پنج شنبه 1396/5/26 - 18 : 6
مشخصات امام جمعه
جواد فاطمی نسب
جواد فاطمی نسب
سرپل ذهاب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
امام جمعه موقت شهرستان سرپلذهاب: آمریکا به دنبال ناامن کردن منطقه برای رسیدن به منافع خود است / آزادگان مردانی از جنس غیرت وحماسه هستند

 امام جمعه موقت شهرستان سرپلذهاب گفت آمریکا به دنبال ناامن کردن منطقه برای رسیدن به منافع خود است لذا ازهیچ تلاشی برای حمایت از گروه تروریستی تکفیری داعش دریغ نخواهدکرد۰

حجت الاسلام عسگری درخطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان اظهارداشت : ناامن بودن منطقه یکی از اهداف مهم آمریکا در ایجاد گروههای تروریستی تکفیری است که امروز در بسیاری از کشورهای اسلامی درحال جنایت کردن هستند۰
 
وی بابیان اینکه ‌ناامن شدن منطقه آمریکا را به منافع ومقاصد خود می رساند افزود : آمریکا هیچوقت به ازبین رفتن داعش راضی نخواهدشد لذا از هیچ تلاشی برای حمایت ازاین گروه تروریستی دریغ نخواهدکرد تا همچنان منطقه را ناامن نگهدارد۰
امام جمعه موقت شهرستان اذعان داشت : حمله جنگنده های آمریکایی به مناطقی از مرزسوریه و شهادت تعدادی ازنیروهای مردمی حشدالشعبی ازجمله تلاشهای آمریکا برای حمایت ازاین گروه تروریستی که نفسهای آخرخودرامی کشد .
وی همچنین به کشتارمسلمانان درافغانستان اشاره کردوگفت : عملیات تروریستی طالبان وداعش در افغانستان وکشتارمردم بی دفاع ومسلمان این کشور از برنامه های آمریکا برای ناامن کردن منطقه است .
خطیب جمعه موقت شهرستان خاطرنشان کرد : تنها راه مقابله با برنامه های آمریکا درمنطقه اتحاد اسلامی ، مقاومت و همدلی مسلمانان دربرابر جریانهای تروریستی تکفیری و آمریکا می باشد .
 
وی درادامه به سالروز پیروزی حزب الله لبنان بر رژیم صهیونیستی وروز مقاومت اسلامی اشاره کردوگفت : حزب الله لبنان دربرابر ارتش تادندان مسلح رژیم غاصب و جنایکار اسرائیل مقاومت کرد وبه پیروزی رسید .
عسگری ادامه داد : این پیروزی درس بزرگی برای ملتهای مسلمان داشت که ایستادگی ومقاومت ، نهراسیدن از دشمن وتوکل برخدا تنها راه پیروزی بر استکبار است.
ایشان دربخش دیگری از سخنان خود بااشاره به روز حمایت از صنایع کوچک اقتصاد مقاومتی را تنها راه درمان اقتصادکشور دانست وگفت : صنایع کوچک ومتوسط به گفته رهبر انقلاب باید احیاء شوند زیرا یکی از راههای مهم اقتصادمقاومتی است .
عسگری ازدولت خواست برای رفع مشکلات اقتصادی مردم وبیکاری جوانان باهمت بلند خود صنایعی که درحال تعطیلی است ویاتعطیل شده اند را یاری کنند تا چرخ اقتصاد کشور همچنان باقدرت بچرخد.
ایشان یکی دیگر از مناسبتهای پیش رو را سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی دانست وافزود : آزادگان سرافراز تحت شدیدترین شکنجه ها در اردوگاههای اسرای بعثی قرارداشتند ولی مقاومت کرده و سرافرازانه به کشور بازگشتند.
وی ادامه داد : ورود آزادگان به کشور بازگشت مردانی از قبیله غیرت و حماسه است که اشعار بلند آزادگی و مقاومت را با طبعی بلند سرودند و یادشان سرافراز و پاینده شد.
امام جمعه موقت شهرستان ادامه داد : رهبرمعظم انقلاب اسلامی آزادگان را ذخیره بزرگ الهی وثروت عظیم انسانی می داند که دردست دشمن غصب شده بودند وخدای متعال آنهارا به مردم وبه این کشور اسلامی بازگردانده است.
عسگری بااشاره به روز خبرنگار و تبریک این روز به خبرنگاران شهرستان گفت : خبرنگار وجدان بیدار جامعه وزبان گویای مردم است که رسالت اصلی آن آگاهسازی مردم و شفاف کردن مسائل ومشکلات جامعه می باشد.
امام جمعه موقت شهرستان در خطبه اول نیز به عوامل رسیدن انسان به سعادت دنیاوآخرت اشاره کردوگفت : نماز اول وقت ، مراقبت کردن از زبان ، ظلم نکردن به مردم ، کسب روزی حلال ونماز شب از مهمترین عوامل رسیدن به سعادت دنیاوآخرت می باشد.
 
 
 

 

 
اخبار
ارتباط با امام جمعه