سه شنبه 1396/1/8 - 54 : 2
مشخصات امام جمعه
محمدرضا بابایی
محمدرضا بابایی
فردوس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
منظور از اقدام وعمل درعنوان سال شعارنیست بلکه تولید و اشتغال در کشور می باشد

خطبه اول

در ابتدای خطبه اول سفارش به تقوای الهی فرمودند

تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) وتبریک شروع سال نو وآرزوی کردند که سالی به پر از برکت داشته باشیم

ایشان فرمودند :ما چاره ای نداریم جز تمسک به قرآن واهل بیت به دو شیئ گرانبها یعنی ثقلین که پیامبر به آن توصیه کردند که اگر به این دو تمسک کردیم گمراه نمی شویم

بیائم نگاه کنیم ما با قرآن چه برخوردی کرده ایم که معمولا استفاده ظاهری صرف از قرآن است که تبرک به قرآن خوب است ولی قرآن باید بیشتر ازاینها از قرآن استفاده شود وننزل من القرآن ما هو شفائ ورحمه للمومنین

  قرآن چقدر در زندگی ما نقش دارد چقدر تلاوت روزانه قرآن داریم چقدر تدبر در قرآن داریم . امیر المومنین میفرمایند قرآن را به سخن وادار کنید. با تفسیری که اهل بیت از قرآن دارند

امیر المونین (ع)میفرمایند برای برون رفت از فتنه ها به قرآن مراجعه کنید .

ما با داشتن قرآن چیزی کم نداریم که بخواهیم دست مقابل دیگران دراز کنیم پیامبر اکرم فرمودند خانه هایتان را با تلاوت قرآن نورانی کنید. درسال جدید عهد کنیم بیشتر با قرآن انس بگیریم.

خطبه دوم

امام جمعه شهرستان فردوس در خطبه دوم نمازجمعه این هفته فرمودند: لیله الرغائب در شب اول ماه رجب موجب آمرزش گناهان و آسانی شب اول قبرمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی با اشاره به این که سخنان حضرت آقا راهکارو نقشه راه است گفت: منظور از اقدام وعمل درعنوان سال شعارنیست بلکه تولید و اشتغال در کشور می باشد.

ایشان در ادامه گفتند: تولید واشتغال در کشوری که جوانان های بیکاری زیادی دارد یعنی از واردات بی رویه کالا جلوگیری کنیم تا بتوانیم استعداد های درخشان جوانان کارآفرین استفاده کنیم.

امام جمعه شهرستان فردوس ضمن توصیه به جوانان گفتند: کار آفرینان موفق شهرستان باید جوانان را به اشتغال و کار تشویق کنند وجوانان باید به حرفه آموزی ومهارت ها آموزی روی آورند وبه دنبال پشت میزنشینی نباشند.

حجت الاسلام بابایی در ادامه با اشاره به اتفاقات مدرسه فیضیه عنوان کردند: ضرب و شتم روحانیون و طلاب در مدرسه فیضیه از یک طرف نشان دهنده عملکرد بدحکومت طاغوت و از طرفی به نقطه روشنی برای مبارزه مردم با طاغوت اشاره دارد.

ایشان در ادامه تاکید کردند: مجلس باید در خصوص قانون تخریب برخی از زمین ها تجدید نظر کند چرا که بسیاری از کشاورزان در این زمین ها کشاورزی کرده و زمین را آباد کرده اند که در این خصوص بسیاری از کشاورزان نامه ای به مدیر کل منابع طبیعی داده اند وباید از طریق مجلس پیگیری شود.

ایشان ضمن انتقاد به بانک ها گفتند: متاسفانه بانک داری اسلامی دیگروجود ندارد سودهای کلان و دیر کرد های کمرشکن برای بسیاری سخت و طاقت فرسات امیدواریم بانکها مراعات رفاه حال مردم را بکنند.

امام جمعه فردوس از برگزاری دهمین همایش طلاب فضلای فردوسی مقیم سراسر کشورو فضلای بشرویه و سرایان در آیسک خبردادوگفت: برگزاری این همایش یقینا موجب فضای وحدت در بین روحانیون و طلاب شده و جای تشکر دارد.

 

 

ارتباط با امام جمعه