شنبه 1396/9/25 - 59 : 4
مشخصات امام جمعه
علی ملکی
علی ملکی
قصر شيرين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/17
 امروز از تمام کشورهای اسلامی و ملل اسلامی خواستاریم در برابر این کفار ساکت ننشینند و با تمام قدرت این حرکت را محکوم کنند و برخورد عملی داشته باشند و بدانید سکوت خیانت به اسلام و پیامبر اسلام است.

بسم الله الرحمن الرحیم

نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قصرشیرین برگزار شد

 خطبه دینی: ایمان به خدا

1-اوصیکم و نفسی بتقوی الله یا عباد الله

2- از موارد صریح تقوی الهی و صفات مؤمنین و مؤمنات داشتن ایمان به خداوند و رسولش و اهل بیت عصمت و طهارت است. چنین شخصی جان و مال و تمام هستی خود را در راه خداوند قرار می دهد.

3- خداوند متعال در سوره مبارکه حجرات آیه شریفه 14 ایمان را بالاتر از اسلام آوردن می داند. زیرا اسلام زبانی و ایمان قلبی است لذا می فرماید:

قالَتِ الْأَعْرابُ آمَنَّا قُلْ لَمْ تُؤْمِنُوا وَ لکِنْ قُولُوا أَسْلَمْنا وَ لَمَّا يَدْخُلِ الْإيمانُ في‏ قُلُوبِکُمْ

اعراب گفتند ما ایمان آوردیم. ای پیامبر به آن ها بگو شما ایمان نیاورده اید بگوئید اسلام آورده ایم چون ایمان در قلب شما وارد نشده است.

4- در کتاب ارشاد القلوب الی الصواب جلد 2 صفحه445 آمده که ابن جوزی نقل می کند در بلخ مرد علوی از سادات مرد و همسرش از فقر به سمرقند آمد تا کار کند در شب ورود به سمرقند بچه هایش گرسنه بودند آن ها را به مسجد آورد و خود در شهر به نزد فرد پیرمردی که در شهر به دینداری در بین مسلمانان مشهور بود آمد. زن دیندار به آن مرد مشهور گفت هم خود و هم شوهرم که فوت کرده سید هستیم و بچه هایم بچه سید هستند و حالا گرسنه اند. مرد مشهور به زن دیندار گفت دلیلی بر سیادتت بیاور. زن نتوانست دلیلی بیاورد. پس ناامید در راه بازگشت مرد مجوسی را دید که به فقراء کمک می کند. شرح حال خود را گفت و مرد مجوسی با عزت و احترام زن و فرزندانش را به منزل آورد و لباس فاخر پوشاند و انواع غذاها را به آن ها داد. در هنگام شب پیامبر (ص) به خواب مرد دیندار آمد و گفت اینجا قیامت است و این منزل در بهشت برای یک مسلمان است مرد مشهور به دینداری گفت من مسلمانم پیامبر در جوابش فرمودند: دلیلی بر مسلمانی خود بیاور. این خانه در بهشت برای آن مجوسی است. مرد دیندار صد هزار دینار برداشت و به در خانه مجوسی رفت مجوسی گفت دیشب بعد از اینکه در خواب پیامبر اسلام (ص) رادیدم من و خانواده ام با گفتن شهادتین مسلمان شدیم.

 

خطبه سیاسی:

1-اوصیکم و نفسی بتقوی الله یا عباد الله

2- در هفته گذشته رئیس جمهور مجنون و دیوانه و همیشه مست آمریکا ترامپ بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل به رسمیت شمرد و از تمام کشور ها خواست این پایتخت را به رسمیت شمرند. این حرکت ترامپ چند پیامد سوء در پیش خواهد داشت:

  • این تصمیم احمقانه ترامپ باعث ایجاد جنگی در سرزمین های اشغالی بین اسرائیل جنایتکار و گروه های جهادی در فلسطین می شود زیرا گروه های جهادی هرگز در برابر این حرکت آمریکایی-اسرائیلی ساکت نخواهند بود و جواب دندان شکنی به این حرکت خواهند داد.
  • این تصمیم احمقانه این حیوان مست آمریکایی توهین به تمام مسلمانان جهان هم هست. زیرا بیت المقدس قبله گاه اول مسلمانان بوده است و جایگاه مقدسی دارد. حالا با این حرکت شیطانی می خواهند آن را مرکز یهودیان صهیونیستی کنند و بدانید در آینده نزدیک شاهد تخریب مسجد الاقصی در بیت المقدس و بنا نمودن معبد سلیمان در مسجد الاقصی خواهیم بود.
  • بی ارزش بودن تمام معادلات بین المللی و حاکم بودن قانون جنگل و حیوانات وحشی در سازمان ملل که هرکس درنده تر و خونخوارتر است ابراز قدرت بیشتری می کند و به راحتی زورگویی می کند. ترامپ ملعون تمام معادلات سازش بین المللی بین فلسطین و اسرائیل جنایتکار را نادیده گرفت و در عمل گفت سازمان ملل بی معنی است.
  • امروز از تمام کشورهای اسلامی و ملل اسلامی خواستاریم در برابر این کفار ساکت ننشینند و با تمام قدرت این حرکت را محکوم کنند و برخورد عملی داشته باشند و بدانید سکوت خیانت به اسلام و پیامبر اسلام است.
  • اما سخن امت حیدر کرار، امت شیران ذوالفقار به دست ایران اسلامی با شما کفار یهودی این است سخن مولای ما این است که تا 25 سال آینده اثری از اسرائیل غاصب بر روی کره زمین باقی نخواهیم گذاشت.

3- دعا.

4- کوثر.

اخبار
ارتباط با امام جمعه