جمعه 1396/4/2 - 44 : 23
مشخصات امام جمعه
محمدرضا بابایی
محمدرضا بابایی
فردوس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/12
قرض الحسنه قرض دادن به خداست

ایشان عنوان کردند: عشق ماندگار در بنیان خانواده باید ترسیم شودومحبت ها درخا0نواده باید دوطرفه باشد.

اشاره به نامه جوانا فرانسیس گفتند: دشمن برای داشتن فرزند کمتر، نداشتن عفت وخیانت به همسرو ارتباط های نامشروع برنامه ریزی کرده است و این زن جوان به خطاب به زن های مسلمان گفته است گول دشمن را نخورند و الگوی خوبی برای یک زن درجوامع غربی باشند.

ایشان گفتند: باید در تحکیم خانواده کوشش کرد اگر خانواده مستحکم باشد دعوا طلاق و بی مهری در خانواده وجود ندارد.

ایشان درخصوص مراسم 14 خرداد عنوان کرد: در روز 14خرداد برای رهبری آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) تصمیم گیری شد که البته ایشان قبلا مورد هجمه دشمن و تروراو قرارگرفتنداما این خواست خدا بود که این ذخیره الهی بماند.

ایشان به قیام خونین 15 خرداد اشاره کرد و گفتند: در 15 خرداد امام خمینی (ره) را به خاطر سخنرانی در مدرسه فیضیه زندانی کردند واین موجب شد تا افراد بسیاری به خیابان ها بریزند و شهید شوند امام این روز را برای همیشه عزای عمومی اعلام کرد.

ایشان همچنین از دستگاه قضا خواست که برخورد قاطعی با عوامل قاچاق داشته باشند تا این بلیه ازکشور ما دور شوند.

ایشان با اشاره به جشن گلریزان برای آزادی زندانیان گفت: همگان بدانند که کمک هایشان شامل جانیان، قاچاقچیان ومفسدین فی الارض نخواهد شد بلکه تنها شامل جرائم غیر عمد می شود.

ایشان همچنین گفت: قرض الحسنه قرض دادن به خداست ویک سنت حسنه است هرکس به برادرگرفتارش قرض بدهد خداوند به اندازه کوه ها برای او ثواب می نویسد.

ایشان به شایعات در خصوص برگزاری حج اشاره کرد و گفت: عده ای شایعاتی در خصوص حج دارند که چرا به حج برویم و پول های خود را به جیب سعودی ها بریزیم عزیزان ما خرید ها وسوغاتشان را از شهر های ایران انجام بدهند.

 

ارتباط با امام جمعه