پنج شنبه 1396/2/7 - 53 : 9
مشخصات امام جمعه
محمود نوری
محمود نوری
شوسف
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
ان الدُنیا دارُ الصدق

حضرت حجه الاسلام والمسلمین نوری امام جمعه محترم در ابتدا خود ونمازگزاران را به تقوای الهی سفارش کرد؛ وسپس بیان داشت بحث هفته گذشته ما نگاه انسان به دنیا به دو گونه است اول نگاه کامل شدن همه ی آمال وآرزوها در همین دنیا است ونگاه دیگری که عرض شد نگاه بازارگونه است یعنی انسان می گوید خداوند یک سرمایه ای به نام عمر در اختیار م قرا داده تا بتوانیم از این سرمایه بیشترین سود را ببر م. ودر کنار این دو نگاه نگاه دیگری است که دنیا را تخریب می کنند واز آن متنفرند . که در این باره حضرت علی (ع) تعبیر مناسبی دارد و آن اینکه از دنیا چگونه بهره ببری  «ان الدنیا دار الصدق»  دنیا خانه راستگویان است .

وسپس ادمه داد . دنیا معراج انبیا بوده است .که اگر ارزشی برای اولیای خدا پیدا شده است در بستر دنیا بوده که حضرت علی (ع) می فرمایند « ان الدنیا دار الصدقٍ  لمن صدقها »  دار العافیه لمن فهم عنها  دنیا مکان عافیت برای کسی است که آن را بشناسد یعنی قناعت اصل توجه به خلقت  ودر ادامه  دنیا را در قالب تعابیری از ائمه وپیامبر گرامی اسلام به روشنی تبین کرد  . ودر پایان خطبه اول از خداوند مهربان برای همه آرزو کرد دنیا را محل کاشت توشه آخرت قرار دهد .

حضرت حجه الاسلام والمسلمین نوری در خطبه دوم به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره وبیان داشت سپاه از همان ابتدا انقلابی ودر تمام دورانها انقلابی باقی مانده است وانشا الله انقلابی خواهد بود واز بسیجیان شرکت کننده در رزمایش الی بیت المقدس که در مراسم نماز جمعه شرکت کرده بودند قدر دانی کرد .در بخش دیگری از سخنانشان به مسائل روز اشاره وبیان داشت .حادثه طوفان شن طبس مشخص کرد که این کشور صاحب ونگه دارنده دارد وخدا را شکر که دشمنان ما را از احمق ترین انسانها  انتخاب کرده است . در پایان  اشاره ای  به اهمیت انتخابات وتمکین همه افرادی که صلاحیتشان در شورای نگهبان قانون اساسی احراز نشده است  داشت .

ارتباط با امام جمعه