چهارشنبه 1395/12/4 - 29 : 7
مشخصات امام جمعه
علی تویسرکانی
علی تویسرکانی
راور
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
امام جمعه راور گفت: که سران فتنه هنوز از اعمال و کردار خویش پشیمان نیستند و حاضر به توبه هم نمی‌باشند این سران فتنه اشتباهاتی را مرتکب شدند که قابل بخش نیست و گناهی بزرگ انجام دادند.

آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در محل مسجد جامع راور به امامت حجت الاسلام تویسرکانی امام جمعه راور برگزار شد.وی در ابتدا خطبه اول ضمن سفارش به تقوی الهی  درباره موضوع مصارف مال و اموال از دیدگاه اسلام با توجه به روایات و احادیث از ائمه معصومین (ع) پرداخت.

ایشان در این زمینه به دو روایت از امیرالمؤمنین (ع)اشاره کردند که مضمون این روایات چنین بیان شد که مؤمنی بر کسی وارد شد باید امر مهمانداری و پذیرایی از او را به نحو احسنت انجام دهد و در زمینه هزینه کرد برای این امر بخل نورزد و این هزینه از منظر اسلام زیاده روی و اسراف محسوب نمی‌شود وچه بسا حرمت مؤمن از حرمت کعبه هم با توجه به روایات بالاتتر است و تکریم و احترام مؤمن سفارش مؤکد شده است.

حجت الاسلام تویسرکانی در خطبه دوم ضمن سفارش به تقوی الهی اشاره ای به حضور با شکوه مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه کرد و ضمن عرض تقدیر و تشکر به واسطه ی خلق این حماسه یادآور شد که همه تهدیدات استکبار به خصوص آمریکای غاصب به واسطه ی این حضور با شکوه نقش بر آب شد.

در ادمه ایشان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزودند که رهبری فرموده اند:حضور مردم در حماسه 22 بهمن عدم گلایه مند بودن از عملکرد مسئولین نیست بلکه همه مسئولین باید توجه داشته باشند که مردم مشکلات زیادی دارند و این حضور به دلیل پایبند بودن به نظاام و انقلاب اسلامی است و همه اید در سدد رفع مشکلات مردم باشیم.

در ادامه امام جمعه راور به سخنان مقام معظم رهبری در روز چهارشنبه هفته گذشته پرداختند و با اشاره به سخنان معظم له فرمودند:ملت ما با کسی قهر نیستند که بخواهند آشتی کنند بله ملت ما با کسانی که حرمت روز عاشورا را شکستند و جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و مورد کتک قرار دادند قهرند و هرگز آشتی نمی‌کنند.

حجت الاسلام تویسرکانی مطرح کردند:این موضوعات در حالی در کشور مطرح می‌شود که قصد دارند افکار عمومی را مغشوش و دولتی نا کارآمد و مؤافق مواضع استکبار روی کار آید و دلیل تاکیدات مقام معظم رهبری را همین دانستند.

وی در ادمه با اشاره به توطئه و جنایات سران فتنه یادآور شد که سران فتنه هنوز از اعمال و کردار خویش پشیمان نیستند و حاضر به توبه هم نمی‌باشند این سران فتنه اشتباهاتی را مرتکب شدند که قابل بخش نیست و گناهی بزرگ انجام دادند.

وی بیان کرد:مردم ما با نظام و انقلاب قهر نیستند و این سران فتنه هستند که در سدد به قدرت رسیدن مجدد هستند در ادامه امام جمعه راور اشاره ای گذرا به مناسبت های در پیش روی هفته آینده کردند و همه مؤمنین را به حضور در مراسمات اهل بیت (علیهم سلام)به خصوص ایام فاطمیه دعوت کردند و خواستار همکاری و کمک جهت امورات خیر خواهانه شدند.

ارتباط با امام جمعه