يکشنبه 1396/4/4 - 18 : 13
مشخصات امام جمعه
عباس رمضانی پور
عباس رمضانی پور
رفسنجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
قدس شریف همچنان مساله ی اول جهان اسلام است. روز قدس فقط روز فلسطین نیست بلکه روز اسلام است، روز مقابله با مستکبری است. قدس دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است.

خطبه های نماز جمعه این هفته رفسنجان توسط حجت الاسلا و المسلمین رمضانی پور ایراد گردید. در خطبه اول طبق هفته های قبل سبک زندگی اسلامی را بحث می کنیم و با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از تاثیرات این ماه مبارک بر سبک زندگی خود چند نکته ای را اشاره کردیم.

 

یکی از موضوعاتی که سبک زندگی مسلمان واقعی بخصوص شیعه آل محمد صل الله علیه و آله را نشان می دهد یاری رساندن به مظلومان و ستمدیدگان و محرومان عالم است و این از مسائل بسیار مهم در فرهنگ ما محسوب می شود و در روایات ما از معصومین علیهم الصلاه و السلام مورد تاکید قرار گرفته است و حتی توصیه شده است که برای یاری رساندن به مظلومان و ستمدیدگان مسافرت های طولانی انجام دهیم.

پیامبر صل الله علیه و آله (مفاتیح الحیات/502)در این باره می فرماید: برای یاری ستمدیده پنج میل راه بپیما و برای یاری ستمدیده دادخواه شش میل راه بپیما.

همچنین امیرالمومنین علی علیه السلام (مفاتیح الحیات/504)می فرماید: یار ستمدیدگان و دشمن ستمکار و ستمگران باش.

قدس شریف همچنان مساله ی اول جهان اسلام است. روز قدس فقط روز فلسطین نیست بلکه روز اسلام است، روز مقابله با مستکبری است. قدس دفتر خونین شجاعت و مقاومت اسلامی است.

قدس شریف در نگاه وحیانی و اسلامی به دلیل وجود مسجدالاقصی از ارزش والا و اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. قدس شریف و مهم است زیرا این سرزمین مقدس محل زندگی و بعثت انبیای الهی و نخستین قبله ی مسلمانان است و همچنین محل عروج پیامبر(ص) نیز می باشد.

قدس جغرافیای عشق، تاریخ ایثار و محراب نیایش های خونین است. در 16 مرداد سال 58 چند ماهی از پیروزی انقلاب نگذشته بود که امام راحل در اقدامی هوشمندانه از مسلمانان جهان خواستند تا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس انتخاب کنند و در این روز همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین به نمایش بگذارند.

روند رو به زوال صهیونیسم الحمدالله به صورت جدی در حال پیشرفت می باشد. یک روزی رژیم جعلی اسرائیل ارتشی برای خود ساخته بود که اعراب همه در برابر آن زبون و ضعیف و محکوم به شکست بودند اما امروز حتی در برابر رزمندگان فلسطین در غزه و حزب الله لبنان و مقاومت سوریه و... توان مقابله ندارند و این وعده ی قطعی خداوند است که در حال تحقق است. ان ینصرکم الله فلا غالب لکم...

امام جمعه رفسنجان درآخر با چند دعا وقرائت سوره مبارکه عصر خطبه اول را به پایان رساندند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای رمضانی پور امام جمعه شهرستان  درخطبه دوم بعد از حمد و ثنای ذات اقدس ربوی و سلام و صلوات بر محمد و آل طاهرینش نمازگزاران را به تقوای الهی و اصلاح ذات البین دعوت و سفارش کردند وسپس دعای سلامتی حضرت ولیعصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) را قرائت نمودند.

 

امام صادق علیه السلام از وجود مقدس پیامبر اکرم نقل می کند: شکر کننده، اجر و پاداش او مثل روزه دار در راه خدا است. کسیکه در عافیت و سلامت شکر میکند اجر او همچون اجر مبتلایی است که صبر می کند و نعمت یا فتنه ی شاکر اجرش مانند اجر کسی است که محروم از عطاست ولی قانع و راضی است.

شکرگذار نعمت ولایت باشیم. همه ی اقتدار و عظمت و ابهت و سرمایه آبرویی که داریم به جهت وجود ولایت است که سایه اش بر سر ما است.

برخی اظهارات نامناسب و شبهه انگیز در هفته ای که گذشت در خصوص رای مردم در اندیشه ی دینی برای امامت و ولایت حاصلی جز اینکه اندیشه ناب تشیع در خصوص ولایت و امامت را خدشه دار می کند هیچ دستاوردی دیگر نداشته و ندارد. در زمان هایی بوده اند که افراد بر اثر کم اطلاعی شان از مباحث دینی و فقه و حکومت مطالبی سخیف را مطرح می کردند و جزء نوادر هم محسوب می شد ولی به هر حال این سخنان مصلحت نیست.

مناسبت ها و مواردی هست که به اختصار خدمت شما بزرگواران عرض می کنم:

از حضور حماسی و خوب و ارزشمند شما مردم روزه دار در راهپیمایی امروز و همچنین در شب های قدر تقدیر و تشکر میکنم و امیدوارم خداوند ان شاالله همه ی شما را مورد لطف و رحمت خود قرار دهد.

1- سیلی موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست ها و حامیان بین المللی و منطقه ای آنان کاری بسیار مهم و ارزشمند بود و به فرموده رهبر فرزانه انقلاب آن ها نمی توانند سیلی بزنند ولی ما به آن ها سیلی خواهیم زد و این کار با اقتدار هر چه بیشتر انجام شد و هرگونه تحرک را از سوی دشمنان بی پاسخ نخواهیم گذاشت. این حمله موشکی پیام هایی داشت که همه شما آن را می دانید، رهبر فرزانه انقلاب هم فرمودند مسئولان باید عوامل اقتدار نظامی همچون سپاه را تقویت کنند.

2- مناسب هایی در پیش داریم که فقط آن ها را تیتر وار عرض می کنم و لازم است در وقت خود در رسانه ها به آن ها پرداخته شود:

  • سوء قصد به جان مبارک رهبر عزیز انقلاب در شش تیرماه سال 1360 در مسجد ابوذر
  • روز جهانی مبارزه با مواد مخدر
  • حقوق بشر آمریکایی
  • صرفه جویی در مصرف آب هم روستاها به طور ویژه و هم در شهرها
  • سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی و به همین مناسبت هم از ریاست این اداره و کارکنان آن در شهرستان تشکر می کنیم.

3- روز و هفته قوه قضائیه را به مناسبت شهادت شهید مظلوم دکتر بهشتی و 72 یار امام و انقلاب در پیش داریم. قوه قضائیه مظهر اقتدار و عدالت و ضامن اقامه ی عدل و صحت عمل مسئولان می باشد.

4- تبیین فرمایشات رهبر انقلاب در جمع خانواده های شهدای مدافع حرم و شهدای مرزدار و اطلاعات و همچنین دیدار با اساتید دانشگاه:

  • حاکمان جدید آمریکا هم هیچ غلطی نمی توانند کنند.
  • هر کس به خانواده شهدا بی حرمتی کند به کشور خیانت کرده است.

علیرغم توطئه دشمنان و قلم بدستان مزدور همه بدانند جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است.

همچنین رهبری فرزانه انقلاب به نخست وزیر عراق فرمودند به آمریکایی ها اعتماد نکنید زیرا آنان منتظر فرصت برای ضربه زدن هستند.

حضرت آقا در جمع اساتید دانشگاه فرمودند: اساتید باید جوان دانشجو را با هویت ملی و استقلال آشنا کنند.

خمچنین ایشان فرمودند مسائل مربوط به سند 2030 را اساتید باید تببین کنند. اینکه می گویند 2030 الزام آور نیست سحی نگری است .

5- تحریم های جدید آمریکا اگر تایید نهایی شود دیگر هیچ اثری از برجام نخواهد ماند.

6- تحولات منطقه و شبه کودتا در عربستان و اینکه یزودی پسر جای پدر را خواهد گرفت.

7- مصلی باید ساخته شود و البته به کمک شما مردم حتما این امر مهم انجام خواهد گرفت.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین رمضانی پوردرآخر با چند دعا وقرائت سوره مبارکه کوثر خطبه ها را به پایان رساندند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه