پنج شنبه 1395/12/5 - 46 : 3
مشخصات امام جمعه
احمد زارعی
احمد زارعی
صحنه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/10
عامل پيروزي مردم ايران در فتنه 88 تحليل بالاي سياسي مردم از وضعيت موجود کشور بود/وتو نکردن قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی توسط آمریکا یک بازی سیاسی است

امام جمعه شهرستان صحنه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته و در جمع نماز گزاران ضمن تقدير از مردم شريف شهرستان صحنه و تمام ادارات ، ارگان ها و اقشار مخلتف جامعه به دليل شرکت در سالروز حماسه 9 دي و اشاره به اين که برخي از روي نفاق در اين مراسم پرشکوه شرکت نکر ده اند  که بايد در اين دنيا و آخرت پاسخگو باشند گفت :عامل پيروزي مردم ايران در فتنه 88 تحليل بالاي سياسي مردم از وضعيت موجود کشور بود . انقلاب ما زنده است و از  خود در برابر هجمه ها ، کودتاهاي مخملي وکار شکني ها محافظت مي کند مردم ما هر وقت لازم باشد پاي انقلابشان هستند و حاضرند در راه دفاع از آن هزينه کنند.

http://amroolah.ir/sites/default/files/dsc00004_0.jpg

دکتر احمد زارعی در ادامه خاطر نشان کرد : در تاريخ نيز عامل شکست امام حسن مجتبي (ع) و مظلوميت امير المومنين (ع) در آن زمان تنها يک عامل داشت آن هم اين بود که تحليل سياسي در بين مردم وجود نداشت ؛ مردم فوق العاده ظاهر بين بودند وهوشاري لازم را نداشتند. قدرتمند ترين مخلوق خدا اميرالمومنين (ع) بود اما مي بينيم اين شخصيت بزرگوار به خاطر بي بصيرتي و نداشتند درک صحيح از موقعيت مردم زمان خود چقدر مظلوم واقع شدند .

 

 

وی در ادامه تاکید کرد : مابايد بدانيم که فتنه و فتنه گران هنوز دارند نفس مي کشند و هنوز فتنه در کشور ما زنده است؛ همانطور که شاهد بوديم چند وقت پيش يک عده فتنه گر خود فروخته نامه اي نوشتند به دونالد ترامپ رئيس جمهور منتخب آمريکا و از او خواستند که تحريم هاي بيشتري عليه  ايران وضع کند ، و حکومت جمهوري اسلامي ايران را با داعش مقايسه کرده اند .دشمني اين افراد نه تنها با نظام بلکه با 80 ميليون ايراني است وگرنه کسي که ذره اي عقل داشته باشد و پايبند به مليت و کشور خود باشد چنين پيشنهادي به دشمن درجه يک کشورش نميدهد.

 

امام جمعه شهرستان صحنه تصریح کرد : در همان سال 88 و اوج فتنه تحريم هاي جديدي عليه ما وضع شد که بخشي از آن به شرايط داخلي کشور برمي گشت و برخي به فتنه گراني که با آمريکا در ارتباط بودند؛  مزدوراني که نامه مي نويسند و خود را حامي مردم ايران مي دانند دستشان براي مردم  رو شده و به فضل خدا در تاريخ رو سياه خواهند ماند .

http://amroolah.ir/sites/default/files/dsc00011.jpg

وی در ادامه گفت : عده اي در تلاشند که فتنه ي سال 88 را در حد يک دعواي ساده ي سياسي جلوه دهند ، برخي با عنوان وزير و وکيل در دفاع از سران فتنه در تريبون هاي رسمي اعلام مي کنند که ما مي خواهيم سران فتنه از حصر خارج شوند ؛ در حالي که خود اين افراد به خوبي مي دانند دليل حبس خانگي اين دو نفر فتنه گر چيست . حبس خانگی  این آقایان ربط زيادي به وقايع 88 ندارد اين ها بعد از اينکه در سال 89 براي اولين بار اوضاع سوريه و برخي از کشور هاي عربي شلوغ شد به کساني که عليه بشار اسد اسلحه به دست گرفتند نامه نوشتند و از آنان حمايت کردند و با اين کار داشتند فتنه گري را به خارج از مرز هاي ايران مي بردند و از داعش و هواداران داعش حمايت مي کردند . اين افراد اگر دستشان باز باشد فتنه هاي جديدي رقم ميزنند به همين دليل طبق مصوبه شوراي امنيت کشور اين افراد بايد  در حبس بمانند . با اين اوصاف عده اي براي اينکه حمايت گروه سياسي خاصي را به دست بياورند و راي جناح خاص سياسي را جذب کنند از اين عوام فريبي ها انجام مي دهند واز توطئه هاي تمسخر آميزي صحبت مي کنند .

 

حجت الاسلام والمسلمین احمد زارعی در بخش دوم  خطبه های این هفته با اشاره به رای ممتنع آمریکا در تصویب قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی گفت : همانطور که شاهد بوديد شوراي امنيت سازمان ملل طرح توقف شهرک سازي رژيم صهيونيستي را که مالزي ، ونزولا و نيوزلند و سنگال مطرح شد با راي ممتنع آمريکا به تصويب رساند. اين اوج درگيري بين  باراک اوباما و نتانياهو است راي ممتنع آمريکا به اين قطعنامه و وتو نشدن آن توسط آمريکا به اختلافات اين دو  رئيس جمهور باهم بر مي گردد. البته ساده انديشي است اگر به اين فکر کنيم که اوباما از حمايت رژيم صهيونيستي دست برداشته است ؛ به اين دليل که پرونده 8 ساله رياست جمهوري اوباما حاکي از اين است که سرسخت ترين مدافع منافع رژيم صهيونيستي بوده .

http://amroolah.ir/sites/default/files/dsc00026.jpg

وی در پایان گفت : به شکل سنتي دموکرات ها همواره رژيم صهيونيستي را به مذاکره با فلسطيني ها دعوت مي کنند اما نتانياهو زير بار نرفت و به عنوان دهن کجي به اوباما در کنگره آمريکا سال گذشته سخنراني کرد . همچنين در خصوص مذاکرات 5+1 با ايران  نتانياهو مخالف بود . اما با اين حال در ميان همه ي رياست جمهور هاي آمريکا باراک اوباما بيشتر از سايرين مدافع رژيم صهيونيستي بود . در زمان رونالد ريگان 21 قطعنامه ، در زمان بوش پدر 9 قطعنامه ، در زمان بيل کلينتون 3 قطعنامه ودر زمان بوش پسر 6 قطعنامه در شوراي امنيبت سازمان ملل عليه اسرائيل تصويب شد. اما در زمان رياست جمهوري باراک اوباما حتي يک قطعنامه عليه رژيم صهيونيستي تصويب نشد چرا که تمام قطعنامه ها توسط آمريکا  و باراک اوباما وتو مي شد . البته اين هم يک بازي سياسي است به طوري که بسياري از تحليل گران بر اين عقيده هستند که اين يک پاس گل بود که باراک اوباما به دونالد ترامپ داد چرا  که اين ظاهر سازي باعث مي شود دولت رژيم صهيونيستي به دنبال بهبود روابط با دولت ترامپ باشد و  ترامپ به اين وسيله بتواند امتيازات بيشتري از رژيم صهيونيستي بگيرد. در هر صورت  آمريکا هميشه ملعبه دست تلاويو و سياستمداران رژيم صهيونيستي بوده و هست
اخبار
ارتباط با امام جمعه