سه شنبه 1395/11/5 - 42 : 20
مشخصات امام جمعه
محمدرضا بابایی
محمدرضا بابایی
فردوس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
درحکومت اسلامی دو مسئله مهم است یکی خود قانون ویکی عمل به دستورات قانون

خطبه اول

در ابتدای خطبه اول امام جمعه محترم توصیه به تقوای الهی واینکه توصیه شده است توجه بخود داشته باشید تا از فتنه ها در امان باشید . در مورد بحث ولایت فقیه فرمودند که هم اسلام بحث حکومت را مطرح کرده وهم هرکشوری برای اداره هرکشوری داشتن حکومت است درحکومت اسلامی دو مسئله مهم است یکی خود قانون ویکی عمل به دستورات قانون  که در کشورما مترقی ترین قانون تصویب شده است که از احکام قرآن ودستورات اهل بیت گرفته شده است . قانون هرچه مترقی باشد ولی خوب اجرا نشود به نتیجه نمی رسیم لذا اجرای آن هم باید توسط انسانهای پاک وعلما ودر راس ولایت فقیه باشد . بالابردن آگاهی مردم وسیراب کردن جوانان ازعقاید اسلامی این جوانان حفظ خواهند شد اما راه حفظ ارزشها قانونمداری است مخصوصا در بین مسئولین اگر مسئولین قانون را حفظ نکنند وقانون را دور بزنند وبه مردم دروغ بگوین ارزشها حفظ نخواهد شد در روزهای اخیر دروغهایی به مردم گفته شده

امام جمعه فردوس فرمودند چرا مسئولان به مردم دروغ می گویند که تحریم ها برداشته شده است اینکه بگوییم رابطه ما با بانکهای جهانی بر قرار شده وخود دشمنان میگویند ان اتفاق نیفتاده .

آمریکا جلوی همه چیز را گرفته است و تحریم های های 20 ساله بازهم برای 10 سال دیگر تمدید شده اند.

حجت الاسلام بابایی در ادامه در خصوص ادامه مذاکره گفت: فکر به ادامه مذاکره خود برای ملت ایران یک نوع ذلت است دولتمردان هیچگاه نباید زیر بار این ذلت بروند.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان باید مزه حکومت اسلامی را به مردم بچشانند گفت: جامعه اسلامی اکنون با یک حکومت اسلامی اصیل بسیار تفاوت و فاصله دارد   وقتی هشت هزار میلیارد تومان از بیت المال سرقت می شود و بعد با بهانه های عجیب می گویند این مبلغ وام داده شده است این بسیار جای تاسف دارد.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی یادآور شدند: دولت ما دولت اسلامی است و باید سیره بزرگان ما از نظرساده زیستی و دور از تجملات بودن الگوی دولتمردان قرار بگیرد به عنوان مثال رهبر ایران و حساسیت ایشان بر روی بیت المال و ساده زیستی ایشان باید الگوی دولتمردان باشد و آنها از این سیره تبعیت کنند.

امام جمعه فردوس در خصوص تاکیدات رهبری بررسیدگی به حقوق های نجومی گفت: این بسیار دردناک است که یک وزیر در خراسان جنوبی بگوید که چرا مملکت را به خاطر 2میلیارد تومان به تشویش می اندازید، طبق خواسته رهبری باید به حقوق های نجومی رسیدگی شود.

خطبه دوم

در ابتدای خطبه دوم توصیه به تقوای الهی کردند

ودر ادامه اشاره به مناسبتها ی هفته که اعدام حسن علی منصوربود  وشکستن کمر دولت طاغوت

وی با اشاره به چهارم بهمن‌ماه سالروز اشغال نظامی فرودگاه مهرآباد توسط بختیار برای جلوگیری از ورود امام(ره)، گفت: در هفتم بهمن‌ماه روحانیون با تحصن در دانشگاه تهران به تصمیم خائنانه بختیار اعتراض کرده و زمینه را برای عقب‌نشینی بختیار و ورود امام(ره) و نیز پیروزی انقلاب اسلامی فراهم کردند.

قیام مردم آمل که برخورد با منافقان کردند که امام ره فرمودند باید از مردم آمل تشکر کرد.

تحریم رفراندوم شاه توسط حضرت امام ره

سالروز قرار داد ننگین کمپ دیوید که یک لکه ننگین برای کشورهای عربی محسوب میشود

امام جمعه محترم فردوس به شهادت تعدادی از آتش‌نشانان فداکار در آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو اشاره و با تسلیت این سانحه ناگوار از مسؤولان خواست تا برای حفظ امنیت مردم وایمن سازی ساختمان ها تلاش کنند.

حجت الاسلا والمسلمین بابایی با اشاره به اینکه باید ساختمان‌های فرسوده تخلیه شود، افزود: ساختمان‌ها باید به امکانات ایمنی مجهز باشد و مسؤولان نیز در صدور مجوز برای ساختمان‌سازی به رعایت مسائل ایمنی و برخورداری ساختمان از تجهیزات لازم توجه کنند.

ارتباط با امام جمعه