چهارشنبه 1395/12/4 - 1 : 21
مشخصات امام جمعه
محمدرضا بابایی
محمدرضا بابایی
فردوس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
مردم تا زمانی که پای آزادی استقلال و عزت کشور در میان باشد باهم وحدت دارند و قهری وجود ندارد بین مردم .

امام جمعه شهرستان فردوس در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز عنوان کرد: به شکرانه این باران الهی باید به خدا نزدیک تر شویم چرا که خداوند غفور ورحیم است واین ما مردم هستیم با اعمال بد و گناهانمان موجب بی برکتی و خشکسالی ها می شویم.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی در خصوص فضائل حضرت زهرا گفت: فاطمه زهرا(س) محور خلقت و این موضوع در حدیث کسا به خوبی معلوم و مشخص است.
وی تسبیحات حضرت زهرا(س) را هدیه ی پیامبر به زهرا(س) عنوان کرد و گفت: تسبیحات حضرت زهرا را باید قدر دانست و بعد از هر نماز واجب باید این تسبیحات را داشته باشیم.

بابایی به سخنی از پیامبر اشاره کرد و گفت: هرکس که محبت فاطمه (س) را در دل بگیرد در بهشت همراه من خواهد بودمحبت به زهرا به صد جای انسان نفع می رساند که آسانی حساب اعمال مرگ ،قبر میزان و نماز گوشه ای از است.

امام جمعه شهرستان فردوس در خصوص خطبه فدکیه حضرت فاطمه(س) گفت: کلمات حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه شامل نکات مهمی چون مبارزه به دشمن، گرفتن حق، احکام و دفاع از ولایت تا شهادت است که در این خطبه موج می زند.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی جهاد را وسیله ای برای عزت دانست وگفت: این یک افتخار و غرور است برای خانواده های شهدا و جانبازان چرا که ایران پس از دفاع مقدس بود که عزیز شد و در دنیا ایران را به خاطرهمین جهاد استکبار ستیزو دارای عزت می شناسد.

وی در خصوص سفارشات حضرت فاطمه به مردم گفت: اگر می خواهیم که درجامعه مصلحت ایجاد شود وجامعه اصلاح شود و اصلاح عمومی صورت بگیرد باید امر به معروف و نهی از منکر انجام شود.

امام جمعه شهرستان فردوس ضمن تشکر از حضورمردم درراهپیمایی 22 بهمن گفت: حضور آگاهانه و همراه با بصیرت مردم در 22 بهمن طبق گفته رهبری برای نظام آبرو آفرید.

وی با اشاره به سخنان رهبری در خصوص طرح موضوع آشتی ملی گفت: مردم تا زمانی که پای آزادی استقلال و عزت کشور در میان باشد باهم وحدت دارند و قهری وجود ندارد بین مردم .

بابایی ادامه داد: مردم تنها با کسانی که در روزعاشورا توهین کردند و با قساوت وبی حیایی جوان بسیجی را لخت کردند و کتک زدند قهرند و آشتی هم نخواهند کرد.

امام جمعه شهرستان فردوس مخالفان نظام را طبق گفته رهبری قطره ای در برابر دریا دانست و گفت: مخالفان نظام عده ای کم در مقابل این اقیانوس بزرگ و وحدت هستند.

بابایی تاکید کرد:هر مسئولی که بخواهد با ملت نباشد و در 22 بهمن با مردم نباشد ایستادگی نکند مردم اورا بدون تردید پس خواهند زد .

امام جمعه شهرستان فردوس در خصوص فرمایشات رهبری خطاب به مسئولان گفت: رهبری در دیدار مردم آذربایجان به مسئولان تاکید کردند که حساب  حضور با شکوه در 22 بهمن جداست اما مردم در خصوص بعضی از مشکلات کشور گله مندند و با تبعیض میانه خوبی ندارند مسئولان باید بگویند که تا به اکنون چه کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی در خصوص سخنان اخیر استانداردر جمع هنرمندان مبنی بر این که رقص زنان ومردان به اسلام لطمه ای وارد نمی کند ومردم باید آزاد باشند گفت: ما اگر آزادی می خواستیم انقلاب نمی کردیم و 200 هزار شهید نمی دادیم این سخنان حرف های یاوه ای است که هیچ مسلمان قبول ندارد و حتی دشمنان نیزاسلام با رقص نمی شناسند.

وی همچنین در خصوص طرح های دوفوریتی که موجب تعطیلی کار مجلس و رسیدگی به آن طرح ها می شود گفت: چطور در زمان فتنه این طرح ها وجود نداشت و اکنون که عده ای موافق با آزادی سران فتنه و عده ای موافق با اعدام آنها هستند این طرح ها به وجود آمده است.

امام جمعه فردوس تاکید کرد: طرح دوفوریتی مشکل مردم نیست نیازو مشکل اصلی مردم در اشتغال، مسکن، مالیات های گزاف و کمر شکن و رکود است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

بابایی در پایان تصریح کرد: به اعتقاد بنده تعویض استاندار قبلی و وجود این یاوه گویی ها انتقامی از مردم استان خراسان جنوبی بود چرا که دردوران استاندار قبلی برخی به اهداف و کاندید های مورد نظر خود نرسیدند و مسئولین بدانند گفتن این حرف های یاوه در شان مسئولیت مسئولین نیست و مردم در این بین گناهی ندارند.

ارتباط با امام جمعه