چهارشنبه 1395/12/4 - 32 : 7
مشخصات امام جمعه
عباس رمضانی پور
عباس رمضانی پور
رفسنجان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
طرح آشتی ملی از سوی وطن فروشان بوده است؛ چرا بعضی ها در این برهه طرح آشتی ملی را مطرح می کنند!؟

خطبه های نماز جمعه این هفته توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای رمضانی پور امام جمعه شهرستان رفسنجان ایراد گردید.خطیب جمعه در خطبه اول همگان را به تقوای الهی دعوت وسفارش کردند.

امام جمعه رفسنجان خطبه های خود را با موضوع سبک زندگی اسلامی و دینی و نقش دین در زندگی آن هم از منظر حضرت صدیقه طاهره فاطمة زهرا سلام الله علیها اینگونه آغاز کردند.

در خصوص مکارم اخلاق حضرت زهرا سلام الله علیها از جمله:

1-  اخلاص: از حسین بن روح نوبختی که سومین نائب امام زمان (عج) در دوران غیبت صغری است سوال می کند که پیامبر خدا چند تا دختر داشتند؟ فرمود: چهار تا. گفت کدامیک افضل بودند. فرمود: فاطمه علیها السلام. گفت: به چه دلیل؟ فرمود به دو خصلت :

الف) وارث رسول خدا بود   ب) نسل پیامبر از ناحیه او بود

و این دو امر و خصلت مخصوص آن حضرت نگردیده مگر به سبب اخلاصش که از قصد و نیت حضرتش شناخته و آشکار است و نائل شدن به این مقام هم به سبب اخلاص و یا رسایی ، بندگی کردن به درگاه حق تعالی. بخشش در راه خدا. جهاد فی سبیل الله و صبر در راه خدا. چون حضرت مسیر زندگی خود را به میل و اراده خود برگزیده، یعنی سختی ها، رنج ها، مصائب و ... را بر خود هموار نمود و لذا خداوند او را سیدة النساء العالمین و شرافت حلقه اتصال میان نبوت و امامت را از آن خود ساخته است.

2- عبادت آن حضرت : علامه ابن فهد حلی می گوید: در هنگام عبادت آن بانو از خوف خدا نفس هایش به شماره  می افتاد از امام حسین علیه السلام نقل است که مادرم فاطمه را در شب جمعه دیدم که در محراب عبادتش به پا ایستاده و رکوع و سجود از او دور نشد تا اینکه فجر صادق سر رسید و صدای او را می شنیدم که مومنین و مومنات را دعا می نمود و نام هر یک را بر زبان جاری می کرد و برای خودش دعا نمی کرد؛ امام حسین فرمود: یا اماه لم لا تدعین لنفسک کما تدعین لغیرک ؟ فقالت : یا بنی الجاره ثم الدار. ای مادر چرا برای خود دعا نکردی و دیگران را دعا می کنی؟ فرمود: فرزندم اول همسایه بعد خودمان.

در حدیثی آمده پیامبر صلی الله علیها که از علی علیه السلام پرسید: خانواده ات را چگونه یافتی؟ فرمود: بهترین یاور برای بندگی و فرمانبری از خدا و چون همین سوال را از حضرت زهرا علیها السلام پرسیدند؟ فاطمه علیها السلام فرمودند: او را بهترین شوهر یافتم.

3- تسبیح حضرت زهرا سلام الله علیها: وجود مقدس پیامبر اکرم به دختر خود فاطمه علیها السلام اذکاری را تعلیم داد که در دو موقع تاکید بر قرائت آن است یکی در موقع خوابیدن و دیگر بعد از هر نماز واجب که بدین صورت است : تکبیر، تحمید و تسبیح که این تسبیح بر حسب روایات با دانه های تربت حضرت سید الشهدا باشد هم فضیلت دارد هم مزیت.

امام جمعه رفسنجان درآخر با چند دعا وقرائت سوره مبارکه عصر خطبه اول را به پایان رساندند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای رمضانی پور امام جمعه شهرستان  درخطبه دوم بعد از حمد و ثنای ذات اقدس ربوبی و سلام و صلوات بر محمد و آل طاهرینش نمازگزاران را به تقوای الهی و اصلاح ذات البین دعوت و سفارش کردند وسپس دعای سلامتی حضرت ولیعصر(عج الله تعالی فرجه الشریف ) را قرائت نمودند.

ایشان خطبه دوم خود را با موضوع حیا و شرم و با روایتی از پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی صل الله علیه و آله اینگونه آغاز کردند

عن النبی صل الله علیه و آله:

قال: اول ما یرفع من هذه الامه الحیاه و الامانه

حضرت فرمودند اولین چیزهایی که از این امت سلب می شود و از بین می رود حیا و امانتداری است.

ریشه حیا امری است اکتسابی و باید در ایجاد و حفظ آن دائما مراقبت کرد وگرنه ممکن است در بعضی موارد زیر سوال برود.

امام جمعه در ادامه اینطور ادامه دادند که: چطور پلیس در هنگام برف و کولاک شدید توصیه و حتی در بعضی مواقع نهی می کند که از مسافرت های غیرضروری پرهیز نماییم؛ برای قشر عظیم بانوان بزرگوار و ارزشمند هم اینگونه است و باید تا می توانند از آمدن به بیرون منزل پرهیز کنند، منتهی اگر ضرورت داشته باشد برای امر و یا کاری بیرون منزل بروند هر چه حجابش کاملتر باشد در امان تر و صیانت بیشتر است.

این هشدار را من همین جا به خواهران بزرگوار و نیز برادران و شهروندان عزیز متذکر می شوم ای چه بسا توطئه ای در رابطه با بدحجابی و بی حجابی و رواج آن در جامعه وجود داشته باشد و همه ما باید مواظب این توطئه ها باشیم.

 در ادامه حضرت حجت الاسلام رمضانی پور بیان کردند که مناسبت هایی در پیش داریم که به اختصار به آن ها می پردازم.

  1. ابتدا تشکر می کنم از حضور حماسی و گسترده و دهها میلیونی ملت بزرگ ایران اسلامی که در راهپیمایی بزرگ و باشکوه 22 بهمن امسال شرکت کردند و برگ زرین دیگری بر افتخارات جمهوری اسلامی افزودند.
  2. در 29 بهمن سال 1356 یعنی نزدیک به یک سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قیام بزرگ مردم تبریز را به مناسبت چهلمین روز شهدای 19 دی مردم قم داشتیم. شهامت و شجاعت و غیرت و قهرمانی و صلابت و پایداری ستودنی خطه آذرباییجان مثال زدنی است و به همین مناسبت مردم این خطه هر ساله با رهبر فرزانه انقلاب دیدار دارند که امسال هم این دیدار اتفاق افتاد و حضرت آقا در این جلسه بیانات بسیار مهم و کارگشایی را ایراد فرمودند.
  3. مهمترین نکات فرمایشات حضرت آقا در دیدار با مردم آذرباییجان
  • حمایت جانانه شما مردم از آرمان های انقلاب و بدون توجه به گله مندی از عملکرد مسئولین
  • کم کاری و بی توجهی و وجود تبعیض را مردم برنمی تابند و تحمل نمی کنند.
  • سخن از آشتی ملی گفتن بعضی ها به نظر من بی معنی است. مردم ما متحدند. چرا می گویید آشتی ملی!؟ مگر مردم با همدیگر قهرند!؟ بله مردم با آن کسانی که روز عاشورا آمدند وسط خیابان و با قساوت و بی حیایی جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند قهر هستند و آشتی هم نمی کنند!!
  1. طرح آشتی ملی از سوی وطن فروشان بوده است؛ چرا بعضی ها در این برهه طرح آشتی ملی را مطرح می کنند!؟ طرح موضوع انحرافی آشتی ملی برای این است که کسی نپرسد پس این همه رفت و آمد اروپایی ها و بستن قراردادها چه نتیجه ای برای رفع رکود و ایجاد اشتغال داشته است!؟ همین مساله ریزگردها در خوزستان که باعث قطع آب و برق و گاز مردم شده و صدای مردم محروم آن منطقه را در آورده باید به فراموشی سپرده شود چون طرح انحرافی آشتی ملی را در کشور در دستور کار خود قرار داده اند. چرا وعده هایی که عملی نیست و یا در اختیار شما نیست به جمعی اقلیت زیاده خواه می دهید.
  2. ما کم کم به استقبال انتخابات سال 96 می رویم و انتخابات به عنوان یک اصل تکلیف مدارانه و واجب  و با مشارکت حداکثری باید در دستور کار قرار بگیرد. همچنین باید از فتنه ی آمریکایی سال 1388 عبرت بگیریم و مواظب باشیم. رهبر فرزانه انقلاب فرمودند گناه بزرگ فتنه گران قابل اغماض نیست و روی مساله فتنه حساسم؛ این سخن رهبر حکیم انقلاب باید مورد توجه ویژه ما باشد و آن کسانی که از فتنه گران حمایت می کنند باید این سخنان را بشنوند و در اعمال و رفتار خود مورد توجه قرار دهند.
  3. روز روحانیت و دفاع مقدس و نقش بی بدیل آنان در انقلاب را در پیش داریم و به همین مناسبت رهبر فرزانه انقلاب می فرمایند: اگر بخواهیم نظام اسلامی انقلابی بماند حوزه ی ق(روحانیت) باید انقلابی بماند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین رمضانی پوردرآخر با چند دعا وقرائت سوره مبارکه کوثر خطبه ها را به پایان رساندند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه