جمعه 1396/2/8 - 39 : 18
مشخصات امام جمعه
محمد شمس الدین زاده محمد
محمد شمس الدین زاده محمد
بشروئيه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
امام جمعه موقت بشرویه : نامزدهای انتخاباتی در زمان تبلیغات رسمی رعایت اخلاق اسلامی و انسانی را الگوی کاری خود قرار دهند
 

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام شیخ علی اکبر حدادیان امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و انقلابی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به فرا رسیدن دو حماسه سرنوشت ساز انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی با اشاره به منویات مقام عظمای ولایت و رهبری به نامزدهای انتخاباتی توصیه کرد در هنگام زمان تبلیغات رسمی ، رعایت اخلاق و رفتار اسلامی و انسانی را الگوی رفتاری خود قرار دهند .

 وی گفت : رهبری بیانات ارزشمندی داشتند و  به فرموده ایشان همه باید قدر انتخابات را بدانند .

وی افزود:  امام خامنه ای فرمودند انتخابات باید سالم  و با امنیت باشد و انشالله به توفیق الهی و علی رغم دشمنی دشمنان انتخاباتی شایسته بانشاط و شور و اشتیاق و سالم و همراه  با امنیت اتفاق  خواهد افتاد.

 حدادیان با اشاره به بخش دیگری از سخنان راهگشای رهبر  انقلاب بیان کرد: دشمن با تشر و  تهدید به دنبال امتیاز گرفتن است  ولی مدیران کشور  نباید در برابر تهدید دشمن دچار ضعف شوند چرا که دشمن چه امریکا باشد و چه بزرگتر از امریکا هیچ غلطتینمی تواند بکند.

 امام جمعه موقت بشرویه بر رعایت اخلاق اسلامی و انسان در بین کاندیداها تاکید کرد و گفت:  با نزدیک شدن ایام رقابت انتخابات  و تبلیغات  رسمی شایسته است همه کاندیداها چه در سطح ریاست جمهوری  چه شوراها باید روشی انتخاب کنند که خود  و کشور را دچار گرفتاری ها نسازند و اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.

 وی افزود:  تلاش شود تا  طرفداران کاندیداها و خود نامزدهای انتخابات اخلاق اسلامی  را رعایت کرده و طبق قانون عمل کنند .

 حدادیان با اشاره به اهمیت وجود شورای نگهبان گفت:بر اساس قانون ،شورای نگهبان تنها مرجع تشخیص صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری است .

خطیب جمعه بشرویه افزود: امام خمینی فرمودند شورای نگهبان قانونی است و کسی حق ندارددر مصاف نطق و رسانه به انها توهین کند و یا تصعیف کند اعضای محترم شورای نگهبان حافظ مسلمین هستند ک همه باید احترام قایل باشیم .

 وی خاطر نشان کرد:امید است طرفداران کاندیداها همگان با هماهنگی و به دیده محبت به رقبای خود نگاه کرده و  با پرهیز از تضعیف و تخریب توانمندی خود را بیان کنند.

 ‌حدادیان با اشاره به  مناسبت های هفته  و با اشاره به تلاش های  بسیج و سپاه گفت:ارزش های انقلاب توسط شهدا و خانواده انان حفظ شده و نه تنها در دوران جنگ تحمیلی حتی بعد از ان  نیروهای مخلص انقلابی  خدمت گزاری کردند و با اخلاصی که دارند اقدامات ثمر بخشی درزمینه همراه داشتند.

 امام جمعه موقت بشرویه فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت موسی بن جعفر اشاره کرد و گفت:این امام همام انقدر داری جایگاه بود که هارون عباسی از وجود مقدس ایشان واهمه داشت و ۱۴سال ایشان را به زندان انداخت.

 وی با تبریک بعثت پیامبر عظیم شان اسلام گفت: خداوند دربرابر تمام نعمت هیچ گاه منت بر سر مردم ننهاده بجز نعمت ولایت  و پیامبران  که باید قدر ان را بدانیم..

 حجه الاسلام حدادیان در ادامه مباحث اخلاقی خود به نقش تربیتی والدین هم اشاره ای داشت و گفت: انسان بدون کمک گرفتن از اقوام و دوستان خود نمیتواند زندگی مطلوب و ایده آلی داشته باشد و در فرهنگ قرآن از انسان هایی که به دیگران کمک میکنند یاد شده است.

امام جمعه موقت بشرویه افزود:دوستان شایسته میتوانند مسیر زندگی انسان را مشخص کنند و ناتوان ترین افراد کسانی هستند که نمی توانند روابط صادقانه را حفظ کند.

وی با اشاره به  تاثیر گذاری  رفاقت ها بیان کرد: دوست ها گاها تاثیر بسیار بالاتر حتی از اقوام و خانواده دارد و میتواند تاثیر گزاری منفی یا مثبت داشته باشد که بستگی به انتخاب انسان ها و دقت انان دارد.

حدادیان افزود:  بسیاری از ناهنجاری ها و مسیرهای خلافی که ممکن است انسان طی کند به دلیل انتخاب همنشین و دوست  ناشایست است .

امام جمعه موقت بشرویه  با تاکید بر اینکه والدین فرزندان خود را با محبت  جذب کنند گفت: اگر خانواده و والدین نتوانند با محبت خود علاقه فرزند را جذب کنند ،گول همنشین بد و محبت های کاذب را می‌خورد .

وی افزود: محبت های کاذب این روزها بیش از گذشته گریبان فرزندان را گرفته و به راحتی در دام اعتیاد می افتند و شخصیت خود را فدای محبت های کاذب میکنند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه