پنج شنبه 1396/5/26 - 12 : 2
مشخصات امام جمعه
علی ملکی
علی ملکی
قصر شيرين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
اگر ما دلایل پیروزی حزب الله را برسی کنیم آنچه که باعث پیروزی این نیروی اندک شد نه نیروی نظامی بلکه اعتماد راسخ آنان به درستی راه و مسیر انتخاب شده و اعتقاد عمیق آنان به پیروزی در برابر دشمنان با شهادت بود. و توکل به خداوند متعال که سبب خواری و ذلت رژیم کودک کش صهیونیستی شد.

بسم الله الرحمن الرحیم

نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قصرشیرین برگزار شد

 خطبه دینی: اخلاق خوب و رفتار خوب

 خوش اخلاق به کسی گفته می‌شود که با گشاده‌رویى، زبانی ملایم و برخوردی شاد و محبت‌آمیز با مردم روبرو می‌شود، و در هر شرایطی این توانایی را دارد که با خوش‌رویى برخورد کند .

بعضى از مردم به طور طبیعى خوش اخلاق و خوش برخوردند و این یکى از مواهب الهى است که نصیب هر کس نمی‌شود. کسی که دارای اخلاق نیکو است، باید خدا را با تمام وجودش شکر گوید، ولى گروهى چنین نیستند، اما می‌توانند با تمرین و ممارست و به کار بستن اصولی دقیق، حسن خلق و خوش اخلاقی را در وجود خود زنده کنند و چنان در عمق جانشان نفوذ کند که طبیعت ثانویّه شود. برخی از راه‌کارهای تحصیل خوش اخلاقى و مبارزه با بداخلاقى، عبارت‌اند از: توجه به ارزش و آثار معنوی و مادی خوش اخلاقى و آثار نیک آن و همچنین زشتى بداخلاقى، تمرین و ممارست، مطالعه احوال انسان‌های خوش اخلاق و بداخلاق و پرورش عواطف انسانی.

در روایات برای خوش اخلاقی و خوش‌رویی آثاری همچون از بین بردن گناهان، زدودن کینه‌ها، جلب محبت خدا و مردم ذکر شده است. دین اسلام همواره پیروان خود را به حُسن خلق و نرم‌خویی و ملایمت در گفتار و رفتار فراخوانده و از درشتی و تندخویی بازداشته است؛ چون این آموزه یکی از مهم‌ترین عوامل قدرت، موفقیت و پیروزی انسان در زندگی است. چنانچه همین، عامل موفقیت پیامبران الهی بویژه پیامبر گرامی اسلام(ص) در جذب قلوب انسان‌ها و گسترش دین بوده است. از آن روی خدای مهربان پیامبران و سفیران خود را از میان انسان‌های مهربان و خوش اخلاق برگزیده تا بهتر و آسان‌تر در قلب‌ها نفوذ کنند و آنان را به سوی معرفت الهی رهنمون باشند. خدای تعالی درباره حضرت محمد مصطفی(ص) که مصداق کامل حُسن خلق است، می‌فرماید: «وَ إِنَّکَ لَعَلى‏ خُلُقٍ عَظیم»؛‏

و یقیناً تو بر ملکات و سجایاى اخلاقى عظیمى قرار دارى.

 

 

 

 

 

خطبه سیاسی :

21مرداد ماه به نام حمایت از صنایع کوچک نام گزاری شده است. مقام معظم رهبری امسال را به سال تولید داخلی و اشتغال جوانان نام گزاری کردند. قطعاً توجه به اقتصاد مقاومتی و در این راستا توجه به صنایع کوچک می تواند در ایجاد و حفظ اشتغال و تداوم تولید محصولات داخلی در کشور مؤثر باشد که توجه مسئولین شهرستان در صنایع دستی و فروش آن به کشورهای همسایه مهم است.

صنایع کوچک با توانمندی های خود می تواند با از میان برداشتن مشکلاتی همچون بیکاری و توزیع ناعادلانه درآمد، نقش مهمی را در توسعه اقتصادی برعهده گیرند.

23 مردادماه سالگرد پیروزی و مقاومت 33 روزه حزب الله لبنان در برابر رژیم صهیونیستی به عنوان روز مقاومت اسلامی نام گزاری شده است. این جنگ بر اساس یک نقشه جامع که توسط آمریکا به انگلیس ، فرانسه ، رژیم صهیونیستی ، مصر، اردن، عربستان مطرح شده بود به اجرا درآمد. در همان هفته اول ارتش رژیم صهیونیستی که توانایی جنگیدن با حزب الله را نداشت مایل بود پایان جنگ را اعلام کند ولی آمریکایی ها اصرار داشتند که چیزی به دست بیاورند و سپس اعلام آتش بس کنند.

اما روحیه جهاد و شهادت در نیروهای حزب الله زنده بود و حزب الله با تکیه بر خداوند متعال ایستاد تا اینکه آمریکا تسلیم شد و با تصویب قطعنامه 1701 شورای امنیت جنگ پایان یافت و حزب الله پیروز شد و ارتش رژیم صهیونیستی منطقه را ترک کردند.

اگر ما دلایل پیروزی حزب الله را برسی کنیم آنچه که باعث پیروزی این نیروی اندک شد نه نیروی نظامی بلکه اعتماد راسخ آنان به درستی راه و مسیر انتخاب شده و اعتقاد عمیق آنان به پیروزی در برابر دشمنان با شهادت بود. و توکل به خداوند متعال که سبب خواری و ذلت رژیم کودک کش صهیونیستی شد.

26 مرداد ماه آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در سال 1369 است. روز 26 مرداد سال 69 میهن اسلامی شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاه های مخوف رژیم بعث عراق قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند. آزادگان با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق خوب بنا نهادند و از شکنجه های مزدوران بعث هراس به خود راه ندادند. آزادگان صبورترین کسان به قضای الهی بودند. از همه کس خود، خانواده، آشنایان ، دوستان و همه بریده بودند و فقط به خدای خود امید و توکل داشتند. آزاده نام گرفتند چون مغلوب نفسیات نشده بودند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه