شنبه 1396/9/25 - 10 : 5
مشخصات امام جمعه
عباس رمضانی پور
عباس رمضانی پور
رفسنجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
مبارزه با خشونت و افراطی گری از خصلت های بارز مسلمانان است

امام جمعه رفسنجان با اشاره به روز ملی مبارزه با خشونت و افراطی گری گفت: افراد مسلمان به ویژه ایرانیان و کشورهای اسلامی در ریشه کن کردن شر داعش نقش مهمی را ایفا کردند و این افراد مبارزه با خشونت و افراطی گری را وظیفه خود می دانند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عباس رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: کار رزمندگان مدافع حرم و مجاهدان به ویژه سردار حاج قاسم سلیمانی  و یارانشان که توانستند غایله و شر داعش را از سر مردم و بشر کم کنند قابل تحسین است.

وی تصریح کرد: باید هرجا مظلوم و رد پای ظالمی باشد ایران در آنجا باید حضور یابد ضمن اینکه امام و رهبری نیز در این زمینه فرمودند به دشمنان چه در اروپا و آمریکا و چه در انگلیس نباید به انها میدان بدهیم چرا که منبع نگبت در جامعه هستند.

وی با اشاره به اینکه بیش از یکصد سال گذشته انگلیس خیانتهای بزرگی برای ایران روا داشته بیان کرد: جز خیانت و خوی خصلت پلید آنها چیز دیگری نخواهد بود ، انگلیسی ها هم در دوران پهلوی و قاجاریه هم بعد از دوران انقلاب فسادها و توطئه هایی علیه ایران روا داشتند.

امام جمعه رفسنجان به کشف خانه تیمی اشاعه فساد، جعل اسناد و اسکناس و ارتکاب انواع خلافها و تولید و توزیع مواد مخدر در این خانه در رفسنجان اشاره و تصریح کرد:  در این خانه انواع بزهکاریها انجام می شد که توسط مدموران نیروی انتظامی شهرستان این خانه کشف و متهمان دستگیر شدند که امید می رود همچنان در کشف بزهکاریها مردم نیز دخیل باشند و چنین مواردی را به 110 اعلام نمایند تا جامعه در امنیت به سر ببرد.

 رمضانی پور همچنین به تربیت صحیح فرزندان اشاره کرد و گفت: تربیت الهی فرزندان والدین را از آتش جهنم نجات می دهد تربیت فرزندان باید به گونه ای باشد که این فرزندان در انجام واجبات و نماز و ... ثابت قدم باشند و ارتباط خوبی با پروردگار خود داشته باشند.

وی همچنین به روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و بیان کرد: در 27 آذرماه سال 58 آیت الله مفتح توسط گروهک ملحد تروریستی به شهادت رسید لذا ثمره تعامل حوزه و دانشگاه ارزشمند است و در قالب این وحدت کارهای بزرگی می توان انجام داد.

حجت الاسلام رمضانی پور ادامه داد: امام راحل فرمودند: حوزه و دانشگاه با وحدت، به اسلام خدمت کنند و اگر تقابل بین این دو بوجود آید روز هلاکت کشور و اسلام خواهد بود پس تعامل و همکاری کارایی بالایی دارد از ظرفیت دانشگاه و حوزه ها می خواهیم که با تعامل خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اسلام را در اولویت امور خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد انگیزه پژوهشی در جامعه به ویژه در نسل جوان افزایش یابد و در حوزه های مختلف از جمله اشتغال، صنعت، کشاورزی و ... ناشی از پژوهش باشد و از عمق نگری باشد و از فارغ التحصیلان در رشد و توسعه اقتصادی استفاده کنند تا این دانش و علمی که توسط دانشجویان حاصل می شود در جامعه مشهود باشد .

امام جمعه رفسنجان به حمل و نقل جاده ای و حادثه دلخراش کشته شدن 4 دانش اموز در استان البرز  هم اشاره کرد و گفت: ناوگان حمل و نقل در کشور که مشغول خدمت رسانی است توجه به زیرساختهای جاده ای، ریلی و هوایی نوسازی را داشته باشند در این ها توجه شود تا شاهد حوادث دلخراش نباشیم.

وی افزود: حدود 4 درصد از مردم از ناوگان هوایی استفاده می کنند و بیش از 80 درصد مردم از ناوگان جاده ای بهره مند می شوند پس لزوم توجه به زیرساختهای جاده ای باید بیش از پیش باشد.

رمضانی پور همچنین در رابطه با بودجه سال 97 که توسط رییس جمهور به مجلس تقدیم شد گفت: این لایحه برگرفته از روح برنامه ششم اقتصادی هم نیست باید نقص ها را برطرف کنند تا در چهار سال اینده جامعه از نظر معیشتی و اقتصادی به جایی برسد لذا با هوشیاری نمایندگان، لایحه قوی و کارامدی برای نظام تدوین و اجرا شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه