يکشنبه 1396/4/4 - 23 : 13
مشخصات امام جمعه
ابوالفضل مظاهری
ابوالفضل مظاهری
عشق آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
اقتدار ملی در هر عرصه ای که باشد باعث شور و نشاط و اتحاد می گردد
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه عشق آباد به امامت حجه الاسلام و المسلمین مظاهری- 96/4/2:
امام جمعه بخش دستگردان پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر را به نماز گزاران تبریک گفت و خاطر نشان کرد نماز عید فطر نماد اتحاد و همبستگی است. ایشان به مناسبت 7 تیر ماه سال روز شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و 72 تن از یاران امام راحل در سال 1360 و روز قوه قضائیه تاکید کردند قوه قضائیه ضامن اقامه عدل و صحت عمل مسئولان کشور است، زیر سوال بردن قوه  قضائیه نقطه شروع فساد در کشور است و با عامل تضعیف قوه قضائبه باید برخورد شود.
 حجه الاسلام و المسلمین مظاهری ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم روزه دار در راهپیمایی روز قدس، روز جهانی قدس را نماد اتحاد مسلمین در مقابله با مستکبران، جنایتکاران و زورگویان دانست و افزود آزادی قدس، آرزوی همه مسلمانان واقعی است. ایشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری تاکید کردند در روز قدس در واقع با یک نظام سیاسی ظالمانه مبارزه می کنیم، فتنه جهانی برای به انحراف کشاندن و از اولویت انداختن مسئله فلسطین است. رژیم صهیونیستی راس الفتنه مصیبت های منطقه است و حمایت های آمریکا از دولت های مرتجع و گروه های تروریستی با هدف ایجاد حاشیه امن برای رژیم جنایتکار و نامشروع صهیونیستی صورت می گیرد. اتحاد و بیداری ملت های مسلمان زمینه ساز تحقق آرزوی دیرینه مسلمانان که آزادی قدس شریف است می باشد. 
خطیب جمعه عشق آباد در بخش دیگری از سخنان خود و با اشاره به جمله موشکی سپاه به مقر فرماندهی تروریست های داعش در دیرالزور سوریه، اظهار داشت اقتدار ملی در هر عرصه ای که باشد باعث شور و نشاط و اتحاد می گردد. حمله موشکی سپاه به تروریست های داعش، اقدامی انقلابی بر مبنای عقلانیت برای حفظ امنیت کشور است که تحسین همگان را در پی داشت، سپاه پاسداران عامل بسیار مهم در اقتدار نظامی است و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند هر چیزی که مایه اقتدار کشور باشد مغضوب دشمنان است، مسئولان باید عوامل اقتدار نظامی همچون سپاه را تقویت کنند. دشمنان باید بدانند که پاسخ هر تهدید و ناامنی را از موضع قدرت خواهیم داد. از طرف مردم مومن و ولایتمدار بخش دستگردان به خاطر حمله دقیق موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع تروریست های داعش، که تحت اوامر رهبری عزیز و با اشراف کامل اطلاعاتی سپاه قدس صورت گرفت و موجبات رضایت و اقتدار ملی را فراهم ساخت از همه دلیر مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر می کنیم.
حجه الاسلام و المسلمین مظاهری طرح تحریم های جدید آمریکا که به نوبه خود بزرگ ترین بسته تحریم اقتصادی علیه یک کشور است و با اکثریت آرا به تصویب رسیده را نشانه عمق دشمنی آمریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود این تصور خامی است که مشکلات ما با آمریکا قابل حل است چرا که هم چنان که امام خامنه ای عزیز فرمودند مشکل آمریکا با ما، خود ما هستیم؛ یعنی خود جمهوری اسلامی مشکل است و نه انرژی هسته ای و حقوق بشر و ... . ثمره برجام نه تنها رفع تحریم ها نبود بلکه اضافه شدن هر روزه تحریم هاست، دشمنان به روش های مختلف به دنبال بی ثبات کردن کشور هستند، جواب تهدیدات و تحریم های آمریکا را باید با اقتدار در عرصه سیاسی داد، کسانی که به دنبال قرار دادن برجام در کتاب های درسی دانش آموزان بودند صادقانه درس هایی که در این مدت از اعتماد بی جا به دشمن و امتیازهای زیادی که به دشمن دادند را گرفته اند در کتاب های درسی بنویسند.
ارتباط با امام جمعه