پنج شنبه 1396/4/8 - 36 : 6
مشخصات امام جمعه
احمد زارعی
احمد زارعی
صحنه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
فاصله بوشهر تا ریاض 650 کیلومتر است

2/4/96 روز قدس

کسانی که امروز در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند بدانند که هم از مظلوم دفاع کردند و هم از هویت اسلامی ایرانی خود. در سال 2014 موشه یعالون وزیر جنگ اسرائیل در سفر پنج روزه به آمریکا در یک برنامه تلویزیونی به صراحت گفت« مرزهای خاور میانه مسلما تغییر خواهد کرد». وی در همین برنامه از طرح بالکانیزاسیون خاورمیانه مطابق با طرح عود یینون خبر داد. بالکانیزاسیون اصطلاحی سیاسی است که در پی تجزیه کشور یوگسلاوی به چند کشور کوچکتر باب شده است ومنظور از آن تجزیه یک کشور بزرگ به کشورهای کوچتکر و ضعیف تر بر اساس تمایزات نژادی، قومی و مذهبی است.

صهیونیست ها رؤیایی به نام اسرائیل بزرگ دارند که بر اساس آن معتقدند سرزمین موعودی که به بنی اسرائیل وعده داده شده است از نیل تا فرات است. آنها بر اساس این آیه از سفر پیدایش:«در آن روز خداوند با ابرام عهد بست و گفت این سرزمین را از نهر مصر تا نهر عظیم یعنی فرات به نسل تو بخشیدم» معتقدند از نیل تا فرات به بنی اسرائیل تعلق دارد و باید به آنها برگردد.

البته حدود سرزمین موعود برخلاف این گفته صهیونیست ها در سفر اعداد و حزقیل کاملا معلوم شده و بسیار کمتر از این ادعای رژیم صهیونیستی است.

بر اساس این طرح بخشی از کشور مصر که در مجاورت رود نیل به سمت اردن است، تمام خاک کشور های اردن، لبنان، سوریه، عراق و بخش های زیادی از کشور ترکیه و نیمی از خاک عربستان جزء اسرائیل بزرگ است.

طرح یینون یا همان اسرائیل بزرگ در پیوند با طرح نظام جدید یا new order تند روهای راست گرای آمریکا یا همان مسیحیان صهیونیست است. این طرح در حال حاضر با نقش آفرینی تروریست های تکفیری بر پنج پارامتر متمرکز است:

1.      بالکانیزاسیون کشورهای بزرگ خاورمیانه که می توانند تهدیدی بالقوه علیه اسرائیل باشند.

2.      جلوگیری از دست یابی ایران به سلاح هسته ای با هدف امکان برتری رژیم صهیونیستی در منطقه

3.      در بن بست نگه داشتن مذاکرات صلح فلسطین و پیشبرد توسعه سرزمین اسرائیل

4.      اضمحلال ترکیه از درون با سیاست حمایت از استقلال طلبی کردهای این کشور

5.      شعله ور کردن آتش جنگ میان شیعه و سنی شبیه به جنگ های سی ساله میان کاتولیک ها و پروتستان ها در تاریخ اروپا

این جاست که انسان معنای فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرمت توهین به مقدسات اهل سنت توسط شیعیان را می فهمد. شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی با هم جنگ دارند ولی شیعه و سنی آرمانی برادرند.

Oded yinon   عودد یینون در فوریه 1982 در ژورنال مطالعات یهودیت و صهیونیسم مقاله ای منتشر کرد که در آن پیشنهاد کرده بود باید روی اضمحلال کشورهای عربی از درون با سرمایه گذاری بر گسل های نژادی، قومی و مذهبی تمرکز کرد. در مهمترین بخش این مقاله آمده است: «تجزیه کامل لبنان به 5 استان مقدمه ای بر تجزیه کل دنیای عرب شامل مصر، سوریه، عراق، و شبه جزیره عربستان است که همین الآن هم در این مسیر افتاده اند»

آقای مهدی داریوش ناظم رعایا در 29 آوریل 2013 در مقاله ای در وب سایت گلوبال ریسرچ گفته است:«استراتژیست های اسرائیل به عراق به عنوان بزرگ ترین چالش راهبردی جهان عرب می نگرند.به همین دلیل عراق کانون توجه بالکانیزاسیون خاورمیانه و جهان عرب برای آنها محسوب می شود. اسرائیلی ها به دنبال تقسیم عراق به یک دولت کردی و دو دولت عربی سنی و عربی شیعه هستند و اولی گام برای تحقق این هدف جنگ بین ایران و عراق بود»

بشار اسد، ژنرال مصطفی بن طلّاس و قزّافی از وجود یک نقشه برجسته در ورودی کنیست(پارلمان رژیم صهیونیستی) خبر داده اند که سرزمین اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات را نشان می دهد.

سال 1985 مناطق نفت خیز ایران هم به این نقشه اضافه شده است. در سپتامبر 2003 کاندولیزا رایس وزیر خارجه اسبق آمریکا اعلام کرد ما نقشه 22 کشور مسلمان را تغییر می دهیم.

امروز اسرائیلی ها از روی کار آمدن محمد بن سلمان خوشحالند. هاآرتص نوشته:«انتخاب بن سلمان به عنوان ولی عهد خبر خوبی برای اسرائیل و آمریکا بوده است. مواضع سفت و سخت او علیه ایران او را به یک شریک مهم تبدیل خواهد کرد بن سلمان باید نفوذ روسیه را در منطقه کاهش دهد تا بشار اسد سقوط کند. او باید علیه سازمان های اسلامی دیگر نظیر اخوان المسلمین و حزب الله موضع گیری کند».

آنها می دانند که عربستان مال این حرف ها نیست که با ایران در بیافتد ولی می خواهند با درگیر کردن عربستان با ایران مقدمات تجزیه آن را فراهم کنند. افسوس که سردمداران احمق این کشور توجه ندارند. قدرت گرفتن یک جوانک 32 ساله پررو در عربستان و یک جوان 37 ساله در قطر خیلی برای منطقه خطرناک است و متحدان عربستان صعودی مثل السیسی و ملک عبدالله روزگار سختی در پیش دارند.

خطبه دوم:

فناوری موشکی ایران محصول زحمات امثال شهید تهرانی مقدم است. ایران به فضل پروردگار انواع و اقسام موشک های بالستیک را تولید کرده و این فناوری در سطح بالایی برخوردار است.

موشک سجیل

موشک زمین به زمین برد بلند با سوخت دو مرحله ای جامد با برد 2000 کیلومتر که با دقت بسیار بالایی به هدف می خورد. سکوی پرتاب این موشک متحرک است. به خاطر سرعت بسیار بالای این موشک 10 تا 12 ماخ(3400 تا 4080 متر بر ثانیه) انهدام آن از جانب سامانه های دفاعی غیر ممکن است

موشک خلیج فارس

با سرعت مافوق صوت و کشتی زن با برد 300 کیلومتر

شهاب1و2و3

از این خانواده شهاب 4 بیش از 3000 کیلومتر برد دارد

موشک های فاتح، قدر، قیام، توفان و نصر و... برای دفاع از این مرز و بوم در اختیار هوافضای سپاه است.

آنچه سپاه انجام داد از نظر اجرایی بسیار پیچیده و دارای ریسک بالا بود. 6 موشک با سرعت خیره کننده با گذر از سامانه دفاعی دشمن دقیقا به هدف خورد.

آنچه باعث حیرت دشمن شد اشراف اطلاعاتی در کنار قدرت موشکی بود. پهپاد های ایرانی از لحظه برخورد موشک ها به هدف تصویر برداری کردند.

فاصله بوشهر تا ریاض 650 کیلومتر است. فاصله ریاض تا تهران 1756 کیلومتر است. اسرائیل و 50000 هزار مزدور آمریکایی در تیر رس موشکی ما هستند. از عراق و قطر تا اروپای شرقی.

این موشک ها همان موشک هایی است که رویشان نوشته شده بود اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود و بعضی ها ناراحت بودند و می گفتند چرا شعار نوشتید.

بعضی ها هم که دستشان از دنیا کوتاه شد می گفتند دنیای فردا دنیای موشک نیست.

اگر موشک نداشتیم می توانستیم جواب ترقه بازی داعش را بدهیم؟

به فضل خدا پیام این اقدام این بود که جواب ترقه بازی علیه امنیت کشور موشک های ویرانگر است.

اما مواظب باشیم که می خواهند با مسائل حاشیه ای مثل کنسرت، حضور زنان در استادیوم، حصر سران فتنه مردم را مشغول کنند. آیا این ها مسائل اصلی کشور است؟

دشمن به دنبال ایجاد نا امنی در عرصه های مختلف داخلی همراه با تحریم های جدید است. گاهی نا امنی در مرزهاست و گاهی در عرصه اخلاقی و ایجاد بی اعتمادی مردم به سیستم بانکی کشور. جوان ها توجه داشته باشند که به این شایعات مبنی بر ورشکستگی بانک ها دامن نزنند. نباید اجازه بدهیم دشمن موفق شود.

پیام ایران در این حمله موشکی:

1.      جواب ترقه بازی با امنیت کشور با موشک ویرانگر داده می شود

2.      توان موشکی ایران یک واقعیت غیر قابل انکار است که با قطع نامه و مذاکره قابل خدشه نیست.

3.      این توان برای تهدید امنیتی اول منطقه و جهان که قدرت های اروپایی و آمریکا از آن عاجز بودند استفاده شد.

4.      شلیک این موشک دو روز پس از تحریم s722 سنای آمریکا علیه توان مندی سپاه بود که پاسخ روشنی گرفت.

اخبار
ارتباط با امام جمعه