پنج شنبه 1396/7/27 - 25 : 14
مشخصات امام جمعه
مصطفی علماء
مصطفی علماء
کرمانشاه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
سپاه نور چشم ملت مقاوم ایران اسلامی است

 

نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه سپاه پاسداران را جزو نیروهای مردمی و مورد احترام و مقبولیت ملت دانست و گفت: سپاه پاسداران باعث افتخار ایران اسلامی است.

آیت‌ الله مصطفی علما در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مورخ ۲۱ مهر ۱۳۹۶ در مسجد جامع کرمانشاه به اظهارات نسنجیده و خصمانه رئیس جمهوری آمریکا در مورد سپاه پاسداران اشاره کرد و افزود: سپاه نیروی مردمی و از برخاسته از ملت ایران است و از جایگاه بسیار والایی در میان مردم برخوردار است.

او سخنان رئیس جمهوری آمریکا در مورد سپاه پاسداران را نشانه کینه و غرض آمریکایی ها از توانمندی، اقتدار و تاثیرگذاری سپاه دانست و گفت: سپاه امروز با توان و قدرت بالا حامی مستضعفان و مظلومان جهان است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در ادامه خطبه ها به اظهارات خصمانه آمریکایی ها در ارتباط با برجام و موضوع انرزی هسته ای نیز اشاره کرد و گفت: تمام دنیا بر حقانیت جمهوری اسلامی در موضوع هسته ای صحه گذاشتند و آمریکایی ها بنا بر دشمنی و کینه دیرین نمی خواهند مفاد قانونی برجام را که مورد تایید کشورهای مذاکره کننده است عملی نمایند.

آیت الله علما با بیان اینکه ملت ایران با بدعهدی ها و دشمنی های آمریکایی آشنا هستند و به آن عادت کرده اند، افزود: مواضع خصمانه آمریکایی ها برای ما موضوع جدیدی نیست و این کشور استعمارگر در طول دوران بعد از انقلاب همواره سد راه موفقیت و پیشرفت ملت ایران بوده است.

امام جمعه کرمانشاه به رویداد مهم و تاریخی سفر رهبر معظم انقلاب در 20 مهر سال 1390 به استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این سفر از حنبه مادی و معنوی برای استان پرخیر و برکت بود.

آیت الله علما بر تلاش مدرسه و خانواده ها بر پرورش و تربیت اسلامی دانش آموزان نیز تاکید کرد و گفت: در نظام جمهوری اسلامی باید نسلی مومن، مقید و با ایمان پرورش یابد و مدارس و خانواده ها نقش موثری دراین زمینه دارند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه