جمعه 1396/4/2 - 46 : 23
مشخصات امام جمعه
علی ملکی
علی ملکی
قصر شيرين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
همه مسئولان باید بر عکس دشمن، عناصر اقتدار و عزت ایران اسلامی یعنی نیرو های مسلح، سپاه و بسیج و همه عناصر مؤمن و انقلابی را تقویت کنند. این جوانان مذهبی ذخایر و سرمایه های امنیتی ما برای روز های سخت در مقابل کفار هستند.

بسم الله الرحمن الرحیم

نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قصرشیرین برگزار شد

  خطبه دینی: یقین قلبی

1-اوصیکم و نفسی بتقوی الله یا عباد الله

2- از موارد صریح تقوای الهی و از صفات شیعه امیر المؤمنین علی بن ابیطالب داشتن یقین قلبی و اعتقاد جازم است. یقین در عبارت ساده یعنی همه چیز را در دست خداوند خالق بدانید مریض می شود پول و دکتر را وسیله بداند نه همکاره را پولش بداند. مقام و منصب از آن خداوند برای خدمت به مردم بداند بعضی ها در تعبیر قرآن کریم مست پول و مقامش می داند و سراسر از تکبر و غرور می شود و فقط خود را می بیند و بس.

3- آقا علی بن موسی الرضا (ع) در کتاب تحف العقول ص 445 فرمودند:

اِنَّ الایمانَ اَفضلُ مِن الاسلامِ بِدَرجَةٍ, وَ التَّقـوى اَفضـلُ مِن الایمانِ بِدَرَجَةٍ وَ لَم یَعطِ بَنو آدَمَ اَفضلُ مِنَ الیَقینِ

ایمان یک درجه بالاتر از اسلام است و تقوا یک درجه بالاتر از ایمان است و به فرزند آدم بالاتر از یقین داده نشده است.

4- در کتاب زنان نمونه ص 183 آمده که عموره همسر صالحه نوح نبی (ع) مادر سام و یکی از اجداد پیامبر اسلام (ص) است عموره اولین زنی است که به حضرت نوح (ع) ایمان آورد قبل از اینکه به عقد نوح نبی درآید شنید که ایشان می فرمایند ای مردم خدایی نیست مگر خدایه یگانه و بی همتا و شهادت می دهم بعد از من ابراهیم (ع) و بعد موسی (ع) و بعد عیسی (ع) و بعد آخرین و سید پیامبران محمد بن عبدالله خواهند آمد. تا این کلام را فرمود کوه ها به لرزه در آمدند و آتشکده ها خاموش شدند. عموره این صدا را شنید و نور ایمان و یقین قلبش را فرا گرفت پدرش شنید یک سال او را بدونه غذا زندانی کرد بعداز یک سال گفتند مرده است او زنده بود و صورتش نورانی گشته بود او گفت من با یقین خدای نوح نبی را صدا زدم و با معجزه الهی هر روز نوح نبی برای من غذا می آورد. بعد با نوح نبی (ع) ازدواج کرد و سام فرزند و جانشین نوح نبی متولد شد.

5- دعا.

6- کوثر.

 

 

خطبه سیاسی:

1-اوصیکم و نفسی بتقوی الله یا عباد الله

2- در هفته گذشته نائب امام زمان (عج) در عصر غیبت حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای (دامت برکاته9 در دیدار سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام مقدس فرمودند:

  • از تجربه های اساسی و جدی که باید در مدیریت کشور به آن توجه کامل کرد اعتماد نکردن به دشمن است. منظور آمریکا و هم پیمانان و ایادی آن است. امریکا اختلاف ماهیتی با ما دارد، با نظام دینی ما مخالف است، با استقلال کشور هم مخالف است. با نهضت ملی هم مخالف است.
  • بدیهی است که آمریکا برای حذف عناصر اقتدار نظامی و امنیتی ایران از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی سپاه قدس بدش بیاید و شرط و شروط بگذارد که مثلا سپاه نباشد بسیج دخالت نکند. در مسائل منطقه ای اینطور رفتار کنید و امثال این حرفها، اما همه مسئولان باید بر عکس دشمن، عناصر اقتدار و عزت ایران اسلامی یعنی نیرو های مسلح، سپاه و بسیج و همه عناصر مؤمن و انقلابی را تقویت کنند. این جوانان مذهبی ذخایر و سرمایه های امنیتی ما برای روز های سخت در مقابل کفار هستند.

3- مطالبی را خدمت شما مردم دیندار عرض کنم چندی پیش رئیس جمهور ملعون کاخ سیاه آمریکا ترامپ تصمیم عجیبی گرفت. و آن تشکیل مرکز ماموریت ایران در کاخ سیاهش، تا قبل از آن اتاقی به نام خانه پارس که تصمیم گیری علیه کشور عزیزمان می کردند در کاخ سیاه بود اما این مرکز بزرگترین حرکت ترامپ ملعون بر علیه نظام مقدس مان است که مدیریت آن در دست سازمان اطلاعاتی و امنیتی آمریکا است. که بزرگترین متخصصان و تحلیل گران و پرسنل عملیاتی به عملیات مخفیانه علیه ایران می خواهند بپردازند. و چند هدف اصلی را دنبال می کنند:

  • راههای تضعیف رهبری و جلوگیری از محبوبیت ایشان در کشور، در منطقه و در جهان.
  • راهکارهای از بین بردن امنیت جمهوری اسلامی ایران مثل عراق، سوریه، افغانستان (تا صد سال دیگر میلیاردها دلار خرج شود سوریه دیگر مثل سوریه قدیم بازسازی نخواهد شد.)
  • عوامل امنیت آور برای نظام مقدس، نیرو های مسلح، سپاه پاسداران و بسیج جان بر کف را در بین مردم و بخصوص نسل جوان چگونه می توان تضعیف کرد.
  • فرهنگ بسیج و بسیجی، فرهنگ ایثار و شهادت و مدافعین حرم را با چه موضوعاتی می توان کم رنگ کرد. مثلا ما چرا باید در لبنان سوریه و عراق هزینه کنیم. چه هزینه سیاسی، چه مالی و چه جانی ( تا داعش سر ما را نبرد داعشی که ایرانی را مرته و یهودی واجب القتل می داند که باید سرش را ببرد.)
  • تامین امنیت اسرائیل و آل ملعون و خبیث سعود و پایگاه های آمریکا با تضعیف سیستم موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران.
  • و در نهایت تضعیف روحانیت، علماء و مراجع تقلید به عنوان رهبران دینی و اعتقادی مردم.

4- دعا.

5- کوثر.  

اخبار
ارتباط با امام جمعه