پنج شنبه 1396/6/2 - 29 : 5
مشخصات امام جمعه
ابوالفضل مظاهری
ابوالفضل مظاهری
عشق آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
کودتای 28 مرداد ثمره اعتماد به آمریکا و وادادگی دستگاه های فرهنگی و سیاسی کشور بوده است.

حجه الاسلام و المسلمین مظاهری ضمن گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و بزرگداشت یاد و خاطره شهدا خصوصاَ شهدای غیور مدافع حرم، خاطرنشان کرد روحیه شهادت طلبی امروز در مدافعان حرم متجلی گردیده است.
 شهادت مظلومانه محسن حججی شور عاشورایی را ایجاد کرد.
همه در مقابل جان فشانی شهدا مسئولیم.
 امثال شهید حججی باعث عزت انقلاب اسلامی می شوند نه کسانی که عکس های حقارت آمیز می گیرند.
با اشاره به سالروز وقوع کودتای 28 مرداد 1332، آن را نتیجه اعتماد به آمریکا دانست و تصریح  کرد با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند در هر موردی که مسئولان کشور به آمریکایی ها اعتماد کردند ضربه خوردند و  همچنین اعتراف آمریکایی ها به نقش آفرینی در کودتای 28 مرداد 1332 و حمایت از رژیم دیکتاتور و فاسد پهلوی، باید هوشیار بود که سال های بعد دوباره آمریکایی ها اعتراف نکنند که ما در ایران چه کردیم. وی در ادامه افزود :کودتای 28 مرداد ثمره اعتماد به آمریکا و وادادگی دستگاه های فرهنگی و سیاسی کشور بوده است. ماهیت آمریکا استکباری و سلطه جویانه است که باعث ناامنی و بی ثباتی منطقه گردیده است.
 در مقابل حیله گری های آمریکا و غرب انسجام و اتحاد ملی لازم است. آن چه امروز مشخص و همگان به آن اذعان دارند این است که برجام مانع دشمنی آمریکا با ملت ایران نشد.
تجربه نگرفتن روشنفکران غرب گرا و دلباخته غرب از تاریخ، باعث ضربه خوردن به حیثیت نظام اسلامی می شود. نمونه بارز روشنفکر دلباخته و عاشق غرب را چندی پیش در مجلس شورای اسلامی دیدیم که باعث رنجش ملت ایران گردید. برخی که برای گرفتن عکس یادگاری با نماینده استکبار و غرب با هم مسابقه می گذارند لیاقت نمایندگی ملت بزرگ ایران را ندارند.
حجه الاسلام و المسلمین مظاهری در ادامه و به مناسبت روز جهانی مساجد و سالروز آتش زدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌ها تاکید کرد مساجد به عنوان محبوب ترین و مقدس ترین  مکان ها نزد مسلمانان، نخستین کانون برای تعلیم و تعلم قرآن و بررسی مسائل دینی  و سیاسی بوده است.  مسجد از صدر اسلام  و در زمان پیامبر  گرامی اسلام  به عنوان مرکز تصمیم گیری های سیاسی  و بسیج عمومی مسلمانان برای جهاد بوده و همواره در طول تاریخ اسلام به عنوان یک پایگاه  سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مطرح بوده است.  مساجد نقش موثری در آگاهی و بصیرت افزایی  در توده های مردم در دوران قبل و بعد از انقلاب داشته اند و امروز  نیز مساجد باید به عنوان پایگاه های اصلی  تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی باشد. دشمنان از مساجد که سنگر و خاکریز اول انقلاب و نظام اسلامی است هراسانند.
 ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، شهیدان رجائی و باهنر و آغاز هفته دولت تصریح کرد شهیدان رجایی و باهنر الگوی خدمت انقلابی و بی منت برای دولتمردان هستند، خواسته مقام معظم رهبری از دولت دوازدهم این است که معیشت مردم در این چهار سال  به یک نقطه ی قابل قبول برسد.  نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی  نیز با وسواس و دقت و بدون حب و بغض های سیاسی  بلکه بر مبنای اصل کارآمدی و انقلابی بودن وزرا را انتخاب کنند. نمایندگان در پیشگاه خداوند متعال و ملت ایران مسئولیت  دارند که کارآمد ترین ها را انتخاب کند  تا باعث پیشرفت انقلاب اسلامی شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه