیرد بفهمید که این شخص پیرو ولایت نیست.
در انتخابات بحث اخلاق محوری را مورد توجه قرار دهیم و رعایت کنیم، نوع تبلیغات ما نباید از غرب الگو برداری کند، ما بچه انقلابی هستیم و با آنها فرق داریم و باید اخلاق محوری را رعایت کنیم.
کسانی که نامزد هستند باید اخلاق محور باشند و نامزدهای شورا های شهر و روستا از این امر مستثنی نیستند، ما نباید مردم را فریب دهیم و حرفهایی نزنیم که در آینده از عهده ی انجام آنها بر نیاییم، مردم فریبی هم خلاف شرع و هم خلاف قانون است و هم یک عمل غیر اخلاقیست.
بنده به عنوان کسی که بعضی از مسائل روز را مورد نقد قرار می دهم باید به این موضوع اشاره کنم که این طرح هایی که دولت دارد در این روز ها افتتاح می کند چه مناسبتی دارد؟ این کار اشتباه است.
آمار های غلط نباید بدهند، اضافه کردن حقوق مستمری بگیران چه مناسبتی دارد؟ بنده با این که حقوق مستمری بگیران اضافه شود هیچ مخالفتی ندارم ولی چرا این امور باید الان انجام شود؟ چرا در چهار سال گذشته صورت نگرفت؟ واقعا چرا دراین زمان باید این کارها پشت سرهم صورت بگیرد؟
بحث سهام عدالت که این روزها در بانک ها باعث بی نظمی و ازدحام شده چرا باید الان این کار صورت بگیرد؟
یکی از ابزارهای ممنوعیت تبلیغاتی استفاده از ابزارهای نامشروع است، استفاده از پولهای هنگفت است، این پول ها از کجا می آید؟
باید این نکته را مورد توجه قرار دهیم که هزینه های زیاد فساد آور است.
یکی دیگر از ممنوعیت های تبلیغاتی وعده های دروغین است، وعده دروغ به مردم ندهید.
توجه داشته باشد این روزها هر نامزدی که رسانه های بیگانه و دشمن علیه او موضع گیری کردند و او مورد هجمه قرار دادند این شخص به درد ملت می خورد!
 
 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه