دوشنبه 1396/11/2 - 32 : 15
مشخصات امام جمعه
محمدرضا بابایی
محمدرضا بابایی
فردوس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه باید اعتدال در شیوه های مصرفی ادارات و مصارف خانگی رعایت شود

حجه الاسلام بابایی امام جمعه محترم  بعد از حمد و ثنای الهی و دعوت نماز گزاران به تقوای الهی و دوری کردن از معصیت الهی اظهار داشتند: انسان های باتقوا که حتی بی نیاز هستند باید از افراط و تفریط برحذر باشد و اعتدال را رعایت کنند.

 

ایشان فرمودند: هر آنچه که در صدر اسلام بر سر مردم آمده است به خاطر جهالت بوده است و اگر جهل نبود امام علی(ع) ۲۰ سال از عرصه خلافت دور نمی شد و دیگر این حوادث تکرار نمی شد.

 

وی خاطر نشان کرد: در قرآن بیش از ۷۰۰ بار از ماده علم استفاده شده است، اگر مردم آگاه باشند هیچ کس نمی تواند به آن ها ضرر برساند.

 

ایشان همچنین  از مسئولان قوه قضائیه خواست تا جلوی برخی از سایت های مستهجن را بگیرند.

 

ایشان تصریح کردند: در کشور آمریکا نوجوانان و جوانان حق ندارند تا از اینترنت به صورت آزادانه استفاده کنند اما در ایران اینترنت آزاد است و برخی از سایت های مستهجن بدآموزی های بسیاری را به جوانان آموزش می دهد و این به عهده قوه قضائیه است تا جلوی این سایت ها ر ا بگیرد.

 

ایشان با اشاره به ولنگاری های برخی از اکیپ های گردشگری در کویر یادآور شدند: مردم در خصوص این ولنگاری ها در کویر گله دارند و اعتراض می کنند، اساتید، روحانیون مسئولان مطالبات مردم را پیگیری کنند، به میراث فرهنگی هم هشدار می دهیم که در این تورها موازین اخلاقی را رعایت کنند و به تورهای کویر نوردی نیز هشدار دهند.

 

امام جمعه فردوس با تاکید بر اقتصاد مقاومتی نیز گفتند: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه باید اعتدال در شیوه های مصرفی ادارات و مصارف خانگی رعایت شود اما جای تاسف است که واردات بی رویه کالا اکنون در کشور سبب شده تا اشتغال در کشور تعطیل و کار برای میلیون ها چینی مهیا شود.

 

ایشان با اشاره به دخالت ها آمریکا در مسئله فلسطین و غزه افزودند: آمریکا بداند اگر می خواهد اسمی از غزه و فلسطین نباشد این را بداند  این آرزو را به گور خواهد برد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه