پنج شنبه 1396/7/27 - 30 : 1
مشخصات امام جمعه
علیرضا حسینی
علیرضا حسینی
درميان (اسديه)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/14
مسئولان در راستای حل مشکلات عشایر و روستائیان برنامه های موثرتری ارائه دهند

مسئولان در راستای حل مشکلات عشایر و روستائیان برنامه های موثرتری ارائه دهند

امام جمعه اسدیه گفت: مسئولان در راستای حل مشکلات عشایر و روستائیان به عنوان مرزنشینان خراسان جنوبی برنامه های موثرتری ارائه دهند.

حجت الاسلام علیرضا حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر اسدیه افزود: کم آبی مهمترین مشکل روستائیان و عشایر شهرستان مرزی درمیان است که این مشکل باید برای کاهش مهاجرت روستائیان هر چه سریعتر رفع شود.

وی با تاکید بر اینکه باید مشکلات عشایر و روستائیان به صورت ریشه ای بررسی و حل شود، بیان کرد: عشایر شهرستان علی رغم خشکسالی های چندین ساله اخیر همچنان با تولیدات خود در شرایط سخت در  تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثری دارند.

وی حافظ شیرازی را یک شاعر استثنایی و اعتقادی در تاریخ دانست و گفت: اشعار حافظ نشان‌دهنده پیوند عمیق و استوار این شاعر نام‌آور با ولایت و امامت است و اشعار وی شان‌دهنده پاکی و خلوص اوست.

وی با اشاره به تصادفات جاده ای که همه ساله جان هزاران نفر را در کشور می گیرد هم گفت: از سال 1375 تا 1395 در کشور قریب به 500 هزار نفر کشته و تلفات جاده ای داشته ایم که این آمار سه برابر شهدا و کشته ها در دوران انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی است، همچنین بر اساس آمار پلیس در این مدت تصادفات جاده ای چهار میلیون معلول و مصدوم برجای گذاشته است که این آمار نگران کننده است.

وی افزود: بی احتیاطی علل اصلی تصافات در کشور است که باید با فرهنگ سازی گام موثری در راستای کاهش تلفات رانندگی برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه توجه و احترام به سالمندان در تقویت روحیه آنها تاثیر بسزایی دارد، گفت: دین مبین اسلام تاکید زیادی به احترام به ریش سفیدان و سالمندان دارد.

وی همچنین ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به سبزپوشان عرصه نظم و امنیت هم گفت: امنیت امروز جامعه به برکت خون شهدا و تلاش شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی حاصل شده است.

شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه