سه شنبه 1396/1/8 - 46 : 2
مشخصات امام جمعه
ابوالفضل مظاهری
ابوالفضل مظاهری
عشق آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
تکریم مادران و همسران شهدا را یکی از مصادیق تقوا است

گزیده ای از خطبه های نماز جمعه مورخ 20/12/1395 به امامت حجه الاسلام و المسلمین رجب زاده:
حجه الاسلام والمسلمین رجب زاده خطیب جمعه موقت عشق آباد ضمن توصیه نمازگزاران به تقوای الهی، تکریم مادران و همسران شهدا را یکی از مصادیق تقوا عنوان کرد و افزود استقلال، امنیت و آزادی نظام اسلامی مرهون از خود گذشتگی مادران و همسران شهداست.
وی افزود : در سال های اخیر و به پاس قدردانی از زحمات مادران و همسران شهدا سالروز وفات حضرت ام البنین (س) به عنوان روز تکریم از مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است. 13 جمادی الثانی یادآور روز غم انگیزی است روزی که در آن مادری فداکار و بانویی با عظمت از تبار دلاوران به سوی معبود پر کشید، ام البنین (ع) بر آن بود که در زندگی جای خالی حضرت زهرا (س) را برای فرزندان ایشان پر کند. ... از ویژگی های بسیار مهم ام البنین (ع) توجه به زمان و مسائل مربوط به آن است، ایشان پس از واقعه عاشورا از مرثیه ثرایی و نوحه سرایی استفاده می کرد تا ندای مظلومیت کربلاییان را به گوش نسل های آینده برساند.
وی تاکید کرد :در برنامه های روز تکریم از مقام مادران و همسران شهدا به گونه ای عمل شود تا گوشه ای از نقش بسیار مهم این قشر به نسل های آینده منتقل شود، همه مسئولان و خدمت گزاران نظام وظیفه دارند از این افراد عیادت و دلجویی و تجلیل کنند و این را برای خود افتخار بدانند.
حجه الاسلام و المسلمین رجب زاده در ادامه با اشاره به 20 اسفند ماه روز ملی راهیان نور آن را حرکتی ارزشمند دانست که انقلاب و نظام را در مقابل دشمنان بیمه می کند.
جمعه موقت عشق آباد : با گرامیداشت 22 اسفند ماه سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و روز بزرگداشت شهدا خاطر نشان کردند بنا به فرمایش مقام معظم رهبری باید برای شهدا همان ارزش هایی را باید قائل شویم که خدا قائل است.
امام جمعه موقت عشق آباد در ادامه با یادآوری 24 اسفند سالروز انفجار بمب در مراسم نماز جمعه تهران و شهادت تعدادی از نمازگزاران توسط منافقان کوردل در سال 1363 خاطر نشان کرد و افزود : قدرت های جهان باید بدانند که امروز مثل دیروز نیست که با یک تشر ملت ها چون دولت ها از میدان عقب نشینی کنند. قیامی که برای خدا باشد و نهضتی که بر اساس معرفت و عقیده باشد عقب نشینی نخواهد کرد. ملت ما از هیچ دشمنی و هیچ قدرتی و هیچ توطئه ای هراس ندارد. هراس آن دارد که شهادت مکتب او نباشد.
حجه الاسلام و المسلمین رجب زاده با اشاره به 24 اسفند ماه سالروز برگزاری انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال 1358 تاکید کرد در این موقعیت حساس که برخی موجودیت خود را در گل آلود کردن آب و ایجاد دوگانگی و تنش در جامعه می دانند توجه به چند نکته لازم است: 1.تبیین فرمایشات وحدت آفرین و عزت بخش مقام معظم رهبری به ویژه در مقاطع حساسی همچون انتخابات، 2.پاسخگویی منطقی، روشنگرانه و هوشمندانه و به دور از تنش و نام بردن اشخاص به شبهات و القائاتی که با هدف دلسرد کردن مردم و امید بخشیدن به دشمنان ملت ایران در افکار عمومی مطرح می شود. 3.ملاک و معیار تشخیص و انتخاب برای آحاد مردم ایران همان است که امام راحل فرمودند؛ اولا وضع فعلی اشخاص ملاک است ثانیاً ببینید دشمنان قسم خورده ملت ایران به ویژه شیطان بزرگ آمریکا، نسبت به شما و مواضعتان چگونه عکس العمل نشان می دهد. 4.روحیه انقلابی و جهادی همراه با اتحاد و انسجام ملی. 5. آیا برای جلب نظر اقشاری از جامعه و کسب آراء بیشتر می توان دست به هر کاری زد و با عوام فریبی چوب حراج به ارزش ها و آرمان های یک ملت زد؟

 

حجه الاسلام رجب زاده خطیب  موقت عشق آباد  در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت خداوند تمام بندگانش را ملزم به پیروی از دستورات الهی کرده و از آن ها خواسته تا کاملاً در اسلام داخل شوند و در آن پایدار بمانند و آنان را از هر گونه مخالفت با آیینی که بر پیامبر و آل پیامبر نازل کرده بر حذر داشته است، یکی از این مخالفت ها این است که کسی چیزی از دین مبین اسلام را تمسخر و استهزا کند و ریشخند بزند و رقص و اختلاط زن و مرد را جدی نگیرد و در شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)  عده ای بیایند و به رقص و پایکوبی بپردازند. ...
وی افزود :عزای واقعی زمانی است که به اسلام توهین می شود مردم جلو فتنه گر می ایستند همچنان که در سال 88 جلو فتنه گرانی که به امام حسین (ع) توهین کرده بودند ایستادند. امروز علما و متدینین و امامان جمعه تحصن کردند تا به وظیفه شرعی خود در دفاع از اسلام عزیز عمل کنند.
وی در ادامه ضمن قدردانی و تشکر از حضور مردم ولایت مدار و انقلابی و همیشه در صحنه در خصوص تحصن اطلاعیه ای را صادر نمود : به اطلاع شما سروران می رساند که به دلیل هتک حرمت ها و اهانت های مکرر برخی از مسئولان علی الخصوص استاندار استان خراسان جنوبی به مقدسات و اصرار این شخص بر مواضع خود و عدم عذرخواهی، حال که پای دفاع از اسلام و شرع مقدس در میان است به همراه سایر ائمه ی جمعه استان و ائمه جماعات و حوزه های علمیه به تحصن می نشینیم و تا عزل استاندار از هدف خود کوتاه نخواهیم آمد.
خطیب جمعه موقت  عشق آباد تاکید کرد ستادهای امر به معروف و نهی از منکر باید در ایام نوروز فعال شوند و هر جا منکری دیدند تذکر بدهند.
امام جمعه موقت بخش دستگردان در بخش پایانی سخنان خود سالروز درگذشت جانسوز یادگار امام، حاج سید احمد خمینی را گرامیداشت و با اشاره به بخشی از وصیت نامه ایشان که می فرمایند من در هیچ بانک و موسسه و شرکتی وجهی ندارم و اگر مختصر پولی در بانک تعاون اسلامی دارم شهریه های مراجع بزرگوار قم است که باید صرف فقرا گردد، اظهار داشت آن هایی که حقوق نجومی می گیرید بیایید این وصیتنامه را ببینید،
ایشان تاکید کرد همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند اگر اقتصاد مقاومتی عمل می شد این همه بیکار نداشتیم، ببینید چه کسی را داریم انتخاب می کنیم، بصیر و هوشمند باشیم

ارتباط با امام جمعه