دوشنبه 1396/4/5 - 58 : 21
مشخصات امام جمعه
محمود نوری
محمود نوری
شوسف
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
حقوق بشر آمریکایی یعنی به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم

 

حقوق بشر آمریکایی یعنی به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم

امام جمعه شوسف در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی گفت : حقوق بشری که بر اساس امیال آمریکا ترسیم و تعریف می شود یعنی به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم ، ترور افرادی چون شهیدان بهشتی ، مطهری ، رجائی و 17 هزار شهید ترور و آن همه ظلم ها و جفاها را دیدن و دم بر نیاوردن . حجت الاسلام والمسلمین «نوری» افزود : در واقع بشری مورد نظر آمریکا است و حقوق دارد که طبق ملاک های آنها تعریف شود و عمل کند که آن وقت اگر خواری به پایش برود گوش فلک را کر می کند .

وی همچنین به سالروز بمباران شیمیایی سردشت اشاره کرد و افزود : این حادثه نمونه دیگری از حقوق بشر به سبک آمریکایی است و این ها همه سند محکمی بر حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و ظلم و ستم های نظام سلطه است .

«محمود نوری» با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در جمع خانواده های شهدای مدافع حرم ،مرزبانان و شهدای اطلاعات و امنیت گفت : رهبری در این دیدار بیانات مبسوطی در سرفصل های مختلف موضوعات سیاسی ، اجتماعی و مسائل روز بیان کردند که توجه به خانواده های محترم شهدا و پاسداشت آرمانهای شهدا ، توصیه ایشان به نخست وزیر عراق مبنی بر عدم اعتماد به آمریکا که هیچ وقت قابل اعتماد نبوده است و اشاره به اینکه آمریکا و مسئولان تازه از راه رسیده اش بدانند که آنها هم هیچ غلطی نمی توانند بکنند از جمله فرمایشات ایشان بود .

«نوری» همچنین به اقدام شایسته سپاه پاسداران و شلیک موشک به مقر تروریست ها در دیرالزور ، آن را افتخار جدیدی دانست که دل ملت مظلوم و قهرمان ایران را شاد کرد . وی افزود : این اقدام موشکی سپاه سیلی محکم و جواب دندان شکنی به ترقه بازی های تروریست ها و حامیان بین المللی آنها بود و یک گوشمالی بود به تروریست ها و حامیانشان که حواسشان را جمع کنند .

خطیب نماز جمعه شوسف همچنین با اشاره به اتمام ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خداوند و فرار رسیدن عید سعید فطر گفت : عید سعید فطر عید رها شدن از بند نفس عماره و عید پاک شدن و صفا و جلای دل پس از یک ماه روزه داری و بندگی مخلصانه خداوند است و به همین دلیل است که مومنان در این روز احساس شادمانی می کنند .

حجت الاسلام والمسلمین «نوری» به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر هم اشاره کرد و افزود : گسترش اعتیاد در جوامع اسلامی یک تاکتیک مبارزه و توطئه ای از سوی استکبار برای مقابله با جوانها و ملت عزیز ماست که ، بهترین راه مبارزه با آن نه گفتن بلند همه جوانها به این مواد خانمان سوز است . 

ارتباط با امام جمعه