پنج شنبه 1396/5/26 - 13 : 6
مشخصات امام جمعه
مصطفی علماء
مصطفی علماء
کرمانشاه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
باید از تمام توانمان برای تقویت وحدت ملی استفاده کنیم

باید از تمام توانمان برای تقویت وحدت ملی استفاده کنیم

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: وحدت و همدلی ملت بزرگ ایران اسلامی برای دشمنان کمرشکن است از این رو باید از تمام توانمان برای تقویت وحدت ملی استفاده کنیم.

 

آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز عبادی و سیاسی این هفته کرمانشاه، با بیان اینکه باید همواره در مقابل استعمارگران ایستاد، افزود: استعمارگران به دنبال لطمه زدن به اعتقادات ما هستند، از این رو ما باید با تمام توان از اعتقادات خود دفاع کنیم.
آیت الله علما با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم که ارزش های دینی و انقلابی کمرنگ شوند، گفت: باید با تمام توان از ارزش های دینی و انقلابی خود دفاع کنیم.
وی با اشاره به فرمایش های مقام معظم رهبری در رابطه با حمایت از صنایع گفت: چند صد هزار صنایع کوچک و متوسط در کشور داریم که باید در قالب اقتصاد مقاومتی قرار گیرند و به رونق برسند.
وی با تاکید بر اینکه نباید متکی به بیگانگان باشیم، افزود: مشکلاتی که امروز می بینیم بیشتر نشات گرفته از مدیریت نادرست است و نباید آنها را به گردن تحریم ها انداخت.
امام‌ جمعه کرمانشاه یادآور شد: مسئولان باید با تمام توان از صنایع کوچک حمایت کنند تا شاهد شکوفایی اقتصاد کشور باشیم‌.
آیت الله علما با اشاره به سالروز پیروزی حزّب الله بر ارتش تا دندان مسلح اسرائیل در 23 مرداد ماه گفت: در این روز یک عده جوان بسیجی و موحد توانستند اسراییل را به زانو در آورند؛ پیروزی این جوانان نشات گرفته از تربیت دینی و اسلامی آنها بود.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به روی کار آمدن دولت دوازدهم گفت: رهبری به دولت جدید توکل به خدا را سفارش کردند از این رو از دولتمردان می خواهیم که پیرو فرمایش های مقام معظم رهبری باشند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه یاداور شد: رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ، دولت دوازدهم را به توجه ویژه برای ارتقا سطح معیشت مردم توصیه کردند.
آیت الله علما، ایران را کشوری ثروتمند دانست و گفت: باید منابع کشور به خوبی مدیریت شوند تا شاهد ارتقا سطح زندگی مردم باشیم.
وی تاکید کرد: نمی توانیم معیشت مردم را در تعامل با سلطه گران تامین کنیم از این رو باید با تمام اقتدار در مقابل آنان بایستیم.
امام‌ جمعه کرمانشاه بر ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی تنها نسخه ای است که برای شکوفایی اقتصاد کشور باید به آن عمل شود.
آیت الله علما افزود: باید اجرای اقتصاد مقاومتی را به یک فرهنگ تبدیل کنیم حتی اگر تمام دنیا ما را تحریم کنند.
وی با بیان اینکه انقلاب متعلق به محرومان است، گفت: دولت دوازدهم باید حمایت و جانبداری از محرومان و مستضعفان را همواره سرلوحه کار خود قرار دهد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه