چهارشنبه 1395/12/4 - 48 : 9
مشخصات امام جمعه
احمد نجمی پور
احمد نجمی پور
سرايان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/22
پیام بزرگ حضورمردم در راهپیمایی اقتداروپویایی انقلاب وایران اسلامی میباشد

خطبه‌ اول‌ : 22/11/95

الحَمدُلله الَّذی خَلَق السمواتِ و الارض و جَعَل الظُلماتِ و النور ثُمّ الَّذینَ كَفَروا بِرَبّهم یَعدِلون وَ الصَّلوه وَ السَّلام عَلی الهادی البَشیر، السّراجِ المُنیر، سَیدنا سَید الانبیاء وَ المُرسَلین، ابالقاسِم محمّد و علی آله الطَیبینَ الطاهِرین وَ لا سیَّما بَقیه الله فی الاَرَضین    اوصیکم عبادا…

در آیات قرآن کریم 2436 واژه تقوا  به صورت «اتقوااللّه » و «إتقوا رَبّکم» یا «إتقوا اللّه الّذی خَلقکم» به کار رفته است. این تعداد فعل امر به صراحت نشان می دهد که تا چه حد رعایت تقوا اهمیت دارد، و تا چه حد انسان از تقوا غفلت می کند. از جمله این اوامر این است که می فرماید:«فَاتَّقُوا اللّه َ یأُولی الأَلبَب لَعَلَّکم تُفلِحُون» پس ای خردمندان عالم! از خدا بترسید، باشد که رستگار شوید.  حضرت آیت الله مجتهدی می فرمایند: بنشین قدری فکر کن که خداوند متعال چقدر به ما نعمت داده است. خودش می فرماید: نمی توانید نعمتهای مرا بشمارید. یکی از بزرگترین نعم خداوند این است که ما هر چه گناه می کنیم او می پوشاند، اگر مثلاً در پیشانی ما یک کنتور بود و هر یک گناه، یک شماره می انداخت، دیگر ما آبرو نداشتیم و نمی توانستیم زندگی بکنیم، یا اگر به جای شماره انداختن بوی ظاهری قرار داده بود، دیگر کسی طرف دیگری نمی رفت.  امام علی (ع)  «لو تکاشفتم ما تدافنتم»   اگر از باطن های یکدیگر آگاه شوید، یکدیگر را دفن نخواهید کردببین خدا چقدر مهربان است که روی گناهان ما سرپوش گذاشته است.

حضرت فاطمه (س ) در بلندای قله تقوا و تقرب الهی قرار داشت.

چرا باید در شناخت حضرت صدیقه طاهره کوشید؟

در سوره  مبارکه  واقعه  این آیات را که  مورد  دقت می دهیم  چه زیبا  قرآن  می فرماید: «إِنَّهُ لَقُرْآنٌ كَرِيمٌ  فِي كِتَابٍ مَّكْنُونٍ   لَّا يَمَسُّهُ إِلَّا الْمُطَهَّرُونَ  تَنزِيلٌ مِّن رَّبِّ الْعَالَمِينَ» یک دنیا بحث است که سیاق ایات قبل را ببینید که از بعث و توحید صحبت میکند با کفار و می گوید: «إِنَّهُ لَقُرْآنٌ كَرِيمٌ» (إنه) ضمیر هم به قرآنی که از سیاق آیات استفاده می‌شود بازگردد. این مطالب قرآن کریم است. کریم یعنی چه بماند، «فِي كِتَابٍ مَّكْنُونٍ» قرآن در کتاب مکنونی است. «مکنون» یعنی مصون از تغییر و تبدیل که اشاره به لوح محفوظ است، در جای دیگر می‌فرماید: «بَلْ هُوَ قُرْآنٌ مَّجِيدٌ - فِي لَوْحٍ مَّحْفُوظٍ لا یمسه الا المطهرون» ضمیر «لایمسه» یا به قرآن یا به کتاب مکنون باز می‌گردد و مس نمی‌کنند کتاب مکنون و لوح محفوظ را یا قرآن کریم را مگر«مطهرون»جُلّ  تفاسیر اهل سنت مطهّرون» را معنا می‌کنند به کسانی که با وضویند بعد مثل شافعی و دیگران استدلال میکنند «لایجوز مسّ المصحف بلاوضوء» به حکم این آیه کریمه. اینجا «مطهّرون» اسم مفعول از تطهیر است آیه نگفته «لایمسّه الا المتطهرین» کسانی که متطهر‌اند یعنی وضو دارند و آیه نگفته «الا المطّهّرون» به دو تشدید بلکه گفته مطهّرون.

کسی که با فراست بین اهل سنت اشاره می‌کند فخر رازی در تفسیرش  ذیل آیه می گوید مراد آیه نفی حدث نیست که نمیتوانند به قرآن دست بزنند مگر کسانی که محدث نباشند و الا می‌گفت «لایمسّه الا المتطهّرون أو المطّهّرون و القرائة المشهورة الصحیحة المطّهرون من التطهیر» قرائت مشهور همین است که فخر رازی می‌گوید لذا معنا این است که کسی نمیتواند قرآن را بیابد و دست بزند و بفهمد مگر کسانی که تطهیر شده‌اند یعنی ملائکه که «طهّرهم الله فی اول امرهم و أبقاهم کذلک» طول عمر هم هستند که معصوم اند و تا آخر عمرشان هم معصوم اند. ما تا قسمتی از کلام با فخر رازی همراهیم اما می گوییم مطهرون یا اطلاق دارد یا الف و لام عهد است که اشاره به آیه تطهیر است. نمی توانند درک و علم به قرآن پیدا کنند و مس کنند قرآن را مگر آنان که تطهیر شده اند. «إِنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ لِيُذْهِب عَنكمُ الرِّجْس أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطهِّرَكمْ تَطهِيراً»آنان که تطهیر شده‌اند خمسة طیبة هستند. اگر ما توجه داریم در شهادت صدیقه طاهره و ایام میلاد ایشان در شناخت حضرت و معارف ایشان بکوشیم برای این است که طبق گفته قرآن کسی که می‌تواند حاوی مطالب بلند قرآن باشد صدیقه طاهره است. همین دو آیه را کنار هم بگذاریم نتیجه گرفته میشود و نیاز به روایات نیست که بعضی نگویند از روایات استفاده کردید. پس«مطهّرون» را باید بشناسیم چون حاوی مطالب قرآن که أم الکتاب و لوح محفوظ است این مطهّرون هستند.

 بخش هایی از زندگانی حضرت زهرا(س)

1- شوهر داری و همسر داری: عمل کردن به دستورات دینی به 2 شیوه است:

الف) شیوه حداکثری: در این شیوه به تمتم جوانب دین عمل می شود(واجب/مستحب) واز کار حرام و مکروه پرهیز می شود.این شیوه همه اس تکلیف نیست اما عما کردنش مفید فایده است و از عدهای انتظار عمل حداکثری است.

ب) شیوه حداقلی: در این شیوه تنها به واجبات دینی عمل می شود نه مستحبات و از محرمات دینی پرهیز می شود نه از مکروهات( اگر واقعا به واجبات عمل و از مکروهات پرهیز شود کافی است اما همه دین که این نیست. در زندگی حضرت حضرت زهرا(س) هم  به حقوق خانواده توجه می شود هم به اخلاق خانواده(یعنی ایثار/ گذشت/ فداکاری/ انفاق و...)

اصول مشترک اعضای خانواده

1- تفکیک وظایف: یعنی هر یک از اعضای خانواده به امید دیگری ننشینند و کارهای روزانه به زمین نماند همه باید به وظیفه خودشان به نحو احسن عمل کنند. و همه احساس مسؤولیت نسبت به همدیگر داشته باشند.

2- همکاری نه منت گذاری: تفکیک وظایف بر اساس حقوق است ولی اخلاق در زندگی چیز دیگری است که تو صیه دینی بوده و اجر و ثواب دارد. و لذا تحمل کردن اخلاق بد یکدیگر اجر شاکران را دارد که پیامبر (ص) فرمودند: «مَن صَبَرَ عَلی خُلقِ امرَأَهٍ سَیّئةِ الخُلقِ وَ احتَسَبَ فی ذلِکَ الاَجر اَعطاهُ اللهُ ثواب الشاکرین فی الاخره»همکاری با زن در کارهای خانه، باعث تقویت محبّت و مودّت می شود. برخی، می پندارند، کار در خانه، مخالف حرمت و شخصیّت مرد است؛ در حالی که حضرت امیر(ع) در خانه کار می کرد، پس چه نیکوست که شوهر، بدون این که زن تقاضا کند، در امور خانه و خانه داری به او کمک کند! کمک به زن، به ویژه، هنگام بیماری او، محبّت بیش تر وی را فراهم می سازد و اجر معنوی نیز در بر دارد.

پیامبر(ص) فرمود:«خِدمَهُ العِیالِ کَفّارَهٌ لِلکَبائِر وَ تُطفِئُ غَضَبَ الرَّبُّ؛ و تَزیدُ فِی الحَسَناتِ َالدَّرَجاتَ» خدمت کردن به خانواده، کفّاره ی گناهان بزرگ است و خشم پروردگار را فرو می نشاند و بر حسنات و نیکی ها می افزاید و درجات را بالا می برد. اگر به دلیل مشغله ی زیاد و مسؤولیت سنگین، نمی توانید، به همسرتان کمک کنید، دست کم، وی را از انگیزه و نیت خود آگاه سازید تا از حمایت فکری شما احساس دلگرمی کند.

روزی، رسول خدا(ص) به خانه علی(ع) وارد شد، حضرت علی(ع) و فاطمه(ع) را دید که با هم مشغول آرد کردن گندم با آسیاب دستی هستند.  حضرت(ص) فرمود: «کدام یک خسته ترید»؟ علی(ع) عرض کرد: «فاطمه خسته تر است».پیامبر(ص) به او فرمود: «برخیز دختر جان! فاطمه برخاست و پیامبر به جای او نشست و علی(ع) را در آرد کردن گندم کمک کرد.

البته، زن نیز باید، در شرایطی، به همسر خود کمک کند. کمک خانم خانه به همسر خود، صرفه جویی، عدم اسراف و کم کردن خواسته هایی است که از چشم و هم چشمی ناشی می شود. زنان فداکاری هم هستند که با اجازه ی همسر، با بهره گیری از هنری خاص یا کار در اجتماع، در مشکلات اقتصادی به همسر خود کمک می کنند. و تلاش بیشتر از وظیفه برای زن اجر نصف شهید رو دارد. امام على (ع):«جِهادُ المَرأَةِ حُسنُ التَّبَعُّلِ»جهاد زن خوب شوهردارى كردن است به شرطی که توأم با اخلاق باشد نه تکیه بر حقوق وبه شرطی که توأم با منت و اذیت نباشد که قرآن می فرماید: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ لاَ تُبْطِلُواْ صَدَقَاتِكُم بِالْمَنِّ وَالأذَى». و در سیره حضرت زهرا(س) این همکاری به وضوح دیده می شود.  خداوند به همه ما توفیق شناخت اهل بیت و انتقال این شناخت را عنایت بفرماید.

 

خطبه‌ دوم‌ : 22/11/95

الحمد للّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام على سیّدنا و نبیّنا ابى‌القاسم المصطفى محمّد و على ءاله الأطیبین الأطهرین سیّما بقیّةاللّه فى الأرضین و صلّ على علىّ امیرالمؤمنین و فاطمة الزّهراء سیّدة نساءالعالمین و صلّ على الحسن و الحسین سیّدى شباب اهل الجنّة و على علىّ‌بن‌الحسین و محمّدبن‌علىّ و جعفربن‌محمّد و موسى‌بن‌جعفر و علىّ‌بن‌موسى و محمّدبن‌علىّ و علىّ‌بن‌محمّد و الحسن‌بن‌علىّ و الخلف القائم المهدىّ حججک على عبادک و امنائک فى بلادک و صلّ على ائمّة المسلمین و حماة المستضعفین و هداة المؤمنین          

مناسبت ها

جمعه/ 22 بهمن: پيروزي انقلاب اسلامي ايران و سقوط نظام شاهنشاهي (1357 ه.ش)

شنبه/ 23 بهمن: شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به روايت 75 روز (11 ه ق)

تشكيل كميته‌هاي انقلاب اسلامي به فرمان امام خميني(ره) (1357 ه‍ ش)

دوشنبه/ 25 بهمن: صدور حكم تاريخي حضرت امام خميني(ره) مبني بر ارتداد و اعدام سلمان رشدي، نويسنده خائن كتاب آيات شيطاني (1367 ه.ش)

22بهمن/ پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران/سقوط نظام شاهنشاهی

از آدم تا خاتم و از خاتم تا آخر عالم، دو جریان در برابر همه صف‌آرایی داشته و آبشان به یک جوی نرفته است؛ یکی جریان حق که آب حیات است و حیات طیبه و درخت سرسبز و پربار و همیشه‌بهار و دیگری جریان باطل که حیات روی آب است و معیشت خشک و درخت پرخار و بی‌ثمر و نابکار.   

قرآن کریم جریان حق را در واژه «کوثر» ترسیم کرده و جریان باطل را در عنوان «تکاثر»، کوثر و تکاثر از یک ریشه‌اند و آن کثرت است؛ لکن کوثر جریان رو به گسترش به سمت فضیلت‌ها، کمال‌ها، آرمان‌ها و دریک سخن به سمت خدا و قله عبودیت است.

جان‌مایه نهضت امام خمینی (ره) و حرکت توفنده و کوبنده ملت ایران کوثرگرایی و تکاثرستیزی است، امام کوثرگرا از همان آغاز به ما آموخت که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و به ما یاد داد که هر چه فریاد داریم بر سر آمریکا بکشیم و نیز ماهیت این جریان استکباری و تکاثرگرا را در یک عنوان جامع این‌گونه ترسیم کرد آمریکا شیطان بزرگ است.

در طول تاریخ بشری دو گونه انسان با دو نوع رفتار متفاوت وجود داشته است؛ انسان‌های مثبت، مبارک، خدمتگزار، مردم‌دار، تأثیرگذار و سازنده نفوس و جامعه بشری که الگوهای شرف آفرین و برکت آفرینند و در برابر آنها انسان‌های منفی، ویرانگر، غارتگر، سوزنده سرمایه‌های انسانی و نفوس جامعه بشری که الگوهای شر آفرین و نکبت آفرینند.

حوزه‌های علمی شیعه در میان خود فرهیختگانی را پرورده که صالح و مصلح، طاهر و مطهر، برخوردار از نشاط و نشاط‌آفرین بوده و هستند، اینان مشعل‌دارانی را مانند که همواره راه و آداب رهروی صادقانه و خالصانه را به دیگران آموخته و خود در خط مقدم صداقت و اخلاص بوده‌اند.

امام خمینی (ره)، این مرد بزرگ و این رهبر عظیم‌الشأن انقلاب و نظام اسلامی جریان کوثرگرای انقلاب را رهبری کرد، این استوانه سترگ بعد از پیروزی انقلاب و تشکیل نظام اسلامی هم در برابر فتنه گران و آشوبگران سال‌های آغازین انقلاب مانند کوهی استوار مقاومت کرد و موانع گسترش و پیشرفت انقلاب اسلامی را از مسیر راه زدود.

او مردی از تبار ائمه اطهار (ع) بود که عمر خود را به پای شجره طیبه انقلاب هزینه کرد و همواره مردم را به سمت و سوی دین مبین اسلام و اهداف کلان نظام اسلامی فراخواند.

پس از ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، راه امام را فرزندی از فرزندان کوثر قرآن تداوم بخشید و این راه را با حضور جانانه، آگاهانه، حکیمانه و فقیهانه در آن جایگاه با قدرت و قوت ادامه داد و فرمود: «من انقلابی‌ام»؛ یعنی روحیه انقلابی که امام به‌عنوان عطیه به مردم داد آن را حفظ می‌کنم و انصافاً حفظ کرد و آن را بالنده و بارور ساخت.

رهبر معظم انقلاب خلف صالح امام به شایستگی خلأ رحلت امام را پر و امید دشمنان و استکبار جهانی را به یأس تبدیل کرد و فرمود: «امام ما باج نداد ماهم باج نمی‌دهیم»

جریان استکباری به جلوداری آمریکا از همان آغاز پیروزی، جریان مقابله با انقلاب اسلامی و نظام برآمده از رأی ملت و ارزش‌های اسلامی را آغاز کرد، در این مقال تنها فهرستی از کارشکنی‌ها و کینه‌توزی‌های استکبار جهانی را با کد (ت) نشان می‌دهیم:

ترور شخصیت‌های کارآمد نظام اسلامی، تهدید نظامی یاران امام در طبس، تهمت به پاکان، تجاوز به سرزمین ایران اسلامی، تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی ازجمله اقدامات خصمانه دشمنان بود؛ اما دشمن با این اقدامات که هر کدام کافی بود یک انقلاب و ملت را از پا درآورد کاری از پیش نبرد.

اما در برابر امت اسلامی با تبعیت از ولایت فقیه، استقامت جانانه در جنگ دفاع هشت‌ساله، بصیرت افزایی اجتماعی، تولید علم، مدیرت بیداری اسلامی و صدور ارزش‌های انقلاب اسلامی به دنیا از امانت امام و رهبری امین امام حفاظت کرد و اکنون طفل انقلابی آن روز تولد 38 سالگی خود را جشن گرفته و حیات خویش را تداوم می‌بخشد.

به هوش باشیم که استکبار جهانی از سرعت و شتاب انقلابمان نکاهد، بیدار باشیم که رخنه‌ها و رخوت‌های فرهنگی ما را از اصول انقلابمان جدا نکند و مراقب باشیم که وصیت امام از یادمان نرود که فرمود:«من در میان شما باشم و یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد».

پیام های راهپیمایی22بهمن

پیامهای حضور مردم در جشنهای دهه فجر به ویژه راهپیمایی 22 بهمن جشن تولد انقلاب اسلامی و حماسه راهپیمایی 22 بهمن تنها گرامیداشت و تعظیم یک حادثه مهم و بزرگ که در گذشته تحقق یافته نمی باشد بله یکی از مهم ترین عوامل اقتدار و پویایی انقلاب و تداوم نهضت بزرگ اسلامی و امانت دار شهیدان و خنثی کننده توطئه های دشمنان می باشد و دارای پیام های مهمی است که عبارتند از :

1- سپاس و شکر الهی به خاطر نعمت عظمای انقلابی که احیاگر اسلام ناب بود و با حیات اسلام ما به حیات طیبه رسیدیم و قدر دو نعمت را باید بدانیم یکی نعمت ولایت و رهبری الهی که از تمام ابر قدرت ها و مستکبران را مغلوب و ذلیل ساخته و روحیه استکبار ستیزی، جهاد و فرهنگ عاشورایی را در ملت های مسلمان شکوفا و فعال نموده است. و نعمت دیگری نعمت امتی مومن، هوشیار ، با استقامت و ولایت مدار که با درک صحیح و عمیق و حضور مقتدرانه و روحیه انقلابی، حرکت شتابان و پیشرونده و پیش برنده انقلاب را سرعت بخشیده و مصداق « إِنَّ الَّذينَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا» بودند.

2- پیام این حضور و حماسه بزرگ به شهیدان، امام شهیدان و رهبری فرزانه انقلاب این است که ما بر پیمان و میثاق خود ایستاده ایم و امانت دار شهدا و با تمام قدرت و قوت ادامه دهنده مسیر انقلاب و صراط مستقیم اطاعت از رهبری هستیم و پیمان می بندیم که لحظه ای از حفاظت و حرکت شتابان انقلاب اسلامی کوتاه نیامده و تمام توطئه ها و فتنه های دشمنان را خنثی کنیم.

حتی گلایه ها و انتقاد های ما به برخی مسئولین ما را از دفاع از اصل و اساس انقلاب و رهبری باز نمیدارد و می دانیم که مهخم ترین عامل عزت و اقتدار ما و بقای انقلاب ولایت محوری است و هرگز مانند امت های گذشته ولی خدا را تنها نمی گذاریم که ما نه اهل مدینه رسول الله هستیم، نه اهل عراق و کوفه زمان حضرت علی (ع)

ما با حضور مقتدرانه و اطاعت از رهبری نمی گذاریم انقلاب و نظام به دست نا اهلان و پیاده نظام دشمن بیفتد. ما دفاع از مظلومان عالم و ستیز و مبارزه با ظالمان و ستمگران را هرگز فراموش نمی کنیم. ما همه فشار ها، تهدید ها و تحریم ها را دفع کرده و تن به ذلت و خواری نمی دهیم چرا که پیرو مکتبی هستیم که همراهی با پیامبر اکرم و اولیا الهی اینگونه بیان داشته اند که « أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم  »

ما پیرو امامانی هستیم که که به ما فرمودند : «کونوا لِلظّالِمِ خَصمًا وَ لِلمَظلُومِ عَونًا »

و نیز در اوج سختی ها فرمود : هیهات منا الذله

ما الگو از شهیدانی گرفته ایم که گفتند همه چیز می دهیم اما دین و انقلاب و رهبری را حفاظت می کنیم. «انی احامی ابدا عن دینی و عن امام صادق یقین »

پیام به مسئولین و کارگزاران : مسئولین و مدیران شما امانت دار شهدا و ملتی بی نظیر و مومن، مجاهد و انقلاب هستید مراقب باشید به این امانت خیانت نکنید و با خدمتگزاری صادقانه نشان دهید که ریاست و مسئولیت برای شما فرصت بندگی خدا و خدمت رسانی به شایسته ترین بندگان اوست نه طعمه برای دنیا گرایی

ای مسئولین به خدا و ملت خود اعتماد کنید و دشمنان انزجار و تبری و جسارت داشته باشید و عزت انقلابی را فدای لبخند ها فریب نکنید.

ای کسانی که با مجاهدت و استقامت این ملت به مسئولیت رسیدید با صراحت از شما می خواهیم که مطیع و فرمانبردار ولایت امر رهعبری باشید. سیاست ها و مطالبات این شخصیت بی نظیر و بصیر و انقلابی را حکنم خدا بدانید و تخطی از آن را از هیچکس تحمل نکنید که ما نیز تحمل نمی کنیم.

به ارکان و اصول انقلاب و ارزش ها و مکتب و گفتمان امام و رهبری التزام فکری و عملی داشته باشید و اجازه ندهید دشمنان تحلیل ها و محاسبات شما را تغییر دهند. با دنیا تعامل بکنید اما عزت فروشی نکنید و بدانید  با استکبار و دشمنان گرگ صفت ، یگانه راه ، مقابله، اقتدار و مقاومت است نه سازش و نرمش ذلیلانه.

فراموش نکنید که اسلام رحمانی و رحماء بودن با مومنین و امت است اما در برابر کفار و متجاوزان باید ایستاد و اهل تبری بود.

گرفتار دنیا زدگی و زخارف مادی و تجملات و اشرافی گری نباشید و از فرصت، مسئولیت و ریاست برای تقرب به خدا و خدمت گذاری به مردم استفاده کنید که این فرصت ها همیشگی نخواهد بود چنانچه برای پیش از شما نبود.

بدانید این امت با کسی عقد اخوت نبسته و در عین حال که قدرشناس مسئولین خدمتگزار و انقلابی و ولایت مدار است با هرکس که از مسیر انقلاب و نظام خلارج شود برخورد قاطع خواهد داشت که تجربه های گذشته بهتر ین شاهد آن است.

4- پیام به دشمنان انقلاب اعم از :

- مستکبران به ویژه شیطان بزرگ

- منافقین فتنه گر

- مرعوبین و پیاده نظام های دشمن در داخل

مهم ترین پیام این حضور و حماسه متوجه جبهه استکبار دشمنان است. و با صراحت و حضور خود به شما می گوییم ما از مبارزه با ظلم و ظالم و مجاهدت در راه خدا خسته و پشیمان نگشته ایم و همچنان بر سر اصول و مبانی خود ایستاده ایم.

از مجاهدت دست بر نمی داریم که ما را خدا اینگونه توصیف کرد : « إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ يَرْتابُوا وَ جاهَدُوا بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ في‏ سَبيلِ اللَّهِ أُولئِکَ هُمُ الصَّادِقُون »

ما فراموش نکرده ایم که هنوز آمریکا شیطان بزرگ است و خدا به ما دستور داد که با شیطان موضع دشمنی و عدالت داشته باشیم.

امت انقلابی ما مانند گذشته امید های دشمنان را به یاس تبدیل می کند و اجازه نمی دهد فتنه ها و نیرنگ نفوذ و استحاله انقلاب عزیز ما را تهدید نماید.

نسل جوان ما با حضور قاطع و انقلابی به دشمنان می گوید اگر پدران ما در جنگ نظامی و تهاجم سخت شما با جهاد اصغر مقابله کردند ما در جنگ و تهاجم فکری و فرهنگی شما با جهاد کبیر و ایستادگی و مقاومت شما را مغلوب و ناکام می گذاریم.

ما با بصیرت تمام تحرکات و نقشه های شما را رصد کرده و برای آن راهکار مقابله داریم و هرگز فشار ها و تهدید ها و تحریم ها نمی تواند ما را از پای در بیاورد.

بدایند ما و خیانت به شهدا و امام شهیدان هرگز

ما و سازش با مستکبران و ظالمان هرگز

شخصیت حضرت زهرا(س): شخصیتی که پدرش درباره اش فرمود«فداها ابوها». شخصیتی که مادرش خدیجه در زمان بار داری با او صحبت می کرد. و پیامبر می فرمود«تجدنی و تزئینی» دخترم فاطمه فرشته ای بصورت انسان است. رسول خدا (ص) صبح اولین روز عروسی وارد حجله شد، از داماد پرسید: «کیف وجدت اهلک»؟ فقال: «نعم العون علی طاعة اللَّه» در اطاعت کردن از خدا خوب یار و یاوری است.

در تمام دوران زندگی یک بار مرا به خشم نیاورد. اگر فاطمه نبود رسالت پیامبر عقیم می ماند. انوار طیبه ائمه نبودند. وجود نازنین امام عصر(عج) نبودند و آینده جهان مبهم می ماند. اگر فاطمه زهرا نبود ما انقلاب اسلامی نداشتیم چون امامی عزیز که از سلاله صدیقه اطهر است وجود نداشت. پس انقلاب ما هم از برکت فاطمه است.

چی شد که فاطمه پشت درب قرار گرفت در حالیکه شجاع خیبر در خانه نشسته است. خود بی بی فاطمه فرمود یا علی اجازه بده من برم پشت درب  1-  من دختر پیغمبرم شاید بخاطر پدرم از من خجالت بکشند.  2-  من باردارم آخه زن بادار رو همه احترام می کنند. 3- من باید جانمو فدای تو کنم یا علی

اگر می خواهید بدانید با من چه کردند از میخ در بپرسید. اولین روضه خوان فاطمه، علیّه فرمود«قَالَّ یَا رَسُولَ اللَّهِ عَنْ صَفِیَّتِکَ صَبْرِی» یا رسول الله صبرم به پایان رسید و امانت شما دارم بر می گردانم اما چگونه؟ «فحزنی سرمدا» علی به تنهایی زهراشو غسل و کفن کرد و داخل قبر گذاشت، از خود پیغمبر کمک گرفت، فرمود یا رسول الله از خود زهرا بپرس که با او چه کردند.

+ یادواره شهدای روحانی شهرستان با حضور حضرت آیه الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری از استان خراسان جنوبی

+ تشکر از ستاد دهه فجر(جناب آقای رمضانی).

اخبار
ارتباط با امام جمعه