پنج شنبه 1396/9/23 - 28 : 20
مشخصات امام جمعه
محمود نوری
محمود نوری
شوسف
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/3
از تداوم جهاد و مبارزه با استکبار تا واژه های پیروزی آفرین در نبرد با داعش
خطبه های نماز جمعه 03/09/1396
از تداوم جهاد و مبارزه با استکبار تا واژه های پیروزی آفرین در نبرد با داعش
امام جمعه شوسف در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک هفته بسیج  و با اشاره به پیروزی رزمندگان اسلام در نبرد با گروهک  تکفیری داعش گفت : باید توجه داشته باشیم که مبارزه علیه استکبار و فساد پایان ندارد و اگر چه امروز دشمن در یک جبهه شکست خورده است اما قطعا از مسیر و  راه دیگری دشمنی خود را ادامه خواهد داد .
حجت الاسلام والمسلمین «نوری» افزود : این توان و نیروی عظیم مردمی بسیج است که ابر قدرتها را به زانو در آورده است و این موضوع در قائله سوریه و عراق و نبرد با غده سرطانی داعش که استکبار آن را به وجود آورد تا علیه جریان مقاومت از آن استفاده کنند ، کاملا مشاهده شد ، اما دیدیم که به حول و قوه الهی دشمنی که تا بن دندان مسلح بود و از سوی دولتهای بزرگ حمایت می شد با دستان توانمند جبهه مقاومت اسلامی و جانفشانی مدافعان حرم از هم پاشید و نابود شد .
«محمود نوری» خاطرنشان کرد : باید توجه داشته باشیم که مبارزه علیه استکبار و فساد پایان ندارد و اگر چه امروز دشمن در یک جبهه شکست خورده است ولی از مسیر و راه دیگری دشمنی خود را ادامه خواهد داد ، بنا براین هوشیاری و آمادگی لازم در مقابل ترفند های دشمن یک امر حیاتی است ، زیرا استکبار داعش های دیگری در سر راه ما قرار خواهد داد که اگر از آن غافل شویم برای ما زیان آور خواهد بود .
«نوری» در مورد اهمیت این پیروزی هم گفت : به لطف خدا حرکتی محقق شد که نه دشمنان تصور می کردند روزی با آن همه امکانات و پیش روی ها اینگونه سرگردان شوند و بی هدف پا به فرار بگذارند و نه برای دوستان قابل باور بود که به این زودی به این مرحله از پیروزی دست پیدا کنیم و تنها چیزی که این امر به ظاهر ناشدنی را به سرانجام رسانید واژه های امید به خداوند ، رهبری ، فرماندهی و دلدادگی بود .
«نوری» در تشریح این واژه ها گفت ؛ اگر امید به عنایت حق تعالی ، رهبری های داهیانه رهبر معظم انقلاب ، فرماندهی نافذ سردارانی چون حاج قاسم سلیمانی و دلدادگی و احساس تکلیف مدافعان حرم نمی بود این پیروزی محقق نمی شد .
خطیب نماز جمعه شوسف در ادامه ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) گفت : اگر چه این امام بزرگوار در دوره ای پر خفقان و در واقع تحت محاصره دشمن زندگی می کرد و درنهایت هم به دست دشمنان اسلام به شهادت رسید اما آنچه در زندگی همه ائمه معصومین مشهود است انجام به وظیفه و عمل به تکلیفی است که از از ناحیه خداوند بر عهده این اولیاء الله بوده است و آنها در هیچ شرایطی از این تکلیف الهی غافل نشده اند .
حجت الاسلام والمسلمین «نوری» ضمن تبریک سالروزآغاز امامت حضرت صاحب الزمان (عج) به تمام شیعیان جهان روز نیروی دریایی را هم تبریک گفت
ارتباط با امام جمعه