پنج شنبه 1396/7/27 - 20 : 14
مشخصات امام جمعه
عباس رمضانی پور
عباس رمضانی پور
رفسنجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
تنها نیرویی که خالصانه با پدیده شوم و خطرناک تروریسم مبارزه می کند سپاه قهرمان است

خطبه های نماز جمعه این هفته توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای رمضانی پور امام جمعه شهرستان رفسنجان ایراد گردید. خطیب جمعه در خطبه اول همگان را به تقوای الهی دعوت وسفارش کردند.

خطیب جمعه موضوع سبک زندگی و حیات طیبه از هفته های قبل را اینگونه ادامه داد:

یکی از جلوه های حیات طیبه و زندگی اسلامی آن است که مردم زندگی را با رضایت مندی و بدور از تشریفات و تجملات به یک زندگی ساده تن دهند و روحیه استفاده بهینه از نعمت های اندک را در خود و خانواده خود ایجاد کنند.

از امام علی علیه السلام از معنی حیات طیبه پرسیدند حضرت فرمودند: حیات پاکیزه و زندگی پاکیزه همان قناعت است.

در آموزه های دینی از قناعت به عنوان بهترین و سالم ترین سبک و شیوه س زندگی و در عین حال گواراترین و دلنشین ترین زندگی یاد شده است.

امام علی علیه السلام در حکمت 219 نهج البلاغه می فرمایند: قناعت، سروری و قدرتمندی است. همچنین امام صادق علیه السلام (در قصص الانبیاء صفحه 195) می فرماید به آنچه خداوند برایت نصیب کرده قانع باش تا صفای زندگی را دریابی.

البته مقصود از تاکید و توصیه پیشوایان معصوم علیه السلام به قناعت، قتاعت در مصرف است نه در تولید؛ چون امت و جامعه اسلامی در امر تولید علمی و آموزشی و اقتصادی و فرهنگی و تولید نیروی انسانی کارآمد و کاربلد باید سرآمد باشد و زندگی خویش را بر اساس دست آوردهای خود و خودباوری تامین کند و از وابستگی و چشم به دست دیگران داشتن و امید به خارج از مرزها داشتن دوری نمایند.

امام علی علیه السلام در حکمت 385 نهج البلاغه می فرماید با اندک خود بساز و از وابستگی به دیگران بکاه.

لذا ترویج فرهنگ قناعت در مصرف و تلاش در تولید می تواند زندگی و سلوک اسلامی را در پی داشته باشد.

اگر چنین واقعیتی در جامعه دینی وقوع پیدا کند چهره دلپذیری به خود می گیرد و گواراترین زندگی می شود.

چه بسیار از علما و بزرگان دین با ساده زیستی بزرگترین کارها را انجام داده اند همچون امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب و علمایی همچون شهید آیت الله اشرفی اصفهانی، صدوقی، دستغیب، مدنی، مرعشی نجفی و قاضی طباطبایی و..

امام جمعه رفسنجان درآخر با چند دعا وقرائت سوره مبارکه عصر خطبه اول را به پایان رساندند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای رمضانی پور امام جمعه شهرستان  درخطبه دوم بعد از حمد و ثنای ذات اقدس ربوی و سلام و صلوات بر محمد و آل طاهرینش نمازگزاران را به تقوای الهی و اصلاح ذات البین دعوت و سفارش کردند وسپس دعای سلامتی حضرت ولیعصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) را قرائت نمودند.

ایشان خطبه دوم را اینگونه آغاز کردند:

حمایت بی دریغ ما از اقدامات قانون مند و تحت ضابطه نیروی انتظامی باید استمرار داشته باشد و لازم است نیروی انتظامی هم با آسیب های اجتماعی از جمله مواد مخدر، سرقت، متکدیان و قلیان جدی برخورد کند.

در آیه ی شریفه وَ يا قَوْمِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ يُرْسِلِ السَّماءَ عَلَيْکُمْ مِدْراراً وَ يَزِدْکُمْ قُوَّةً إِلي‏ قُوَّتِکُمْ وَ لا تَتَوَلَّوْا مُجْرِمينَ(سوره هود، آیه 52) آمده است که ای قوم من از پروردگارتان طلب آمرزش کنید سپس به سوی او باز گردید تا باران آسمان را پی در پی بر شما بفرستد و نیرویی بر نیرویتان بیفزاید و گناهکارانه روی برنتابید.

خداوند در آیه ده و یازده سوره نوح می فرماید فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّکُمْ إِنَّهُ کَانَ غَفَّارًا ﴿۱۰یُرْسِلِ السَّمَاء عَلَیْکُم مِّدْرَارًا ؛ به آن ها گفتیم از پروردگار خویش طلب آمرزش بطلبید که او بسیار آمرزنده است تا باران های پربرکت آسمان را پی در پی بر شما فرستد.

 هر یک از شما حاضرین نمازگزار و کسانیکه مطلع می شوند و می شنوند هر نفر هزار مرتبه استغفرالله و اتوب الیه را قرائت بفرماید تا شاهد باران های پی در پی در فصل پائیز در زمستان باشیم ان شاالله.

در ادامه حجت الاسلام رمضانی پور به مناسبت های پیش رو و موارد مهم سیاسی اجتماعی پرداختند که به اختصار و به صورا تیتروار آورده می شود:

 • تسلیت شهادت جانسوز امام سجاد علیه السلام در 25 محرم
 • بیان نقش امام سجاد علیه السلام در احیا و بازسازی تشیع و ایفای مسئولیت در اوج دشواری ها و حضور در عرصه های سیاسی با قاطعیت و شجاعت تمام و...
 • یادآوری و توضیح سالروز شهادت شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی
 • روز جهانی نابینایان و عصای سفید
 • روز پیوند اولیاء و مربیان و نقش والدین در تربیت فرزندان با کمک مدرسه
 • 24 مهر ماه و سالروز به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان در سال 1357
 • روز جهانی غذا و ضرورت سلامت غذا
 • هفته بهداشت روانی و روز تربیت بدنی و ورزش
 • روز جهانی استاندارد و ضرورت رساندن تمامی کارها و برنامه ها م همه ساخت و سازها و... به استانداردهای لازم و توجه به این ار مهم
 • این روزها آمریکایی ها هر نوع توهین که بتوانند به ملت بزرگ و با صداقت ایران اسلامی وارد می کنند و بازی آمریکایی ها با برجام و لزوم پاسخ قاطع از سودی دولت و مجلس
 • توهین به سپاه قهرمان و اینکه می خواهند سپاه را در لیست سازمان های تروریستی قرار بدهند که اگر آن ها این کار را کنند ما هم ارتش آمریکا را جزء داعش می دانیم و با آن ها هم همان معامله را می کنیم و این در حالی است که تنها نیرویی که خالصانه با پدیده شوم و خطرناک تروریسم مبارزه می کند سپاه قهرمان است..
 • قانون کاتسا چیست؟! این قانون با تحریم های جدید در 4 مرداد 96 آمریکایی ها تصویب کردند و به قانون مادر تحریم ها شهرت دارد.
 • لازم است به طور جدی به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب دقت لازم شود در همه ی زمینه ها...

حضرت حجت الاسلام والمسلمین رمضانی پوردرآخر با چند دعا وقرائت سوره مبارکه نصر خطبه ها را به پایان رساندند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه