دوشنبه 1396/9/27 - 38 : 8
مشخصات امام جمعه
غلامرضا مرتضایی نیا
غلامرضا مرتضایی نیا
زيركوه قائن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
امام جمعه زیرکوه: تجلی برآئت و غضب الهی شعار مرگ بر اسرائیل است .

امام جمعه زیرکوه: تجلی برآئت و غضب الهی شعار مرگ بر اسرائیل است .

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه زیرکوه:حجت الاسلام مر تضایی نیا امام جمعه زیرکوه  در خطبه اول ضمن توصیه به تقوای الهی گفت:تقوا حریم نگه داری برای ذات مقدس ربوبی  انجام واجبات و ترک محرمات است .

وی سپس به تفسیر آیات انتهایی سوره مبارکه فرقان پرداخته و ادامه داد: جاهل کسی است که اسیر زبانش است و اگر با او رابطه بر قرار نکنی فحش ذاده و اگر کاری هم برایت انجام داد منت و اگر ما کاری برایش انجام دهیم باز هم انکار می کند و سر انسان را نیز افشا می کند. امام صادق علامات انسان جاهل را بیان می فرمایند که دادن جواب بی مورد ، دعوا قبل از فهمیدن اصل خبر و قصه و قضاوت فوری از این موارد است

حجت الاسلام مرتضایی نیا در خطبه دوم  ضمن توصیه به تقوای الهی به بیان مهمترین مناسبتهای جاری و در پیش رو پرداخت.

وی به روز پژوهش اشاره و گفت امام علی ع می فرمایند هیچ کردازی مثل پژوهش نیست .پایه و زیر بنای اقتدار امروز و آینده ما وهم قدرت سیاسی و اقتصادی و فرهنگی در علم است.

خطیب جمعه زیرکوه به شب یلدا اشاره و آن را واژه ای سریانی به معنای میلاد دانست و‌گفت چون با میلاد حضرت عیسی ع تطابق دارد به ایم نام نامیده شده است.حجت الاسلام مرتضایی نیا شب نشینی دید و بازدید و صله رحم از کارهای خوب و ارزشمند این شب دانسته و گفت سعی نماییم با سیره اهل بیت آشنا شویم

وی سپس به سالروز شهادت دکتر مفتح اشاره و‌گفت: این شهید بزرگوار منادی وحدت حوزه و دانشگاه و یکی از خصوصیات ایشان تلاش بی دریغ و دلسوزانه در راه وحدت حوزه و دانشگاه بود.

امام جمعه زیرکوه ثمره وحدت حوزه و دانشگاه را آبادی دین و دنیای جامعه دانست .

حجت الاسلام مرتضایی نیا به طرح ترامپ در انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف گفت : صحبتهای این دیوانه آمریکایی فروپاشی رژیم صهیونیستی را نزدیکتر می کند .

وی سپس با بیان سخنی از مقام معظم رهبری در این خصوص گفت: ایشان کلید غلبه بر دشمنان اسلام را آزادی فلسطین می دانند .

وی سپس افزود تجلی برآئت و غضب الهی شعار مرگ بر اسرائیل است

حجت الاسلام مرتضایی نیا از خفقان کشورهای عربی و اسلامی انتقاد و‌گفت: کسانی که خودتان را خادم الحرمین می دانید اگر از اسلام دم نی زنید فلسطین هم مسلمان اند و اگر هم از عربیت دم می زنید اینان عرب اند .چرا خفقان گرفته اید؟!!!

وی به کشتی نگرفتن علیرضا کریمی کشتی گیر ایرانی با نماینده رژیم غاصب اسرائیل گفت : وی کاری فراتر از قهرمانی انجام داد و‌خنده بر لبان رهبری نشاند و  رهبری از ایشان قدردانی و وی را نمادی از غیرت ایرانیان دانستند.

امام جمعه زیرکوه در پایان خواستار کمک مردم به زلزله زدگان کرمانشاه و همچنین همکاری متقابل مردم و پلیس با یکدیگرشد

اخبار
موضوعات سایت خبرها گزارشهای نماز جمعه گزارش عملکرد ستاد آخرین مطالب :: با حضور حجت الاسلام مرتضائي نيا ؛ یادواره 20شهید روستای مرزی شاهرخت برگزار شد :: فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان با امام جمعه ديدار كرد :: یادواره 12 شهید بخش شاسکوه با سخنراني امام جمعه زيركوه برگزار گردید :: برگزاری جلسه مربیان حلقه های صالحین در دفتر امام جمعه :: اطلاعیه :: برگزاری جلسه ای به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه با حضور امام جمعه :: برگزاری همایش طلایه داران تبلیغ در دفتر امام جمعه :: امام جمعه زیرکوه: کشور در شرایط فعلی به مدیریت جهادی مسولین نیازمند است :: گردهمایی علمای اهل سنت در دفتر امام جمعه زیرکوه سایتهای مرجع اوقات شرعی آمار سایت آمار مطالب یک ساعت پیش: 0 امروز: 0 این ماه: 12 کل: 350 کل نظرات: 13 آمار کاربران یک ساعت پیش: 0 امروز: 0 این ماه: 3 کل: 13 بن شدگان: 0 جدیدترین عضو: MarinKisurcukowa دیدار امام جمعه بامدیریت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان زیرکوه
ارتباط با امام جمعه