پنج شنبه 1396/5/26 - 36 : 8
مشخصات امام جمعه
محمدرضا بابایی
محمدرضا بابایی
فردوس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/20
ایران هیچگاه نمی تواند با آمریکا کنار بیاید

 امام جمعه شهرستان فردوس درخطبه های نماز جمعه این هفته پس از حمد وثنا الهی وتوصیه به تقوا الهی باتوجه به فرا رسیدن 23ذی القعده روز زیارتی امام رضا(علیه السلام)درباره برکات زیارت امام رضا (علیه السلام)بیاناتی فرمودند و در ادامه فرمودند  25 مرداد روز فرارشاه خائن و برگشت او در 28 مرداد توسط آمریکاست که باعث شد بار دیگر ایران دچار فساد شود.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی در ادامه فرمودند برگرداندن شاه خائن توسط آمریکا بود و امروز نیز تحمیل تحریم های بزرگ خرج های میلیاردی برای از بین بردن ایران اسلامی و پناهگاه منافقین علیه ایران توسط آمریکا صورت می گیرد چطور با این وجود عده ای فکر می کنند باید با آمریکا رابطه برقرارکردکشور ایران هیچگاه نمی تواند با آمریکا کنار بیاید و ما نیز شعار مرگ بر آمریکا را در مصلی های نماز جمعه زنده نگه خواهیم داشت.

 در ادامه ایشان با اشاره به مراسم تحلیف رئیس جمهور فرمودند: معیشت مردم، رابطه عزت مندانه با دنیا،ایستادگی در برابرسلطه طلب هاریشه کن کردن فقر و فساد, جلوگیری از دو قطبی شدن جامعه و انجام کار جهادی درحوزه های اقتصادی و فرهنگی از جمله سفارشات رهبری به رئیس جمهوراست.

ایشان از حجاج که در آستانه تشرف به سرزمین وحی هستند خواست تا به هیچ وجه از کشور سعودی خرید نکنند و خریدهای خود را از ایران انجام دهند چرا که خرید وسایل خارجی در واقع ایجاد شغل برای خارجی ها ست و تولید ملی و اشتغال کشور خودمان را به خطر می اندازد.

ایشان همچنین از حجاج شهرستان فردوس که هرکدام قبل از عزیمت و بعد از این سفر معنوی تأمین بخشی از جهیزیه دختران محروم را تقبل کرده اند تقدیر کردند وفرمودند: چه خوب است که این سنت حسنه همواره در شهرستان فردوس استمرار داشته باشد.

ایشان فرمودند یکی از این سنت های فراموش شده امربه معروف و نهی از منکر است و هرکس بی تفاوت از کنار گناه گناهکاران بگذرد در گناه آنها سهیم و شریک خواهد بود.

 

ارتباط با امام جمعه