سه شنبه 1396/1/8 - 55 : 2
مشخصات امام جمعه
علی تویسرکانی
علی تویسرکانی
راور
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
امام جمعه راور در خطبه های این هفته نماز جمعه مطرح کرد:دولت یازدهم این همه وقت صرف بحث برجام و مذاکرات کرد چه حاصل شد؟/اصلاح طلبان چه میکنند که دشمن اینگونه روی آن ها حساب باز میکند؟

مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان راور این هفته در مسجد جامع و با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار گردید امام جمعه راور با ادامه بحث هفته های گذشته که در مورد آداب میهمانی و پذیرائی از میهمان بود به برخی دیگر از آداب ضیافت در اسلام اشاره کرد ویادآور شد که اسلام توصیه فرموده در بعضی موارد و فعلیتها لازم است تحت عنوان ولیمه با دعوت از اقوام و خویشان و دوستان آشنایان آنهارا میهمانی کنید و پذیرائی به عمل آورید.

پیامبر اسلام (ص)خطاب به امیرالمومنین (ع)فرموده اند:ای علی ولیمه نیست مگر در پنج مورد:ولیمه عروسی و ازدواج ولیمه تولد نوزاد ،ولیمه ختنه کردن کودک ولیمه خریدن خانه و ساختن آن و ولیمه بازگشت از سفر حج.

خطیب نماز جمعه در خطبه دوم با نقل حدیثی از پیامبر عظیم الشان که فرموده است با تقوی ترین مردم کسی است در آنچه به نفع یا ضرر اوست حق را بگوید همه نماز گزاران را به تقوی الهی توصیه نمود.

امام جمعه راور با اشاره به  اسفند ماه که روز راهیان نور نام گرفته است به دیدار دست اندرکاران راهیان نور کشور با مقام معظم رهبری اشاره کرد و به برخی از فراز های مهم سخنان رهبری در این دیدار اشاره نمود

از فرمایشات رهبری استفاده می شود:

  1. نباید به وظیفه قرآنی ایام الله یعنی روز های تاریخ ساز کهخدای متعال در آن امتهای حق را یاری و اهل باظل را سرنگون کرده است و هموتره به یادآوریم.
  2. دوران دفاع مقدس از جمله ایام الله و روز های تاریخ ساز ملت ایران است نباید به هیچ وجه گذاشت که دفاع مقدس و درس های آن به فراموشی سپرده شود.
  3. دوران دفاع مقدس یکی از ثروت های فرهنگی ناب و ارزشمند کشور است و در واقع یک گنج فرهنگی است و یک معدن طلای پر ارزش برای ملت ایران بوده است که اگر با فن آوری نوین استخراج شود می تواند برای ملت ما ارزش تولید کند.
  4. یکی از عواملی که می تواند دفاع مقدس را همواره در ذهن و فکر ما زنده نگاه بدارد و از درس های آن دوران مقدس استفاده کنیم همین راهیان نور است.

حجت الاسلام تویسرکانی با اشاره به یکی از فرمایشات رهبری در این دیدار یادآور شد مقام معظم رهبری در این دیدار به یک قاعده کلی در همه زمینه ها اشاره فرمودند و آن قاعده این است که احساس ضعف موجب تشویق دشمن می شود،بنابراین اگر می خواهیم دشمن را از تهاجم فرهنگی منصرف کنیم باید از اظهار ضعف بپرهیزیم و نقاط قوت فراوانی که داریم آشکار کنیم.

ما تجربه تلخی را در مسائل اقتصادی داریم متاسفانه در زمینه اقتصادی اظهار ضعف شد و دشمن دید اینجا می توان فشار آورد و فشار را زیاد کردند.

امام جمعه راور با اشاره به سالروز رحلت جانسوز حضرت ام البنین که به عنوان روز تجلیل از همسران و مادران شهداء نامیده شده و به مناسبت 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در باب مقام زن بخصوص مادران و همسران شهداء که در انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی سهم بسیاری داشتند مطالبی را عنوان کرد و یادآور شد اگر صبر و مقاومت و همراهی این بانوان با ایمان و صبور نبود این انقلاب نمی توانست در راه مبارزه با دشمنان و حملات و هجمه های آنان با این قدرت و صلابت ایستادگی کند.

خطیب نماز جمعه با اشاره به مناسبت سالگرد ارتحال جانسوز یادگار حضرت امام خمینی مرحوم سید احمد خمینی به برخی از خصوصیات اخلاقی و انقلابی آن مرحوم اشاره کرد و یادآور شد یکی از برجستگی های شخصیت مرحوم سید احمد آقا حمایت همه جانبه از جایگاه ولایت و رهبری هم در زمان حیات با برکت امام و پس از آن از مقام معظم رهبری است و ایشان در پایان با اشاره به فرازهایی از وصیت نامه مرحوم سید احمد آقا از او به عنوان یک فردی که آمادگی برای مرگ داشت و سفارشات زیادی را به فرزندان خود در زمینه ولایت پذیری و پیروی از مقام معظم رهبری داشت.

 

ارتباط با امام جمعه