سه شنبه 1396/1/8 - 49 : 2
مشخصات امام جمعه
علیرضا حسینی
علیرضا حسینی
درميان (اسديه)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
نماز جمعه قرارگاه فرهنگی هر منطقه است‌

امام جمعه درمیان گفت : نماز جمعه از ترکیبی از دین و سیاست است و قرارگاه اقشار مختلف در هرمنطقه محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا حسینی بعدازظهر امروز در ستاد هماهنگی نماز جمعه درمیان اظهار داشت: نماز جمعه یکی از برکات بزرگ الهی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی نصیب مردم ایران شده ‌و مردم از این فیض بزرگ هر هفته استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: تاثیرگذاری بسیار بالای نمازجمعه درمیان مردم به خاطر ظرفیت بالای این فریضه است که هم شامل موعظه و سیاست و عرفان می باشد و هم با بصیرت افزایی مردم در همه عرصه ها می‌تواند راه گشای مردم در شرایط سخت سیاسی باشد.

امام جمعه درمیان افزود: ستاد نماز جمعه به عنوان قرارگاه فرهنگی هر شهر توسط مقام معظم رهبری یکی از تاثیرگذارترین تصمیمات ایشان است، زیرا همه‌گیر بودن و تاثیرگذاری بالای نمازجمعه بر هیچکس پوشیده نیست.

حسینی اضافه کرد: رسالت امام جمعه در راس قرارگاه فرهنگی هماهنگی دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی شهرستان برای پیشبرد هر چه بیشتر این امر مهم است و دستگاهها نیز در این بین با تلاش مردم در نقش سربازان این قرارگاه بزرگ برای نیل به اهداف عالیه فرهنگی کشور تلاش می کنند.

وی یادآورشد: هدف بزرگ این قرارگاه فرهنگی ایجاد تغییر در سبک زندگی مردم و بردن آنها به سمت زندگی ایرانی اسلامی است زیرا امروز رسانه های خارجی توانسته اند تا حدودی سبک زندگی غربی را در میان مردم ما با کمک ماهواره و سایر تجهیزات رواج دهند و ما باید برای جلوگیری از بسط و اشاعه این پدیده شوم تلاش خود را به کار بگیریم.

امام جمعه درمیان خاطرنشان کرد: ستادهای فرعی نماز جمعه باید تلاش بیشتری در راستای فراهم کردن بستر برای حضور حداکثری مردم در این فریضه الهی فراهم کنند زیرا این فریضه مهم و پرتکرار در آیات و روایات بارها مورد تاکید قرار گرفته است.

حسینی افزود: حضور مسئولان در صفوف نماز جمعه موجب ارتباط گیری مردم با مسئولان می باشد که این بسیار حائز اهمیت است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه