سه شنبه 1395/11/5 - 46 : 20
مشخصات امام جمعه
مهدی صادقی
مهدی صادقی
رابر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
بعضی مسئولین علاج واقعه قبل از وقوع را انجام نمی دهند . اعدام سه شهروند بحرینی ؛ بی احترامی به خون مردم این کشور است .

خطیب جمعه رابردر اولین روز از بهمن ماه 1395 با اشاره به حادثه دلخراش و ناراحت کننده ای که دیروز در تهران در ساختمان پلاسکو اتفاق افتاد با تسلیت این حادثه گفت:

متاسفانه بعضی از مسئولین ما علاج قبل از واقعه نمی کنند و پس از حوادثی مانند برخورد قطار ،حادثه فروریختن زمین درچندماه قبل در تهران و اتفاق دیروز که منجر به از دست دادن هموطنانمان و خصوصا نیروهای زحمتکش آتشنشان در تهران شد.

خطبه اول

حجت الاسلام مهدی صادقی امام جمعه شهرستان رابر در خطبه های عبادی و سیاسی اول بهمن 1395  با ادامه مباحث هفته های قبل، درباره وظایف مشترک زوجین که  تاثیر بسزایی در تحکیم خانواده را دارد گفت: یکی ازوظایف مشترک زوجین ، قناعت و ساده زیستی است که  عامل مهمی در تحکیم خانواده را دارد.

وی با بیان اینکه اگر می خواهید زندگی گوارایی داشته باشید قناعت و ساده زیستی را  سر لوحه ی زندگی خود قرار دهیم افزود: با بهره گیری از قناعت، دغدغه  فکری، استرس، ناراحتی های  عصبی را در زندگی ندارد و  این  نتیجه ارزشمنددرروایت با  تعبیر های گوناگونی بیان شد.

امام جمعه رابر با بیان  روایتی از امام  صادق (ع) گفت:

کسی که پنج مورد سلامت ،امنیت، بی نیازی ، قناعت و همسر موافق نداشته باشد زندگی برایش گوارا نیست. و با بکارگیری قناعت در زندگی آن چهارمورد خود به خود به وجودمی آید.

وی با بیان اینکه قناعت به کم خوردن نیست قناعت به داشته ها  بسنده کردن است عنوان کرد:

متاسفانه خیلی از زندگی های امروزی نگاهمان به دیگران است قناعت در زندگی های تشریفاتی هیچ معنا و مفهومی ندارد.

حجت الاسلام صادقی نتیجه روی آوردن به زندگی تشریفاتی و چشم و هم چشمی های امروزی را تلخ شدن زندگی خواند وافزود:

این تشریفات سرمایه های زندگی ما همچون همسر و فرزندانمان را ازما دور می کند.

وی با بیان اینکه رشد و ارتقاء به وسایل زندگی، مسائل مادی ودنیایی نیست بلکه به محبت به همدیگر و دوست داشتن باطنی است بیان داشت:

اگر قناعت در زندگی به کار ببندیم خیلی از این مشکلات مرتفع می شود در بعضی روایات گواراترین زندگی در قناعت کردن است مصداق حیات طیبه که درسخن خداوند متعال فرمود:  ما به اوحیات طیبه اعطا می کنیم، پرسیده شد: منظور ازحیات طیبه چیست؟

امیرالمؤمنین (ع) فرمود:

حیات طیبه یعنی قناعت کردن، نه تنها حیات  طیبه بلکه پاکترین زندگی، قناعت است.

خطیب جمعه شهرستان رابر افزود :

عمده اصلی مشکل دختر و پسر  جوان به خاطر بهانه هایی که هیچ خاصیتی ندارد، فرد قانع از همسر و همه امکاناتی که در اختیار دارد راضی است و از همه مهمتراز  خدا خودش راضی است.

نگاه به زندگی زن و مرد به هم باشد خداوند هم  عنایت ویژه ای به این زندگی ها دارد، براساس رضایت ضمن آنکه  باطنی آرام انسان دارد اعضا و جوارح  خودش برای دسترسی به آنچه ندارد به زحمت نمی اندازد.

وی تصریح کرد:

ما اگر زندگی مان را رنگ بوی خدایی، گفتار اهل بیت(ع)  و روایات قرار دهیم، زندگی ها گوارا می شوند.

خطبه دوم

حجت الاسلام صادقی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به حادثه دلخراش و ناراحت کننده دیروز تهران در ساختمان پلاسکو اتفاق افتاد با تسلیت این حادثه گفت:

متاسفانه بعضی از مسئولین ما علاج قبل از واقعه نمی کنند و پس از حوادثی مانند برخورد قطار ،حادثه فروریختن زمین درچندماه قبل در تهران و اتفاق دیروز که منجر به از دست دادن هموطنانمان و خصوصا نیروهای زحمتکش آتشنشان در تهران شد.

وی افزود: از مسئولین می خواهیم  نسبت به این مسائل  جدیت داشته باشندو به فراموشی نسپارند ، ساختمان پلاسکو  نزدیک  ۵۴ سال قدمت  داشته با جدیت وارد شوید  می دانید که  ساختمان فرو می ریزدآیا باید  جامعه این  ناراحتی ها را تحمل کند تا ساختمان را پلمپ  کنید.

حجت الاسلام مهدی صادقی همچنین با اشاره به اعدام غیرقانونی سه جوان بحرینی که باعث شده مردم بحرین در عرصه اقدام مسلحانه ورود پیدا کنند گفت:

دلایل واضح و روشنی برای بکارگیری سلاح بمنظور دفاع از خون ،حریم ،مقدسات و کرامت مردم بحرین وجود دارد چراکه همین جنایتی که رژیم آل خلیفه در اعدام سه شهروند بحرین مرتکب شد،  بی احترامی به خون مردم این کشور است و شرایط موجود اقتضاء می کند که از یک سو در میدان های اعتراض و تظاهرات حضور داشته باشند و از سوی دیگر برای اقدام نظامی نیز آمادگی داشته باشند و ما مردم برای شیعیان بحرین دعا می کنیم که هرچه سریعتر  از شر این مزدوران آمریکائی رهایی پیدا کنند.

وی گفت:

در دیداری که با حضور فرماندار ونماینده مردم شهرستان های بافت ،رابر و ارزوئیه در تهران با مشاور وزیر بهداشت داشتیم قولهای مساعد برای تعمیر و تجهیز بیمارستان رابر داده شده وپیگیری خوبی صورت گرفته که به خریداری تجهیزات و نصب هرچه سریعتر امکانات بیمارستان خواهد انجامید .

خطیب جمعه رابرافزود :

انشاالله تا ۲۲ بهمن این ساختمان از  لحاظ  ساختمانی کامل می شودو از لحاظ تجهیزاتی تا آخر سال با دعای شماو همت مسئولین بیمارستان  صد درصد  به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین با اشاره به پلمب شدن تنها کشتارگاه دام شهرستان رابر و بروز مشکلاتی برای مردم و قصاب هایی که مخارج زندگیشان از این طریق تامین می شود خواستار همکاری خیرین با شهرداری در راستای رفع مشکلات این واحد که با بهداشت مردم رابطه مستقیم دارد شد.

انتهای پیام /

ارتباط با امام جمعه