چهارشنبه 1395/12/4 - 31 : 7
مشخصات امام جمعه
مرتضی یعقوبی
مرتضی یعقوبی
روداب (فارس)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/22
قیام دختر پیامبر خدا صلی الله علیه و آله برای آن بود که اسلام و احکام اسلام و دستورات خدا و رسولش بر زمین مانده بود و حجت خدا و یگانه منجی دوران خانه نشین شده بود. یعنی اسلام ناب محمدی اجرا نمی شد و اسلام استکباری جای آن را گرفته بود.همان که در تعابیر امروز به «اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی» تعبیر می شود.

بسم الله الرحمن الرحيم

عِبادَالله اوصيکُم وَ اوصي نَفسي بتَقوَا الله . در سرآغاز عرايضم، ابتدا خود و سپس همه شما بزرگواران برادران و خواهران ايماني را به رعايت به تقواي الهي ، خدامحوري و مراقبت از فکر، روح و اعمال را در همه لحظات زندگي توصيه و سفارش مي کنم.

زندگی فاطمه زهرا سلام الله علیها و نحوه قیام او برای خدا و در دفاع از ولایت برای همه ما درس بزرگی است. قیام دختر پیامبر خدا صلی الله علیه و آله برای آن بود که اسلام و احکام اسلام و دستورات خدا و رسولش بر زمین مانده بود و حجت خدا و یگانه منجی دوران خانه نشین شده بود. یعنی اسلام ناب محمدی اجرا نمی شد و اسلام استکباری جای آن را گرفته بود.همان که در تعابیر امروز به «اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی» تعبیر می شود.

برای شناخت ویژگی‌های اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله) و اسلام آمریکایی، لازم است معنا و محتوای این دو نوع اسلام را دریابیم. اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله)یعنی اسلام خالص که از متن قرآن کریم و سنت و سیره نبوی و اولیاء الهی فهمیده می‌شود، اما اسلام آمریکایی یعنی اسلامی که دشمن (آمریکا) برای ما می‌پسندد، اسلامی که با فرهنگ غرب سازگار باشد و بر طبق فرهنگ غرب ارائه گردد و خواسته‌ها و منافع قدرت‌های استکباری را تأمین نماید. ویژگی‌های اسلام آمریکایی

1. دوستی با دشمنان خدا : در اسلام آمریکایی دوستی با کفار و دشمنان خدا مانعی ندارد و حتی دوستی با کفار از دوستی با مذاهب مختلف مسلمان بهتر است. عملکرد دولت‌های وهّابی بیانگر همین حقیقت است، وهابیون و تکفیری‌ها، از ابتداء تفرقه بین مسلمانان را در دستور کار خود قرار داده‌اند و هر کس برخلاف نظر آنها عقیده‌ای داشته است، متّهم به شرک و کفر می‌گردد؛ در حالی که قرآن کریم می‌فرماید: وَ لَا تَقُولُوا لِمَنْ أَلْقی إِلَیْکُمُ السَّلامَ لَسْتَ مُوْمِناً؛[نساء/94]«به کسی که اظهار اسلام می‌کند، نگویید تو مؤمن نیستی.» آنها به جای دشمنی با دشمنان خدا و دوستی با مسلمانان، دوستی با دشمنان خدا و دشمنی با فرق مسلمان را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده‌اند.

قرآن کریم در جای دیگری می‌فرماید: محمَّدٌ رَّسُولُ اللَّهِ وَ الَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلیَ الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنهَمْ[فتح/29]«محمّد(صلی الله علیه و آله)فرستاده خداست و کسانی که با او هستند، در برابر کفّار سرسخت و شدید، و در میان خود مهربان‌اند.» البته معلوم است ارتباطات سیاسی و اقتصادی با غیر مسلمانان مانعی ندارد، اما ارتباطات عاطفی و دوستی با دشمنان خدا، نباید برقرار کرد و در مقابل باید نسبت به سایر مسلمانان، مهربان و رئوف بود. بنابراین در اسلام ناب محمدی، دشمنی با دشمنان خدا و برقراری ارتباطات عاطفی بین مسلمانان، یک اصل خلل‌ناپذیر است.

«امّ سلمه» مي گويد: خدمت حضرت زهرا علیها السلام رسيدم و پرسيدم: اي دختر رسول خدا! حالتان چگونه است؟ حضرت فرمودند: «صبح كردم در ميان حزن شديد و اندوه عظيم، در حالي كه پيامبر از دست رفته، و وصي او مظلوم واقع شده است. سوگند به خدا! حشمت و عظمت آن كس دريده و نابود شد كه بر خلاف حكم خدا در قرآن، و سنت و سفارش پيامبر اسلام در تأويل و تفسير قرآن، حق امام او را غصب كردند و به ديگران سپردند.

آیا طبق فرمایش دختر پیامبر اکرم وقتی کسی بر خلاف حکم خدا حکم می کند دشمن خدا نیست؟ آیا دشمنی با این دشمن خدا لازم نیست؟ پس چون این دشمنی واجب است فاطمه زهرا سلام ا... علیها با آنان دشمنی کرد. نهج الحياة، ص‏214، ح 17

2. سلطه‌پذیری کفار : در اسلام آمریکایی اگر امور مختلف مسلمانان به‌دست کفار باشد، مانعی ندارد و حتی در بسیاری از مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی بایستی تصمیم‌گیرنده، کفار باشند. وضعیت دولت‌های اسلامی وابسته به آمریکا بیانگر این واقعیت است، آنها تحت سلطه استکبار، منافع ملّت خود و ملت‌های مسلمان را فدای مطامع و منافع قدرت‌های استکباری می‌کنند.

در حالی که قرآن کریم می‌فرماید: لَن یجَعَلَ اللَّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلیَ المْؤْمِنِینَ سَبِیلاً [نساء/141]«خداوند برای کافران بر مسلمانان راه نفوذی قرار نداده است.»بنابراین در اسلام ناب کفار حق هیچ‌گونه سلطه‌ای بر مسلمانان ندارند (نه سلطه سیاسی، نه سلطه اقتصادی و نه سلطه فرهنگی).

3. جدائی دین از سیاست : در اسلام آمریکایی دین یک امر فردی و شخصی است، کاری به اجتماع و سیاست ندارد، مسائل اجتماعی و سیاسی به‌دست حاکمان است، هر طور که آنان عمل کردند، همان صحیح است. البته درصورتی‌که حاکمان وابسته به آمریکا و غرب باشند؟!

در حالی که پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) در مدینه طیّبه حکومت تشکیل داد و تمام امور جامعه را، خود تدبیر می‌کرد و برای همه مسائل فردی، اجتماعی، سیاسی، اعتقادی، فرهنگی و اقتصادی برنامه و دستورالعمل آورده است؛ بنابراین در اسلام ناب محمدی، دین از سیاست جدا نیست و همه امور را شامل می‌شود. لذا فاطمه زهرا سلام ا... علیها بارها فرياد بر می آورد كه: «وَا عَجَبَاهُ! اَنَسِيتُمْ يَوْمَ غَدِيرِ خُمٍ؟ (الانصاف فی النصّ علی الأئمۀ،ص411) شگفتا! آيا روز غدير خم را فراموش كرده ايد؟ «اَنَسِيتُمْ قَوْلَ رَسُولِ اللهِ صلی الله علیه وآله يَوْمَ غَدِيرِ خُمٍ: مَنْ كُنْتُ مَوْلَاهُ فَعَلِيٌّ مَوْلَاهُ وَقَوْلَهُ صلی الله علیه وآله: اَنْتَ مِنِّي بِمَنْزِلَةِ هَارُونَ مِنْ مُوسَي؛(نهج الحياة، ص‏41، ح 17) آيا فراموش كرديد سخنان رسول خدا صلی الله علیه وآله را در روز غدير خم كه فرمود: هر کس من مولا و رهبر او هستم، علي علیه السلام مولاي او است. و [آيا فراموش كرديد كه به علي علیه السلام] فرمود: يا علي! موقعيت تو نسبت به من همانند هارون به موساي پيغمبر است؟ لذا به امیرمومنان می گفتند در خانه بنشین و از دین پیامبر بگو و به حکومت و سیاست کاری نداشته باش

4. آزادی مطلق : در اسلام آمریکایی آزادیِ مطلق در تمام ابعاد آن مطلوب است و امر به معروف و نهی از منکر موجب سلب آزادی می‌شود. اما در اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله)آزادی انسان در چارچوب ضوابط شرعی، قوانین و احکام اسلام پذیرفته است؛ لذا امر به معروف و نهی از منکر از شاخصه‌های این اسلام است؛ قرآن دراین‌باره می‌فرماید: وَ لْتَکُنْ مِنْکُمْ أُمَّةٌ یَدْعُونَ إِلَی الْخَیْرِ وَ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَر [آل عمران/104]«باید گروهی از شما مردم را به‌سوی خوبی‌ها دعوت کنند، امر به نیکی‌ها و نهی از بدی‌ها کنند.» فاطمه زهرا دست حسنین علیهم صلوات الله اجمعین را می گرفت و به درب خانه مهاجر و انصار می برد و آنان را بر مهمترین اصل دین که همه چیز در سایه او محقق می شود یعنی ولایت امربه معروف می کرد اما آنان سرباز می زدند.

5. هدف، توجیه‌گر وسیله : در اسلام آمریکایی، تهمت زدن، کشتن انسان‌های بی‌گناه و ایجاد رعب و وحشت در جامعه، دروغ گفتن و هر وسیله‌ای که رقیب را از میدان خارج کند، جایز است، هدف وسیله را توجیه می‌کند، اما در اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله)هر نوع عمل خلاف موازین شرع حتی نسبت به دشمنان، ممنوع است، توصیه به تقوی در آیات و روایات اسلامی بیانگر این واقعیت است که نمی‌توان برای رسیدن به اهداف سیاسی و حتی مقدس، از وسایل غیر مشروع استفاده کرد؛ بنابراین در اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله)هدف وسیله را توجیه نمی‌کند. پس از ماجراي سقيفه، و سرپيچي عده اي از بيعت با ابوبكر، براي آنكه به خيال خودشان مركز تجمع مخالفان را مورد تهديد قرار دهند، به خانه امام يورش آوردند، عمر و قنفذ، و طرفداران آنها تهديد كردند كه اگر امام علي علیه السلام براي بيعت به مسجد بيرون نيايد، خانه را آتش مي زنيم!! حضرت زهرا علیها السلام در دفاع از امام، در برابر مهاجمان فرمود: «أَيُّهَا الضَّالُّونَ الْمُكَذِّبُونَ مَا ذَا تَقُولُونَ وَ أَيَّ شَيْ ءٍ تُرِيدُونَ؟ يَا عُمَرُ! اَمَا تَتَّقِي الله؟ تَدْخُلُ عَلَي بَيْتِي؟ أَ بِحِزْبِ الشَّيْطَانِ تُخَوِّفُنِي يَا عُمَرُ وَ كَانَ حِزْبُ الشَّيْطَانِ ضَعِيفاً. وَيْحَكَ يَا عُمَرُ مَا هَذِهِ الْجُرْأَةُ عَلَى اللَّهِ وَ عَلَى رَسُولِهِ تُرِيدُ أَنْ تَقْطَعَ نَسْلَهُ مِنَ الدُّنْيَا وَ تُفْنِيَهُ وَ تُطْفِئَ نُورَ اللَّهِ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ(نهج الحياة،ح 64) شما اي گمراهان و دروغگويان! چه مي گوييد و چه مي خواهيد؟ اي عمر! آيا از خدا پروا نداري؟ مي خواهي وارد خانه من شوي؟ آيا با حزب شيطان مرا مي ترساني! در حالي كه حزب شيطان ناتوان است؟ واي بر تو! اين چه جرأت و جسارتي است كه بر خدا و پيامبر صلی الله علیه وآله او داري؟ آيا مي خواهي دودمان پيامبر را نابود و نور خدا را خاموش كني؟ آگاه باش كه خداوند نور خود را فروزان و جاودانه نگه مي دارد.»

6. تأثیرپذیری از فرهنگ غرب :  در اسلام آمریکایی احکام اسلام تا آنجا که با فرهنگ غرب سازگار است مطلوب است و اگر حکمی با فرهنگ غرب سازگار نبود، مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد، در حقیقت به دست آوردن رضایت غرب برای آنها یک اصل مسلّم است و لو منتهی شود به اینکه بگویند برخی را قبول داریم و برخی را قبول نداریم و راه سومی را انتخاب کنند؛ قرآن کریم می‌فرماید: أُولئِکَ هُمُ الْکافِرُونَ حَقًّا؛[نساء/151]«به‌راستی اینان کافرند.» اما در اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله)همه احکام اسلام بدون استثناء مورد پذیرش است، چه با فرهنگ غرب سازگار باشد و چه نباشد؛ قرآن می‌فرماید:آمَنَ الرَّسُولُ بِما أُنْزِلَ إِلَیْهِ مِنْ رَبِّهِ وَ الْمُؤْمِنُونَ کُلٌّ آمَنَ بِاللَّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ کُتُبِهِ وَ رُسُلِهِ ؛[بقره /285]«پیامبر به آنچه را که از سوی پروردگارش نازل شده، ایمان آورده است و همه مؤمنان (نیز) به خدا و فرشتگان و کتاب‌ها و فرستادگانش ایمان آورده‌اند.» بنابراین آنچه را که خداوند نازل کرده بدون استثناء مورد تصدیق مؤمنان می‌باشد. حضرت زهرا علیها السلام فرمود: «مَا رَأَيْتُ كَالْيَوْمِ قَطُّ حَضَرُوا أَسْوَأَ مَحْضَرٍ وَ تَرَكُوا نَبِيَّهُمْ صلی الله علیه وآله جِنَازَةً بَيْنَ أَظْهُرِنَا وَ اسْتَبَدُّوا بِالْأَمْرِ دُونَنَا؛ بحار الانوار، ج 28، ص‏233، ح 171 من هرگز روزي همانند امروز نديدم كه امت اسلامي زشت ترين صحنه ها را پديد آوردند؛ جنازه رسول خدا صلی الله علیه وآله را در برابر ما واگذاشتند و خودسرانه و مستبدانه ديگران را به جاي ما نشاندند.» پیامبری که به تعبیر قرآن وَمَا يَنطِقُ عَنِ الْهَوَىٰ-إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْيٌ يُوحَىٰ است چطور امر به ولایت علی علیه السلام از او پذیرفته نیست.

وقتی بگو بخند تو در خانه جا نشد            لفظ بیا ببند به زخمت روا نشد

صبح دراز تو سر مغرب شدن نداشت          مویت سفید گشت و رفیق حنا نشد

قدری غذا بخور جگرم ریش ریش شد         شاید که ماندی و سفرت از قضا نشد

در خانه روسری به سرت قاتل من است       قتل کسی به پارچه ای نخ نما نشد

قحط طبیب شرم علی را مضاف کرد            قحطی چنین پر آب عیان هیچ جا نشد

جان خودم قسم که همین چند روز پیش    گفتم که کج کنم سر این میخ را نشد

پهلوی و روی موی و وضوی جبیره ات        چون من بساط قتل کسی رو به را نشد

 

خطبه دوم :

 عِبادَ الله اوصيکُم وَ اوصي نَفسي بتَقوَی الله .

در خطبه دوم هم خودم و شما عزيزان را به رعایت تقوای الهی و ، خدا محوري و مراقبت و انجام واجبات و اجتناب از محرمات توصيه وسفارش مي کنم

از حضور مقتدرانه و پرشكوه شما آحاد مردم شريف و ولايت‏مدار روداب در راهپيمايي غرور‏آفرين و عزت‏بخش يوم‏الله ۲۲بهمن‏ماه، تشكر مي‏كنم كه بار ديگر نشان دادید كه اين امت آزادي‏خواه و استقلال‏طلب همواره با ايستادگي و مقاومت سلحشورانه خود تا پاي جان به آرمان‏ها و فضايل ناب انقلاب اسلامي پايبند بوده و خواهند بود.

درود خدا به شما مردم مومن و ولايت‏مدار و هميشه در صحنه كه در لبيك به امام خامنه‏اي و در پاسخ به دريدگي‏هاي ترامپ رئيس جمهور جديد و حراف آمريكا، پر خروش‏تر از گذشته بودید، انشاالله تحقق شعار پر شور «مرگ بر آمريكا» نزديك نزديك تر شده است.

به تعبیر رهبر انقلاب«البته ما از اين آقاي تازه آمده متشكريم چراكه زحمت ما را كم كرده و با نشان دادن چهره واقعي آمريكا، حرف‏هاي ۳۸ ساله جمهوري اسلامي ايران را درباره فساد سياسي، اقتصادي، اخلاقي و اجتماعي دستگاه حاكم بر آمريكا ثابت كرده است.»

به فرموده رهبر معظم انقلاب، دوستان و دشمنان ملت ايران بدانند كه اين ملت، راه خود را شناخته و تصميم خود را گرفته است و براي رسيدن به قلّه‏ي پيشرفت و سعادت با تكيه به خدا و اعتماد به قدرتي كه خداوند به او بخشيده است، هر مانعي را از سر راه برخواهد داشت.

 آمریکایی که خود را حامی حقوق بشر می داند يك كودك پنج‏ساله ايراني را بازداشت می کند و او را خطری برای امنیت کشورش می داند. البته آمریکا بداند ما همه رهپویان مکتب امامیم که آمریکا را دشمن درجه اول خود می دانیم. حضور امروز ما در راهپیمایی اعلام به آمریکا است که خرد و کلان ما کوچک و بزرگ ما دشمن آمریکا و سیاست های غلط اوییم و حتی فرزندان 5 ساله ما هم نخواهند گذاشت خواب راحتی داشته باشید و به تعبیر شهید بزرگوار شهید بهشتی آمریکا از دست ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر

در هنگامی که رئیس جمهور آمریکا دهان خود را به یاوه باز کرده و نمی فهمد با چه امتی درگیر شده است رسانه‏هاي مختلف آمريكا، رزمايش نظامي ايران را پاسخ قاطع به تهديدهاي ترامپ توصيف كردند. اين رسانه‏ها به‏طور گسترده رزمايش سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را پوشش دادند. فرمانده هوا- فضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت «اگر دشمن مرتكب اشتباهي شود، موشك‏هاي غران ما بر سر آن‏ها خواهد باريد.»

این همان عزت و اقتدار و استقلال و توانمندی هست که انقلاب اسلامی به ما هدیه کرده است. باید بدانیم که برای چه 22 بهمن ماه یوم الله و از هدیه های الهی به ملت ایران است.

در قبل از انقلاب كشورهای اسلامی به دو گروه وابسته به بلوكهای غرب و شرق دسته بندی شده بودند، سردمداران كشورها با اشاره اين دو قدرت عزل و نصب می‌شدند.

امام رحمه الله علیه با تكيه بر مفاهيم قرآن و معارف اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السلام بپا خواست و انقلابی بزرگ را در معادلات سياسی جهان مطرح نمود؛ اين حركت با باورهای امامت، ولايت، شهادت طلبی و ظلم ستيزی گره خورد و با استواری مثال زدنی به پيش رفت.

بالاخره حركتی كه از سال 1342 آغاز شده بود، با فراز و نشيبهای بسيار در بهمن ماه سال 1357 ش. به پيروزی رسيد.

این طور نبود که کسی تصور کند این انقلاب به راحتی به دست آمده و به راحتی هم تاکنون باقی مانده است.

حركتهای وسيع دشمنان انقلاب : 1- كودتای نوژه  2- ترور  3- حمله آمريكا به ايران در طبس  4-جنگ 8 ساله (هماهنگی همه كشورها در مقابل ايران)

الف. كمكهای تسليحاتی: هواپيماهای پيشرفته داسو سوپر اتاندارد از سوی فرانسه و هواپيماهای ميگ 27 از سوی شوروی به عراق تحويل گرديد.

ب. كمكهای اطلاعاتی (سرویس های جاسوسی و منافقین داخلی)

ج.كمكهای مالی :كشورهای خليج در حد بسيار گسترده‌ای هزينه‌های جنگ را به عهده گرفته بودند؛

د. حمايتهای سياسی

هـ. ورود آمريكا به عرصه جنگ :آمريكا رسماً به تأسيسات نفتی ايران در زمان جنگ حمله كرده و راههای مواصلاتی ايران به فاو را بمباران كرد.

5. جنگ تبليغاتی

جنگ روانی تبليغاتی بسيار حجيم بر عليه نظام اسلامی در سراسر جهان به منظور خدشه وارد کردن بر چهره نظام اسلامی که یکی از همین نمونه ها که به تازگی اتفاق افتاد بازتاب گسترده رزمایش سپاه در رسانه های غرب به منظور ایران هراسی و اسلام هراسی است.

6.شبيخون فرهنگی

ماهواره‌ها و شبكه‌های راديويی و تلويزيونی بسياری راه اندازی شد، سايتهای فراوان اينترنتی فعّال گشتند، مزدوران داخلي، مطبوعات را عرصه تاخت و تاز بر عليه بنيانهای فكری - اعتقادی مردم قرار دادند، ترويج بی‌بند و باری و ناهنجاريهای اخلاقی در دستور كار قرار گرفت، هر حركت ضدّ دينی و ضدّ نظام بزرگنمايی شد، و تحريك مردم بر عليه نظام و شخصيتهای آن به طور جدّی دنبال گشت.

شما مردم شجاع و مومن و انقلابی مقابل تمام این دشمنی ها ایستادید و به نصرت الهی دست پیدا کردید.

بركات انقلاب در داخل

الف. بركات علمی : كشور ما از جهت علمی عقب نِگه داشته شده بود؛ طوری كه دانشگاههای ايران در سطح جهان حداكثر مصرف كننده به حساب می‌آمدند و تنها كسانی كه در دانشگاههای خارجی تحصيل كرده بودند فرهيخته قلمداد می‌شدند، ضعيف ترين نظريه‌های غربی با آب و تاب در محافل دانشگاهی مطرح می‌گرديد و بهترين مثالها برای تفهيم مطلب از رفتارهای غربيان انتخاب می‌شد و نمونه‌های منفی از مثالها و رفتارهای مردم ايران بيان می‌گشت. اما امروز كشت و تكثير سلولهای بنيادين، راه اندازی چرخه سوخت هسته اي، موفقيتهای ارزشمند فرزندان اسلام در المپيادهای علمي، اختراعات، و مقالات فراوان علمی كه در سطح جهانی مطرح می‌گردد، و... بخشی از جهش علمی ايرانيان است

ب. بركات اقتصادی

ايران قبل از انقلاب در بخش صنعت تنها به مونتاژ - آن هم به صورت خيلی محدود - رو آورده بود؛ دوچرخه از چين وارد می‌كرد، در توليد ابتدايی ترين ماشين آلات صنعتی عاجز بود، در تأمين مسائل رفاهی مردم مانند: آب، برق، تلفن، بهداشت و... برای بخشهای زيادی از روستاها ناتوان بود و.... اما امروز به لحاظ صنعتی پيشرفتهای بسياری صورت گرفته است؛ شركتها و كارخانه جات توليدی فراوانی راه اندازی شده، شبكه‌های آب، برق و تلفن به دورترين نقاط كشور رسيده است، شبكه‌های فاضلاب و گاز شهری امروزه با سرعت شهرهای بزرگ را پوشش داده و گسترش آن با قبل از انقلاب قابل مقايسه نيست. كشاورزی كه در زمان شاه رو به نابودی می‌رفت، امروز در بخشهايی جشن خودكفايی برگزار می‌كند.

ج. بركات نظامی : در امور نظامی از جهت مديريت در بخشهای پيچيده، صنايع نظامی كشور كاملاً وابسته بود و مستشاران خارجی حاكمان بخشهای پيچيده صنايع نظامی بودند.

ايران در ابتدای جنگ حتی در ساخت گلوله R P G 7 هم ناتوان بود و از راههايی سعی می‌كرد آنها را از ديگر كشورها با قيمتهای گزاف خريداری كند. اما امروز با عنايات الهی كشور نه تنها در توليد سلاحهای پيشرفته مورد نياز به خودكفايی رسيده، بلكه اختراعات مخترعين در عرصه توليد موشكهای پيشرفته، تانكهای مدرن و... چشم جهانيان را خيره نموده است.

د. بركات سياسی : كشوری كه مزه انتخابات و تأثيرگزاری بر مديريتهای كلان كشور را نچشيده و محكوم به پذيرش نظام شاهنشاهی بود و با كوچك ترين اعتراض و نوشته انتقادآميز بايد شكنجه‌های ساواك و ميله‌های زندان را تجربه می‌كرد و به طور كلّی با فرهنگ حضور در عرصه‌های سياسی بيگانه بود، امروز به راحتی گرايشهای مختلف سياسی را به تخت قدرت می‌نشاند و يا از عرصه قدرت بيرون می‌كند و از سوی ديگر مديران و حاكمان، خود را خادمان مردم می‌دانند، تا آنجا كه برای جلب رضايت آنان بسيار تلاش می‌كنند.

هـ. بركات فرهنگی دينی

در عرصه فرهنگ، به ويژه فرهنگ دينی گرچه فاصله موفقيتها با انتظارات بسيار است و به دليل مشكلات فراوان، از پرداختن به اين بخش در حد قابل قبول وامانده ايم؛ ليكن بايد گفت امروز ايرانيان اعمّ از مرد و زن، پيرو جوان و... در مقايسه با كشورهای همسايه و كشورهای اسلامی به ارزشهای دينی پايبندترند.

ثمرات انقلاب در عرصه بين الملل

آثار و بركات انقلاب در كشورها و ملتهای مختلف فراوان است و در این فرصت فقط به بعضی از آن اشاره می کنم:

الف. انقلاب اسلامی با تفکر دینی به پیروزی رسید پس از انقلاب اسلامی ايران، بسياری از جنبشها در جهان با پشتوانه تفكّرات دينی آغاز گرديد؛ مانند لهستان كه انقلابيون به جای آرم داس و چكش ماركسيستي، صليب در دست به تظاهرات و راهپيمايی روی آوردند.

ب. معارف اسلامی نه صرفاً به عنوان ارزشهای عقيدتی و اخلاقي؛ بلكه به عنوان آموزه‌های سياسی مطرح گرديده و بسياری از كشورهای اسلامی به اين معارف با نگاه جديد (سیاست عین دیانت و دیانت عین سیاست) روی آوردند.

ج. انقلابهای اسلامی در افغانستان، لبنان، فلسطين و در نهايت عراق به وقوع پيوست تا جايی كه بيگانگان از جنوب لبنان بيرون رانده شده و اسرائيل برای اوّلين بار طعم تلخ شكست را چشيد. اکنون هم که ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین (در تاریخ ۳ و ۴ اسفند ۹۵) در تهران برگزار می شود نشان از تاثیرگذاری انقلاب اسلامی بر افکار عمومی جهان است.

د. انقلاب اسلامی تفکرات خود را صادر کرد و نیروهای مردمی سوریه که یادگار کسانی مثل شهید حاج حسین همدانی است و الحشد الشعبی و سایر جنبشهای اسلامی مردمی که مقابل ظلم می ایستند برگرفته از تفکر انقلابی مردم ایران است.

رمزموفقيت:
ایمان و توکل بر خدا – رهبری شجاع و الهی – حضور همیشگی مردم در صحنه و وحدت كلمه

بنابراين باید نعمت انقلاب را حفظ کنیم و با توجه به شرایط و موقعیت فعلی ایران اسلامی چند نکته را مد نظر قرار دهیم

1-با فرض اين‏كه ممكن است ترامپ در خصوص برجام و سياستهاي اقتصادي مرتبط با آن ورودي پيدا نكند اما تجربه نشان داده است براي بي‏خاصيت كردن آن، دست به هر اقدامي خواهند زد مطابق اطلاعيه وزارت خزانه‏داري آمريكا، تحريم‏هاي جديدي عليه ۱۳ فرد و ۱۲ نهاد مرتبط با ايران وضع شده است و آمريكا به‏صورت يك‏جانبه اين افراد و شركت‏ها را مورد تحريم همه‏جانبه‏ي خود قرار داده است. لذا ضمن پاي‏فشاري بر اصول حاكم بر برجام، لازم است جهت تنوير افكار عمومي از ابعاد مختلف بدذاتي و بدعهدي آمريكا افشاگري و روشنگري مستمري صورت پذيرد و در صورت اقدام غيرمنتظره‏اي در خصوص برجام، به‏جاست مسؤولان مربوطه اقدام انقلابي و عزتمندانه‏اي را در پاسخ به ناقضين برجام به جا آورند.

2-با عنايت بر اين‏كه تاريخ نشان داده است، هيچ كشوري مورد تجاوز بيگانه قرار نگرفت مگر آن‏كه همسايه‏اي خيانت كرده باشد لذا ضمن رصد هوشمندانه و تقويت ارتباطات و مراودات همراه با ديپلماسي فعال، چه در خصوص كشورهاي همسايه و چه نسبت به كشورهاي هم‏پيمان در برخي معادلات بين‏المللي ازجمله چين و روسيه، لازم است قبل از آن‏كه ديگران مداخله داشته باشند، با تدبير و اقدامات هوشمندانه در جهت حل و فصل اختلافات و يا مشكلات در حد امكان و مطابق مصالح و منافع ملت و نظام، اقدام سریع صورت پذيرد چرا كه گاهي همين مسائل كوچك، بهانه‏اي براي چالشهاي بزرگ قرار مي‏گيرد و ديوانه‏اي، سنگي ته چاه مي‏اندازد كه هزاران عاقل نمي‏توانند آن‏را بيرون بياورند كه نمونه بارزش، توليد و تقويت داعش است كه وبال جان خود حاميان و مولدانش نيز گرديده است.

3- مقام معظم رهبري(مدظله العالي): معناي حفظ انقلاب؛ پيش‏بردن انقلاب به سمت اهداف، نه حفظ وضع موجود (اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی – سیاست ها تحکیم بنیان خانواده – سیاست های کلی انتخابات و ...)

جمعه22 بهمن12جمادي‏الاول پيروزي انقلاب اسلامي ايران و سقوط نظام شاهنشاهي (1357 ه.ش)

شنبه23 بهمن13جمادي‏الاول شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)به روايت 75 روز(11 ه ق) - تشكيل كميته‏هاي انقلاب اسلامي به فرمان امام خميني(ره) (1357 ه‍ ش)

دوشنبه25 بهمن15 جمادي‏الاول صدور حكم تاريخي حضرت امام خميني(ره) مبني بر ارتداد و اعدام سلمان رشدي، نويسنده خائن كتاب آيات شيطاني (1367 ه.ش)

مقام معظم رهبري(مدظله العالي): تكليف مسلمانان نسبت به اسلام‏ستيزي استكبار؛ اتحاد و اتفاق‏

سياست دشمن به ویژه یهود اسلام‏هراسي و اسلام‏ستيزي است - اسلام‏ستيزي؛ در قالب اهانت به مقدسات‏- حركت كاريكاتوريست خبيث دانماركي و ده‏ها فيلم ضد اسلام - حقوق بشر و دفاع از سلمان رشدي ملعون؟!

سه‏شنبه26 بهمن16 جمادي‏الاول لغو امتیاز انحصار خرید و فروش تنباکو در پی انتشار فتوای فقیه مجاهد آیت‏الله میرزا محمدحسن شیرازی (1309 ه‍ ق)

چهارشنبه 27 بهمن17 جمادي‏الاول شهادت حجت‏الاسلام والمسلمین سیدعباس موسوی، دبیرکل حزب الله لبنان توسط صهیونیست‏ها (1370 ه‍ ش)

 

ارتباط با امام جمعه