سه شنبه 1396/1/8 - 55 : 2
مشخصات امام جمعه
غلامرضا مرتضایی نیا
غلامرضا مرتضایی نیا
زيركوه قائن
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
حجت الاسلام رجایی :تولید زمینه اشتغال را فراهم میکند.

نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با حضور پر شور مردم ولایتمدار شهرستان به امامت حجت الاسلام محمد رضا رجایی امام جمعه موقت شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه زیرکوه:حجت الاسلام محمد رضا رجایی در خطبه اول ضمن توصیه به تقوای الهی گفت تقوا ابعاد مهمی دارد که اگر جامعه به طرف تقوا گرایش پیدا کند دنیا و آخرتش تضمین شده است.قرآن می فرماید ایمان و تقوا باعث نزول برکات آسمان بر زمینی ها می شود.وی افزود جامعه اسلامی و متقی باید در حال تعادل باشد واز افراط و تفریط پرهیز کند.

حجت الاسلام رجایی در ادامه گفت در صفات عبادالرحمن آیات آخر سوره مبارکه فرقان آمده است که علامات آنها این است که در روی زمین به آسانی راه می روند هنگامی که فرد جاهلی به آنها بر خورد کرد تسلیم اند و وقتی انفاق می کنند اسراف نمی کنند و بلکه  در حال تعادل هستند.

وی ادامه داد اقتصاد خیلی مهم است و.مقام معظم رهبری مسله اقتصاد و معیشت را بارها مطرح کردند و امسال نیز به نام اقتقاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری کردند.تولید زمینه اشتغال را فراهم میکند.

حجت الاسلام رجایی با بیان اینکه جوانان به نوع شغل توجه نداشته باشند و خیلی نباید در شغلها مقید باشندافزود اصحاب امامان هرکدام شغلی داشتند.میثم خرمافروش بود و...پیامبر بر داشتن شغل تاکید خاصی داشتند و فرمودند کسی که حرفه ای ندارد از دینش مایه می گذارد

وی در ادامه با انتقاد از برخی مراسم مثل چهارشنبه سپری که تمام علما و.مراجع بالاتفاق منع می منند گفت ۱۳ از کارهای اصحاب رس است وگرنه قرآن با اصل رفتن به طبیعت مخالفت ندارد و میگوید در زمین بگردید و آیات الهی را مشاهد کنید.

 

در خطبه دوم نیز ضمن توصیه به تقوای الهی با تبریک حلول سال جدید و میلاد حضرت فاطمه س گفت ان شالله خداوند عیدی تمام ما را فرج امام زمان قرار دهد.

وی با اشاره به حلول ماه رجب گفت ماه با برکتی است و شهر الاصب نامگذاری شده که به معنی  ریزش فراوان با برکت الهی است و پیامبر آن را ماه خدا نامیده است.

خطیب موقت جمعه زیرکوه با اشاره به ۱۲فروردین روز جمهوری اسلامی گفت اینکه برخی در این خصوص شبهه مطرح می نمایند پاسخش این است مردم از همان زمان مرتب نظام را تایید می کنند.هرسال چند نوبت روز قدس ۲۲ بهمن و...با حضور گسترده خود در این مراسمات وهمچنین شرکت پرشوردر انتخابات جمهوری اسلامی را تایید می نمایند.

وی با اشاره به انتخابات در اهمیت آن گفت اگر کسی در انتخابات شرکت نکند حرام شرعی است و باید با شور و شعور شرکت نماییم وی در خصوص انتخابات شوراها نیز گفت شوراها عصاره فکر مردم و بازوان نطام اند و شاید از ریاست جمهوری هم مهمتر باشد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه