سه شنبه 1396/1/8 - 54 : 6
مشخصات امام جمعه
علی ملکی
علی ملکی
قصر شيرين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
در نظام اسلامی ، انتخابات و مردم سالاری دو رکن انقلاب است. انتخابات یکی از افتخارات نظام مقدس اسلامی است که مردم سالاری دینی متکی به انتخابات است مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی شوراها و ریاست جمهوری می درخشند.

بسم الله الرحمن الرحیم

 

نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قصرشیرین برگزار شد

 

 

نکاتی که مقام معظم رهبری امام خامنه ای در جمع زائران حرم امام رضا ( ع) در مشهد مقدس بیان داشتند نکاتی عرض می کنم. همانطوری که می دانید سال 95 سال اقتصاد مقاومتی نامگذاری شد. امسال هم سال اقتصاد مقاومتی نام گذاری شد. و این اهمیت اقتصاد در نظام اسلامی است که باید به آن توجه شود.

اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید و اشتغال جوان ایرانی که چند نکته هم است برای هر ایرانی که از کالای ایرانی حمایت کند و از مصرف کالای خارجی پرهیز شود. حضرت آقا درباره درآمد تولید دو مسئله را مهم دانستند :

  • واردات کالاهایی که در داخل تولید می شوند باید به صورت یک حرام شرعی شناخته شود آنچه که در داخل تولید می شود از خارج وارد نشود.
  • قاچاق که بسیار مهم است باید با باندهای قاچاق مبارزه شود.

در محقق شدن اقتصاد مقاومتی دو مسئله مهم است :

  • نقش مردم : که مردم باید با خرید کالای ایرانی از تولیدکننده ایرانی حمایت کنند تا کالای داخلی است کالای خارجی جایی ندارد.
  • نقش دولت : دولت با قاچاق کالا مبارزه کند. از بنگاه های زود بازده حمایت کند ، مسئولین را حمایت کند.

یک نکته هم برای مسئولین بومی مهم است : چون مردم در تمامی صحنه های انقلاب نظام را همراهی کرده اند و در سختی ها بیشتر همراهی کرده اند.

انتخابات : در نظام اسلامی ، انتخابات و مردم سالاری دو رکن انقلاب است. انتخابات یکی از افتخارات نظام مقدس اسلامی است که مردم سالاری دینی متکی به انتخابات است مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی شوراها و ریاست جمهوری می درخشند.

شرکت عموم در انتخابات : که حضرت آقا فرمودند : هر چه در انتخابات مردم انتخاب کنند مورد حمایت رهبری است و از رأی مردم حمایت می کنم. اما یک مسئله باید برای همه ما مهم باشد و آن انتخاب اصلح است. کسی که متخصص و متعهد باشد می تواند با یک مدیریت درست مشکلات را با تکیه بر مهارت خود مشکلات داخل کشور را حل کند.

با توجه به اینکه فصل بهار است و مردم به مسافرت و گردش می روند در فصل بهار علاوه بر اینکه از طبیعت خدادادی استفاده می کنند از قدرت و نشانه های خداوند درس بگیرند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه