جمعه 1396/2/8 - 45 : 18
مشخصات امام جمعه
محمدرضا بابایی
محمدرضا بابایی
فردوس
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/25
میانه روی وعدم اسراف از خصایص متقین است

امام جمعه شهرستان فردوس در خطبه های نماز جمعه امروز عنوان کرد: وعده خدا به اهل تقوا این است که کار آنان را آسان ودر گرفتاری هایشان به آنها کمک و آنها را به  سختی مبتلا نخواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین بابایی در ادامه با اشاره به میانه روی و عدم اسراف بیان داشتند: متاسفانه انسان ها در بسیاری از کارها ازجمله حرف زدن، لباس پوشیدن و... اسراف بسیاری میکند به عنوان مثال اسراف در حرف زدن و زیادی حرف زدن موجب می شود تا انسان بیشتر خطا بکند و در میان صحبت هایش غیبت و تهمت بیشتری را نیز مرتکب بشود.

وی ادامه داد: چرا هنگام ورود یک شخصیت به شهرستان و یا فوت یک نفر این همه بنرو تراکت در سطح شهر و درب خانه ها نصب می شود آیا این اسراف نیست.

امام جمعه فردوس در ادامه با اشاره به 29 فروردین روز ارتش عنوان کرد: زمانی که منافقین ندای انحلال ارتش را میدادند امام (ره) ارتش را مورد خطاب قراردادوآن هار حمایت کرد و در نهایت این بود که با همکاری ارتش و سپاه و نیروهای بسیجی مردمی  توانستیم در دفاع مقدس پیروز شویم.

وی در ادامه  با اشاره به نکاتی در خصوص افتتاح بیمارستان حضرت رسول (ص)در ادامه عنوان کرد:در جریان افتتاح بیمارستان اول باید ازآنانی که اهدا کننده زمین بوده اند تشکر کردو نکته بعد این که حق بنیاد برکت با کمک 8 میلیاردی که وابسته به دفتر مقام معظم رهبری است به خوبی ادا نشد شاید اگر کمک این بنیاد درکنار کمک های دیگر نبود امروز شاهد افتتاح این مجموعه نبودیم.

بابایی در ادامه خاطرنشان کرد: پروژه این بیمارستان 70 درصد آن مربوط به دولت قبل است و بسیاری از منابع مالی آن نیز به دولت پیشین هم برمیگردد.

امام جمعه فردوس درادامه با اشاره به این که وظیفه یک روحانی تبلیغ است گفت:روحاتیون با توجه به عنوان شعار سال جوانان را به کارآفرینان معرفی کنند وروحیه کارآفرینی و اشتغال را درآنان زنده کنند.

وی در ادامه روحانیون را متولیان اموردین دانست و گفت:باید عده ای باشند تا با درخواندن در حوزه های علمیه کاراحیای دین و امر به معروف و نهی از منکر را به عهده بگیرند ووجای افتخار دارد که تا به اکنون 330 نفردر حوزه های علمیه ثبت نام کرده اند و 200 نفر آنها اولویتشان فردوس بوده است.

امام جمعه فردوس همچنین گفت: شهرداری فردوس فعالیت چشمگیری در آسفالت معابر و کوچه ها داشته است و جای تقدیر ویژه ای از این عزیزان است امیدواریم با پرداخت عوارض همه گی بتوانیم سهمی در اجرای بهتر خدمت رسانی توسط این عزیزان داشته باشیم.

بابایی با اشاره به واردات بی رویه میلیاردی اجناسی چون لامپ کم مصرف، شامپو خارجی، خودکار و چای به کشور گفت: این کالاهای بی رویه خود میتواند برای میلیون ها ایرانی شغل ایجاد کند باید به توجه به دغدغه مقام معظم رهبری دراین خصوص به جای تولید اشتغال برای خارجی ها برای جوانان ایرانی خودمان با خرید کالای ایرانی وصادرات آن ایجاد کنیم.

ارتباط با امام جمعه