جمعه 1396/2/8 - 44 : 18
مشخصات امام جمعه
علی رضائی
علی رضائی
بيرجند
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4

امام جمعه شهرستان بیرجند:

همه آحاد جامعه در راستای تحقق شعار سال باید تلاش کند

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: شعار سال باید فهمیده شود و تنها مقصود دولت نیست بلکه همه و همه این شعار را جلو چشمشان قرار دهند و در این زمینه با صرفه جویی، ابتکارات کاری کند تا مملکت ما نیازمند دیگران نباشد و نیازهای اساسی توسط خودمان تامین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی، سیاسی این هفته شهرستان بیرجند با تبریک سال نو و بهار طبیعت، اظهار داشت: در آستانه سال نو باید تلاش کنیم اخلاق الهی داشته باشیم و بخشش و نگاه کریمانه را سر لوحه کار خود قرار دهیم تا همه کلام‌ها در اخلاق به مرکزیت بخشش و از خودگذشتگی خلاصه شود.

وی با تبریک میلاد مسعود امام باقر(ع)، افزود: امام باقر (ع) می‌فرمایند که شیعه ما نیست مگر کسی که تقوا الهی پیشه و خداوند را اطاعت می‌کند؛ درنتیجه باید گفت این‌ها شناخته نمی‌شود مگر به تواضع زیرا علامت شیعه این است که اهل تواضع، فروتنی، خشوع، دل و زیاد به یاد خدا بودن و تلاش در راه رسیدن به اخلاق الهی است.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت:در آستانه سال نو، بهار طبیعت و مصادف شدن آن با بهار عرفان و معنویت ماه مبارک رجب فرصت ارزنده ای است که باید از تک تک این لحظات استفاده و قدردان آن باشیم.

رضایی با اشاره به اینکه سال جدید را مقام امامت و ولایت سال اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال نام گذاری کرده اند، بیان کرد: به حق و با توجه به مشکلات کشور مقام معظم رهبری این سال را نام گذاری کرده اند که باید این شعار فهمیده شود و تنها مقصود دولت نیست بلکه همه و همه این شعار را جلو چشمشان قرار دهند و در این زمینه با صرفه جویی، ابتکارات کاری کند تا مملکت ما نیازمند دیگران نباشد و نیازهای اساسی توسط خودمان تامین شود.

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقامتی و تامین انتظارات مقام امامت ولایت در سال جدید مورد انتظار است، افزود: خدماتی که نظام و جمهوری اسلامی به ایران و ملت ایران کرده است بسیار ارزنده و بخشی از مسائل و مشکلات مربوط به مدیران است که مدیران را خود مردم انتخاب می کند و باید چشمشان را باز کند مدیران خوب انتخاب تا ضعف نداشته باشند و کار بیشتر بکند اما در چار چوبه کلان نظام ، درایت های که انجام شده است و نظام خدماتی که کرده است بر هیچ کس پوشیده نیست.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: رهبر معظم انقلاب هشدار می‌دهند در این زمینه که عده‌ای به دنبال تغییر هویت نظام هستند که ایده‌های نظام که اسلام، محرومین، خدمت، زمینه سازی برای حاکمیت انسان کامل و رفع استکبار بوده است مورد هدف قرار دهند.

رضایی بیان کرد: تخلف از ارزش های اصلی نظام و رهبری، نفوذ فرصت طلبها، نفوذ اندیشه های بیگانه، بی توجهی به معنویت، اسراف، بی توجهی به حریم ها، تغدیه، لباس، وقت مواردی و آفاتی هستند که دشمن از این طریق نفوذ کرده است تا  سیرت و صورت انقلاب اسلامی ما را تغییر دهد که باید در این راستا جلوگیری و بر هم زدن نقش شوم دشمنان با تمام توان تلاش کنیم.

وی افزود: از دست دادن روحیه انقلابی، کنار گیری مدیران لایق و متعهد، اختلاف در جامعه، ابهام در طرحهای آینده، خودباختگی، عدم توجه به نقش های ضد انقلاب، بازگشت از معنویت و کاهش حساسیت و مشارکت عامه مردم در مسائل انقلاب سبب می شود اصل انقلاب ضربه ببیند و باید تلاش کنیم جلوی این آسیب ها را بگیریم.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: از طرف دیگر مشکلات طبقه ضعیف جامعه را بر طرف کنیم که در این راستا مقام معظم رهبری می فرمایند: من مشکلات طبقه ضعیف را با تمام وجود حس می کنم و تنها راه بهبود معیشت مردم  پیگیری همه جانبه اقتصاد مقاومتی است و پیگیری اقتصاد مقاومتی نیز درگرو مدیریت های انقلابی و توانمند انقلابی است.

رضایی با اشاره به انتخابات پیش رو در امسال، تصریح کرد: امیدواریم انتخابات پیش رو انتخابات پر شور باشد و در زمینه انتخابات شوراها اسلامی نیز شوراها باید مضحر تسریع امور مردم باشند.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی، افزود: در این سفر شاهد افتتاح طرح های عمرانی ارزشمندی مانند سیمان باقران، ورزشگاه و مطالعات، نقش برداری واقداماتی بر روی معادن استان و در زمینه راه آهن بودیم که گزارشات خوبی ارائه شده اگر درست باشد کارهای مطالعات مطلوبی به ویژه ای در زمینه خط اتصال راه آهن  بیرجند به مشهد انجام شده است.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت:در مجموعه سفر ریاست دولت تدبیر و امید به خراسان جنوبی سفر خوب و کارهای مطلوبی انجام شده البته گلایه‌های است که در این سفربه مسئولان منتقل شد.

انتهای پیام/

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه