يکشنبه 1396/2/10 - 11 : 23
مشخصات امام جمعه
جواد فاطمی نسب
جواد فاطمی نسب
سرپل ذهاب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/8
امام جمعه سرپلذهاب: توهین به ساحت مقدس اهل بیت(ع) نهایت بی تقوایی است / نامزدهای انتخابات تقوای سیاسی را رعایت کنند / شهدا نمونه های بارز دشمن شناسی و ایستادگی دربرابر دشمن هستند

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان بااشاره به انتخابات پیش رو اظهارداشت : رعایت تقوای سیاسی مهمترین وظیفه نامزدهای انتخاباتی است که در ایام تبلیغات باید آنرا رعایت کنند.

وی افزود : تقوای سیاسی به معنای این است که انسان در میدان سیاست صادقانه عمل کند و از گفتن هر سخنی پرهیز کند .

ایشان بابیان اینکه وجود تقوای سیاسی در کلیه اعضای ستادهای انتخاباتی ضروری است ادامه داد :  درگوشه ای از کشور به صراحت به ساحت اهل بیت توهین می کنند وما به آن بی توجه هستیم که نهایت بی تقوایی می باشد .

امام جمعه شهرستان تصریح کرد : اگر تقوی نباشد دست انسان در عمل کردن وسخن گفتن باز است و می تواند هرچیزی حتی خلاف واقع بر زبان جاری کند وپس از صباحی آنرا انکار کند .

IMG_0565

فاطمی نسب تقوای سیاسی را از ویژگیهای بارز پیامبر اسلام وامیرالمومنین (ع) دانست و اذعان داشت : امیرالمومنین(ع) سیاست را با تقوی انتخاب کرد واینگونه بود که در روش حکومت ایشان حیله ومکر وفریب وجود ندارد .

وی درادامه به سالگرد عملیات بازی دراز و شهادت شهید شیرودی اشاره کرد وگفت : شناخت دشمن ومقابله به موقع باآن از ویژگیهای بارز شهدای عظیم الشان است که درتمام طول دوران دفاع مقدس وجود دارد و به بالاترین پاداش که همان شهادت است منجر شد .

ایشان بابیان اینکه شهدا درسهای بزرگی برای انسان دارند افزود : حریت، عدم سازش بادشمن وعقب نشینی در برابر زیاده خواهی انها ، ایثار، مجاهدت،ولایت پذیری و تبعیت از ولایت مهمترین درسهایی است که باید از سیره شهدای بزرگ دفاع مقدس گرفت ودر برنامه های امروز کشور مدنظر قرارداد.

IMG_0572

خطیب جمعه شهرستان شهدا را دارای کمال دانست واذعان داشت : رسیدن به کمال نیازمند همتی والا ، اراده ای قوی ، عزمی راسخ و حرکتی باقدرت به سمت هدف است که شهدای ما بارزترین نمونه ها دراین موضوع هستند .

وی درادامه ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از مرزبانان کشورمان در میرجاوه گفت: مسئولین کشور باید تلاش خودرا برای مبارزه باتروریست بکارگرفته و تذکرات لازم را به پاکستان بدهند که این کشور به مامن تروریستها تبدیل نشود .

فاطمی نسب درادامه به مناسبتهای پیش رو اشاره کرد وگفت : ماه شعبان ماه پیامبر (ص) است و هرکس یک روز از این ماه را روزه بگیرد بنا بر فرموده رسول اکرم بهشت براو واجب می شود.

وی ادامه داد : ولادت سیدالشهدا(ع) وروز پاسدار، ولادت حضرت ابالفضل عباس(ع) وروز جانباز و میلاد منجی عالم بشریت از اعیاد این ماه پرفضیلت است که باید گرامی داشته شود .

IMG_0574 IMG_0579 IMG_0581 IMG_0583 IMG_0604

 

 

 
ارتباط با امام جمعه